Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Barbuchaa

Masky a záběry tohoto filmu, stejně jako dějová linka, jsou nedotažené a ani výrazná postprodukce s efekty to až tak nezachránily. Trošku to koketovalo se soft pornem a předpokládám, že Sally Phillips (která už má zkušenosti s parodiemi na Jane Austen např. Bridget Jones) i ostatní herci si užili při natáčení dost srandy a občas se to projevilo i v záběrech. Na druhou stranu musím velmi pochválit scénu s žádostí o ruku Elizabeth. Vždy jsem si u klasického ztvárnění říkala, že tomu něco chybí :-) ()

Elisson

Na zasmiatie sa dobré a herci boli sympatickejší než v najznámejšom filmovom spracovaní. Zvlášť parádna bola scéna po žiadaní o ruku. ()

veverysiak

Blbinka na námet ostrovnej klasiky, veľmi pekné dievky s menej fešnými maníkmi hlušia alebo kolaborujú s komunitou zhnitých, dosť veľká odvaha spojiť áčko s céčkom, ale napodiv to nevypálilo ako fiasko, takže 35% ()

Karlosik_4

Neviděl jsem Pýchu a předsudek a nevím o čem to má být. Film jsem viděl poprvé jako puberťak,podruhé nedávno. Mám ale pocit,že si ten film hraje na to, co ve skutečnosti má být-parodií. Ja nevim-ale tolik poměrně dobrých vtipných momentů, zajimavých scén a trapných chvilek se v parodiích moc nevídá takze film si ty 3 hvězdy asi fakt zaslouží. Ale střízlivý bych se na to nekoukal. ()

klara.leb

Hele, ono to nebylo úplně špatný. Pravda, je to totální úlet, ale má to větší hlavu a patu než plno "lepších" titulů. ()

Richie4422

Úprimne som tiež očakával skôr zombie masaker strčený do príbehu Pýchy a predsudku, avšak musím povedať, že som sa bavil aj napriek tomu, že zombíci robili len akýsi stlmený podmaz pre romantiku a humor. Viaceré postavy sú dobre a zábavne napísané, vtipných momentov je tu tiež niekoľko a keď príde na scény so zombie, stoja zato. Nebyť prestrelenej stopáže, bol by som ešte viac spokojný, ale inak v pohode. Oddychová, príjemná záležitosť. Ak očakávate čistokrvný zombie/comedy horor, zabudnite a užijete si to viac. ()

AmunRa

Asi nejlepším popisem filnu je výraz "promarněná šance". Film měl všechny předpoklady stát se skvělou hororovou komedií, ale bohužel je zahodil. Nevím, jestli je na vině špatný scénář nebo brutální krácení, ale v této podobě film ztrácí smysl a spád, i když zdánlivě nesmyslnné spojení klasiky Jane Austen se zombie apokalypsou se ukázalo jako skvěle funkční. Herci jsou sympatičtí a pozoruhodně dobří jsou i méně zkušení představitelé důležitých rolí jako Bella Heathcote. V kladném slova smyslu vyniká v hlavní roli Lily James, která nedávno zazářila jako Popelka, a šaškující Matt Smith, který je dobře znám především v komunitě fanoušků Doctora Who. Škoda malého prostoru pro charismatickou Lenu Headey a zkušeného Charlese Dance. Oceňuji kvalitní interiéry i exteriéry staré Anglie. U kostýmů a pojetí bych více ocenil historizující pojetí, ale komedie snese hodně. Některé scény jsou vynikající - oblékací scény s utahovaním korzetů prokládané ukrýváním nožů, bitka na plese, záměna vyšívání za čištění zbraní nebo výcvik ve sklepě, ale tohle celý film neutáhne. Film nejvíc ztrácí na nedomyšlených liniích děje (čtyři jezdci apokalypsy, dcera lady Catherine) a brutálních střizích v ději ničících gradaci. Ocenil bych i víc prostoru pro bojové scény sester Bennetových a lady Catherine, které se přímo nabízejí. Schází i závěrečná bitva o Rossings, i když doporučuji počkat na závěrečnou scénu uprostřed titulků. Škoda - dobrý nápad, kvalitní herci, množství vtípků, ale celek nefunguje. ()

Wez

Zvláštní film a těžko ho hodnotit-z hororu to nemá nic,je to spíš taková akční romantika,ale na jedno podívání se to dá-výprava,kostýmy,exteriéry a interiéry,to vše je na jedničku,herecký výkony taky dobré(hlavní hrdinka je fakt kotě),akorát ty zombie tam byli tak nějak nadbytečný,mi to přišlo... ()

NextOne

Bohužel si myslím, že tento film nemá v kategorii horor co dělat. 25% komedie, 5% hororu, 15% thrilleru a 55% romantika. Takhle nějak bych to viděl. Tohle bylo jak nějaké pokračování Scary Movie. Film sám o sobě nebyl nejhorší, ale když už mají v názvu "Zombies", tak člověk přeci jen očekává nějaký ty zombíky. Tohle mi připadalo spíš jak Pride and Prejudice 2. Chvílemi byly ve filmu i nějaké vtipné scény, ale k čemu to je, když zbytek filmu se člověk nepobaví skoro nad ničím. Pochvalu ode mě získává obsazení filmu. Sympatická Lily James a mladší verze Johnyho Deppa Sam Riley. ()

jarmil8

Nápad zasadit příběh slavného románu na pozadí zombie apokalypsy je překvapivě zajímavý, situace vyznívají jinak, vtipně. Výběr herců a výprava jsou vynikající. Bohužel ten film nemá "šťávu" ani pořádnou gradaci, takže vtipů si v podstatě ani nevšimnete a celé dílo plyne do ztracena. ()

Giordi

Pokud někdo očekává Zombieland zasazený do 19.století, bude zklamán. Tohle je spíš romantickej film. Nechápu označení komedie, vtipného tam nebylo vůbec nic a akce taky minimum (krev jsem snad viděl 1-2x, filmaři diváky dost šetřili). Celej film bylo opravdu těžký dokoukat. Opravdu neskutečná a nekonečná nuda! Por fanoušky zombie žánru obzvlášť zklamání. ()

Sheemass

Vezmeme klasický romantický, historický příběh a přidáme špetku zombie a film je na světě. Akční hororová brutální jízda se však nekoná, bitek je tam miň než by člověk očekával, a to je chyba. Příběh hraje více na romantiku a povídání, než na akci, což je zklamáním. Herecké obsazení je sice příjemné, ať už Lily James či Sam Riley, ale ani ti to ve výsledku nezachrání. Příběh má naznačený otevřený konec, ale pokračování neočekávám. ()

Ivuska71

Překvapivě koukatelné. Jane Austen se sice asi chudák obrací v hrobě, ale jistě nakonec uzná i tuto uměleckou nadsázku. ()

Pythonator

Tak tohle je konečně první zpracování Jane Austenové, na které se dá dívat a nenudí to. Tahle verze Pýchy a předsudku je plná sympatických lidiček, ať už jsou mnohdy docela v rozkladu. Užvanění našňoření snobi nebyli ve starších verzích nikdy tak dobře a věrně ztvárněni jako nyní. Teprve nyní ty nenažrané krvelačné snobské svině dostali tu správnou noblesu a apetit. Nikdy dřív nebyl film z hnusné Anglie 18. století tak zábavný, milý a romantický. A to myslím naprosto vážně, jelikož jakkoliv absurdní a morbidní toto dílo je (myslím hodnocený film, nikoli původní knihu, která morbiditou tento film jistě předčí), stále zůstává velice velice romantickým. I když přiznávám... mé hodnocení mohla v mnohém ovlivnit neodolatelná sežráníhodná fasáda jisté Lily James. Už se těším na dvojku "Rozum a bezcitnost pro zombie". ()

Korsak

Já se u toho neskutečně bavil. A když se objevil pan Collins v podání mého oblíbeného Matta Smithe, kterého by jeden zabil už jen za to, že vůbec existuje, natož když začne mluvit o Lady Cathrine, tak to byla prostě PECKA. Doporučuju! Ty přesné citace z Jane Austenové, ta hudba, která byla napsaná pro historický film a ne pro parodii, docela slušná výprava (s chybičkama, ale slušná) - a do toho jako by se nechumelilo zombíci... Konečně jsem se dozvěděl, proč Jiřímu III. přeskočilo. Roztomilá tečka je na konci závěrečných titulků: Dětská písnička "Monstrum leze z díry, vystrkuje kníry." Tu nelze nemilovat! ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)