Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Rosalinda

Jejda, co to bylo toto? Já se musím nějak oklepat a srovnat si myšlenky. Vůbec nevím, jak toto ohodnotit. Hodnocení mi totiž během filmu létalo nahoru, dolů jak různobarevné prádlo ve větru. Johnny Depp dobrý, hudba dobrá, námět na nic, zpracování dejme tomu, konec na nic, Angelina Jolie dejme tomu, dobrá i na nic. Gulášek. Ona byla chvílemi opravdu neskutečná stejně tak jako celý film. Nicméně alespoň krásná, což se o filmu říct nedá. Začátek slušný, i když nuda, pak jsem z toho začala získávat jakýsi opilý pocit, jak mi postavy a kamera připadaly chvílemi neskutečné, pak jsem zase viděla v jednotlých obrazech filmu staré pohledy zděděné po dědečkovi, chvíli mi to připomínalo barevné filmy z druhé poloviny padesátých let (což by jako celková myšlenka bylo velice hezké, ale musela by to být celková myšlenka celkově vynikajícně zpracovaná, ne toto), i ta Angelina do toho na chvíli zapadla. Ale chvílemi z toho zase lezly takové ty americko-kýčovité a odpadové scény. Tak kdo se v tom má vyznat? A počáteční téměř roztomilé jak Johnny k Angeline přišel se ke konci totálně hroutí. Škoda. ()

FilmFan24

Remake francouzského filmu "Hledejte Anthonyho (Anthony Zimmer)", který nehrát v něm půvabná Sophie Marceau tak nevím nevím. S "The Tourist" je to podobné. Chce být vším a nebýt tady Angelina Jolie na jejímž neodolatelném charisma osudové ženy film stojí a padá, nestál by za nic. Akce, romance a špionážní eskapády jsou tady podružné. Ale zase nemohu upřít fakt, že se na to dobře koukalo. Bodejť by taky ne, když tím dalším atributem vedle Johnnyho Deppa a Paula Bettanyho jsou Benátky a částečně Paříž. ()

Toj

"Zdá se že dnes všechno musí být trojrozměrné... s výjimkou charakterů v Turistovi" ...tenhle vtip Rickyho Gervaise na předávání zlatých glóbu jsem vzal vlastně jako takový hec... No a jak to zhodnotit? V rámci žánru ptákovina, kde jsou ploché charaktery a šílené twisty naprosto v pořádku, to považuji za takový průměr, možná slabší průměr... Je to koukatelný, ale vlastně jsem se nesmál, v neustálém (nebo alespoň nějakém) napětí jsem taky nebyl a vyvrcholení děje mi bylo trochu ukradený... Nicméně to že film existuje považuji za naprosto legitimní, nomniace na jakoukoliv cenu jsou absurdní a Johnny Depp a Angelina Jolie by v tom pravděpodobně hrát nemuseli (a to o nich nemám nijak zvlášť dobré mínění)... Nejzajímavější na filmu nakonec je jméno režiséra, které je celkem dlouhé... :) Každopádně pokud by někdo měl zájem o kvalitnější ptákovinu, tak spíš doporučím podobnej film s Tomem Cruisem a Cameron Diaz....:) ()

halogenka

Snahu o připodobnění se elegantním špionážním filmům zlatého hollywoodu režisér nezapře, ovšem stejně jako jeho super aristokratické jméno je to celé jaksi nevěrohodné a připitomělé. Kde se stala chyba... Ty staré filmy mají šmrnc, lepší scénář a především herce, kteří nejsou voskové figuríny. U Angeliny už docela zvyk, ovšem Depp by se měl stydět. ()

grogodil

Ani ryba ani rak. Na komédiu príliš suché, na akciu príliš ospalé a romatické iskrenie z toho nevyždíma ani tak vychytený dream team ako je Depp/Jolie (pomaličky ale isto by sa isto sa s podobnými úlohami už mala lúčiť aj kolagénová Angelina). Proste z toho má človek pocit, že to všetko režisér len tak z povinnosti uplácal podľa nie príliš objavného scenáru (priehľadná pointa) dokopy bez akýchkoľvek ambícií niečim konkrétným zaujať. Knight and Day bol síce stupídnejší, no aspoň sa za tú až sebaparodickú šialenosť nehanbil, dotiahol ju do krajnosti a dokázal z nej spraviť svoj najväčší a najzábavnejší tromf, kdežto Turista je taký utiahnutý skrček, ktorý akoby sa spoľahol len na to, že vytiahol do Benátok na lodičky dve najzvučnejšie mená Hollywoodu...50% ()

Skip

Tady někdo chtěl víc, než na co měl. Mělo to být zřejmě napínavé a mělo to i jiskřit, ale výsledek je takový, že pointa vám brzy dojde a celé to jen tak poblikává. Herci neměli moc co hrát, takže to jen tak odmluvili a odchoili a jen to, že jsou to dobří herci, udrželo film v lepším průměru. ()

fallangell

Beru to jako podraz na diváka, kdy najmete dva známé herce a necháte je chodit po plátně a čekáte, že si z toho všichni sednou na zadek. Bohužel jen pohádka pro děti se dvěma důchodci. ()

rastlinka

Tento turista prešiel poriadnu cestu a začal si vyšľapávať rôzne chodníčky, ale všetky hooodne veľkým oblúkom od centra môjho záujmu... Hrôza. A mrzí ma, že sa Johnny nechal nahovoriť na takúto sračku. Dala by som odpad, ale nakoniec som sa rozhodla pre jednu *, za tie čarovné Benátky. ()

Eldrick

Vytunelovaný fail roku! Která italská zájezdová kancelář si tu vyhypovanou dvouhodinovou turistickou reklamu na Benátky objednala?! ()

dyfur

...že to bol prepadák? No nebolo to niečo výnimočné,ale rozhodne k tomu lepšiemu čo sa v poslednej dobe natočilo to patrí.Atraktivne prostredie, herci ,dej celkom slušný. Herecké výkony síce toporné,ale ...dobrá zábava.moja zaujímavosť:Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie) nosí hodinky značky Kent. (dyfur) ()

GILLWANDER

Film, kde sú v hlavných rolách obsadené postavy, ktoré sa považujú za najpríťažlivejších hercov vôbec nemusí znamenať úspech. V tomto prípade ani polovičný. Angelina a Johnny OK, ale chýbalo tomu omnoho viacej. Zlátanina s dobrým hereckým arzenálom. 50% ()

ilemas

Film, který chce ukázat krásu Benátek,aby spíš přitáhl nové davy turistů, než aby nějak nadchnul či pobavil, velice pomalu se táhne a děj téměř nulový, jednoduchá zápletka rádoby napínavá, přesto velice pěkná kamera a na jedno shlédnutí stačí. Mám rád tyhle typy „turistických" filmů, ale mnohem víc se mi líbil film V Bruggách. Milovníci Johnyho Deppa a Angeliny Joliové si přijdou určitě na své. ()

berusche

SPOILER!!! V první části to snad ještě aspirovalo na docela zajímavý film. Ve druhé části to začalo klesat (nabízela se samozřejmě jen jedna možná závěrečná varianta, ale pořád jsem doufala, že to takhle nedopadne) a ten konec mě teda maximálně odpudil. Já chápu, že nákladnost celého díla a ty dvě zaplacené hvězdy z toho měly udělat trhák, ale to by musel někdo předpokládat, že u toho nebudou sedět jen hltající konzumenti. Scénárista neumí počítat, neb stále nechápu, jak je možné, že mohli utratit dejme tomu 30 míčů a pak vrátit celých 744. Buď byli teda šeredně bohatý a nebo se tam vloudil šotek. A ačkoli jsem vždycky měla moc ráda Angelinu, mám už plné zoubky těhle jejích akčních snímků, protože je jeden jako druhý. A Depp tu vypadá jako otyloň ve středních letech. Nakonec jsem ráda, že tam hrál můj kočičák Bettany, protože kvádro mu klukovi teda vážně sluší. ()

maverick10

Florian se diky Leben der Anderen dostal do spolecnosti nejlepsich Hollywoodskych STAR jakymi jsou Depp ci Jolie a asi se mu rozklepala kolena, protoze nedokazal s nima nic udelat a tak to dopadlo, jako na prehlidce pudlu. Jeden skvostnej kousek vedle druheho, ale bez naboje, bez fantazie bez jiskry. Jen nechal svoje pejsky pekne vodit dokola a honit paradu!!!! Pruser roku!!! ()

Taninaca

Nebýt Johnnyho Deppa, tak se tomuto "akčnímu thrilleru" obloukem vyhnu, jako všemu, kde "hraje" Angelina Jolie (krome Výměny, kde byl zase obrovským lákadlem Clint Eastwood). Předražené, nafouklé, načančané nic. ()

StrYke

Abych to tak nějak zkrátil, říká se že, že v Cizinci je průměrné obsazení, ale podle mě zas až tak Johnny Depp prkeně nevyznívá a Angelina Jolie prostě klasika :) Jinak docela pěkný film ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)