Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

toi-toi

Tučnučký Johnny ako úplne obyčajný chlapík! Dokonca nemá ani dobový kostým! Kam tento svet speje.. V každom prípade starnúca Angelina už dávno nie je tá famme fatale ako pred desiatimi rokmi. Táto dvojica sa snaží namiešať luxusnú večernú dobrotu. Depp pridáva vtipy, Angelina starnúci sexappeal. Šéf kuchár s pridlhým menom chcel vytvoriť dokonalú plnohodnotnú večernú všehochuť viacerých žánrov, ktorá sa však zamotala viac ako druhotriedne špagety z Liedlu. Bohužiaľ Depp pôsobí ako hrajúci komik, akcia pôsobí prvoplánovo a romanticky na filme pôsobia iba Benátky. Také milé malé "wannabe", čo Vám chuť nepokazí ale ani nezasýti. ()

Pawlisman

Mišmaš, krásné Benátky a něco mezi akčním, krimi, komedií a romantickým filmem. Mě to docela i zapadalo. Jen se vždy chytám za hlavu při těch honičkách, kdy osobní garda největšího boháče zdá se drží pistoli poprvé. To je škoda.. Jak dlouho nás diváky budou mít stále za blbce? 7,5/10 ()

Nolanofil

Veľmi ťažko sa mi hľadajú pekné slová, ale môžem si za to sám, tušil som do čoho idem. Tak v skratke. Turista má pekné lokácie (Benátky), sexi Angelinu, sympatického Johnnyho a jediného snažiaceho herca, Paula Bettanyho. A zvyšok je nemastný, neslaný, neakčný, nevtipný a nudný. A áno, stálo to 100 miliónov, zarážajúce, však? ()

ashtangi

Nominace na Zlatý globus jako Nejlepší komedie a komediální herci? Johnnyho Deppa už beru jen jako komediálhího herce a jeho výkon zde je svým způsobem komický. Oproti němu Angelina je skvělá. Hlavně scény s ní mi připomněly atmosféru filmů s Grace Kelly atd. V jedné scéně měla v šatech postavu jako Marylin Monroe. Celý film je skvělý s perfektní hudbou-James Newton Howard (také by si zasloužil nějakou tu nominaci). Nejsem si jistý těmi komediálními nominacemi, ale jako drama s lehkými prvky thrilleru je to skvělé. Opravu mi to trochu připomnělo starou dobrou éru amerických filmů 50 let. ()

nessbeal

Vôbec som sa nenudil, Turista bol pekný, spríjemňujúci film, ktorý som pozeral zo zatajeným dychom. Má to dôvtip, ma to štýl, má to iskru. Všetko čo som od hereckého obsadenia čakal, sa mi naplnilo. Z filmu mám dobré pocity a určite by som to chcel zažiť na vlastnej koži. Johny Depp vypadal skvelo počas celého filmu. pre mňa 80% ()

MAJkLSON

Ty nominace na Zlate Globy jsou k smichu. Obe postavy jsou mdle a nudne, chemie mezi nimi neexistuje a oba to hraji tak malatne, jako by chteli dat najevo, jak hluboko v prdeli tento film maji. Nuda a tukani si na hlavu je to, co si ohledne tohodle filmu zapamatuju. ()

goniss

Od filmu Wanted je Angi přemalovaná. A to mi osobně vadí. Neslušelo jí to v tomhle filmu. A Johnnyho přibratá tvář... herecké výkony jak jinak skvělé, spoelčně si sedli a slušelo jim to ve filmu... ale nevím, celý film jsme očekávala jináč.. Chtěla jsem více akčnosti, více utajení, více záhad...více vzrůša. A prd. Nic moc akčňárna, do takového filmu lze vybrat i herečky které nezvládají akční filmy, aspoň by si procvičily takové role...to je můj názor. V závěru mě dostala jediná věc - pravá identita Franka. A to je jediná věc co mě dostala, nebo spíše jenom zaujala na filmu. ()

KOZEL84

Mě se chce zvracet!Kde ste si to zase přečetli,že je to blbost?!Po kom to tu zase papouškujete?!A kdo je do piči Ricky Gervais?!!Film vypadá jak předražená dovolená nebo snobský večírek ,ale nuda to není.Fajn hudba,fajn příběh (a vůbec nežeru,že tady někdo předvídal konec),fajn Benátky.Akorát Angelině už by někdo mohl dát nažrat a veškerý štáb i komparz měl asi ve smlouvě podmínku,aby na ni čuměli s otevřenou hubou,jinak si je Brad podá.Jinak taky fajn odpočinek a rozhodně ne žádná hrůza. ()

blazenka

Mnohokrát ohrané - Angelina jako krásná agentka, Johnny jako neodolatelný cizinec. Faktem zůstává, že Angelina je pořád stejně krásná a Johnny stejně neodolatelný. A hvězdičku ještě za Benátky. O čem jiném to vlastně bylo? Celkem tedy 55%. ()

Meteorista

Jako akční komedie to je obstojné. Jako to, jak je to tady na csfd vedeno, naprostá naivní kravinka. Takovéhle mechanismy pro akční komedie fungovaly před pěti lety, možná. Pro dnešního diváka moc trapné a přímočaře předvídatelné. Přesto všechno, a možná právě kvůli tomu, se mi to prostě a jednoduše líbilo. ()

KlárkaD

Tak tohle se vážne, vážně nepovedlo!! Nevím, jaktože J.Deppa napadlo hrát v něčem takovém! Ang a Johnny netvoří zrovna věrohodný pár, nenapadá mě snad nikdo jiný, kdo by se k sobě hodil méně než tito dva herci. Krásné je alespoň prostředí Benátek, které však film zachránit samo o sobě nedokáže. Angelina je navíc rok od roku kostnatější a připadá mi, že tím ztrácí svůj půvab a hlavně sexy křivky. No dobře, vlastně ještě nosila ve filmu hezké šaty :D. Přece jen se našlo nějaké plus. Ale prosím - pár z těchto herců na plátně už nikdy více!! ()

artas

Až po zhliadnutí tohto filmu som sa dozvedel, že ide v podstate o remake francúzskeho thrilleru Anthony Zimmer. Francúzsky originál sa mi videl napínavejší, tento je pre zmenu výpravnejší a sorry Sophie, Angelina, pre tú ja mám slabosť. ()

lady01

Když má někdo nějaké očekávání, tak ho to asi mohlo zklamat. Já o tomto snímku, před shlédnutím, nevěděla vůbec nic. Jen, že tam hrají moji dva oblíbení herci. Před chvílí jsem to dokoukala a líbilo se mi to. Bylo to takové klidné a pěkné. Tušila jsem, jak to skončí, takže jsem byla mírně napjatá, jestli mám pravdu a kupodivu jsem měla :-). Jojo, líbilo se mi to. ()

Venous666

Všechno tak nějak vycucané z prstu. Děj se dá předvídat a závěrečná pointa Vám dojde někde během prvních dvaceti minut. Spojení Deppa a Jolie je velkým přínosem pro celý film. Kdyby ti dva tam nebyli tak to je ještě ve větším kopru. Florian Henckel nám aspoň nabízí krásné záběry z Benátek a okolí. Takový odpočinkový/spací film ()

tomo41

Príjemné európske prostredie, bez prehnanej akcie s kvalitnými hereckými výkonnmi. Máloktorý priemerný film spája tieto prednosti, no aj napriek nim je Turista len filmom z kategórie priemerných. Snáď to bude tým, že som po pol hodine vedel ako to celé skončí, alebo to, že len zábery (na inak nádhernú) Angelinu Jolie nemôžu zachrániť miestami nudný dej, alebo... alebo je tých "alebo" už priveľa na to, aby to bol viac než priemerný film.. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)