Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

rekkky

One star for Venezia and the other for Venezia once again. The rest is ridiculous and has nothing to do with good movie. What a waste of money, time and life. ()

Olík

Každý z nás asi zažil situaci, kdy s někým hodiny sedíte v kupé a jenom na sebe mlčky pokukujete…….no tak takhle nějak jsem si připadal. Bez chemie, bez emocí…párek bez hořčice. ()

Harts

je to taková směs všeho možného lákající hlavně na zvučná herecká jména, ale prostě šlo se na to koukat, až na ty trochu bezcitné postavy, žádné emoce, žádná láska, žádná vášeň. ()

Melly.pro

akční, drama, thriller? vážně? a kde? tenhle film prostě napětí postrádá, ale co především, hlavní pár postrádá šmrnc. Angelina tu vypadá nebývale staře a hraje si na nějakou tajiplnou dámičku a Johnny tu vypadá stějně šupácky, jak v pirátech z karibiku. potkat ho, tak mu snad hodim bůra.. konec je trochu překvapením, nicméně poslední minuta neutáhne celý film ()

radaza

Film v pohodě odplynul...ničím mě nepobouřil, ale i nijak zvlášť nezaujal. Takový relax...a to někdy není málo a jindy to nestačí. Opět mě ale baví ty emoce, co tu vyvolal. Co asi dělají tito kritici v reálu- herci v regionálních divadlech? studenti filozofie chtějící předělat svět a končící za katedrou na základce? vyznavači východních folozofií, kteří si máčí vous v 4.cenové v pátém pivu rozlítostňující se nad sebou? salónní marxisté, které živí rodiče? To je ta pravá záhada, ne že Hollywood natočil průměrný film, který si na sebe vydělal. ()

bolf!k

Epic fail. Rozepisovat se, co všechno je v tom filmu špatně by trvalo moc dlouho, tak to vezmu z druhýho konce. Hudba byla fajn. 30% ()

Skleni

No bohužiaľ očakávania sa tento krát naplnili. Film postavili tvorcovia evidentne na hl. protagonistoch ako aj krásnom prostredí Benátok. Nik sa nezamyslel nad stupídnosťou deja a jeho hlavného nedostatku a to priehľadnosti od prvej minúty. V prvej scéne kedy scenárista nechal na divákovi nech si vytvorí obraz o filme a nadobudne názor na postavy a samotný dej, som pochopil o čom to celé je a vedel som hneď aj koniec. Možno by to nebolo také zlé, keby to neprišlo asi v desiatej minúte. Tým mi prišiel celý film už v pasé. Nič ma už nedokázalo držať v záujme o dianie. Aj samotné výkony hercov boli smiešne a dialógy.. no tam sa aj rozprávalo?? :-) ()

RobLord

Cizincovi chybí šťáva. Díky tomu je to jen dobrý film a žádný trhák. Skvělý herci, kteří až na Bettanyho nevyužívají plně svůj potenciál, krásné prostředí Benátek a poměrně špatný příběh. Nevím... Třeba měl Cizince raději natočit Francouz, než Němec. Je mi líto Johnnyho, že v tomhle filmu hrál. Jak jej obdivuji jako Eda Wooda, Jacka Sparrowa a v jeho dalších rolích, k Cizincovi mi nesedl. Skoro se mi zdálo, že mu v tomhle filmu napuchl obličej alergií. ()

Mr.FreeZer

Film, který je takový nemastný, neslanný. Trocha akce, romantiky, ,,hereckých výkonů" (nevím, kde se vzaly nominace Deppa a Jolie na Zlatý Globus). S takovou partou skvělých herců jsem čekal lepší a zajímavější snímek. ()

darkreider

Koľko asi ROYAL SMOKERS museli zacálovať, aby im reklamu na e-cigo robil Johnny Depp? Tam kde The Rock vo Faster mal už na krku dve mŕtvoly, tu sa bohapusto mele pantom. Našťastie Johnny natiahne epesné pyžamo a Sparrowským pohybom preskáče Benátky až do "kulervoucího" finále, ktoré prekvapí ako sneh v zime cestárov. Kde iný dávajú tri nominácie, ja dávam slabé tri hviezdy a to som štedrý. ()

foundation

21:18. To je presný čas ktorý svietil na mojom KMPlayeri pri pozeraní Turistu keď ma prvý krát napadla myšlienka ako to celé skončí. Že sa to ukázalo ako pravda je samozrejme pre film velice špatne, tak isto ako je v ňom špatných 300 miliónov dalších vecí ktoré k takémuto záveru viedli a ktorými režisér chcel dať zrejme filmu určitú decentnú nadsádzku, ale bohužial sa to všetko zvrtlo proti nemu no a výsledok je jedna neskutočná hovadina ktorá má u mňa jediné obrovské štastie. Cez všetky tie kraviny ktorými je film prepchatý sa mi na to pozeralo naozaj celkom dobre. Hlavne prvá, pre niekoho ,,nudnejšia,, polovica bola u mňa stráviteľná bez väčších problémov a až prekvapivo dobre. Ja Džonyho jednoducho možem nech vo filme skrátka robí čokoľvek. Vlastne sa ukázalo že ho môžem aj keď nerobí vôbec nič :D. Škoda toho no, ale tých 50 percent môže byť. Mrzí ma že na viac to nemá. ()

Kaučuk03

Jediný důvod, proč Depp kývl na tenhle špatný film je podle mě těn, že si chtěl zahrát s Jolie, jinak si to nedokážu představit. Bohužel ani on ani ona a krásné prostředí Benátek nedokázalo vytáhnout tenhle snímek ani k hranici průměrnosti. ()

PEZ

Prazdne ako flasa alkoholika. Moje nechapajuce krutenie hlavou vysvetlilo meno stojace za reziserskou a (spolu)scenaristickou stolickou - ano, je to Nemec (skor by som povedal nemecky turista, ktory navstivil Hollywood a ktovieakym sposobom natocil film). A tym to zacina cele do seba zapadat. Krasny nemecky film z 80. rokov iduci na STV niekedy v pracovny den o 20:15. Avsak to, preco sa v tomto balaste nachadza Johnny, Angelina, Paul a Timothy pre mna ostane asi navzdy zahadou (snad mozno len dufat, ze mali vidinu natocit nieco podobne ako vydarene Duplicity.). Jedna hviezdicka za ten vcelku dobre natoceny zaver (asi 10 minut). Celkovo umelina a nes-ku-toc-na NUDA! ()

Tomo

"Podívej, Floriane, mám tady nějaký prachy a nevím co s nima, mohli bysme si udělat výlet po světě, začneme třeba v Benátkách. A aby to nevypadalo jako vyhazování peněz vymluvíme se na natáčení filmu. Sepíšeme rychle nějakou slátaninu, jedno jakou, hlavně do toho musíme obsadit nějaký známý xichty, aby to přitáhlo lidi. Zkusíme třeba Andělínu a toho jak hrál v pirátech, ten je teď zlatý důl. Bude se celý film tvářit, jakoby si sedl na dopravní kužel a Andělína se tomu bude tajemně tlemit. Bude to vypadat jako umění a my alespoň vyděláme nějaký peníz.." viz zajímavosti: " Angelina Jolie se přiznala časopisu Vogue, že svou roli přijala kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách. " To asi hovoří za vše.. ()

Achlastajda

Když jsem tu viděla ne moc dobré komentáře tak jsem ani nevěděla zda tento film chci vůbec vidět nedalo mi to a byla jsem velice mile překvapena. Je pravda, že pokud ve filmu hraje Johny Depp a Angelina Jolie měl by miít film jinou úroveň to je pravda, ale že bych se u toho filmu nudila se taky říct nedá. Takže lepší 3 hvězdičky. ()

Kingjiri

Po přečtení prvních ohlasů na tento film jsem od něj moc nečekal, ale že to bude takováhle slátanina, to jsem opravdu nečekal. Scénář byl dost špatný a dvojice Depp-Jolie už s tim moc udělat nedokázali . Pán bůh zaplať, že jsem se moh aspoň pokochat krásou nestárnoucí Angeliny Jolie:) Závěrečný zvrat byl opravdu "nečekaný" a celý příběh tak nějak postrádal nějaký pořádný napětí. Dost mě překvapilo zjištění, že tenhle film režíroval člověk, který má na svědomí snímek Životy těch druhých. Musím říct, že jsem byl tak trochu rád, když se objevily závěrečné titulky, takže dvě hvězdy, především za hlavní představitele, jsou jasná volba. ()

anaon

Co si budeme namlouvat, tenhle film je v podstatě jen o róbách Angeliny Jolie, na které se ovšem nedívá až tak špatně. Jinak je to jen jedna veká a předražená šaškárna. Děj je zoufale předvídatelný a nudný, ale úplně nejvíc mě celou dobu štvala nefungující chemie mezi ústřední dvojicí. To je u toho typu filmu dost průser. ()

denisavary

Na prvním místě ve filmu u mě jednoznačně vítězí výborný soundtrack...Pak po něm skvělé obsazení hl. rolí, krásná Angelina a vtipem překypující Johnny. Perfektní na filmu je i příjemný prostředí Benátek....pro mě snesitelné dílo... ()

Lucas87

To hodnocení filmu není zrovna nejlepší čekal sem od toho podprůměr, nakonec sem byl mile překvapen ačkoliv se jedná o remake, také bylo milé vidět herce J. Deppa, A. Jolie. T. Daltona a Paula Bettanyho. Film má zápletku, děj plný napětí, člověk je chvilkami zmatený až na konci pro něj přijde osvěta, navíc většina příběhu se odehrává v krásných Benátkách takže co víc si přát? Určitě 4 hvězdy si to zaslouží ! ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)