Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

edie sedgwic odpad!

Nedalo sa inak. Tento film mi ukradol dve hodiny zo zivota, ktore mi uz nikto nevrati. Dalsi dokaz toho, ze hviezdy typu Angelina a Johnny nie su zarukou dobreho filmu. Cely cas som cakala, ze sa ta nuda niekde prelomi, bohuzial to slo len dolu kopcom, az to napokon zakotvilo v uplne banalnom, predvidatelnom a hlupom konci. ()

Matli

Příjemný filmeček, ale žádnej šlágr. Od Deppa jsem čekal víc, za to Angelina překvapila a určitě jí to seklo v každým záběru. Za zkouknutí určitě stojí, ale jednou a dost. Hudba je taky docela příjemná, to se musí uznat. 49% ()

R4kosn1k

Váhal jsem mezi 3 a 4*, zvrat ve filmu byl, a byl jsem překvapen, jenže filmu chybělo něco... něco co by mě přikovalo do křesla. ()

allebra

Jediné, co mě na filmu zaujalo byly Benátky a poměrně slušná hudba, což mi přijde u filmu dost málo! Nezachránil to ani Johnny Depp. ()

Bozvav

Všední námět, okořeněný nádhernými lokacemi Benátek, přiměřeně nedůvtipným detektivem, klasickým klišé padouchem, hravým cizincem v podání fantastického Deppa a jedna afektovaná kráva, co neumí hrát a všude se tváří stejně, nicméně u toho v té době i dobře vypadala. O pár let více a kilo méně už je to horší. Veskrze průměrná, ale zábavná záležitost. ()

dave14

2* za Johnyho. Ale jinak bída. Děj je nezáživný a často nedává smysl. Akční scény jsou natočeny tak, že člověka spíše nudí. No a konec? Pro mě silně předvídatelný. Takhle by to nešlo pane Donnesmarcku. ()

Wolvie

Donnersmarck moc chtěl ze svého prvního velkého filmu udělat něco víc než jen obyčejný akčňák s hvězdným obsazením.Snaha sice chvályhodná,ale zcela se míjí účinkem,protože Cizinec nefunguje v žádné rovině,je nudný a nezajímavý a především nedokázal využít potenciál námětu a charismatu ústřední dvojice.Zklamání,které se na Glóby dostalo těžko vysvětlitelným omylem. ()

sbl

Tohle už nemá s filmem nic společného. Tohle je čistý bussiness. Dvě zvučné jména totiž vydělají i tak hodně peněz. Bez Deppa a Jolie by to totiž byl čistě TV film. Pro mě zklamání roku 2010. Po výborném traileru, který navíc obsahoval moji oblíbenou píseň Map of the Problematique, mě opařila hodně vařící voda v podobě neohrabené režie bez špetky citu. Čekal jsem nahánečku ala Bourne plnou intrik a wtf zvratů. Dočkal jsem se filmu, který ani nedokážu zařadit mezi jakýkoliv žánr. Na akční film žádná akce, pro drama je tam moc pokusů o vtip, no a thriller se bez napětí taky nedá slepit. O čem to vlastně je? Řekl bych že je to spíše óda na krásu Benátek a Angeliny Jolie. ()

aslavey

Angelina se mi vůbec nelíbí. Monotónním hlasem a bezduchým výrazem namyšlené krávy se snaží oblbnout uplně neznámýho chlapa k tomu, aby byl někdo jinej? Scénář nestojí za nic. Chápu, že režisér s tímhle materiálem asi líp pracovat nemůže, ale ten film by moh mít klidně 20 minut a stejně bych se u nich nudil. Jediné, co mě těší, je letmý úsměv na tváři, když Johny Depp nahodí svůj Sparrowovský nevěřící a nevinný úškleb a Paul Bettany. Toho chlápka mám moc rád, i když hraje v hrozných póvlech. ()

Rokle

Ono to není úplně vyložený průser, ale všechno co se ve filmu děje je, jak to říct.... nezajímavé. Nemohu říct, že bych se nudil, začátkem se snaží evokovat staré filmy, jenže pak.... nic. Ten film jede stále stejným tempem, herecká dvojice nemá žádnou chemii a vlastně vůbec nechápu, proč se Elise do Franka zamilovala. Z celého hereckého ansámblu vyčnívá Paul Bettany, který se snaží do filmu vnést určitou dramatičnost. Nominace na Zlaté glóby beru jako jednu z největších podivností za poslední roky. Musím vyzdvihnout krásu Benátek, které jsou tu prodané hezky a dá se říci, že tvoří důležitý faktor k jakési atmosféře. 50% ()

Šaďas

Dávám dvě hvězdičky. Nejspíš jenom kvůli obsazení Johnnyho a Angeliny. Víc si film nezaslouží. V kině jsem už dlouho nezíval. ()

Rockerman

Opravdu nechápu tu nelítostnou kampaň, včetně tohoto fóra, proti tomuto filmu. Já jsem se u "Turisty" ( nechápu jak naši překladatelé přišli na Cizince? ) bavil a to je, myslím, u filmu to nejpodstatnější. Angelina je stále krásná (ikdyž znám krásnější) a Johny možná není tak dobrý, jak v Burtonových filmech. Možná není tak dobrý, protože po delší době hrál normálního člověka a ne nějakou kreaturu. Film měl trochu vlažnější tempo, ale vše vynahrazoval tu a tam lehký humor a hlavně krásný závěr. No řekněte, ve kterém film ukradnou téměř třičtvrtě miliónu liber gangsterovi, aby je pak ve finále velkoryse věnovali spravedlnosti? Na nějaká ocenění ani na 5* to není, ale příjemná oddychovka to je! ()

BOURQUE

Pravdu povediac, veľmi som sa tešil na tento film. Dôvod bol veľmi jednoduchý: Depp a Jolie spoločne v jednom filme. Potom ako sa film skončil, som však bol veľmi sklamaný. Nestarnúca Jolie a univerzálny Depp sa síce snažili, ale Bohužiaľ, ich herecký výkon teraz bol podpriemerný. Prostredie síce krásny, hudba celkom slušná, ale práve s príbehom bol problém. Napríklad to, že sa záver filmu dal odhadnúť. Film, ktorý sa stal obeťou marketingovej reklamy. Škoda :( . Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Joll

Hanba! kdbych to jen tušil, ani 5 minut bych tomu nevěnoval. Američani proslulí svými předělávkami si zase přišli na svý a předělali jen 5 let starej film: "Hledejte Anthonyho" Bohužel pro mne zcela nepochopitelně si tentokráte vybrali film na předělání dosti průměrný, dříve to byli alespoň osvědčené trháky, ale Hledejte Anthonyho byl slabší průměr již v originále, tak nechápu co je vedlo k doměnce, že remake bude lepší. Asi si někdo spočítal, že když dá do obyčjné kriminálky Angelinu, jenž je, alespoň dle mne čím dál tím míň sexy (stala se z ní chodící tetovaná kostra s vypoulenýma očima a obrovskými rty a naběhlími žíly, dávno je tomu co bývala sexy ženský krev a mlíko.) a Johnyho se střihem kultivovanej Sparrov vlítne pro změnu do benátek, což mělo asi taky zvednout návštěvnost a bude z toho pecka roku. Pro mne HUMUS roku.... Špatný remake, slabšího filmu= 1 hvězda a to ani nevím za co... ()

Pitaya

Nejde mi do hlavy, proč se nechali obsadit jedni z nejlepších herců současnosti zrovna do tohohle filmu. Neříkám Depp a Jolie se tu snaží něco uhrát jenže ono není co. Je to takový ten typ filmu, kdy furt čekáte, že se to rozjede, čekáte na nějakou akci, překvapení možná zázrak, ale, ono se nic nestane. No a perlička je závěr, který se tvůrci snažili udělat překvapivý. Dvě hvězdy za dva perfektní herce ve špatném filmu. ()

Hapretor

Mě tento film mile překvapil. Čekal jsem blboučký "thriller" s romantickou zápletkou. A ano byl to romantický film s blboučkou "thrilleroidní" zápletkou. Ani nevím proč, ale mně se Johnny Depp a Angelina Jolie tady opravdu líbili. Pro Jolie mám slabost a Depp je sympaťák. Jakkoli je tento film debilní a předvídatelný, klišoidní a nezáživný, já sem prostě při koukání neusnul a ten "krystalicky jasný" konec sem si vysloveně vypřál. Už kvůli ústřední dvojici. ()

J. T. Kirk

V hlavní roli dvojici Depp a Jolie a že jim to spolu jde. Místy nuda, ale akční scény to vynahradily. Kdyby to bylo trošku kratší, vůbec bych se nezlobil, ale dalo se to přežít. Je škoda, že je to jenom další průměrný thriller, ale jsem rád i za to málo. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)