Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

E lan

Velmi, ale opravdu velmi velká nuda. Tohle se i přes určitě jinak slibný scénář vůbec nepovedlo. Hodně mě podle příběhu zaujal původní film, který si určitě nenechám ujít, ale tato americká předělávka opravdu nestojí za to. Herecké výkony zde nehledejte, snad jen Paul Bettany něco předvádí (i když hodně nesympaticky), Angelina je zoufalá a překvapivě i Depp neví co má vlastně hrát. Že by chyba režiséra?? ()

swiss

Mám rád Johnyho Deppa, miluju Benátky a Angelina mi nevadí. Výborný casting, exteriéry, tak proč je to tak špatný film? Scénář a režie. Pointa je jasná od začátku, ale logická moc není. Je mi tohoto filmu spíš líto.... ()

netWoor

tak to byla zase přehlídka idiotismů ... idiotskej příběh, idiotskej děj, agenti, co se chovaj jak idioti, záporňáci, co jim statečně sekundují a klaďasové, co si s nima moc nezadají ... nudné dialogy střídají nudné akční scény a "zvraty", které se dají vytušit, jsou spíše směšné atd. atd.. Přes to všechno se mi nechce srazit film až na dno a i když Angelina má do krásky z jiných snímků daleko, jdu do tří hvězd ... ()

Petula009

Béčkový skoro ačňák, který se snaží tvářit jako příběh na úrovni.Jak už bylo řečeno, nechápu jako blbou náhodou zrovna Angelina i Johny na tohle kývli. Asi hvězdná konstalace. Tady to ale moc nezachraňují.Nevím přesně v čem byla chyba ale takhle nevyužitý potenciál jsem už dlouho neviděla.Atraktivní prostředí, kvalitní ústřední dvojice a přesto tady něco sucks. Zůstávám na vážkách. ()

Primavera

Keď sa snažia tvorcovia filmu vykalkulovať úspech, tak to vyzerá presne takto. Divák, ktorý potrebuje svoju dávku citov, aj keď hraných (chce im veriť), sa tuná dočká naprogramovaných bombastických sekvencií s peknou strojenou Angelinou a ešte krajšími nestrojenými Benátkami. Výsledok toho je - že úspechom je, ak divák nezaspí pri ohromujúcich "prekvapeniach" (verím tomu, že inteligentný divák zistí pravdu skôr, ako je odhalená). Škoda, pretože od režiséra takého citovo plnokrvného filmu akým bol Životy tých druhých by som fakt čakala viac. ()

krizi

Původně jsem tomuto filmu dal 3 hvězdičky, ale poté jsem náhodou narazil na francouzský film "Hledejte Anthonyho", a tak jsem zjistil, že tohle je jen prachsprostá vykrádačka. Škoda. Ty hvězdičky jsem dal za originální příběh a krásnou Angelinu, teď tedy ubírám a zůstává jen jedna hvězda, protože Angelina je stále stejně krásná. ()

bono22vox

Tenhle film ma velike stesti, ze v nem hraje Johnny Depp, jinak by nestal ani za ty tri hvezdy. Film, co ze sebe dela neco vic nez ve skutecnosti opravdu je... ()

fandapcd

Na začátku se mi zdálo "Jo, ten film bude určitě zajímavý, bude to mít ňáký náboj", ale opak byl pravdou, celých 103 minut se táhlo neuvěřitelným způsobem. A už v polovině filmu jste věděli, jak to celé dopadne. Takže jednoduše film nijak nezajímavý, spíše až nudný. ()

jaki96

Film Cizinec postupuje klidným, pomalejším tempem až do dobrého finále. Jinak děj moc nepřekvapí. Johnny Depp podal velmi dobrý výkon, do snímku mi trochu nezapadala Angelina Jolie. Zklamaní mohou být fanoušci thrillerů, film může naopak potěšit příznivce trochu akčních a taky romantických filmů. ()

Camarro14

Z hlediska marketignu kvalitní reklama na Benátky a kostýmy hvězd, ve které "tlouštík" Johnny Depp hraje karikaturu sebe sama. Pointa snímku Vám dockvane v úvodních 5-ti minutách a posledním smutným faktem je, že se opět potvrdilo pravidlo, při kterém platí, že dobří herci nedělají (resp. nerovná se) dobrý film! ()

ER

Objektivnější by bylo 3a1/2 hvězdičky, ale to je nakonec drobnost. Stejně bude záležet na způsobu, jak se k filmu postavíte.Když přijmete pravidlo, že jde o slušný pokus udělat trochu neotřelou gangsterku s glancem, připomínající šarmantnost seriálového Arsene Lupina,pak se pobavíte. Bohužel, místo sázky na onen šarm se do příběhu až příliš "montuje" gangsterský boss, obklopený drsnými rusáky a ubírá prostor přitažlivějšímu podání příběhu a hlavně hlavním aktérům. Sázka na výkon J.Deppa by tak mohla vyjít o něco lépe, jelikož jde vidět, že si místy až "pirátsky" některé scény užívá. Nu což, pár chyb to sice má, ale s přivřeným okem je to slušná podívaná. ()

tentation

Jedním slovem - Snaha... Jde tady až moc vidět, není to vůbec přirozený herecký výkon, ani u Angeliny ani u Johnnyho. Připadá mi to strašně umělé, od začátku do konce a ani chemie mezi herci nefunguje. ()

waska

Od Johnny Deppa a Angeliny Jolie jsem teda opravdu čekal víc. Na Benátky se kouká opravdu hezky, ale když jsem asi po 20-ti minutách pochopil jak to musí skončit, přestalo mě to zajímat. ()

BDMarty007

Akční thriller, lehce šlehnutý romantikou. V hlavní roli krásná populární herečka a krásný populární herec; a celé se to odehrává v překrásných Benátkách. Krásné kostýmy a paláce. Zcela nepokrytě namícháno na komerční trhák. Kvalita je proměnlivá. Má to silné momenty a má to bohužel i momenty slabší. Chvílemi to celkem slušně odsejpá, aby se to v zápětí úplně nepochopitelně zadrhlo na triviálních dialozích. Postrádá to větší hloubku i opravdu silné napětí, ale zase mizerné nebo trapné to není. Oproti například Mr. & Mrs. Smith, což bylo teoreticky něco podobného, je to minimálně o ligu až dvě výš. Je to takový celkem příjemný, oddychový film, cca 70%. ()

Nyan

Uvažoval bych o čtyřech hvězdičkách, kdyby tam nebyly všechny ty scény, kde jsou všichni z Angeliny udělaní, fakt to lezlo na nervy. ()

milhouse333

Tak jsem se nechal zlákat přehlídkou filmových hvězd, dobrým obalem a navíc potěšen předchozím snímkem s Anjelinou ''Salt¨'' a upsal jsem se ke stominutové, nudné prohlídce benátek, kde mě doprovázeli dva ještě nudnější herci. Ani romantika, ani akční, ale zato hezky nudný až do konce. Kdybych si peníze za film ušetřil do prasátka, tak se tam jednou pojedu podívat sám a jistě zažiju větší dobrodružství. A navíc nepotkám Anjelinu, které se asi stala nějaká ošklivá nehoda, při které zcela ztratila mimiku ve tváři. ()

Pajaindian

Nevím, o co tu hodnotícím jde.. Já jsem se dobře bavil a většina filmu mne připadla dobře natočená. Takže 3,5 * a za Jolie 4 ()

CliffLee

Tenhle film je předem tak... jasný, že to až bolí. Nejprůměrnější scénář, velké zklamání od F. H. Donnersmarcka (po téměř dokonalým ''Životy těch druhých''), vymóděný hvězdy co nemají co hrát a velká reklama na Benátky... Malé plus za P. Bettanyho, jinak škoda. 3/10 ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)