Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

matynka

Nejdřív jsem nevěděla, jestli je konec tak blbej nebo naopak tak strašně chytrej, že jsem ho vůbec nepochopila. Bohužel je ale tak blbej. Nebýt úžasné atmosféry Benátek, nezaslouží si to ani ty dvě hvězdičky... Za co byli hlavní aktéři nominováni na Zlaté Glóby, to je mi fakt záhadou... ()

kyLuke

Zlatý glóbus 3 nominace : ( komedie / muzikál ) - Nejlepší film , Herec HR - Johny Depp , Herečka HR - Angelina Jolie . ()

Godhaj

,,No to se mi snad jenom zdá. Vyveďte odsud toho blbce!" V tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Deep má hrozně nevýraznou roli, a tak půl filmu jen pročučí, zatímco Angelina je neschopná, lacině elegantní a umělá, takže svůj repertoár omezuje jen na házení sexy svůdných pohledů a vrtění zadkem při neustálé catwalk chůzi. Příběh je stokrát omletý a nudný, scénář je katastrofální. Celkově se režisér nemohl rozhodnout, zdali má být snímek akční, komediální, či snad thrillero romantický. Protože všechno výše zmíněné se nepovědlo, nejvíce mě zaujaly Benátky samotné, díky nimž jsem tento ,,skvost" neposlal do odpadu. ()

Izz

Jak utopit sto milionů v nejzbytečnějším projektu posledních pěti let? Zeptejte se Donnersmarcka.Ten chlapík je neuvěřitelně precizní realizátor,z čehož do značné míry profituje i Cizinec,ale ani on nedokáže zakrýt,že tohle je jen nablýskaná přehlídka celebrit v luxusním prostředí bez jakéhokoliv smyslu.Johnny je sexy,Angelina kočka,Benátky přenádherné,ale proč se na to mám proboha koukat hodinu a půl? ()

alldo.raine

Film, který by měl být napínavý, ale vůbec není. Již od začátku víte, jak to dopadne a to je prostě špatně. Je to škoda, protože herecké obsazení je skvělé a mohl vzniknout podstatně lepší film. ()

viviak

Príjemná komedia, ktoru si rad pozriem, spionazne prvky a cele to "divadlo" ako take filmu rozhodne pomohli. Film tiež pekne dotvorila howardova hudba. ()

Lavinia odpad!

Neskutečně pomalá, trapná slátanina, kdy se Angelina půl filmu nese jak pětka do záložny a Depp se tváří jak poblouzněný pitomec. Pouze pro ty, kdo se zamilovali/y do poloviny hlavní dvojice. ()

Ivi.Stewie odpad!

Najprv som dala o hviezdičku vyššie hodnotenie, asi z úcty k hviezdnemu obsadeniu, ale bola to chyba. Keď z kina odchádzate v stave, že máte pocit akoby vám niekto vzal 100 minút života, film si nezaslúži ani hviezdičku. Johnny Depp a Angelina Jolie mi k sebe nesedeli od prvej chvíle a bolo citeľné, že si nesedeli ani navzájom. Je smutné, že dve tak zvučné mená sú podpísané pod niečim tak veľmi zlým. ()

GenVen

Víc, víc takových filmů ve kterých Johnny Depp vypadá jako Johnny Depp. Jeho herecké schopnosti jsou (bohužel) často schovávány za tváře a převleky psychicky vyšinutých postav. Zde však jasně dokazuje, že k tomu aby pobavil a uchvátil nepotřebuje pirátskou bambitku, mohutný klobouk či nůžky (v) ruce, ale že mu stačí úplně obyčejné brýle a pyžamo. Navíc se mi líbí, jak si film dělá chytře srandu snad úplně z každého - Francouzů (nenápadní v dodávce), Italů (na vlakovém nástupišti), Amíku ("jsem Američan, mám svá práva"), Britů (nedočkavý sniper) a tradičními způsoby i z Rusů. ()

epoh

Jsem spokojený. Asi to bude tím, že jsem nic nečekal. Nebo si nechci připustit, že tolik Oscarem políbených lidí by natočilo průměrný film? To ne, protože já připouštím, že to je průměrný film. Ale dobře se na něj kouká. A člověk se nenudí. A Angelina, Johnny a Benátky nemají chybu, i když znám filmy, ve kterých byli lepší. Ale není blbost chtít od každého filmu zázrak? Natož zjevení?! Občas je dobré dát si něco, co nepřekvapí, ale má to chuť, na jakou jsme zvyklí. Protože jen tak si pak vychutnáme právě ten zázrak. ()

thornhill

Nemám rád keď sa pri krátkych filmoch nudím. Chcelo to byť cool ale vznikol podpriemerný film a "sexy" Angelina to nezachráni ale čo ,účel filmu naplniť kasu to splní ()

Kellerman

Propadák ve všech ohledech.Cizinec strašlivě chtěl být stylovou multižánrovou hříčkou,která diváka pod záminkou špionážního příběhu zavede na exotické lokace s hvězdnou ústřední dvojicí jako průvodcem.Ovšem výsledkem je pouze snobská nuda,ve které se neznámo jak utopilo neuvěřitelných sto milionů (aspoň půlku prostě musely sebrat herecké honoráře) a pět minut po odchodu z kina jsem zapomněl,na čem jsem to vlastně byl.Režisér si neuvědomil,že chytrý thriller by měl mít hlavně dobrý scénář a mezi hvězdným duem by měla být nějaká chemie,aby mělo nějaké opodstatnění.Cizinec prostě selhal všude,kde mohl.Nepodařilo se navodit atmosféru,hlášky se zcela míjí účinkem a jako akčňák nefunguje film absolutně.Pro mě první velký omyl letošního roku. ()

ratpile

Prostě jen načančané řemeslo. Příjemně koukatelné, nablýskané, drahé, hvězdně obsazené; leč velmi prázdné. Depp podává nezvykle unylý výkon (ačkoliv to není jeho chyba, hraje seč mu scénář nescénář dovolí), Jolie neurazí nenadchne, Paul Bettany utkví naopak nejvíce. Nominace na 3 Glóby budiž věčnou záhadou. ()

unrocker

V ukázkách to vypadalo tak slibně a úžasně, ale film se tomu ani z části bohužel nevyrovnal. Nejvíc sem se samozřejmě těšil na hlavní herce, né že by mě zklamali, Angelina hraje výborně a Johny celou dobu skvěle hraje nic netušícího turistu. Ale celkově tomu prostě chybí náboj, nějaká lepší akce a prostě se to nějak moc nepovedlo. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)