robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná poctivá filmarina výsledkom ktorej je tvrdý autentický western, ktorý má všetko čo potrebuje k tomu, aby sa stal jedným z najlepších filmov roka. Hardy, Pearce, Oldman ... čo meno to výkon hodný Oskara. Odporný zaporák, puto rodiny, whisky, krv a brutalita, strach a krása v dokonalo vyváženom mixe s kľudným pomalým tempom, ktoré nie je vôbec na škodu. Výborná a netradičná gangsterka. [4 a pol *] I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody. ()

RHK

"Není to násilí, co člověka odliší od druhých. Je to míra, kam až je schopen zajít." Přímočará gangsterka z období americké prohibice v nejmokřejším okrese Franklin, kde vlhkost v lesích dělá načerno pálená whisky a světel z palíren je tam víc, než je svíček na vánočním stromečku. Měsíční whisku pálí i rodina drsných bratrů Bondurantů, proti nim stojí zkorumpovaná policie v čele z jedním z největších buzerantů, slizkým zvláštním zmocněncem Rakesem. Snad jen SS plukovník Landa bravurně hraný Christophem Waltzem v Hanebných panchartech by ho mohl ve slizkosti trumfnout... A začíná takřka westernový boj kdo z koho. Dost dobrý film, ale ke konci poněkud ztrácí body díky scénáři s trochou rzi z destilačních trubek. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=DFE7jVqLBns ()

Enšpígl

No já nevím, podobně laděných filmů jsem už pár viděl a přišli mě mnohem dynamačtější a napínavější. Příběh sice vše směřuje do vrcholného a emotivního finále, ale posralo se to naprosto pitomou vyhroceností, ať mě nikdo neříká že když na něj někdo stříli že se nebude krýt a prostě půjde kulce naproti, koupí ji, lehne, po chvilce vstane a jak magor pokračuje. To jsem si připadal jak na natáčení dalšího Terminátora. Navíc jak se choval státní zástupce, to bylo na Chocholouškam takhle se může chovat snad jedině člověk, který celou noc poslouchá "myšlenky" trenéra český fotbalový repezentace, pana DeBílka. Po herecký stránce to bylo dobrý i když postava Gary Oldamana mě přišla mírně zbytečná a Shia, mám toho kluka rád, ale umím si představit lepší. Vy taky pane DiCaprio, co ? Nicméně za snahu přijít v týhle digi době s něčím filmařsky poctivým dávám nakonec ty tři, ať nežeru. ()

Jara.Cimrman.jr

"My jsme ti, co přežívají. Ovládáme strach. Bez strachu bychom byli mrtví." Stojím vždy na straně zákona, takže jsem v tomto filmu zůstal naprosto osamocen. Rychle jsem se však zorientoval a přidal jsem se na stranu bratrůa Bondurantových, protože jejich chlapáctví fakt mělo koule. Zlověstně klidnej Forrest s šíleným Howardem to prostě rozjeli tak přesvědčivě, že se jim budu v civilním životě raději vyhýbat. Co se týká jejich vizionářskýho brášky Jacka, tak tomu jsem zase přál každou nakládačku, kterou dostal, protože namyšlenejm nezodpovědnejm pitomcům je třeba dopřát nějakou tu životní zkušenost. Obvykle se mi nestává, že bych si to nějak zvlášť užíval v gangsterský společnosti, ale tentokrát tomu tak bylo. Takže Forreste nalej, ať trošku popojedem. ()

Malarkey

Na to, jak je tenhle film neuvěřitelně poctivý, jsem postrádal nějaké lepší vtažení do příběhu, které by mě dokázalo sejmout každou další scénou. Herci jsou super, záběry jsou boží, atmosféra první poloviny 20. století je skvělá, ale celý film blázní na drobných detailech. Třeba ten závěr, ten mi přišel jako neuvěřitelná fraška. Celá ta přestřelka byla, jak kdyby se děti sešli na pískovišti a začli po sobě střílet kamínky z praku. Nikdo neví, koho trefil, někdo na zemi leží, někdo na zemi neleží, někdo finguje zranění. Zvláštní. Na to, že tenhle film je tak neuvěřitelně opravdový, tak v něm postrádám důraznější cit pro scény, které měly být klíčové a vůbec se nepovedli. Škoda. ()

• Shia LaBeouf (Jack Bondurant) pil během natáčení kvůli autentičnosti své postavy velké množství pálenky. Mia Wasikowska, představitelka Berthy Minnix, chtěla kvůli jeho pití a občasné agresivitě opustit natáčení. (Dr Lizal)
  • Ačkoli Shia LaBeouf (Jack Bondurant), Jason Clarke (Howard Bondurant) a Tom Hardy (Forrest Bondurant) hrají bratry, každý z nich se narodil v jiné zemi. LaBeouf je ze Spojených států, Clarke z Austrálie a Hardy z Velké Británie. (kedl)
  • Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel pro natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu. (R´Hell)

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)