Země bez zákona

Zem bez zákona

Lawless

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

Lawless je velmi silné a brutální krimi o rodině Bondurantovi. Některé scény jsou brutální a nevidí se v každém filmu. Herecké výkony všech postav jsou dobré, dokonce i Shia LaBeouf měl roli, která mu sedla. Nejlepší roli měl Tom Hardy, dokázal svým chováním a výrazem několikrát rozesmát. Já se velmi příjemně bavil a pokud divák přežije pomalejší rozjezd, čeká ho dále pořádná jízda.. 8/10 = 88%(19.11.2012)

Nejlepší gangsterka za posledních 20 let. Dokonalá atmosféra a příběh, absence politické korektnosti, postwesternové prostředí, skvělé tempo a švih, sympatičtí drsňáci, kteří jakoby vypadli z nějakého sedmdesátkového bijáku, krásné ženy s duší. Navíc skvěle propracované postavy (včetně těch vedlejších - např. šerif) a výborné herecké výkony (za všechny Tom Hardy a Guy Pearce). Takhle nějak jsem si představoval, že dopadnou Veřejní nepřátelé. Díky Johnu Hillcoatovi a Nicku Caveovi za to, že jsem si na poli gangsterek zpravil chuť. 95%.(15.3.2014)

Naprostá paráda. Lepší gangsterku jsem neviděla už pěkně dlouho. Tento film má snad všechno, co by správná gangsterka měla mít. Skvělou atmosféru, zajímavé charaktery, brutalitu a nechybí ani pořádná přestřelka. Největší sílou filmu je výborný scénář a samozřejmě parádní herecké obsazení. Tom Hardy je můj oblíbenec už delší dobu a zde mi opět ukázal, proč mu tak fandím, škoda, že Gary Oldman dostal tak málo prostoru, ale i ten dokázal patřičně využít, jen ten Shia LaBeouf lehce ztrácí na své kolegy, ten jeho stále utrápený výraz mi nesedl, Jessica Chastain zase jistě potěší mužské oko. Neodpustím si jednu poznámku, jsem snad jediná, kdo stále nedokáže pochopit, jak to, že z Guye Pearce už dávno není velká Hollywoodská hvězda? Já si film náramně užila a návštěvu kina doporučuji.(23.9.2012)

Stejně jako v případě Gangster Squad zklamání. Zatimco tam mi vadila nadmíra tupý akce, tady se pro změnu neděje skoro nic. Nahoru to táhnou hlavně Tom Hardy a Jason Clarke, Gary Oldman tam bohužel moc neni a Guy Pearce zahrál dobře, ale přijde mi, že poslední dobou hraje záporáky skoro všude. Neni to špatný, ale bylo vidět že na to neměli moc prachy a já čekal víc.(18.8.2013)

• FlyBoy

Kostýmovo vyfešákovaná, na niektorých postoch herecky nedôveryhodná (kamenný/brumkájúci Hardy či slizký/úkladný Pearce to válcujú, naproti tomu ženské neprekračujú priemer, ostatní buď nemajú dostatok priestoru - Oldman alebo sa stávajú len potrebným doplnkom - DeHaan + Clarke a hlavný geroj LaBeouf sa do pozície dravého kriminálnika nehodí) a populisticky zosnovaná fairytale o tvrdých bratoch Bondurantových. Konštrukt vratký jak prasa, tlačí sa v ňom na pílu až přespříliš a úvahy o štedrejšom hodnotení definitívne ukončuje premrštený záver kde to smrdí premotivovanosťou. Samotný námet je však záživná látka, ktorej by pristal formát minisérie vrátane fabulačnej striedmosti aby tak magnetické udalosti nepopudzovali prevažne k uštipačným posmeškom, ale skôr k patričnej sympatizácií. V tomto vyhotovení je to skrátka o pár rozohnených okamihoch, šikovne vnútenej náklonnosti a detinsky iluzívnej nesmrteľnosti.(28.10.2012)