Země bez zákona

• Belgie

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

• Marigold

Brainless, plotless, gutless. Plochá gangsterka pro začátečníky, která je stejná jako padělaná whisky, sice má všechny potřebné ingredience, ale její chuti chybí jakákoli rafinovanost originálu. Pokud někomu stačí ke štěstí Hardy s jedinou grimasou, na hranici snesitelnosti přehrávající Pearce a do zblbnutí stejný jeliman LaBeouf, prosím. Já čekám od prohibiční gangsterky víc než odkoukané sentimentální macho pózy...(3.7.2012)

Výsek z rodinné historie, který funguje pouze ve svých dvou hodinách stopáže, kdy boduje dobrými herci a brutálním násilím, přičemž zapomíná na postavy, takže Hardy jenom mručí a LaBeouf buduje impérium jaksi zničeho; tedy nachlup stejné pocity jako u Proposition, kdy se opisovalo odevšad, jen to mělo krásný rukopis – Marigoldův příměr o padělané whisky je více než namístě.(26.9.2012)

Lawless je velmi silné a brutální krimi o rodině Bondurantovi. Některé scény jsou brutální a nevidí se v každém filmu. Herecké výkony všech postav jsou dobré, dokonce i Shia LaBeouf měl roli, která mu sedla. Nejlepší roli měl Tom Hardy, dokázal svým chováním a výrazem několikrát rozesmát. Já se velmi příjemně bavil a pokud divák přežije pomalejší rozjezd, čeká ho dále pořádná jízda.. 8/10 = 88%(19.11.2012)

"Není to násilí, co člověka odliší od druhých. Je to míra, kam až je schopen zajít." Přímočará gangsterka z období americké prohibice v nejmokřejším okrese Franklin, kde vlhkost v lesích dělá načerno pálená whisky a světel z palíren je tam víc, než je svíček na vánočním stromečku. Měsíční whisku pálí i rodina drsných bratrů Bondurantů, proti nim stojí zkorumpovaná policie v čele z jedním z největších buzerantů, slizkým zvláštním zmocněncem Rakesem. Snad jen SS plukovník Landa bravurně hraný Christophem Waltzem v Hanebných panchartech by ho mohl ve slizkosti trumfnout... A začíná takřka westernový boj kdo z koho. Dost dobrý film, ale ke konci poněkud ztrácí body díky scénáři s trochou rzi z destilačních trubek. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=DFE7jVqLBns(6.6.2013)

No já nevím, podobně laděných filmů jsem už pár viděl a přišli mě mnohem dynamačtější a napínavější. Příběh sice vše směřuje do vrcholného a emotivního finále, ale posralo se to naprosto pitomou vyhroceností, ať mě nikdo neříká že když na něj někdo stříli že se nebude krýt a prostě půjde kulce naproti, koupí ji, lehne, po chvilce vstane a jak magor pokračuje. To jsem si připadal jak na natáčení dalšího Terminátora. Navíc jak se choval státní zástupce, to bylo na Chocholouškam takhle se může chovat snad jedině člověk, který celou noc poslouchá "myšlenky" trenéra český fotbalový repezentace, pana DeBílka. Po herecký stránce to bylo dobrý i když postava Gary Oldamana mě přišla mírně zbytečná a Shia, mám toho kluka rád, ale umím si představit lepší. Vy taky pane DiCaprio, co ? Nicméně za snahu přijít v týhle digi době s něčím filmařsky poctivým dávám nakonec ty tři, ať nežeru.(18.10.2012)

• - Ve filmu se Jack (Shia LaBeouf) chlubí autorádiem, které však v době, do které je snímek situován, neexistovalo. Autorádia obecně již existovala, ale nemohlo po zapnutí ihned začít hrát. Muselo se jednat o rádio elektronkové, kterým zahřátí chvíli trvá. (Lucasion)

• - Film měl obrovský ohlas na festivalu v Cannes a Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se stal jedním z nejlépe hodnocených titulů. (Lucasion)

• - Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel během natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu. (R´Hell)