Reklama

Reklama

VOD (1)

Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Na rozdíl od nich nemoc přežil a tento zážitek ho zocelil. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od bratrů trochu odlišuje, svou vnímavostí a citlivostí jako by se do drsného prostředí ani nehodil. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, vybudovali si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. Ačkoliv proti Rakesovi bojují jako rodina, jejich vztahy se začínají měnit. Jack dospívá, sní o drahých autech, luxusních oblecích a krásných ženách a také jeho ambice v prodeji načerno pálené whisky se čím dál víc rozšiřují. A tak se svým přítelem Cricketem (Dane DeHaan) rozjíždí proti vůli Forresta vlastní obchod s whisky a kvůli tomu se zapletou s největším gangsterem ve městečku, Floydem Bannerem (Gary Oldman). Do životů bratří Bondurantových vstupují i dvě krásné ženy. Tajemná a živelná Maggie (Jessica Chastain) padne do oka uzavřenému Forrestovi a tichá křesťanka Berta (Mia Wasikowska) zaplane pro Jacka. Situace ve městečku se začíná vyostřovat a bratři se rozhodnou hájit, co si tvrdě vybudovali. Postaví se přesile, která si říká Zákon, aby definitivně rozhodli, kdo má nad městečkem kontrolu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (1 192)

Hild 

všechny recenze uživatele

Naprostá paráda. Lepší gangsterku jsem neviděla už pěkně dlouho. Tento film má snad všechno, co by správná gangsterka měla mít. Skvělou atmosféru, zajímavé charaktery, brutalitu a nechybí ani pořádná přestřelka. Největší sílou filmu je výborný scénář a samozřejmě parádní herecké obsazení. Tom Hardy je můj oblíbenec už delší dobu a zde mi opět ukázal, proč mu tak fandím, škoda, že Gary Oldman dostal tak málo prostoru, ale i ten dokázal patřičně využít, jen ten Shia LaBeouf lehce ztrácí na své kolegy, ten jeho stále utrápený výraz mi nesedl, Jessica Chastain zase jistě potěší mužské oko. Neodpustím si jednu poznámku, jsem snad jediná, kdo stále nedokáže pochopit, jak to, že z Guye Pearce už dávno není velká Hollywoodská hvězda? Já si film náramně užila a návštěvu kina doporučuji. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Výživná gangsterka, kde jsou charaktery na prvním místě. Výborná atmosféra, jistá režie, perfektně sednoucí soundtrack a skoro bezchybné obsazení. Guy Pearce je megaslizoun, Tom Hardy to odehraje jen pomocí chrčení a i Shia si tady odehraje svý. Snad jen ten Oldman mohl dostat více prostoru a scénář nemusel být místy až tolik čitelný.To je ale vlastně ve výsledku docela jedno, jelikož to Hilcoat vynahradí prvotřídní režií a jednou z nejlepších gansterek za poslední dobu. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Nick Cave / Predloha: The Wettest Country in the World by Matt Bondurant | Hudba: Nick Cave, Warren Ellis | Produkcia: Lucy Fisher, Douglas Wick, Megan Ellison, Michael Benaroya | Distribúcia: The Weinstein Company | Štúdio: Filmnation Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 53,676,580 $ || Oprávnenosť brutality je otázna. Keď sa na to ale človek pozerá bez pochybností o tom, že je to samoúčelnosť, trhá to za dušu a upevňuje divákov súcit alebo nenávisť k postavám. Mne sa našťastie podarilo padnúť do druhej kategórie, a užil som si tak prohibičnú drámu s western nábojom, natuningovaný LaBeoufovskou eleganciou a Hardyovskou tvrdosťou. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tři a půl hvězdy. Kdyby se scénář stejně jako o Jacka a Forresta staral také o třetího (stejně zajímavého) bratra, kdyby Gary Oldman dostal více prostoru a kdyby neskutečně slizký Guy Pearce nebyl komiksově prostou karikaturou, ale raději uvěřitelným padouchem, bylo by to ještě lepší. Atmosféra ale velice příjemná - díky hudbě zaokrouhluji nahoru. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Nejlepší gangsterka za posledních 20 let. Dokonalá atmosféra a příběh, absence politické korektnosti, postwesternové prostředí, skvělé tempo a švih, sympatičtí drsňáci, kteří jakoby vypadli z nějakého sedmdesátkového bijáku, krásné ženy s duší. Navíc skvěle propracované postavy (včetně těch vedlejších - např. šerif) a výborné herecké výkony (za všechny Tom Hardy a Guy Pearce). Takhle nějak jsem si představoval, že dopadnou Veřejní nepřátelé. Díky Johnu Hillcoatovi a Nicku Caveovi za to, že jsem si na poli gangsterek zpravil chuť. 95%. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (22)

  • V severoamerických kinech gangsterská sága utržila 37,4 milionů amerických dolarů, v těch celosvětových 55,4 mil. (NIRO)
  • Jack (Shia LaBeouf) se chlubí autorádiem, které v době, do které je snímek situován, neexistovalo. Autorádia jako taková existovala, ale nemohla po zapnutí ihned začít hrát. Byla to rádia elektronková, kterým zahřátí chvíli trvá. (Lucasion)

Související novinky

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (více)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)

Reklama

Reklama