Agu je malý chlapec žijící v blíže neurčené západoafrické zemi. Jeho šťastné dětství naruší válka, během které je za tragických okolností nucen připojit se ke skupině vojáků. Brzy se z něj stává jeden z nejschopnějších dětských vojáků této skupiny. (Phill67)

987Castiel

Cary Fukunaga je môj veľký hrdina a navždy mu budem vďačný za jeho prácu s True Detective, ale toto žiaľ išlo kus mimo mňa. Sú tu momenty, ktoré by som zrejme mal nejak precítiť a zapojiť empatiu, ale nie som zrejme dostatočne humanisticky založený. No úplne najhoršie je že som si už takmer celý tretí akt prial nech je už koniec, lebo ma unavovalo voice over filozofovanie. Neviem ani čomu to mám dávať za vinu ale pripadalo mi to príliš zdĺhavé. Možnou odpoveďou je že ma absolútne nezaujímal príbeh, kto s kým bojuje a prečo, kto vyhrá, kto zomrie, všetko mi bolo akosi fuk. Film je ale krásne natočený a verím že by si svoje obecenstvo našiel aj na veľkom plátne mimo Netflixu. Udeľujem 3* za serióznosť témy, ktorá donúti diváka premýšľať a za perfektný výkon len 14 ročného debutanta v hlavnej úlohe. ()

stanyko

Velmi zaujimave dielo. Skoda toho prepaleneho tempa a kopy zbytocnych scen, kt. len opakuju v inej variacii uz raz povedane. Spociatku to vyzeralo na 5*, no skoncilo to u mna na 3*. ()

kolly13

Diváka vtáhne osud malého chlapce, který byl donucen bojovat jako dospělý muž. Nic se již nedá vrátit a je těžké žít dál. Kvituju syrovost, herce a celkový dojem. Je třeba ale říct, že se o hrůzách spíš jen mluví, protože ukázat pravdu by divák těžko kousal. ()

Ironhead

Dobře natočené, člověk toho většinu i očekával a stejně se na to těžko dívá. Tohle opravdu není veselý film. nicméně zdaleka to není špatný film, právě naopak. *palec nahoru* ()

Scaevola

Z etického hlediska se jedná o velmi hluboký film, který předkládá množství otázek a díky dětské optice zcela nechává na divákovi, jak se s dějem vypořádá a jaký postoj k němu zaujme. Z filmového hlediska mi však snímek připadal povrchně líbivý, a přitom odtažitě plochý, přičemž se bojím, že právě dětské oko kamery mělo na výsledku lví podíl. Dítě totiž není schopno interpretace na takové úrovni, aby vás do děje vtáhlo, a tak ačkoli se na obrazovce odehrávají strašlivé věci, jako diváka mne to nechávalo chladným. Vůči komu je válka nejkrutější? Samozřejmě že vůči dětem (a ženám), ale to neznamená, že z nich jsou vhodní vypravěči. Jednoduše pouze přidávají na patetičnosti. ()

NSN

Strašlivě nudnej příběh, co se nikam neposouvá a je díky stejným obrázkům a stejným hláškám okoukanej po pár minutách. Druhá půlka se už opravdu musela přetáčet, a proto měl trvání jen minut osmdesát. Škoda tý dlouhý naděje. ()

KraLuban

Uff, tak tohle mě hodně vzalo. Silné, syrové, atmosférické - hlavně propad hlavního hrdiny do všeobecného šílenství. Fascinující je scéna útoku na most. Pokud to takhle v Africe opravdu vypadá (a já předpokládám, že ano), pak Panbůh s nimi. A s námi taky. 80%. ()

kodwin

Taková slabší Četa po africku v hlavní roli s dětskými vojáky. Chyběla mi větší gradace příběhu. Herecké výkony i výprava na jedničku. ()

falky

Film po všech stránkách na velmi vysoké úrovni a navíc ve vás chvíli zůstane. Nemůžu jinak než za pět. Musím se ale smát těm neandrtálcům v komentářích, co si pustili film o dětských vojácích v Africe, a teď se pohoršují, že tam byly černé děti v Africe. ()

90125

Kvalitný, hodnotný film s autentickými hercami. Ale pôsobí trošku sucho dokumentaristicky, opisne. Prial by som si aby sa mu podarilo viacej ma vtiahnuť do udalostí, aby som mohol intenzívnejšie prežiť pocity malého Agua. Prial by som si, aby jednotlivé scény boli silnejšie, "príbehovejšie", humanizmus výraznejší. Aspoň situácie v závere mohli mať trošku emotívnejšiu gradáciu, barzaj slzičkovú by som zniesol. 70 % ()

Chicharron

Překvapivě kvalitní film na to, že je to "netflixovka". Líbila se mi hlavně první půlhodina, bohuže sranda pak končí a nastávají jatka. Film není tak brutální jako třeba "Město bohů", ale i tak je to neveselé pokoukání. Idrise Elbu nemám moc v oblibě, ale tady mu role "Commandanta" sedla. ()

obrobr

Ano - tento film je zcela poprávem za plnou palbu bodů .Absolutně nej film roku 2015 .Klidně někteří tzv filmáči můžou dávat tři , a mín , bodů , ale to nic nemění na tom , že film je úžasný , a pokud se do něj zakoukáte a vžijete , vymrští vás do závratné , drsné , a brutální polohy , z které se těžko budete dostávat nazpět do klidu Vašich domovů. ()

Gagin

Takový lepší průměr, ale dalo se z toho vymačkat mnohem víc. Hlavně z emocí. Některé záběry se toho vůbec nebojí a běhal mi mráz po zádech. Stopáž přehnáná o 30 minut. Ale celkový dojem hlavně díky konci je slušný. 75% ()

LDvorak

4 1/2*. Není to žádnej akčňák, což některé zklamalo a ještě zklame. Pro mě to byl hodně silný. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl takhle zahrát dětského herce. Abraham Attah zaslouží 5*. ()

L.O.T.R

Naozaj silný zážitok a odporúčam každému kto chce mať aspoň malú predstavu o tom aké zverstvá môže zažiť mladý chlapec vo svojej krajine. Práve pomocou očí tohto chlapca máme možnosť precítiť celý jeho príbeh a veci ktoré zažil a ktoré musel robiť. Páčilo sa mi že sa film hrá aj s pojmom ,,Stratená Generácia" aj keď to určite nebol úmysel ale skôr to z neho tak vyplýva vzhľadom na to akú tematiku rieši. Idris Elba v úlohe hlavného veliteľa odboju skutočne hodný svojho postavenia a dodal filmu ešte väčší rešpekt a silu. Jednoznačne ďalší výborný film do zbierky Netflixu. Viac takýchto filmov. 80% ()

Miriablo

Začátek filmu dával tušit velký potenciál, už samotná scéna s "televizorem". Do první třetiny měl film i celkem solidní spád ale čím blíž se chýlil ke konci tím byla vata větší až do vyšumněna. Idris i ti malý smradi to zahráli celkem pěkně. První půlka 4*, druhá 2* takže průměr...3* ()

Netflix mění filmovou strategii

30.12.2015

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Režisérský chameleon opět v akci

Režisérský chameleon opět v akci

08.06.2014

Cary Fukunaga, přední představitel nastupující režisérské generace nepřestává překvapovat svým nevyzpytatelným výběrem témat. Po dramatu ze současného Mexika, kostýmní historické romantice a… (více)