Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

CrownThomas

Opět můj oblíbený Tom Hanks, ale film bohužel průměr.....Trochu jsem nepochopil, o co mělo jít, nebo o co šlo..Škoda, čekal jsem něco víc.....:/ ()

kovi55

Romantická komedie tak jako ji všichni známe? Ano. Nudné a hloupé. Tom Hanks tímto snímkem šlápl hodně vedle. 40% ()

togaf

Dost slabé i na romantickou komedii (kde byl ten humor??). Jediné, co mi tento film dal, je poznání, že zadek Toma Hankse už není, co býval. ()

kajas

Milý a nenáročný film, ve kterém se objeví pár hlášek (profesor ekonomie perlí), nic víc ale od něj nečekejte. Tom Hanks zde plýtvá hereckým talentem a na režii by se asi měl vykašlat. ()

Skip

Velmi přímočará, vcelku jednoduchá a dalo by se klidně říct pohodová romantická komedie, ve které chybí bod zvratu, ale to je celkem jedno. ()

Foma

Přál bych tomuhle filmu, aby se stal během času klasikou. Má na to potenciál. Hanks to natočil ve stylu hollywodských komedií z 30. let, s docela dobrou nadsázkou a hlavně vtipně a mám takovej pocit, že v tom zůstal nepochopenej. Kdyby něco takovýho natočil třeba Bogdanovich, tak by to bylo asi jasný, ale od Hankse se nejspíš čekalo něco jinýho, nevím. A taky bysme měli bejt rádi za Julii Roberts. Možná to zrovna není nejlepší herečka, ale je to taková ta opravdová hvězda typu Jean Arthur, Marylin Monroe, Faye Dunaway, Marlene Dietrich, kdy jen její přítomnost na plátně dokáže utáhnout skoro jakejkoliv film. ()

Parlay

Chvílemi opravdu roztomilý, avšak jen stěží uvěřitelný snímek, který nenabízí životní moudra a podívanou pro náročného diváka, nýbrž oddychovou jednohubku na nedělní deštivé odpoledne. Nic víc, nic míň :-) ()

jezurka42

A víte co? Pro mě to byla velice příjemná (a ano, typická americká) romantická komedie.Příběh je opravdu naprosto prostý, nechce trápit naše hlavičky, ale zahřát srdce. A i přesto (a možná i právě proto), že se jedná o velice jednoduchý film, skrývá mnoho zajímavých a příjemných momentů. Gang "Skútrů", Tailin garážový šatník, opilecká líbačka,...těch momentů je opravdu hodně a já jsem si díky tomu celý film užívala. A to i přesto, že se v hlavních rolích objevily dva mnou nepříliš oblíbení herci..No a tak se nakonec stalo, že mi Tom Hanks nepřipadá tak otravný a že Julia Roberts není jen ta známá Pretty Women, ale i vcelku zajímavá herečka (Uvidíme Jul, jak se předvedeš v AOC). Krásná podívaná. PS: A v menší roli studentky mě velice, velice potěšila Grace Gummer. Ano, už navždy si budu pamatovat ten její roztomilý úsměv a přednášku na téma "Lakros" :D Tenhle talent musela zdědit po mamince. Díkybohu... ()

berusche

Postava "Lance" je skutečně to, co umí Amíci: milý, oblíbíte si ho, bude vám ho líto a doufáte, že uspěje. No a tenhle snímek je o tom, jak k úspěchu spěje. Proč ne, ona i role Julie není úplně otravná. Ale obávám se, že nebude dlouho trvat, a na snímek zapomenu stejně rychle jako nápad se na něj podívat. ()

Beagle

Nevím, kam dali Tom Hanks s Niou Vardalos při psaní scénáře rozum, ale tohle je jeden z nejpromarněnějších a nejprázdnějších romantikých příběhů poslední doby. Škoda, škoda a ještě jednou škoda nesporného talentu všech zúčastněných. ()

M.i.k.e

jednoduchá,přímočará a poměrně zábavná jednohubka,která bezezbytku plní svůj účel jednorázovky s oblíbenými herci.Vzhledem k nulovým očekáváním jsem nakonec přijemně překvapen.Lepší tři...70% ()

Gee.Rocks

Můj první dojem je nadprůměrně dobrý. Vzhledem k produktům Hollywoodu, které se k nám dostávají a jen tak zapadnou, protože nejsou nic víc než průměr, se mi Larry Crowne líbil. Tom Hanks mi v této roli lehce připomínal Forresta Gumpa. Larry Crowne není žádný nemastný neslaný produkt. Vztah Larryho a Marcy nezačíná zběsilým sexem, ale pouze polibkem. Manželské hádka byla úžasně šílená. A nesmím zapomenou na pana M. Tom Hanks zahrál i zrežíroval solidní jednohubku o hodině a půl. Do filmu byla také vybrána velmi příjemná hudba, která neruší, pouze dokresluje. Především ale... Larry Crowne není prvoplánová komedie. ()

peiton

Nepodarilo sa..Jedna veľká zbytočná hlúposť.Kto čakal romantické,počiatočné iskrenie,blesky v očiach a výboj (tak ako to už v láske chodí) medzi dvoma zaľúbencami,...nedočkal sa. A nezachránilo to ani hviezdne obsadenie Roberts a Hanks na čele.Postavenie učiteľa a žiaka by bolo v tomto prípade zaujímavejšie,ak by žiak bol v pozícii mladučkého zajačika so skúsenou učiteľkou.Dodalo by to snímke dávku kontroverznosti.No nič,budem musieť sa pozrieť po niečom inom.Sklamanie 20 - 30 % ()

Aljak

Ťažko uveriteľné, že Tom Hanks sa podujal na takomto úplne nevýraznom filme. Nielen že sa predstavil v hlavnej úlohe, ale dokonca si to celé aj zrežíroval a je spoluautorom scenáru. Podľa mňa veľmi slabé, ničím výnimočné a v podstate dosť veľké klišé. Niečo čo by som čakal skôr niekde v Hanksovej staršej tvorbe, ale určite nie po všetkých tých veľkých roliach a úspechoch! Neviem ako vám, ale na mňa pôsobil celý film strašne naivne - to vysokoškolské prostredie bolo ako vystrihnuté z nejakej reklamy na priateľstvo. Naivná predstava, že by sa na VŠ zapísal 40-ročný muž a všetci by sa s ním takto kamarátili a považovali ho za seberovného. Ale malo to aj zopár svetlých momentov a niekoľko vydarených scén, ale na viac ako 2* to určite nie je. A že drama? No to isto, skôr romantická rozprávočka pre naivné deti... ()

Vojťas

Celý film je velice přímočarý a i při hvězdném obsazení velice průměrný. Poslední třetina ale ukázala, že i tak má srdce a dokáže vynutit nejen úsměv, ale i smích a slzy. Bohužel právě kvůli nemastnému průběhu nemohu výše a zůstávám na průměrném hodnocení 3*. ... Jinak 70%. ()

dezorz

chapem, ze J.Roberts je o cosi krajsia nez T.Hanks, ale zas nie na tolko, aby sa Larryho Crowna stla anejaka krasna ucitelka, to nie. ()

starbrejkr

Tak jednoduchoučký a nenáročný filmek, že to i člověka, který má tuto odnož rád, zamrzí. Tom Hanks evidentně neměl s tímhle snímkem prakticky žádné ambice, a dle toho je i výsledek. Hodnocení kolem 60% sice vypadá bledě, ale na tenhle film zkrátka sedí a urážka to není. Kdo ho vynechá, o nic nepřijde; kdo ho zkoukne, nic nezíská, ale taky nic neztratí. Vidíme pár milých situací, pohodový a mnohokrát viděný příběh se sympatickým hrdinou. Kdo naopak většinu filmu sympaticky nepůsobí, je to Julia Roberts. Chápu, že to má víceméně symbolizovat stav, v jakém se po tu doby její postava nacházela, ale zkrátka mi lezla na nervy. Na konci už to šlo, ale ani tak žádný zázrak ()