Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Jandos

Veskrze prumerny film, ktery dojizdi hlavne na velice jednoduchy scenar. Kvalitni politicke drama by melo nabidnout neco vic nez x krat obehranou zapletku a vzkaz o tom ze politika smrdi. Clooney byl fajn, Rachel Wood se bohuzel nesvlikla :) ()

Elyssea

Poselství přebilo obsah. To, že poselství není nijak objevné by nevadilo. Co vadí, je naivní a idealistický mediální(!) poradce v hlavní roli. Zvlášť, když jeho motivace k pomstě je tak strašně pitomá. Den zrady není tak chytrý, jak se tváří. Bohužel na tom nic nezmění ani solidní herecká sestava. Nevyužitá šance. ()

Streeper

Tak tohle mě neoslovilo. Pro mě to byl nudný film o nějaké politice, o souložení se stážistkou a s otravnou vyhrožující novinářkou. V hlavní roli Ryan Gosling, který se snažil být hajzlem, ale moc mu to nešlo a na druhé straně Geroge Clooney bez kterého by ten film nebyl nic, ale vážně se musel pustit jako režisér do filmu o politice s neoriginálním příběhem? Tenhle film pro mě není. ()

enjoi

Gosling se nějak rozehrál a to je jedině dobře. V Drive byl hypnotizující, tak jsem byl zvědavý jak si povede v politickém prostředí. A Ryan nezkalamal, ukázal, že má talent, a že má našlápnuto na to být hollywoodským hercem první třídy. Clooney? Podle mě zahrál až moc profesorsky... Celkově je to ale výborné drama. A politka je pěknej hnus :) ()

zuzinka2

Film se první polovinu pomalu rozjiždí (a seznamuje nás s postavami a zákulisím) a teprve ve druhý polovině to dostane ten pořádný spád, na který divák čeká. Příběh je zajímavý ( i když myslím, že bude blíž americkému divákovi než tomu českému) s velmi dobrým scénářem a dialogy a kraluje mu Ryan Gosling (tak jako každému filmu ve kterém se letos objevil), kterému svorně pomáhají P.S. Hoffman, G. Clooney a také výborná E,R, Wood. Jako další plus vidím i příjemnou hudbu, která příběh dokresluje. Celkově velmi příjemná podívaná, hlavně pro ty, které téma politiky nějakým způsobem zajímá. ()

nithiel

Jako ukázka jednoduchosti manipulací s veřejností slabší, než Vrtěti psem, takže šokován jsem rozhodně nebyl. Nádherně však ukazuje odvrácenou stranu amerického snu, kdy vaše schody do nebe jsou tvořeny těly těch, co selhali před vámi. ()

C0r0ner

Politika je jedno velké svinstvo, to je takové celosvětové veřejné tajemství. Jenom si všichni hrají na to, že to tak není. Den zrady je mimochodem hlavní (a vlastně jediný) důvod, proč se nechci koukat na House of Cards, ač vím, že přicházím o špičkový seriál. Prostě se mi nechce sledovat zmrdy, co řídí životy nás všech. 80% ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Ryan Gosling, Nejlepší režie - George Clooney, Nejlepší scénář - George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon ()

sulimo

Pro mě velice chladný film, který je méně inteligentním bratříčkem staršího britského a inteligentnějšího seriálu State of Play. Kdo to viděl, ví, o čem píši. Možná jsem blázen, že to srovnávám, ale onou zákulisností, naivitou a idealismem ke kandidátovi/příteli a pak tím rádoby zlomem, který odkryje, jak to vlastně je, si to o srovnávní hodně koleduj, a v mém případě si taky vykoledovalo horší hodnocení, a to o dost. Nenapadá mě nicmoc pozitivního, co bych napsala, takové ty otřepané věty typu, že film ukazuje rozpornost ideálu před rozsvícenými reflektory a totálně odlišnou realitu, když se zhasne, to asi nemá smysl rozebírat, nic objevným to totiž není, kdo to netušil, tak tomu závidim jeho naivitu. Mě osobně tohle nic nedalo, možná jen hezký pohled na Goslinga a na Cloonyho, což mi ale nestačí. ()

Pajky3

Docela jsem se obával, že to bude přesně takový jaký to bylo. To znamená uhlazený politická drama, který mě nedokáže strhnout. Pár zvratů se sice našlo, ale nebyly nijak extra neočekávané. A E.R.Wood naivní dvacítku nevěřim, i když jí o moc víc nebylo. Jinak si myslim, že herci si svoje party odehrály skvěle od tahouna Goslinga, přes tvář Clooneyho a nesympatické poradenské duo Hoffman a Giamatti až po novinářku Tomei. Od filmu jsem ale čekal víc... ()

Wormboy

Ides of March je inteligentnou politickou dramou s vynikajucim obsadenim, ktora sa neboji oproti klasicky usmiatej prezentacie dokonalosti kandidatov na najvyssie posty, zobrazit odvratenu stranku politickych bojov o moc. Od Clooneyho som nic ine ani necakal :) A po Driverovi dalsi Goslingov perfektny vykon...chlapisko nam dorasta na herecku megastar, ktora vsak vie aj hrat. Tak nech mu to vydrzi...a samozrejme aj Clooneymu jeho spravny vyber tem na rezirovanie a pisanie. ()

PROCESOR

Hodně drsný šachy s lidskými osudy. Politika, jako divadlo pro lidi. George Clooney-režie, scénář, hlavní role-pro mne překvápko. ()

campix

Politické drama není zrovna tím nejlákavějším žánrem, jenže Idles of March to vynahrazuje vynikajícím obsazením a především skvělými dialogy na kterých podobné filmy vždy stojí spojené s perfektními hereckými výkony. Myslím, že tady se dočkáme minimálně nějakých nominací na Glóby nebo Oscary. A možné výhry v hereckých kategoriích (Gosling, Clooney, Giamatti nebo Seymour Hoffman). Clooney prostě umí i na režisérské stolici. ()

Fancipal

Z Clooneyho se na stará kolena stává zrcadlo nešvarů demokracie. Dravá verze amerického kapitalismu je čím dál častějším námětem filmových zpracování a lze předpokládat, že s houstnoucí atmosférou a prohlubující se pseudokrizí kapitalismu, bude podobně laděných filmů přibývat. Americké primárky jsou extrémně komplikovaná a komplexní záležitost, která nemusí nutně reflektovat přání voličů. "Pravda a láska" ustupují do pozadí a na řadu příchází zakulisní jednání, tajné dohody nebo nepotismus. Řemeslo gentlemanů schopných konstruktivního jednání, dodržujících ústní dohody je zapomenutou historií. Stejně jako idealismus Ryana Goslinga, jehož herecký projev je fenomenální. On i George Clooney s politicky nekorektního, avšak dnes už zástupného tématu, dělají pastvu pro oči. Stejně jako hlavní postava i já jsem nedávno pochopil, že hlavními hráči v institucionálním ringu kapitalismu jsou dnes bilé límečky, nejlépe s diplomem z Ivy League a bandou marketingových poradců na všechno. Kouzlo a úcta, kdysi ctihodného povolání jsou pryč, stejně jako všechny iluze. Nemá smysl zoufat, každý systém, stejně jako tvůrcové politiky, jsou jenom odrazem přání a potřeb lidí. Varování pro všechny zájemce, pokud se chcete stát skutečným hráčem, nasaďte si rukavice a svědomí a zásady nechte za dveřmi. Hlavně se nezapomeňte usmívat, žijeme přeci v nejlepším z nejhorších systémů ... ()

Riley

Zpracování je perfektní, Ryan Gosling herec s velkým H, ale tohle téma prostě není pro mě a tak mě to nudilo. ()

BoXBe

Co říci závěrem? V jednom filmu P. S. Hoffman, P. Giamatti a G. Clooney, v produkci L. DiCapria a v režii G. Clooneyho? Je málo silnějších tvůrců v Hollywoodu, kteří umí poctivé drama a přitom neřežou diváka až na kost a nehledají laciné berličky. A přitom nenudí a baví jemnými niancemi mezi manipulací a strachem z manipulace, dezinterpretací a lží a vyvoláváním napětí při pohledu na tenoučké nitky, které změní naše životy bez ohledu na naše idealistické představy a můžou kdykoliv prasknout. Ides of March ve mě rozhostily jindy vzácný pocit klidu, že si můžu tento večer odškrtnout jako příjemně i užitečně strávený. Při pohledu do nastaveného zrcadla s tváří Ryana Goslinga můžu v klidu popřemýšlet, kde jsou moje hranice. Kdy bych sám nepřekročil určité linie a kolikrát jsem se tomu v životě ať už úmyslně nebo bez zavinění nevyhnul, ba co víc, bylo to moje rozhodnutí a musel jsem nebo si nesu veškeré jeho následky dodnes. I když je film inspirovaný skutečným politickým předobrazem, dá se jednoduše přenést do osobního života každého z nás. Kdy a za co zradíme naše ideály? ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)