Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

rikitiki

Excelentní Gosling - zrazený, zrazující, okouzlený, topící se, zneuznaný, bezcharakterní, krutý, sobecký, lačný.... atd. , ale jen průměrný Clonney a to jak v pozici herce, tak v pozici režiséra. Z toho, že je spíš herec, než režisér, ho usvědčuje zdlouhavá střední pasáž, nudné ilustrativní záběry bez komentáře, četná klišé (opět déšť simulující pláč, silueta před americkou vlajkou) - ok. fajn, i spousta režisérů tohle používá, ale to není důkaz, že je to dobře. ------------------------------------------------- Navíc příběh je dost plytký KOUSEK DĚJE - zbouchnutá stážistka?!!!! Nejsem Američanka, takže nedokážu posoudit nakolik realisticky bylo zahrané a zpodobněné poznání, s kým že to ona stážiska čeká dítě. Mne to připadalo přepjaté. KONEC KOUSKU DĚJE Podle mne je to příběh hajzla, který si o sobě myslí, že má charakter, dokud mu všechno hraje do karet. Když si vytáhne Černého Petra neváhá ani chvili použít odporné vlastnosti, které v něm zatím jen skrytě čekaly. Když říká novinářce, která ho zradila, a kterou musí zákonitě nenávidět: Jsi má nejlepší přítelkyně vůbec, tak nelže. Její zrada a charakter je ve srovnání s tím, čím je obklopený a jaký sám je, ještě to nejmenší zlo. /25. 2.12./ ()

Jinny

Clooneyho cynické odfrknutí nad tím, jak to v politice chodí. Na politický thriller je to přesto poněkud přímočaré... ()

Roman.Ticka

Polovina filmu byla o ničem, až na narcistické pitvoření tlučhuby Georgea před kamerami, čímž si masíroval své stárnoucí ego. Zřejmě se snažil naivním americkým Tomíkům naznačit, že bombastické kampaně a lobby nejsou tak čisté a uhlazené, jak na mítinzích a v médiích vypadají, jinak nevím co vlastně chtěl sděliti. Poslední půlka se slibně rozjela, dokonce akčně grádně eskalovala, než splaskla jako bublinka ve finálním vnitřním přemítání, že je lepší nepálit si prsty, jelikož to může docela bolet. Takže nic, další nula od nuly pojde, o nesympatiích k GC raději pomlčím, nechci být podujatá. Vyzdvihuji toliko tradičně krásnou hudbu, ale to je sakra málo pro spokojenost. ()

Kailo

Clooney opět navlékl sako a co do podoby Michela Claytona se nám snaží předvést sílu loajality a přesvědčení, tentokrát na politické scéně. Gosling válí, ten pěkně uzrál. 75% ()

anderson

Dívalo sa na to dobre. Herecké výkony výborné. Z hľadiska našinca a domácej politickej scény však ústredná zápletka pôsobila nie ako dráma, lež ako naivistická komédia. Dokážete si predstaviť, že by nejaký náš "pohlavár" zanechal vidinu bezpracného obohatenia sa - pardon - perspektívu sľubnej politickej kariéry, kvôli šanteniu s nejakou mladou husičkou? NO WAY. :-) Tak za autormi neplánovanú komediálnu rovinu aspoň tri politické body. (28.8.2016) ()

Thomick

No ... je škoda, že se na to dá pohlížet ve dvou rovinách, přičemž jedna z nich je fakt odporná. Může to bejt zároveň nejlepší politický drama - drama na slovo vzatý, který se nemůže pořádně srovnávat s konverzačkama typu Frost/Nixon - a zároveň taky nechutná demokratická agitka. Bohužel ten druhej pocit nakonec převládá. Jakkoliv mě bavilo herecký obsazení, na který jsem se tak těšil, soundtrack i Clooneyho režie ... nicméně jen ať Clooney dělá do politiky dál. Už jeho angažmá v Darfuru vneslo do tohohle zákoutí filmovýho průmyslu něco novýho. ()

=woody=

Hezkou mrazivou noc.. Navrátivší se z další csfd předpremiéry, jsem velmi příjemně naladěn.. Den zrady je totiž po všech stranách pěkně vyhlazený - jako mistr Gosling.. :-) Tohohle frajera mám čím dál raději, jeho úsporný projev se do role šedé eminence amerických primárek skvěle šiknul! Holt dostává tenhle týpek role přesně na tělo.. Jenže tady má těžkou konkurenci(!), George obadil do vedlejších rolí samé vinikající herce, včetně sebe samého.. Jsem opilý dokonalým koktejlem přesně odměřených a namíchaných ingrediencí - a to už se dlouho nestalo.. Díky, csfd! Díky, že se můžeme mít filmově.. Woo. ()

mm13

Tentokrát ďakujem distribútorovi za zavádzajúci text, pretože môj zážitok bol o to silnejší. Dlho sa mi nestalo, aby som ako prikovaný sedel v gauči ešte pár chvíľ po záverečných titulkoch. George Clooney už minimálne prostredníctvom čiernobieleho výletu do doby mccarthizmu dokázal, že je nie len správny a šikovný chlapík, ale tiež veľmi rozumný a triezvy tvorca. No Dňom zrady prekonal všetky očakávania. Že sonda do zákulisia najvyššej politiky? Kiež by len! Kiež by sme si mohli povedať, že toto sa nás netýka. Ale prd, Stephen Meyers prejde okolo mňa denne a hneď niekoľkokrát a i keď by som veľmi rád, nemôžem vylúčiť, že nedrieme aj vo mne samotnom. Pretože určite áno. Jeden aby si vážil, že je maličký... K výkonu Ryana Goslinga sa vyjadrovať nemusím, Marigold to vystihol tak, že niet čo dodať. ()

MonaSax

Neříkám, že to bylo tak špatné, ale mně to prostě nebavilo, protože vedle mně sedělo něco víc zábavného. ()

Chickenka

Prvníí hodina mě dostala. Film je nabit akcí, napětím, ani na vteřinku jsem nesměla přestat dávat pozor, jelikož pak bych nevěděla, oč běží. Snímek nabitý politickým děním v pozadí prezidentských voleb. Ukázka všemožných intrik, zradě, pomsty, psychického napětí a rozkladu osobnosti. Ryan Gosling je v té nejlepší formě a všem dokazuje, že je to jeden z nejlepších herců současnsti. Bohužel poslední půlhodina mi připadá rozvleklá, zbytečně natahovaná, bez akce.. ()

Morholt

Špinavá hra v zákulisí amerických primárek, kde idealismus ustupuje ambicím a ústí do bezcitnosti a cynismu. Výborná Clooneyho režie a špičkové obsazení v čele s Goslingem. Není co vytknout. 90% ()

Coleator

Beau Willimon tady postavil takový malý domeček z karet... A když o pár měsíců později začal stavět s Davidem Fincherem a Kevinem Spaceym, vznikl z toho pořádný karetní palác... Pokud se vám líbil House of Cards, podívejte se na tenhle film, pokud se vám líbil tenhle film, podívejte se na House of Cards... A jestli jste viděli oboje, tak ještě pořád je tady Recount... ()

ScarPoul

Politika je sviňa. Aj najúprimnejší človek sa v politickej mašinérií mení na bezcharakterné hovädo. Clooney je očividne fanúšikom politicky ladených filmov. Dokáže v nich navodiť tú správnu atmosféru a núti vás zamyslieť sa nad špinavými technikami a skazenou morálkou. Podobný husársky kúsok sa mu podaril aj vo filme Good night and good luck. The Ides of March sú filmom na trochu inej úrovni. Jednak je tu jednoduchá zápletka roztiahnutá do 100 minutovej dĺžky. Je tu kopec detailov, ktoré sú podmienené charaktermi. A mimo iného je to aj kritika ľudskosti a vlády. Goslind, Clooney a Hoffman sú pevnými piliermi, vďaka ktorým sa dostávame stále hlbšie a hlbšie do bahna a ktorý predvádzajú herecký koncert. Jednak sú uveriteľný, jednak ich počínanie má reálny podtext a v neposlednom rade oni budujú zápletku. Všetky vedľajšie postavy sú skvelými hereckými sekundantmi, ktorý dotvárajú komplexnosť príbehu. Aj keď to nie je veľký film, je natočený poctivo a nápadito, čo ho robí pútavým a zaujímavým aj pre toho, kto sa do politiky nevyzná, alebo sa od nej dištancuje. Film, ktorý má skvelé konverzačné pasáže k opozitu k dramatickým scénam, kedy sa zápletka prehlbuje. K dokonalosti mu rozhodne veľa nechýbalo. ()

Fleur6

You can lie, you can cheat, you can start a war, you can bankrupt the country, but you can't fuck the interns. They get you for that. ()

RelaxMan

Popravdě řečeno, dlouho jsem váhal, jest-li na ČSFD premiéru tohoto filmu vůbec jít. Nemusím do kina na všechno, i když je to zadarmo. Nemám rád politiku a ani filmy o politicích. Jediný co mě na tomto filmu lákalo, byl seznam dobrých herců, kteří v tom hrají. Čekal jsem, že film bude pro mne stejná nuda jako " Michael Clayton ", naštěstí tomu tak nebylo. U filmu jsem se ani minutu nenudil. Film velmi dobře graduje. Herecké výkony skvělé a to naprosto od všech herců. Dialogy jsou velmi dobře napsané. Sice to není film, který bych si časem koupil na DVD nebo BD, ale po filmařské stránce nemá chybu, takže musím dát plný počet hvězd. ()

maseer2

s Goslingem se nám letos roztrhl pytel a on i zde dokazuje, že se z něj pomalu ale jistě stává velká herecká osobnost.. ačkoli politika není zrovna můj šálek čaje, tak mě toto nenápadné a zvolna plynoucí drama z prostředí zákulisních politických tahanic spojených s volbami amerického demokratického kandidáta bavilo.. slabší 4* ()

Dydzej

Den zrady není ani tka příběh "předvolební kampaně", jako spíš příběh postupné proměny a ztráty ideálů. Příběh ve kterém se z naivního a ambiciózního jedi přiklání na stranu temna až se nakonec stává sithským lordem. Vzhledem k tomu, že hlavní roli ztvárnil Ryan Gosling musíte se smířit s dlouhými napjatými záběry jen s někollika mrknutími. Nicméně narozdíl od DRIVE zde Gosling působí mnohem lidštěji, tedy alespoň zezačátku. Tedy je jen spekulace, že film konči zrovna takhle, nicméně je to nejpravděpodobnější. Rozhodně je po spadnutí opony (kdyby nějaká byla) o čem přemýšlet. Možná právě absence závěru kazí moje výsledné hodnocení. Ale možná za to může jen žánr, nejsem zrovna největším příznivcem dramat. Tedy 8/10 Poučení z filmu: If you want to be a president, never f*ck with intern. ()

Gwaihir

Politiku asi není možné vnímat jiným než ryze negativním způsobem, což v podstatě březnové idy jenom potvrzují a ukazují, že tato společenská činnost není vskutku ničím více, ani ničím méně, než nekompromisní hrou o získání moci. Nejsou v ní žádní morálně bezúhonní hrdinové, ale přinejlepším lidé oddaní nějaké myšlence, pro jejíž uskutečnění musí nejprve zvítězit, a proto jsou ochotni udělat cokoli, aby uspěli. Pohled do zákulisí této hry, v níž účel světí prostředky, tak sice asi nikoho příliš nepřekvapí, ale určitě také nikomu nenavodí příjemný pocit z průběhu "demokratických" voleb. Je to po všech stránkách velice dobré drama s chytrým scénářem a vynikajícími herci. 75% ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)