Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

Thomassi

Asi nejkrásnější časy českého hokeje (ještě Zlatý hattrick). Nezapomenutelné zážitky z haly BIG HAT. Nejlepší hokejový turnaj v dějinách. Smutný Wayne Gretzky. Narvaná náměstí po celé České republice. Nepřemožitelný Dominik "Dominátor" Hašek. Svoboda - "Gooooooooooooool!!!". A nakonec ZLATÁ tečka. Naprosto neuvěřitelné. Kdo nezažil, nepochopí. ()

Huntelaar

A mě zajímá, kdy se dozvíme kdo zablil ten keřík pod oknem Pražského hradu onoho památného večera, když se kucí vratili s Turnaje Století? ()

Abes

Trochu mě mrzí, že v době turnaje mi bylo jen osm, mít o pár let víc spil bych se jako to hovado a oslavil to probuzením někde na náměstí. Když dneska koukám na podobné sestřihy, mám takové zimomravenčení až to bolí. Na tuhle partu nikdy nezapomenu, na svobodův gól, na Zárubův komentář, na vysmátého Hlinku a v neposlední řadě na Lenerův knír. Tihle chlapci opravdu přepisovali dějiny a taky budoucnost. Je to třináct let a pro hodně lidí doma je to obrovský triumf, ve kterém zdaleka nešlo jen o sport. ()

Rocky88

Mnozí tady hodnotí výkon týmu a zážitek, jaký jsme z toho všichni měli. I já jsem samozřejmě rád, že jsem to mohl zažít na vlastní kůži a i teď při pomyšlení na tento úspěch mi leze mráz po těle a do očí se derou slzy dojetí. Nicméně dokument je pouze sestřihem momentů, rekapitulace. Nic navíc - rozhovory, zajímavosti ze zákulisí, více okolností o turnaji. Na koukatelnosti se nejvíce podílí samozřejmě úspěch samotný, ale i komentáře komentátorů. Jako dokument průměr. ()

MarekT

Nemohu hodnotit jinak. Turnaj století nejen že byl prvním olympijským turnajem otevřeným všem nejlepším hokejistům planety, ale zároveň to byl můj první výrazný kontakt s touto ledovou hrou, který stál na počátku jedné velké životní lásky, v době psaní komentáře trvající již dvanáct let a můžu říct, že se jedná o nezvykle šťastné manželství. Dokument samotný je jedním ze záblesků vrcholné profesionality sportovní redakce, které ČT dosáhla po revoluci díky uvolněným opaskům (slavné dlouhotrvající oslavy gólů, prožívání zápasů spolu s týmem) a angažování redaktorů kalibru Roberta Záruby. Krom shrnutí zápasů potěší i rozhovory se slavnými hvězdami, které se klání o olympijské zlato zúčastnily (Bure, Gretzky, Lindros...) a které nakonec zastínil náš český výběr. :-) ()

zette

Dokument, ktery dava vzpomenout na nejvetsi uspech ceskeho hokeje. Divak, ktery tech par unorovych dni pamatuje si s timto filmem vybavi i detaily, na ktere si myslel, ze uz davno zapomnel. Emoce to neztratilo, na druhou stranu je ale videt, ze dokument byl sity horkou jehlou a hodnoceni zrcadli obsah, ne formu. ()

Hans.

Vedeme 1:0 po ráně Jiřího Šlégra, který dává svůj životní góól. Takhle pálí Guma! Komentáře R. Záruby se mi vryli do paměti a spolu se zážitky z tohoto nezapomenutelného turnaje nikdy nezmizí... ()

WolfR

Skvělý průvodce hokejovým turnajem století a největšího Českého hokejového vítězství! “Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje! Jsme olympijští vítězové! Přepište dějiny, Česká republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji!“ 5 hvězd! ()

dr.fish

Osobně mi tu chybí atmosféra těch zápasů- ten "dokumentární" komentář bohužel trochu ubral z dramatičnosti těch chvil. Ale jinak je to samozřejmě parádní vzpomínka na ty velké momenty slávy. Zasloužilo by si to nějaké remasterované vydání, aby v té rozmazané verzi člověk nemusel pořád tápat, kde je puk. 80% ()

TheBalrog

O tomhle by měl vzniknout Hollywoodský trhák, jak se podceňovaná parta kluků okolo hvězd Jágra a Haška dostala na samý vrchol ,, turnaje století ". A komentování Roberta Záruby - nezapomenutelné. ,, Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje. Jsme olympijští vítězové. Přepiště dějiny česká republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji " ()

Bobik9

Nejkrásnější okamžik sportovních dějin České republiky. Při spoustě momentů mi vyvstávala husí kůže a i když jsme věděl všechny zápasy jak skončí, tak pořád jsem byl napnutý u zápasu s Kanadou a štvaly mě nečisté a nepotrestané zákroky Rusáků. Ohromná podívaná, na kterou bych mohl koukat denně dokola. Jako dokument to není nic moc, ale podobná věc žádné zpracování nepotřebuje. Čeští hokejisté tam svými výkony a rozhovory vytvořili skutečně pětihvězdičkový příběh. Samozřejmě se skvěle podíleli i komentátoři, jejichž některé výroky nebudou nikdy zapomenuty. ()

sskrblik

Přesně tak, naprosto famózní hokej a naše největší chlouba - tahle olympiáda způsobila hokejové šílenství v našich končinách. Přiznejme si, že každý jsem tím byli poznamenaní. Parádní akce, napětí... :) no hokej jak bejk. ()

Wade

Přepište dějiny.Česká Republika vyhrála zimní olympíjské hry v ledním hokeji !!!! Jasných 100% ()

Pražák

"Přepište dějiny Česká Republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji!!!" Ještě dneska, když vidím sestavu Kanady nechápu, jak se těmhle zlatejm hochům podařilo vyhrát. Gretzky, Yzerman, Shannahan, Lindros, Bourque a Patrick Roy. Mimochodem, kdy naposled od té doby zažilo Staroměstské náměstí 100.000 hrdých čechů?! :-) Jinak buďme upřímní, dokument samotný a jeho televizní zpracování je průměrný. Vzhledem k tomu kolik ČT vlastní materiálu k této události je to celkem tristní výsledek. Spíše než filmařinu, režisér pouze sestřihal materiál a nic víc nepřidal. Hodnotíme postavy, nikoliv dokument jako takový. ()

Kosmik 1

"Přepište dějiny! Česká Republika vyhrává zimní olympijské hry v ledním hokeji!" No kdo by na tohle mohl zapomenout... Nejsilnější hokejový zážitek a já mohu být jedině rád, že jsem to mohl sledovat, ikdyž ještě jako dítě. Hokejová senzace a skvělý komentátor Záruba. 100% EDIT 28.1.2014: Nedalo mi to a musím se vyjádřit i k uživatelům, kteří dali méně než pět hvězdiček. Hoši je mi jasný, že hodnotíte dokument jako takový a ne výkony českých hráčů. Ale nemohli byste doprdele alespoň jednou udělat vyjímku, vysrat se na puntičkářství a vážnost a bez výčitek narvat plný počet? :) Vždyť tohle se už nikdy nebude opakovat! Ta atmosféra, celý národ žil hokejem, ta svornost a emoce! To si prosím uvědomte a případně znovu zavzpomínejte (pokud jste jedni z těch, co měli možnost to tenkrát vidět). A zařaďte i tuhle vzpomínku do Vašeho ctěného hodnocení. Díky! :) ()