Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

miksacka

Tenhle film poukazuje na skutečnost, že spousta lidí nevnímá zvířata jako živé bytosti, které cítí, trpí a strádají. Nechápu, že ještě teď fungují cirkusy a existují lidé, kteří se do nich chodí bavit. ()

Ripley

Zručná režie,líbivá hudba a opět výborný CH.Waltz.A navíc,kdyby hlavní ženskou roli dostala pro mne líbivější herečka hodnotím i výše...a to nemusím cirkusy z důvodu drezůry a malých ubikací zvířat.Ve výsledku 70%. ()

dopita

Film funguje částečně jako drama, ale jako romanťák ani náhodou. V prvním případě na tom má lví podíl Christoph Waltz, v druhém případě na tom má lví podíl neexistence chemie mezi titulní romantickou dvojicí, přičemž Pattinson je uplný dřevo. Film sází spíše na atmosféru (která ušla), ale rezignuje na svižnost vyprávění, takže je to spíše nezajímavá nuda, než cokoli jiného. ()

Prochy38

Mně u tohoto filmu nechybělo vůbec nic. Šel sjem si pro romantické drama, a to jsem taky dostal! Hlavní postavy (Witherspoon, Walz, Pattinson) byli skvělí. Nejvíc mě zaujalo cirkusové prostředí, které fakt můžu. Romantický příběh povedený a možná i trochu originální. Jo, líbilo se mi to opravdu hodně! Co víc.... ()

shimpy(CZ)

Velice příjemný film. Pattison mě přesvědčil, že i bez toho bílého make-upu a vyfénovaných vlasů dokáže zahrát i nějakou tu vážnější roli. Vizuální stránka filmu je okouzlující, líbivá a kamera taktéž skvělá. Mezi Pattisonem a Witherspoonovou to opravdu jiskří. Co mě však dostalo nejvíc, byl ohromující výkon Christopha Waltze. ()

Asmodin

Tento film mi připomněl jaký je Robert Pattinson mizerný herec. Film byl příjemnou podívanou, už jen proto že je z cirkusového prostředí. Nebýt Christopha Waltze člověk by se ukousal nudou. ()

Simbet

Mám ráda příběhy, které začínají tak, že starý člověk vypráví příběh svého mládí a tento příběh nebyl vyjímkou. Pravda, sice to nebyl nijak závratný děj, Reese Witherspoon mi tam vyloženě neseděla, ale slonice mě jednu chvíli málem dohnala k slzám. ()

peetriss

Další hollywoodský kalkul sázející na kombinaci divácky vděčných témat, konkrétně osobního dramatu mladého muže, který ztratil blízké a je odkázán na existenční putování za obživou, tématu milostného trojúhleníku a vztahu lidí a zvířat, a to vše zastřešeno do atraktivního cirkusového prostředí. Největším problémem je, že všechny tyto aspekty jsou je účelově využívány pro dosazení co nejintenzivnějšího dramatického efektu a zapomíná se kvalitní a nosné vyprávění příběhu. Řemeslně je jinak Voda pro slony dobře odvedenou prací, což se bohužel nedá říci o hlavních hereckých představitelích: Christoph Waltz a Reese Witherspoon prostě jen hrají, mnohdy umí ze sebe vydat víc a Robert Pattinson, coby dívčí magnet, se sice snaží, ale jeho výkon je stále nedobrý. Načančaná jednohubka a na jedno podívání, nic víc. ()

DannyBoy80

50%. Je to taková pohádka. Víc bych od toho asi nečekal, žádná duchaplná záležitost, což ale nemělo být ani smyslem. Problém je , že ten film je možná trošku drsnější pro děti a pro dospělé je zase příliš pohádkový. Prostě takový cirkus. ()

fredisek

Krásný film o ničem. Čekal jsem drama bez srdcervoucích scén, místo toho přišla romantika s unylým a kýčovitým koncem. Filmu se nedá upřít, jak dobře vypadá, příběh je sice nijaký, i když mi dialogy přišly opravdu dobré, ale vizuálně je skvělý. ()

Ajjinka

Musím se přiznat, že jsem od filmu moc nečekala. Četla jsem knižní předlohu a říkala si, co všechno můžou pokazit a ani ve snu by mě nenapadlo, že se jim ze mě podaří vydolovat pět hvězdiček. Voda pro slony určitě nebude film pro každého, ale který je? Co film zobrazovat měl, to zobrazil. Neuvěřitelně jsem si užívala dobové vykreslení i úžasné soundtrackové doplnění... Zpočátku jsem nesouhlasila s obsazení Witherspoon do role Marleny, představovala jsem si někoho mladšího, takže možná i proto mě samotnou překvapilo, že mi Reese nevadila, naopak mi zpříjemnila celkový zážitek. Pattinson opět dokázal, že nemusí být jen zlakovaný upír, aby mohl vlézt před kameru, chvílemi by si sice měl dávat pozor na své prkenné obličeje, ale i tak byl jako postava Jacoba asi nejpřesvědčivější ze všech. Dokonce ani Waltz mi nebyl protivný tak, jak většinou bývá. Cenu za nejlepší herecký výkon bych ale nedala ani jednomu z nich. Na plné čáře totiž vyhrává slonice Tai (Rosie), která si musí získat snad úplně každého diváka... Opravdu příjemná podívaná, na kterou budu dlouho vzpomínat. ()

lareinna

Niektoré filmy chceme vidieť, pretože hľadáme rôzne emócie, ktoré chceme prežiť spolu s ľuďmi vo filme, bez ktorých by príbeh nebol príbehom. Taký film nájdem možno nie často, pretože nie vždy je súlad v tom čo hľadám a v tom, čo cítim, keď to nájdem. Film Water for Elephants je jedným z nich. V skutočnosti vôbec neinklinujem k cirkusu, čo ma na tomto filme zo začiatku aj trošku odrádzalo.. Beriem to z časti ako druh umenia a chápem, že pre mnohých ľudí to bola šanca na prežitie, bola to možnosť zabezpečiť si primárne veci ako jedlo a posteľ, niečo si zarobiť, preklenúť zlé časy a pre zvyšok bol cirkus domov lebo iný nemali. Z kina po filme som odchádzala veľmi príjemne prekvapená a spokojná. Vyplnil skoro všetky prázdne miesta, ktoré sa v mojom srdci práve nachádzali. Robert Pattinson je jeden z hercov, ktorým chvíľu trvá, než im úplne uverím, ale tento krát ma dostal. Práve on dotvoril tú atmosféru, bol obrovským prínosom pre tento film a myslím si, že bez neho by to nebolo to, čo je. Film som videla pred pár dňami, ale ten pocit, ktorý po filme ostal..dozvuky, ešte celkom neutíchli..tak to má byť. ()

Marys

Cirkusy som nikdy neobľuboval, no tu bolo dané predstavenie vykreslené nádherne. Pekné rozprávanie, svieži príbeh, veľmi pozerateľné. Ale Róbert by už sa mohol vymaniť z prostredia knižných hrdinov a nájsť si inú cestu. A slonica rozumejúca poľštine jednoducho fičí. ()

kikka20

A je tu další film s krásným, veselým koncem. Ovšem musím přiznat tohle se neodehrává v moderním světě s vytuněnými auty a velikými mrakodrapy, a taky na stření škole. Krásný příběh to ano, ale je to kýčovité. Proč to prostě jednou nemlže skončit tragédii? Och ovšem, hraje tam Pattinson - ten zemřel ve většině filmů, kde hrál, tak proč bychom ho zabíjeli, že? I když jsem začla tak negativním komentářem, musím přiznat, že mi celkově ten cirkus + majitel vyrazil dech. Bylo to neskutečné jak tuto roli Christoph zahrál! Tyran, který miloval dívku. To bylo krásné.. 4*..mít to lepší konec tak 5*.. ;) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)