Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

kacirek_

Velké překvapení. Já teda filmy, kde se trápí a umírají zvířata ráda nemám, páč u toho řvu jak tur, ale tady mi to Robert svým pohledem vynahradil. Skvěle zahrané postavy - Reese mi do role cirkusačky úplně sedla a výborný záporák, z kterého běhal mráz po zádech, brrr. No a Roberta snad ani nemá cenu komentovat, páč už mě ten jeho pohled taky dostal (a to sem dlouho vzdorovala). Je to sice romantika, ale dobře udělaná se zajímavým příběhem. Co jiného k tomu říct než řekla Marlena: "Kde jsi byl, když mi bylo 17?" ()

Poupe

Nejsem fanynkou Roberta Pattinsona, ale musím říct, že vážná role, kterou sehrál v tomto filmu mne překvapila - mile. Jako každý romantický film, i tento má jednoduchou zápletku - dva chlapi, totálně odlišní a jedna krásná ženská. I přesto všechno to však není klasický romantický film, jak si kde kdo díky Robertu Pattinsonovi. může myslet. Jediné, co mi vadilo, bylo násilné chování ke zvířatům - trpěla jsem, ikdyž jsem věděla, že je to "jen film". Film bych doporučila těm holkám, jejichž partneři odmítají chodit na slaďáky - i oni si tam totiž něco najdou. ()

Lejby

Skvělá volba herců do hlavních rolí milostného trojúhelníku, dokonalá hudba, nasvícení i kamera. Příběh není ničím novátorský a v mnoha směrech mi připomínal film Titanic (jakožto i vyprávění starce o svém mládí), ale je vyprávěný s jistou grácií, které se line celým dějem. Cirkusové prostředí je ve všech směrech zajímavé a scény týkající se slonice Rossie mi přišly nadmíru dojemné...proto jsem velice ocenila vyvrcholení děje. Zasloužené 4 hvězdy! ()

IvcaG

Velkolepě zpracovaný příběh, kdy hlavními hrdiny nejsou ani Robert ani Reese, ale obrovská Slonice Rosie. Tak nějak obyčejně neobyčejný příběh ze světa cirkusové manéže. Který nahlíží do tohoto světa ve světě. Kde má vše své zákony. Christoph Waltz, který svojí lásku k cirkusu projevuje hlavně svojí sobeckostí a krutostí. Postavu Augusta zde stvárnil opravdu skvěle. Naproti němu "stojí" úžasná Reese jako Marlena, která si právě myslela že tohle je její domov a on je její pravou láskou. Bohužel. Mladičký Jacob stvárněný Robertem hledající cestu co dál v životě po takové tragedii. Opravdu úžasné zpracovaná kamera, která je mnou nepopsatelným způsobem jedinečná báječná hudba, která jedinečný zážitek ještě umocňuje. Opravdu skvělé. 5* ()

Rockerman

Vcelku slušný film pro jedno shlédnutí. Netradiční je tu jen cirkusové prostředí. Jinak se neděje nic převratného. Zlo a dobro je jednoznačně vymezeno a určeno a tak to i dopadne. Zlo je po zásluze potrestáno a dobro opět vítězí. Vyzdvihuji opět Christopha Waltze, kterého jsem viděl už ve třetí záporné roli po sobě. Se svou vizáží se jen těžko bude z této "škatulky" dostávat. Ještě chvíli by tam ovšem mohl zůstat, protože tito záporáci mu jdou náramně! Naopak Robert Pattinson mi připadal hodně nevěrohodný. Hlavně ten jeho šklebivý úsměv, to bylo něco. Přesto, jak už jsem výše napsal, za jedno podívání to určitě stálo. ()

fisikk

Těšila jsem se na tento film ze dvou důvodů: Je natáčen v cirkuse a ty mě vždy fascinovaly a hlavní hrdina je veterinář a já jím chtěla být už od dětství. Musím však smutně konstatovat, že prostředí mě zklamalo, čekala jsem více ukázek z představení a o lékařské praxi Jacoba ani nemluvě, ze začátku se ještě snažil, ale ke konci se totálně podřídil a zvířata léčil alkoholem. Milostný trojúhelník mě nijak nepřekvapil ani nenadchnul, tudíž dávám 3 hvězdy. ()

Pitaya

Jsem si myslela, že Pattinson umí hrát jen upjatého, zdrceného upíra, ale v tomhle filmu mě překvapil. Dokázal se chvílemi i uvolnit a podal dobrý výkon. Pro mě je to snad první kvalitní snímek z prostředí cirkusu. Film nepůsobí kýčovitě, má pěknou hudbu i kameru, jsou tu k vidění krásné kostýmy a občas je to i velmi dojemné. ()

optimus0s

60% Hodně jsem čekal od tohoto filmu, knížku jsem si přečetl, trailer jsem sjížděl i několikrát do týdne, ale film ve mě zanechal pocity pouze na povrchu. Plusem filmu ale je, že se mi líbil výkon Pattinsona, kterýho jinak nemusim. Takové první zklamání roku ()

Fawkes

Další dobrý film přispěl do kinematografie. Ani nevím kolik filmů z cirkusového prostředí existuje, ale tento je fakt něco. Myslím, že Robertu Pattinsonovi přesně takové role v romantických dramatech sedí, ve filmu Nezapomeň na mě byl ještě o něco lepší. Reese Witherspoon je pro mě méně známá herečka, ale přišla mi pro svou roli taky ta pravá. Svou roli tady mají taky zvířata, především láska k nim. Musím se přiznat, že u scén kdy ředitel cirkusu v podání Christophera Waltze bodá do slona, jsem si zakrýval oči. Je to takový typický film, který si zaslouží více shlédnutí. (87%) ()

Adm.Nelson

Hamletovo "byť či nebyť", u Pattinsona dlhodobo zmenené na "vycicať či nevycicať", dostalo tentokrát podobu na "zahrám to ako naozajstný herec, alebo nezahrám?" A veru, milý Robert, nezahral si. Nejak nepochopím ľudí, ktorí tvrdia, že ide o človeka s veľkou charizmou a dokonalým herectvom, mňa so svojím minimalizovaným prejavom, ktorý vo vypätých situáciách ostával rovnaký, veľmi nepresvedčil. Na druhej strane, ani film výrazne nekazil. Cirkusové prostredie, zápletka, zbližovanie obidvoch, múdra slonica, výborná kamera - všetko toto ma tešilo a s filmom som bol po celý čas výrazne spokojný. Len ten koniec v stane bol scenáristický fail (ehm, ono je to síce podľa bestselleru jednej spisovateľky) a ten som veľmi nepobral. Ešte krátko k hercom - Waltz aj Witherspoon boli veľmi dobrí, no mňa napriek malému priestoru najviac dostal Hal Holbrook. 7/10 ()

vickeyek

Robert holt není herec... ale film se mi líbil moc. Hlavně ten závěr, který člověk nečeká, když vám na začátku řeknou něco o tragédii. To je jako když ve filmu někdo zakašle, tak to vždycky znamená, že umře... Hvězdičku musím ubrat za název, který jsem nepochopil - poučte mě, jste-li na tom lépe - a za Pattinsona, který prostě na plátně nemá co dělat - měl by raději vážně jezdit s cirkusem. ()

šarka

příjemná hollywoodská romanťická pohádka se spoustou barev, cinkrlátek a zvířátek (slonice byla fakt super)... ale taky nic navíc ;) ()

Patryska

Veliké překvapení! Přiznám se, že jsem byla velmi skeptická a nechtělo se mi do tohoto filmu. Nevím, jestli mě odrazoval název či tolik nadšené okolí, ale jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit (a proto, že tam hraje má oblíbená Reese) a podívala jsem se na tento úžasný film. Velmi zajímavý příběh. Kupodivu mi ani nevadilo, že trvá 2h nebo to, že tam hraje Robert Pattinson. Co víc dodat. To se musí vidět! ;-) :-D ()

Radek.SCH

Parádní i průměrné. Úžasné dobové retro, plné krásných obrazů a teplých barev, které vás (já vím, že to je děsně řečeno) pohladí na srdci. Dobrá předloha je v tom znát, Pattinson dokazuje, že umí i hrát, závěrečná "událost" se zvířaty nasnímána na jedničku. P.S. Hned po tomhle jsem si pustil Cestu. Musel jsem to vypnout. - 70 % ()

hEROic

krasne prostredi, pekne natocino a zahrano take celkem fajn... to dulezite, pribeh, je ale celkem prazdny... tak nejak se tam celou dobu nic nedeje, coz je velka skoda :-/ ale i tak jsem se bavil... 70% ()

helloween93

Příběh o zakázané lásce s velice podmanivou hudbou a povedeným cikusovým prostředím vypráví příběh studenta veteriny, který se protlouká životem až narazí na cirkus, který bezpochyby změní jeho život. Role násilnického ředitele cirkusu opět skvěle padla mému oblíbenci Christophu Waltzovi. ()

FilmWave

Krásná hudba a výprava. Ale po slibném začátku to úplně ztratí drive a nejraději bych zůstal celý zbytek filmu na střeše jedoucího vlaku a kochal se ubíhající krajinou. Přitom z toho mohlo klidně být další "Moulin Rouge". ()

croxika

Film z nevšedného prostredia, ale pôsobil na mňa nejako depresívne. Boli tam svetlé momenty, boli tam menej svetlé momenty, ale celkovo hodnotím film z tých slabších (z hľadiska toho, ako na mňa celkovo zapôsobil). Adrenalín v krvi sa mi dvíhal pri neľudskom zaobchádzaní so slonom, a v tých momentoch som mala chuť vyskočiť a vytrhnúť tomu odpornému mužovi tú nemožnú palicu z ruky. Pôsobivé boli niektoré vystúpenia vrámci cirkusu, no napriek tomu nemám chuť pozrieť si niekedy ešte raz tento film. ()

alambert

Velkou část filmu, v podstatě většinu, jsem při tom nudění, přemýšlel, jaký k tomu napíšu komentář. Lámal jsem si hlavu, jak všechnu tu hrůzu popíšu. Nevěděl jsem, ze které strany začít. Předem jsem litoval času, který tím strávím. A pak, se to stalo. Kouknul jsem na CSFD a hned první komentář, který jsem viděl, od uživatele s nickem verbal, mě utěšil. Víceméně vystihuje, co jsem chtěl napsat, navíc to zpracoval úrovni filmu přesně odpovídajícím stylem. Klobouk dolů. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)