Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě.
Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otcovi vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva sní o tom, že po maturitě konečně opustí „vězení dokonalého domova“ i život na maloměstě a konečně se vydá poznávat jiný svět. Těžce nese otcovy starosvětské názory a jeho chování vůči matce a sestře, chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou, přivydělává si a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“. Nečekaně ji cestu zkříží nový muž, starší a ženatý Jakub, se kterým ji do života přibude další tajemství. Brzy však všechna tajemství začnou vyplouvat na povrch a jejich životy naberou nečekaný zvrat. (oficiální text distributora)

Tristanian

Příklad filmu, kde zážitek naprosto devalvuje použití "dokumentární" kamery. Opravdu si nemyslím, že by v intimním rodinném dramatu měla kamera dělat psí kusy a házet sebou jak při vylodění v Normandii. Spolu s dabingem (tradiční zlo, tentokrát i u slovenského filmu) hlavní důvod, proč jsem nedal o hvězdičku víc. Stále je to ovšem jeden z těch mála zajímavých filmů z "československé" produkce... ()

rigby

Příjemný a sympatický film pro náročnějšího diváka, který nevyhledává akci za akcí, ale dává přednost hlubšímu vykreslení postav. Bohužel toto se ne zcela podařilo, zbývá tu veliká rezerva. S radostí jsem zase viděl ve filmu Taťjanu Medveckou a v současnosti hojně obsazovaného Miroslava Krobota. 3+ ()

Paserak

Proč má tento film tak nízké hodnocení? Protože není veselý? Protože herci nevydávají maximum? Řekl bych naopak. Miroslav Krobot přesně vydává tu energii jakou byste chtěli. Možná zlomený, zahořklý, ale ne zlý ani studený. Neusmál se za celý film a jeho účast vlastně dělá celý tento projekt nejzajímavějším. Ano, možná to je odpověď na moji otázku v úvodu. Kdyby tam M.krobot nehrál tak by tento film kdesi zapadl ve filmovém klubu... ()

jopal

Skutočné, vyborne, emotivne poucne. Trosku krivaju dialogy a niektori herci, ale 4*, lebo je to take prirodzene, nase! ()

fafejt001

JEDEN Z FILMŮ , KTERÝ MNE ZAUJAL HNED OD ZAČÁTKU . VELMI DOBŘE NAPSANÉ A VÝBORNÝ KROBOT , MEDVECKÁ A JUDIT MNE VTÁHLI RYCHLE DO DĚJE . JEN TO ČESKÉ ZNĚNÍ MI DOST VADILO . ČESKO - SLOVENSKY BY TO ZÍSKALO NA AUTENTIČNOSTI , COŽ BY BYLO OBROVSKÉ PLUS . ALE I TAK JE TO NÁDHERNÝ FILMEČEK . RÁD JEJ SHLÉDNU NA DVD AŽ BUDE . TĚŠÍM SE I NA BONUSY , POKUD TEDY BUDOU . TAKŽE PRO MNE DALŠÍ MIMOŘÁDNÝ FILM O VZTAZÍCH V RODINĚ A MEZI LIDMI VŮBEC . V ČECHÁCH , A NA SLOVENSKU TIEŽ . IGEN . KESENEM SYPEN . . . . ()

kolodej1

trochu nedoceněný film, pro mě lahúdka. Velmi dobře a realisticky zpracovaný příběh, navíc skvěle zahrané postavy od Krobota a Medvecké. Rodinné drama, které potěší a stojí za vidění ()

DexMASTER094

Narozdíl od ostatních mi předabování ani moc nevadilo, nebylo by ale na škodu nechat původní :) První polovina filmu naprosto bez spádu, nedá se to asi začít v tomto případě lépe. Pokud bych neviděl trailer tak bych asi nevydržel. Celkový námět a zápletka se mi ovšem velice líbila, i v dnešní době je velice aktuální. Rodinné rozbroje jsou velmi dobře zvládnuté. Suma sumárum, celkový dojem dobrý + Miroslav krobot = 4 hvězdičky. ()

nettopyrek

Slovensko-České rodinné sociální drama. A velmi povedené. V dnešní době je téměř zázrak narazit na tak dobrý film z našich končin. Krobot prostě skvělý, Medvecká je stará liga, která hrát umí a Judit Bárdos je nejen výborná herecky, ale navíc je opravdu půvabná. Na vesnici a v malých městech si lidé vidí do talíře, život plyne pomalu a sny, které v mládí vypadají tak uvěřitelně, se ztrácejí. Co nám pak nakonec zbývá? Ten generační konflikt je vyobrazen opravdově. Otec, který to přece myslí dobře a dcera, která má ještě pořád sny, protože je mladá a možná taky úplně jiná. Občas je nejtěžší naslouchat lidem, na kterých nám nejvíc záleží, protože nechceme vidět jejich nezdary, bojíme se o jejich budoucnost. A tak místo abychom toho člověka akceptovali, vytvoříme si jeho imaginární obraz, který je tak dokonalý, že každý jeho(její) posun jiným směrem, nás naplňuje zbytečným zoufalstvím. Český dabing nechápu. Naštěstí je ale kvalitní. P.S. Igorku, díky za výborné doporučení!! ;) ()

david666

Hodně solidní sonda do života jedné rodiny v čele se skvělým Krobotem. Civilní, bez zbytečných příkras, prostě ze života. ()

kokofek

Vzájemné nepochopení a neschopnost tolerance jeden k druhému.Starší generace vychovaná systémem, že ten kdo zdědil postavení pána domu,dříve k tomu i majetek, má právo určovat co je dobré a co není.Určovat svým potomkům cestu ke štěstí a tím zamezit,aby dělali v životě své chyby, které k tomu patří.Nikdy to nefungovalo a asi fungovat nebude. ()

bonovox

Konečne výrazný a hlavne kvalitný slovenský film. Vierohodný príbeh o vzťahoch v rodine, ktorému výrazne pomáhajú výborní herci. Hlavne dvojica Krobot a nový objav Judit Bárdos sú famózny. ()

Disl

Nevím jaký je originál, ale ten český dabing je tak sprzněný, že skoro vůbec nejde hercům rozumět. ()

Dawe2

70%. Zajímavé, byť chvílemi trochu nudné a roztahané. Skvěle zahrané. Dabing chvílemi tahal za uši, měli nechat vše původní. ()

RichB972

Poklidné, přesto vážné sociální drama jako dělané pro Miroslava Krobota. Jasně patrné rozdíly v generačním vidění světa. Vydařená koprodukce ve které potěší i prsa Judit Bárdos. 80%   Netflix, HD, české znění ()