Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Flopik

Ja neviem čo k tomu napísať.S hororom to nemá až tak veľa spoločné, celé to je ako dlhé nechutné porno.Sám sa k tomu ani neviem v podstate vyjadriť.Miestami nuda miestami nechutne perverzné.Neviem možno pri natáčaní to brali zo srandy a povedali si že spravia totálnu debilinu ale toto ako ho to mohlo napadnúť a ako to vôbec tí herci mohli točiť.Koniec bol aspoň dobrý myslím to keď ich všetkých zabili.Scéna s bábätkom otras fakt otras.Avšak prekvapivo to nepovažujem za vrchol a čakal som to ešte horšie.Nikdy viac sa na to nepozriem , kto áno nemôže to mať v hlave v poriadku.To je všetko k hodnoteniu sa fakt nevyjadrujem a ak ste ako ja čo si radi pozrú film o ktorom sa hovorí že je najnechutnejší alebo skôr najperverznejší tak si t pozrite inak vrelo nedoporučujem. ()

Johny303

Jako myslím si, že vydržím hodně, ale tohle?? ...Tohle už se na mně zřejmě nějak podepíše. :D Mohl bych své dojmy více rozvést, ale asi není třeba, vše zde již padlo. Prostě to byl pěknej humus. ()

VictorMartel odpad!

Kde by někdo shledával důvod k podezírání lidského druhu z potlačované pedofilie a morbidity pod heslem „он никогда не лаже“, vidím jen předvídatelné reakce vzteklého muže, něčím hrozným zahnaného do kouta. Zvědavost… prozrazuje (špatný?) vkus, náš sebevyvracením se sebepotvrzující, propastem se vystavující, hledanou perversí fascinovaný vkus. Veden silným pocitem formální přesvědčenosti a zdráhavým úžasem nad možnostmi psycho-destruktivní fantasie, musím dát laicky zapravdu, že kamera, hudební doprovod i herecké výkony jsou nadstandardní. Navíc skvělá skladba pracuje s nebývale trpělivým, a přitom stále napínavým odhalováním jakkoli trochu očekávané, beztak šokující závěrečné zápletky. Příběh je uveden jednoduše. Někde v Srbsku je osloven bývalý pornoherec s nabídkou doživotního výdělku, aby oprášil své staré zvyky a přispěl jimi protentokrát něčemu přesahujícímu pouhý povrchně obslužný účel. Že nepůjde o erotiku, začíná být jasné záhy: z řečí o sumě dosažené v rámci jedné smlouvy (ve skutečnosti jsou to smlouvy poněkud lépe placených dělníků), z uhýbavých a podezřele exaltovaných odpovědí, ze zbytečně drsně vyhlížejících asistentů, ve vlastní branži nepoužívaných a nepoužitelných… Ti, kdo jakýsi vývoj pornoprůmyslu ať s chladným intelektuálním zaujetím nebo experimentálně coby aktéři či konsumenti prodělali sami na sobě, a mají o něm tedy jakési bezpředsudečné povědomí, brzy prohlédli, že nepůjde o moralizující sondu do okrajového entertainmentu, a museli již z těchto prvních náznaků vycítit zlověstný nástup zvrácenosti, jejíž absurdita o světy překonává vše, co jsme kdy zazlívali katolickému nebo hororovému ďáblu; i jeho šokující falické výstupy a vůbec sexuálně znechucující narážky (Friedkin) s hříšníkům pekelně vzdáleným „smyslem pro humor“ mají ještě předepsány kulturní meze, které v jeho starosvětsky nevinném konceptu v takové bezcitné a sub-bestiální explicitnosti nikdo nikdy nepřekročil, meze, kam ještě i ďábel může, protože je stále výplodem (jak teď zjišťuji) relativně „normálních lidí“, přičemž tady se (vysvětlen narativem válečného traumatu) exhibuje reálně nemyslitelný protiklad všeho, co i ti největší blázni a ubožáci mohou považovat za normální. Démonologie, křesťanská nebo pohanská, tak zvrhlé nápady nepamatuje: hřích pocházel z epochy romantického dělení světa mezi navzájem (sémanticky i ontologicky) komplementární temnou a světlou sílu, kde zlo mohlo být pouze beznadějným popíráním dobra a fakt, že vůbec jakožto zlo opravdu existovalo, byl úlevný a naplňoval vírou v pořádek, v němž možnost zla je pouze svobodou k o sobě směšné rebelii. Tady ale není po zlu ani stopy, protože by nemělo co legitimizovat a čím být legitimizováno, a všechna ta láska, úzkost, starost, a jaké ještě existenciální dimense přizvány tu do hry o naše positivní emoce, jsou společně se vším tím hnusem jen rozmanitým mechanickým projevem téže všeobecné přirozenosti, postrádající jakýkoli předurčující či klasifikující smysl, projevem absurdního naturalismu. Možná je to ostuda, ale dodíval jsem se, zhnusený lidmi uznal kvality a naprosto pokrytecky ohodnotil jako „odpad“, na čemž trvám. () (méně) (více)

Heero

Trochu víc drsné porno, s kvalitními hereckými výkony, nic víc. Ne, teď vážně. Abych byl upřímný, tak mě to neznepokojilo o nic víc, než jakákoliv jiná úchylka, prostě jenom kroutím hlavou, asi tak. ()

Gulde

Po letech jsem shlédl po druhé, a musím si na hodnocení stále trvat. Problémem tohohle filmu je jedna jediná věc, a ta nespočívá ani tak na filmu, ale spíše na jeho divácích, a to je ta, že mnoho lidí odradí ona slupka brutálnosti, kterou je tenhle film zaobalený. A je to škoda, protože jinak se jedná o film s myšlenkou, a ne vůbec špatnou. Kdo prohlédne skrze onu brutálnost, bude odměněn zajímavým filmovým zážitkem. ()

MIMI.kry

Jeden z nejtěžších filmů, jaký jsem kdy viděla. Příběh vypovídá o extrémních až nepřijatelných sexuálních praktikách, které by běžného člověka ani ve snu nenapadly. Je plný násilí a znázorňuje i to, co pornoprůmysl dělá s duší zúčastněných zaměstnanců, jak je mění a svým dopadem vstupuje i do jeho soukromých vztahů. Zpočátku se zdá, že v připravovaném, tajemném pornofilmu bez klasického scénáře o mnoho nepůjde, že se bude jednat jen o další poměrně neškodný kšeft pro mírně vysloužilého pornoherce. Jenže požadavky a perverze se ze strany tvůrců zvyšují až do neúnosné, otrocké podoby. Hlavní postavy se postupně ocitají v pasti a zjišťují, že z rozjetého, nebezpečného vlaku už nejde vystoupit. Vše se plíží pozvolna a záměr je zahalený mlhou. Hlavní divák ani hrdina zprvu nechápe, o co přesně tvůrcům jde, proč se točí některé zdánlivě nevýznamné scény, při nichž pornoherec jen přihlíží nějaké akci, aniž by tušil, co je jejich účelem ve větším celku.Herci mají navíc v nepřehledném scénáři ještě improvizovat, svými reakcemi vstupovat do děje vytvářeného díla. Nezasvěcený divák, který sadistickým praktikám neholduje, by se mohl domnívat, že film mu nemá co přinést. Já osobně si to nemyslím. Podle mého názoru má film i jinou rovinu, která vypovídá třeba o finančním strádání, které nutí lidi do pochybných kšeftů, o vykořisťování slabších, nemajetných, neviditelných či méně významných obětí. Okrajově se dotýká i rodinného života hlavního hrdiny a nenabízí jen erotické scény bez jediné myšlenky. Film působí realisticky, věřila bych, že v nejtemnějších podsvětích může něco obdobného vznikat. Některé scény už z hlavy nevymažu (scéna s novorozencem, závěr filmu). Jak tento film o nepříjemných věcech ohodnotit? Kdybych hodnotila chování a morálku lidí, musela bych dát odpad. Ztvárnění a samotný film si ho už nezaslouží. Už pro to, že i nyní po letech mi nahání husí kůži. Nedá se říci, že by mi film vůbec nezaujal. Těžko však napsat, že by se mi líbil. Po Srbském filmu vám pravděpodobně příjemně nebude. Pokud chcete přesto vstoupit do kontroverzního světa Srbského filmu, pak jen na vlastní nebezpečí a s vědomím toho, že je určený pro otrlejšího diváka. Já už bych ho znovu nedala. ()

bozka10 odpad!

Tak toto nebolo ani odporné,ani šokujúce,bola to príšerná nuda s blbosť.Nenajdem jednu vec čo dobré by som vypichol na tomto filme. ()

THE_Joko odpad!

Je mi vás ľúto,je mi vás skutočne ľúto všetkých, ktorým sa tento "film" páčil...Musíte mat úplne "zdravý" sexuálny život! ()

Mania

Nejsem si jistá, co si o tomhle filmu mám myslet. Mám ráda děsivé horory a to tenhle film rozhodně nebyl. Byl nechutný, to mu upřít nelze. Není to tak, že by snímek neměl hlavu a patu, protože tam určitý směr vidět je. Chápu i rádoby psychologickou zápletku vzhledem k tomu, co se s hlavním 'hrdinou' v průběhu filmu děje. Jenže i přesto je to celé takové mdlé. Film jako takový není dobrý a za shlédnutí nestojí. Téma, které nadhazuje však stojí za zamyšlení a nemyslím tím ty nechutné části jako takové, ale fakt, že něco takového se ve světe klidně může dít. Když odhlédnu od zvrácenosti, myslím, že kdyby snímek byl trochu jiný. No, nejspíš by se muselo začít měnit už od scénáristy. Tak by mohl být daleko kontroverznější a lidi by jej nemuseli brát jej jako 'nechutný srbský štěk' snažící se o horor. Nechci se rozepisovat, dvě hvězdičky jsou za na mě až příliš rozvleklé nudné části, tupé dialogy a za těch pár minut před tím, než přijde 'vrcholný' konec... ()

Med_Tw

Na jednu stranu výborně natočená záležitost na druhou zas mega uchylárna... no nevim jestli je dobrý směrovat filmy až do takovejch extrémů ... 65% ()

KOZEL84 odpad!

Trocha hudby?Důkaz toho,že podobné lejna sou schopní natotočit i v takové piči světa jako je Srbsko (ještě se někdo diví proč se od nich chce každý odtrhnout?) a doufám,že tenhle laciný způsob upozorn'ování na sebe nebude pokračovat.Že bych se třeba dozvěděl o tom,že třeba v Zimbabwe mají taky kamery a ví jak je použít prostřednictvím takové sračky a ne dobrého filmu.No nemusí být ani dobrý.Stačí,že o něčem je.Ještě se pak kolem toho nafoukne taková bublina.Nijak výrazně šokující film není.Za to pekelně nudný a bez atmosféry jako jiné tyhle 'filmy'.Jediné co mě šokuje je,že tohle někoho ještě šokuje.Já u toho pil kafe a žral buchtu.A tak něco sem se i dozvěděl.Třeba,že tohle ja pravý život,pravý sex a že v pornu se zvířaty je taky kus umění.Hrozně hluboký film.Ke konci už sem si během toho drnkal na kytaru jak mě to nebavilo.Tohle v sobě prostě nemá nic a režisér mi může přijet kdykoli vypucovat hajzl!No a klidně se přiznám,že sem se na to díval jen proto,abych tomu střelil odpad a strhal to.O výsledném hodnocení sem vůbec nepochyboval. ()

Saur.us

Kontroverzní ANO, šokující ANO. Umělecký? Vkusný? Normální? NE!! Snaha režiséra upozornit na všudepřítomný sex a násilí v našem okolí extrémě přemrštěnou formou? MOŽNÁ. Zpracování bylo ovšem na profesionální úrovni, stejně jako herecké výkony hlavních představitelů tak jako i celkem povedený scénář (sice plný klišé ale tohle je to poslední co mě u Srpski vadí). Ať je to tak nebo tak, zhnusit my odpoledne dokázal perfektně. ()

Socom

Srpsky film je rozhodne zmesou úchylnosti, perverznosti a zvrátenosti najhrubšieho zrna. Nič pre slabé povahy. Herecké obsadenie nič moc podľa mňa asi z toho dôvodu, že len ťažko by si kvalitný herec nabúral popularitu takýmto shitom.Žiadne kvalitné herecké obsadenie, chýbajú mi tu poriadne herecké výkony, poriadny dej aby sa to naozaj dalo nazvať filmom. Je to doslova 110 minút sledovania vlasatého,nadržaného hoväda nadopovaného nejakým svinstvom ktoré sa pichá dobytku,aby malo väčšiu chuť k páreniu. Pri tom občas vtákom niekomu vypichne oko, niekomu pri ukájaní svojich zvieracích pudov odtne hlavu atď. No a to znásilnenie novorodenca ma dostalo.Prinúti Vás zamyslieť sa v akom zvrátenom svete naozaj žijeme. Len pre priaznivcov žánru. ()

Viperine

Brutální procházka s psychopatem, jehož totální zvrácenost dokázala vyvřít do reality. Opravdu sugestivní výkony herců. Co mě moc potěšilo, je, že autor dokázal udržet balanc a nezřítil se do béčkovosti. Což je obdivuhodné o to víc, že je to jeho debut. Vizuálně je to skvěle vyvedený snímek, sugestivní kamera a minimalistická barevnost s všeprostupující sépií; parádně aranžované interiéry.. Výborný soundtrack na pomezí industrial-noise, nic lepšího si k tomu ani neumím představit. ...... Ale nenechte se zmást. Je to hnusný film. Fakt Hnus. ()

pmftsc

Tahle prasárna nakonec vlastně vyzdvihuje rodinné hodnoty a zdravý životní styl! :)) Člověk se trochu zastydí, že ho baví se na takový film dívat, ale může se utěšovat tím, co všechno lze přičítat nějaké osobní odpovědnosti, a v souvislosti s tím skutečně působí ty rodinné hodnoty skoro jako nějaké (možná ale i dvojsečné) kouzlo. Pokud ne už dřív, k závěru to opravdu přehnané (až klidně i směšné) je, což se mi nezdá jako nutně neúspěch. [Nějaké souhlasné úvahy o tom, proč točit takovou věc, proč jí zobrazit] /// Působí a vtahuje to, slušně to graduje, má to zajímavou hudbu. ()

Vilg

Vážně těžko hodnotit gore a pornotrash takové úrovně. Nikoliv tak odstrašující, jak by se zdálo - někdy mám dojem, že ona obskurní část youtube, o které se na veřejnosti nemluví, může nabídnout šokujícího materiálu podstatě víc. A v lepší kvalitě. U Pink Flamingos jsem měl dojem, že moje vědomí odkapává na podlahu a snaží se zdrhnout mezerou pode dveřmi, kudy už odešla příčetnost, když si zbalila saky paky, zde jen občasný wtf faktor a střídavě vysoké znechucení. ()

godycz

hoolý úd by tohle uplne domrvil. zlata evropa :) viden uncut. vic jak film do kina, bych to poustel jako dokument strednim skolam. u 120 dni sodomy, mi bylo vic soufl. ()

Chundys

Vůbec nechápu, jak jsem to mohl dokoukat do konce. Pomalu se to rozjíždí, ale jakmile Miloš uvidí video s rodící ženskou, tak to žačne být pravý masakr a teprve od této scény, bych uznal pravé označení tohoto snímku, že je to "nejodpornější film všech dob". Fujtajbl jenom si vzpomenu na nějaké scény a je mi BLEEEE! Režisér když to točil, tak musel být totální MAGOR, byť má film velice zajímavý příběh! Mohl bych použít všechna sprostá slovíčka co znám a stejně bych nevystihl nechutnost, která se v průběhu 104 minut odehrávala... Mám k tomu dva plusy: Docela zajímavá zápletka a tedy i příběh a na takovou nechutnost to má velice dobře poslouchatelný soundtrack, přesně taková ta psychárna... Ale jinak ne ne a NEEEE. Doufám, že usnu a že se mi pokud možno tento zážitek z filmu v budoucnu vymaže z paměti!!! ()

Dlaha

Myslel jsem si, že jsem už dost otupělý násilím v TV, dokud jsem neviděl Sprski film. Špička v exploitation žánru, kardinální hnus, který překvapuje zajímavým příběhem. Během sledování jsem si navíc prošel emocionální horskou dráhou a to se musí ocenit. Některé hlášky byly úžasné. Rozhodně doporučuji připravit si před shlédnutím alespoň 2 díly Starostlivých medvídku na potom pro naředění všeho toho násilí. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?