Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Krissty odpad!

Mám ráda extrémní filmy a myslela jsem, že tohle by se mi mohlo taky líbit... Ale co je moc, to je moc... Asi první film v životě, který hodnotím odpadem, aniž bych ho dokoukala.. Pokud jste normální a vadí vám násilí na ženách, na dětech.. a jestli vám nedělá dobře znásilňování malých miminek(!!!), tak se na to nedívejte. Všechno to tam totiž je.. A je to tam vidět natvrdo a to fakt nepotřebuju... Nechápu, jak tomu někdo může dát třeba jen 2*, natož plný počet. To je ta největší zhovadilost, co jsem kdy viděla a už nikdy ji vidět nechci! Celý tým, který se podílel na vytvoření tohohle hnusu, by se měl jít léčit... Nebo by je možná měli rovnou někam zavřít, protože nejsou v pořádku... ()

zdepapepa

Smíšené pocity, tak bych nejlépe shrnul dojmy z tohoto filmu. Většinu chvil jsem byl docela znechucen nápady, které režisér se scénáristou vymysleli, ale občas to šlo do absurdna a zavánělo to až komičnem. Nicméně realismus natočení tomuto gore porn a porn porn nechybí. Scény mě sice vyloženě neznechucovaly, ale nebyly hezké na pohled a byl jsem celý film přikován k sedadlu a žasnul nad tím, kam až režisér dokáže s trápením hlavního hrdiny zajít. Těžko říct, který film dělá naší východní Evropě lepší turistickou reklamu - jestli Hostel nebo Srbský film. Jakýsi absolutní protipól sterilním PG americkým střílecím filmům, kde nikdo nekrvácí, ženy mají na sobě minimálně spodní prádlo a ubližují si jasně značené strany dobra a zla. A jsem za to rád, že kinematografie má tak krásně široké spektrum. Klobouk dolů režisérovi, že dokázal z takovéhoto tématu vystupňovat napětí, zachovat vypravěčské techniky i pohrát si s kamerou, světly, apod. Ale exploitation, snuff a gore porn cedulky vyhrazené pro filmy stranou - do pornografického průmyslu nevidím, ale neřekl bych, že tento film je v některých aspektech vzdálený realitě. ()

Ozo

"Pojď. A začni s tím malým." ... Těžko říct, jak hodnotit film, u kterého mi první půl hodinu stálo péro a po zbývající hodinu se mi chtělo zvracet. Ale kdysi jsem si řekl, že budu hodnotit v rámci žánrů, takže musím dát za pět. Protože v kategorii úchyláren, které jsem zatím měl tu čest vidět, je Srpski film bezesporu nejlépe zpracovaný. Klobouk dolů před herci i panem režisérem, jak bravurně zvládli natočit takovouhle prasárnu (nikdo z nich nehraje vyloženě špatně, počínaje Milošem a konče představiteli Vukmirových goril), nic to ale nemění na mém názoru, že nemůžou být normální. A závěr je opravdu facka pro všechny, kteří jako já po výstřelu uvěřili, že už to nemůže být horší. PS: rozhodně chci soundtrack!!! Protože zde je hudba tím, co přidává všem záběrům další porci naléhavosti. "To je nový žánr, Miloši! Nový žánr! Novorozené porno! Právě narozené!" ()

Z0oMb3E

Film, ktorý sa mi tažko hodnotí. Film, ktorý má za úlohu jedinú vec, a to šokovať a posúvať hranice toho, čo je divák ochotný vidieť na obrazovke. Pred nedávnom som videl omnoho horší snímok snuff 102, takže voči podobnému sadistickému sexuálnemu filmu som viac menej otupil. Avšak aj tu sa nachádzali scény, pri ktorých mi lomcovalo emóciami, a pred ktorými som si musel zakrývať oči. Jediné čo ma prekvapilo je fakt, že snímok nieje úplne blbý. Síce je pravda, že herci sú na podpriemernej úrovni, no jeden dva zábery na Jelenu a všetko som jej odpustil. Pre človeka, ktorý sa vyžíva v podobných veciach, či potrebuje ukojiť svoje sadistické či sexuálne chúťky je film celkom pozerateľný. Pre mňa a môj jemnocit je 1* za to, že som ho ako tak dopozeral až až. Nikdy viac! ()

TomX2

Značka "Najodpornejší film všetkých dôb" filmu rozhodne nepatrí, každopádne je pravdou, že sa nedomácemu divákovi môže na chvíľu spraviť nevoľno, najmä po odkrytí jedného zvratu v tretej tretine. Ja som tomu v dobe pozretia hodil päť hviezd a po neskoršej projekcii určitých momentov ani neviem prečo, no Srbský film kvalitný je. Nie len po stránke technickej alebo rôznych explicitností a šokujúcich momentov, ale aj po tej (ne)morálnej: Čo všetko je človek schopný spraviť preto, aby uskutočnil svoje sny? A naozaj je možné, že z neho vypadne čoby len trochu ľudskosti a začne škodiť svojmu okoliu ako zviera práve vytrhnuté z reťazí? Film sa snaží divákovi ukázať krutú realitu a darí sa mu to. Aj keď na to ide trochu hrubším štýlom. ()

Terka.K odpad!

Jedním slovem: PROČ?! Už od samého začátku filmu jde cítit ta neskutečná lacinost, zbytečnost, nesmyslnost a hlavně odpornost. Humus všech humusů. Zvrhlost nad zvrhlostí. Jediné, co tenhle snímek může nabídnout, je totální pobouření svojí nechutností. Fanoušci něčeho takového musí mít buď poruchu osobnosti nebo opravdu silné komplexy. Samotné tabu téma by mi až tak nevadilo, ale musí se k němu přistupovat s velkou opatrností. Režisér by neměl už NIKDY nic vytvářet.. ODPAD! ()

Davson

Spasojevic vymýšlí kraviny a myslí si, že tím utáhne celý film. Nemá moc cenu hýkat nad tím, že Srpski film je technicky na tom mnohem lépe než třeba tvorba Eliho Rotha, ve výsledku to vyjde nastejno. Film postrádá logiku, věrohodnost a celkový smysl. Soudě podle spousty exaltovaných komentářů koukám, že některým lidem stačí pořádná brutalita, já osobně od plnohodnotného filmu očekávám přeci jen trochu víc. Drastických a nechutných videí a fotek je plný internet, tak k čemu ten humbuk? ()

GodComplex

Ze bude reziser/producent tehle silenosti Srdjan Spasojevic totalni magor a uchyl je bez debat. Kdo jiny by natacel detailni porod a nasledne znasilneni novorozenete jeste od krve. Jenomze je to prave ta perverznost podobnych "umelcu", ktera posouva hranice dal a generuje dila, ktere by mainstreamove smyslejici filmari/civilisti nikdy nenatocili. Srpski film kombinuje horror, snuff a regulerni porno, vse v tezce brutalnim havu. Nejprijemnejsi prekvapeni je, ze to neni (jak by se u podobneho obzvlast srbskeho filmu dalo ocekavat) nejaka amaterska patlanina, ale dobre natocena zalezitost s kvalitni produkci - prevazne sympaticti herci, dobre produkovana elektronicka hudba, slusny vizual. Jediny problem je v tom, ze veskera zajimavost, napeti atd. je k dispozici pouze v prvni pulce, dal uz se Srpski film veze "pouze" na vlne sokovani a brutality. 7/10 ()

Jillen odpad!

Vlastně souhlasím s názorem POMA a Isherwooda. Film na extrémní téma, který se snaží šokovat...ale viděl jsem horší věci a tak mě překvapuje, že se zrovna nad tímhle někdo dokáže pozastavit (!nad tímto filmem!, jinak téma vnímám velice vážně). ()

filmsim

To nejodpornější, co jsem kdy viděl. Jak ohodnotit film, který je tak nepředstavitelně zvrácený, že vás dosyta zhnusí, zdeptá a je vám hlavně v druhé půlce neustále na zvracení. Nijak, hodnocení zde opravdu není opodstatněné. O hereckých výkonech a kameře nemůžu říct vůbec nic. Tyto věci jsem v průběhu filmu nějak nevnímal. Ono když vám na obrazovce vyskakují další a další věci, které jste si nikdy nedoklázali/nechtěli představit, natož je vidět ve filmu, tak nevnímáte vůbec nic jiného, ale jedno se musí nechat, pokud by to bylo amatérsky natočené s neherci, tak by jistě zážitek nebyl tak děsivý, jaký ve skutečnosti byl. Ta perverze, která se tu děje, je sice popsatelná, ale před shlédnutím naprosto nepředstavitelná. Teď už mi nezbývá nic jiného, než se nad sebou pořádně zamyslet z jakého důvodu jsem tohle sebepoškozování vytrpěl. Jak už tady někdo napsal: "Tenhle snímek skutečně nechcete vidět, jen si myslíte, že chcete." ()

Freemind

Ne, ne a ne. Defitivně jsem se rozhodl, že budu hodnotit také horrory podle technických měřítek - a Srpski film je z řemeslného hlediska průser jako mraky. Plná huba keců o artovosti, a přitom se režisér zmůže na tu nejplošší a nejprimitivnější metaforu násilí coby zábavy pro masy. Uživatel Slasher tady psal o Martyrs - filmu, který se velmi podobným způsobem zabývá analýzou podstaty násilí, a přitom jde o dvě třídy hlouběji, jak technicky, tak obsahově. Srpski film je jen nechutný, prvoplánový pornohorror, kašlete na to. ()

lestyna

Z morálního hlediska je tento film jedna velká hromada naprosté zvrácenosti. A kladu si otázku, jak někdo, kdo mohl něco takového natočit běhá po svobodě.Není to svým způsobem nijak brutální (na poměry co jsou v dnešní době normální), ale jedná se spíš o naprosté potlačení jakékoliv lidskosti. Film si hraje s tvojí psychikou a zkouší co všechno vydržíš. Už to, že do něčeho takového zatáhli děti je odporné.Celkově by se to dalo označit jako sadomasochistické porno-Takhle by nějak vypadalo mé hodnocení, kdybych měla propadnout pocitům, které ve mě film vyvolal.Avšak z druhého hlediska, kdy bych se měla zaměřit opravdu jen na tu technickou stránku a vypustit při tom všechny emoce-Skvělé výkony herců, kamera perfektní a s hudbou jsem byla též spokojená.Děj je sice poněkud břitký, ale to zcela vynahrazuje povedený (zvrhlý) konec. Díky těmto věcem uděluji jednu hvězdičku. ()

Kaluž odpad!

Ty ”artové” filmy jsou čím dál tím horší. Nejde tak ani o zvrácenost obsahu, to je kapitola sama o sobě, ale spíše o to, že dějově je to slabé a velmi pitomé. A obsazení nejspíš posbírali někde na ulici, místy to vypadá, že hrají za hlt vodky. Občané Černé Hory si nyní můžou připomenout důležitost odstřižení se od prostého srbského lidu a jeho kinematografie. ()

gojackill

Bylo to jako sledovat Pushera od Nicolase Refna akorát s vyspělejší kamerou. Problém byl v tom, že jsem se u Srbského filmu dosti nudil, protože jsem v podstatě věděl dopředu vše, co se stane. Vytratilo se z toho veškeré napětí a dokonce mě to nijak zvlášt nešokovalo. Možná je to moje chyba, na druhou stranu, kdybych dopředu něvěděl o co v Srbském filmu půjde asi těžko bych si ho pustil stejně jako většina ostatních. Nejvíce zabodovala hudba, která je šílená jako samotný film. ()

topi

U tohoto filmu na úplný závěr nelze zapomenout! Jeden z nejkontroverznějších snímků v historii kinematografie. Ale tak parádně natočenej a tématicky fakt pekelně zvrhlej. Diváka si půlku filmu pěkně připravuje, aby ho v druhé polovině doslova rozdrtil! Vizuálně též lahůdka! ()

katuska138 odpad!

Že já se nechám vždycky do něčeho ukecat. Ze začátku jsem si říkala, že to bude obyčejné porno, ale to, co přišlo potom, mě o veškerou náladu na sex připravilo. Nový level - newbornporn a vraždění penisem - tenhle zážitek asi jen tak z hlavy nedostanu. ()

Helo

Nymfomanka + Requiem za sen + něco typu SAW, jen milionkrát úchylnější. Natočený je to vážně dobře, atmosféru se podařilo zachytit na výbornou a film ani na chvíli (na rozdíl od Nymfomanky) nenudí. Na druhou stranu tomu (oproti Requiem) chybí hlubší myšlenka a pointa, a proto hodnotím sice lépe, než Nymfonamku ale o dost hůře, než Requiem. A to ještě hodně přivírám oči nad tím, že měl Miloš péro z adamntia a ještě víc přivírám oči i nad "newporn" scénou, což bylo už i na mě dost. Ale pětihvězdičková hodnocení vážně nechápu. Asi je tu víc nemocných, než jsem myslel. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?