Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

FilmFan24 odpad!

No teda mě po shlédnutí už nebude chutnat můj jinak velice oblíbený Jack Daniels tak jako dřív....Ono to bylo sice velice profesionálně natočené, ale jinak bohužel zcela zbytečný film, který se snaží být velice uměleckým pohledem na srbskou (potažmo globální) každodenní realitu. Režisér a nejenom ten ve filmu je ďábel, který se snaží prvoplánově šokovat velice neotřelým způsobem. Spousta nechutných krvavých zbytečností, která mají bořit tabu viděného...no asi nejenom ten rejža ve filmu chlastal Jacka Danielse nad míru !!! ()

AlistairMir

Dlouho mi lidé říkali pusť si to je to neuvěřitelný a já furt odolával jelikož jsem si říkal, že tohle mě prostě bavit nebude. Nakonec jsem tomu dal šanci. Měl jsem pravdu. Blbost na entou. Tohle má být šokující a tabu bořící? Pokud jste sadomaso tak si u dvou scén vyhudrujete pelikána a pokud ne tak chytnete záchvat smíchu jak je to trapný (jako já) ano jsou tam zvrhlé scény ale film se tak zoufale snaží být zvrácenej až to bolí a je to vše tak nucené že jsem si jen říkal : A to je jako všechno jo? Jedno zneužitý mimino, jedna rozsekaná žena při sexu a jedno péro v hlavě? To je to děsivé a hrůzné cosi? Je to trapný (hlavně ta scéna s tím miminem je k breku) mechanická hračka co řve. Paráda...kdyby to tam nedali udělali by líp. Vlastně by udělali líp kdyby to vůbec nenatočili. Ale své publikum si to najde. Já do něj ale patřit nebudu. A to že hlavní postava vypadala jako Viky Cabadaj...no sakra ()

JohnMiller

Tak to bola drsnosť nad všetky drsnosti. Jeden s najzvrátenejších "nereálnych filmov" aké som kedy videl. Príbeh porno herca ktorý sa púšťa do nového projektu, za obrovské prachy, o ktorom nič nevie ma poriadne vtiahol do deja. Nechutnosti hoci boli iba hrané nie všetky u mňa vyvolali pobúrenie. Zopár naozaj prehnaných bolo vyslovene smiešnych. Niektoré scénky mi avšak dali poriadne zabrať. Pri Newborn porn sa mi až zdvihol žalúdok . Mňa by takéto zverstvá nikdy v živote nenapadli. Ten kto to vymyslel nemôže mať v hlave všetko v poriadku. Film svoj účel šokovať splnil na jednotku o nejakom hlbšom zmysle asi nemá cenu rozprávať. Dal by som aj plný počet * ale ten koniec bola iba paródia na celí film. Skoro to bol splatter mal som pocit že sledujem Evil Dead a hoci ten film rád mám sem sa to nehodilo. Mohli to zakončiť nejakou hlbšou myšlienkou... škoda. ()

grogodil

Ak sa niekto naozaj priblížil obrazne povedané k tomu, že dokázal natočiť hovno tak, že z obrazovky vás doslova ovalí príznačný smrad, tak určite Srdjan Spasojevic. Či je však totálne zhnusenie diváka nejakým umením zasluhujúcim takýto obdiv, ťažko povedať. Nie každý má samozrejme tú odvahu sa na takomto niečom vôbec zúčastniť, takže aspoň bezvýznamné plus za odvahu to má... Každopádne, odtrhnúť zrak napriek všetkým tým zverstvám nešlo a pocity skutočného úžasu z hrdlo zvierajúcej nedýchateľnej bezcitnej atmosféry sa zlievajú so žalúdok obracajucími stavmi maximalného odporu, vzbudzujúc neustále desivé predstavy o tom, do akej miery ide len o fikciu z chorej (toto úplne zdravého človeka proste nenapadne) scenáristovej hlavy a ako silno sa to obtiera o realitu. Po technickej stránke totiž filmu neni takmer čo vytknúť a v pohode by fungoval ako slušný drsný triller natočený aj umiernenejším,8 milimetrovým spôsobom. Minimálne som si však aspoň trošku ujasnil, kde mám v tomto smere svoje osobné hranice únosnosti a minimálne o jednej scéne môžem povedať, že bola už ďaleko za ňou, takže s kľudným svedomím si môžem sľúbiť, že film, ktorý beštiálnosť poženie v budúcnosti zase o niečo vyššie už vidieť vážne nepotrebujem. :-) ...nehodnotím, lebo na toto sa fakt hodí skoro celá hodnotiaca škála ()

kajas

Rozebrat tento film je téměř neuskutečnitelný úkol. Slova jako nechutné, amorální, otřesné nedokáží moje pocity dostatečně vystihnout. Objevují se zde situace, které už nechci nikdy v životě vidět, přesto je z hlavy jen tak nevymažu. "Srpski film" ve vás prostě něco zanechá, už jenom proto nemůžu hodnotit úplně zle. Navíc se hluboce skláním před výkonem herce ztvárňujícího hlavního hrdinu. Už se ale nikdy nepodívám, to slibuji... ()

Petroff

Až silně profesionálně natočený a hudba je luxusní! Odmítám, že jde o horor... nejde tu ani o exploit násilí ... jde tu prostě a jednoduše o lidskou zvrácenost, vysloveně echt nechutně brutálního tu nic moc není, když už tu někdo trpí, tak ne moc dlouho a především jeho utrpení není tím, oč by především šlo, jak bývá u krváků zvykem... Vyobrazení možnosti použití drog k nabuzení dobytka před připuštěním tu má krutě varující nádech, že jako takhle néé!! Člověk pak udělá všechno, co mu kdo nakecá (-alespoň dle filmu), [spoiler: useknutí hlavy ženský těsně před svým orgasmem, krvavý zneužití zadku mladýho kluka - ač vedle něj je k dispozici ženská... to jsem nepochopil - i když neříkám, že sekání hlavy bych nějak pobral]. Jinak ale, na to že jde o debut, je to dost kvalitně odvedená práce!! Trocha nechtěnýho incestu, hodinová předehrávka, kdy moc nevíme, co bude ... a celkem silnej dojem. Je to hodně jiné, než "horory", kdy jde o fyzické utrpení a bolest... tady je to přecejen posunuté trochu jinam, odvážně kontroverzně, skoro bych se nedivil, kdyby určitý kruhy začly tvůrcům vyhrožovat smrtí a podobně... že jako rouhání a blablabla... ()

Dubro

Kontroverzný film priniesol kontroverzné komentáre a hlášky typu „Přemýšlím, že zde zruším svůj účet, protože tady nechci být s lidmi, kteří dají něčemu takovému 5*.“ alebo „Je mi vás ľúto,je mi vás skutočne ľúto všetkých, ktorým sa tento "film" páčil...Musíte mat úplne "zdravý" sexuálny život!“ Neviem síce, čo „zdravý“ sexuálny život znamená, ale film sa mi páčil. Päťku však nedám, nie pre to, že si chce niekto zrušiť účet, ale preto, že z podobných úletov mám radšej umeleckejšiu Taxidermiu. ()

Eldrick

Serbian John Holmes meets 8MM and MARTYRS. Hranice opět trochu posunuty. Otázkou zůstává, jestli je to dobře, či špatně? Byl jsem znechucen, ale zároveň zařezán do postele, aniž bych hnul brvou, což svědčí o tom, že to stálo za to. Mám rád filmy, které na člověku zanechají následky. SERBIAN FILM není samoúčelný snuff. Naopak, pod vším tím hnusem se skrývá profesionálně natočený exploation, který má naprosto vymazlenou formu s pulsující podprahovou trip-hopovou hudbou. Vlastně je to svym způsobem podobenství o dnešní společnosti nesoucí dost vážný varování "Kde kurva končí hranice uspokojení?!". Závěrečný hodně černý vtip mi to celý zpětně trochu odlehčil. "TOHLE JE FILM, MILOŠ!" ()

kapsomut

Nějak nevim, jak to ohodnotit... velká úchylárna, herci 1 s *, příběh sice nic moc ale i tak to byl prostě masakr. *LITTLE SPOILER* Ještě nikdy jsem neviděl, ale záporáka ve filmu zabili tak, že mu hlavní hrdina vrazí péro (ano penis) do oka ... až dnes. Kurva to byl až moc uchylnej film i pro mě :D a to jsem dost velkej úchylák :D. Prostě klasa :D ()

stuntmanMIKE

Fuuu... uz chapem preco tento film balansuje medzi odpadom alebo plnym poctom popripade 4 hviezdami. Clovek aby to vedel ohodnotit sa musi odosobnit od vsetkych tych zverstiev co v tom filme su. Ked to dokaze tak to odpad urcite nie je. ()

Moena

Viděno v Srbském originále s anglickými titulky. Dost pochybuji, že má film vůbec český dabing, protože u nás by ho asi žádná televize za svůj nepojala. Hodnotit takovýto film není tak úplně snadné, protože nějak nevíte čeho se chytit. Ale každopádně když to delší dobu nechám uležet, tak to nakonec vidím jako vcelku originální dílo, kde není gore podle mně rozhodně na prvním místě a sex vlastně taky ne. Takže jde o takový mix... Je tam pornoherec žijící si svůj šťastný život, naprosto skvěle šílenej režisér, hromada nebezpečných goril a sestřiček, WTF prostory jedné temné a tajemné vily, jo a jeden nadrženej bratříček s plackou. Je to originální, šokující a (u mě nic novýho) i přes zprávy typu "nejbrutálnější film dekády" nebo "zakázáno v X zemích" jsem ani nemrkl odporem. Závěrečná perverzní pointa je takovou třešničkou na dortu a já myslím, že jsem ten film asi neviděl naposledy. [SPOILER] PS: Škoda jen, že ta sexy sestřička nakonec skončí tak trapnou smrtí... ()

sofiapetra odpad!

Nejodpornější záležitost, co jsem kdy viděla (a to ještě ne celé). Fakt hnus. Film pro úchyly. Tvůrce by měli nasoukat do svěracích kazajek a izolovat. ()

dyfur odpad!

...načo - k čomu a hlavne pre koho sa toto natáča...??? to sa niekomu páči?...relaxuje pri tom...?   na niečo bola cenzúra dobrá......odpad nevystihuje tú "kvalitu" filmu. ()

kagemush

Svěží frustrovánek,tentokrát ze Srbska..... Pro mě osobně drama,jako prase ,natočené hódně nasraným Spasojevicem (jestli je fakt tak naštvanej,nebo to jen skvěle podal ,uvidím až od něj zas něco uvidím). Co z tohodle mimo již zmíněný vztek cáká po litrech,nejsou jen snad všechny možný tělní tekutiny ale hlavně skepse ( ,,.............TOHLE je teprve ta opravdu naše dokonalá srbská rodina!!!" ),jestli je to alegorie vo Srbsku,CHCI dvojku a vo Česku po srbsku! . -Někde se holt jako skeptický náhled na všecko natočí třeba Z hrobu do hrobu, Mistři, Requiem za sen,nebo třeba Taxidermie, no a tady holt dodle. Ani Spasojevice nepodezřívám z nějaké té snahy se uvést,či prodat.-To to pak nemusel točit tak dobře,stačilo ještě přitvrdit a vynechat příběh. Ten a to jak to se mnou neskutečně emocionálně zacvičilo(takový tlak na mě občas vyvine pan Haneke,když se mu zadaří,nebo pan Kim Ki-duk,když se mu zadaří),plus hudba (která je kapitolou sama o sobě,-chci soundtrack,-budu si ho pouštět každý rok v březnu až už zase budu vyplňovat daňové přiznání,jinak nevím o vhodnější příležitosti) mě nutí hodnotit naplno (i přes spoustu až moc okatých chyb-jak to že má pornostar zaschlou krev pod rypákem i když se vysprchuje?,-záběr na herečku z profilu/kamera je na stativu/ a najednou ze spod/žádná kamera tam není?/,---a to bych mohl ještě pokračovat....). Závěrečná scéna (ta těsně před titulkama) jakože rána kladivem už do mé beztak dost rozmlácené kebule,ale hlavně v cca sedmi vteřinách perfektní definice že vo prachy jde přece vždy až v první řadě,aneb ŠOU MAST TO GOU!. --(jindy docela chápu nešťastníky,kteří omylem,nebo ze zvědavosti kouknou na nějakej ten krvák a pak si chudinky na csfd honěj triko,že jakože amorální,zlý,nechutný,zvrlý atd.atd.atd.--tímto bych chtěl tyto spolukoukače poprosit,ať v tomto případě nemarní čas s levnýmy odsudky,anebo ať si soudí ,ale ať teda přestanou žrát u TV zpráv ty svoje večeře-,u zpráv kde je k vidění dnes a denně totéž,jen poněkud korektněji zabalené,-prasata) (ze srdce mi prohovořil ve svém komentáři uživatel anderson,i když jinak) ()

berusche

LEHKY SPOILER!!!! Nerada bych byla nazvána puritánkou či snad označena jako naprostá filmová analfabetka, ale tady se na mě drazí přátelé nezlobte, tohle je čistočistá odporná prasárna. A jestli jste někdo alespoň jednou neotočili znechucením pohled, tak jste zřejmě případ ne pro sexuologa, ale psychiatra. Já se vůbec divím, že to takhle snadno vypustili. Tohle bych ani v nejhorším snu nenazvala realitou (jak by asi zakryli tolik podivně mrtvých lidí, hm? Nebože koňská dávka viagry pro buvoly udělá tohle? Ale no tak, snad nějaké základy biologie jsmě měli všichni ne? Navíc, dcerku ne a pak tohle? Decentně jste se diváka snažili zblnout)...takže závěr: herecké výkony otřesné, celý film zachránila jen ta absurdita a brutalita, kterou jste se snažili zakrýt příšernost počinu, v neposlední řadě, zbytek, asi tak cca 35 minut, už mě vůbec nepřekvapilo, jak se to vyvíjelo, a myslím, že v tomhle případě to nebylo ku prospěchu!Upravuji hodnocení: Tak jo! Na podruhé to není tak silné a ani už mě netrápilo, co se děje. Nicméně, všimla jsem si pro změnu jiné věci: lidé, kteří nemají dostatečnou fantazii, sledují takové filmy s daleko větším zalíbením než ti, co ji mají. A to je důvod, proč u mě ani napodruhé neboduje. ()

ilemas

Odporný, zvrhlý, nechutný srbský film. Ani nevím jak mám hodnotit, když dám plný počet, tak budu vypadat jak nějaký zvrhlík a úchyl a odpad dát také nemůžu, protože to ve mě zanechalo velmi silný, leč zhnusený zážitek a bylo to jaksi profesionálně natočené. Konec mě naprosto odrovnal. Ten mi zůstane dlouho ležet v paměti. A co si mám myslet o samotném názvu? ()

MartinNDL

Extrémní šok se nekoná a klidně to lidem doporučím. Ne jako převratné dílo posouvající hranice, ale jako kvalitně zpracovanou sračku, která dohání do extrému metaforu o cestě do prdele ve vší explicitnosti. Aneb co všechno se dá vopíchat, aby to jednoho dohnalo k vrcholu. Jednak mí drazí přátelé konečně uvidí, že ty moje občasný opilecký žvásty napadají i někoho jinýho, druhak snuff jako součást filmových večerů pro skupiny přátel je standardní volbou a dá se o podobných filmech dobře diskutovat. Odpad i pět hvězd považuju za něco trochu jinýho, než pokus o objektivní zhodnocení. ()

Martin741 odpad!

Primitivizmus, nuda, buranie vsetkych tabu, zvrhlost a uchylnost a samoucelna brutalita, ktora ma maskovat rezisersku neschopnost. Presne toto na filmoch nenavidim - a presne o tomto je Srpski film. Je to noir. K noiru sa hlasim - ale nie k zvrhlostiam, nie k uchylkam a nie k dekadencii. Hlasim sa k takemu noiru, ktory je neskodny - bez negativnych vplyvov na spolocnost, bez zvrhlosti a bez dekadencie. Lenze Srpski film je zvrhly a je dekadentny. Presne vsak o tomto tento film je a ja Srpski film za to nenavidim. Nenavidim tento film a chcem, aby to vsetci vedeli. 0 % ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?