Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

zdenotvor

Ťažko hodnotiť tento film.Zvrátená nechutnosť ktorú mohol vytvoriť jedine psychopat,to bol môj prvý dojem. Na druhej strane ako zanietený fanúšik hororv si občas rád pozriem niečo zvrátené a nechutné,ale toto nemalo nič spoločné s hororom a mňa to príliš neoslovilo. Napríklad v porovnaní s filmom (trochu sú mi tieto filmy podobné) http://www.csfd.cz/film/235981-mucednici/ vo veľa smeroch zaostáva. ()

William_

Velmi zajímavý filmový kousek na který jen tak do smrti nezapomenu.U některých scén jsem si říkal,že už je to dost i na mě. ()

honajz2

Cca hodinu ten film solidně buduje zajímavý příběh, ale od scény nového žánru porna (což je nejhnusnější scéna celého filmu, z toho nebylo dobře ani mě) jde celý zbytek filmu úplně do kytek, zahodí veškerý svůj potenciál a Spasojevič se jen úchylně vyžívá ve snaze šokovat/zhnusit diváka. A ještě pořád si při tom hraje na přesah, ale to je tak strašně prvoplánová snaha, že snad každému kdo u toho zapne mozek musí dojít, jak moc je to jenom na efekt. Kromě dvou scén ale Srbský film bůhvíjaký extrém teda není a jeho pověst z něj dělá něco, čím pořádně ani není. Ačkoli, já to mám asi jinak než ostatní, mě nezhnusí, když něco echt brutálního a drsného vidím ve filmu, protože to prostě není realita, ale když se o tom jenom mluví, zhnusí mě to víc, jelikož mi v tom víc zapracuje představivost a díky ní mě to takhle znechutí víc než kdybych to detailně viděl. Nicméně to jsem odbočil. Od Srbského filmu jsem očekával takový druhý Život i smrt porno bande. Ten totiž nechutnosti, extrémní perverznost a brutalitu využívá pro hluboké psychologické drama a dokáže s ním skutečně pracovat. Srbský film je jenom slušně rozjeté mysteriózní erotické drama, které dokud se nesnaží působit vyloženě extrémně, docela funguje, ale od chvíle kdy začne, samo se odstřelí. Tím pádem je to jenom samoúčelná úchylárna, žádnou myšlenku nebo přesah to nemá (kromě "studie" nejextrémnějších lidských úchylek - ale upřímně se to dá stěží označit za přesah, když o nich všichni ví a jejich studie je tedy tím pádem docela k ničemu) a ani jako thriller a la 8MM to nefunguje, protože závěrečných 40 minut je tragicky provedených - už je skoro po všem a Miloš se jen z kazet a návštěv pár míst dozvídá a vzpomíná si, co se s ním a s jeho blízkými sakra stalo. Jakékoli napětí je tím pádem v čudu, když není komu fandit a čemu zabránit a vybudovaná atmosféra taktéž. Škoda. Ale pobavilo mě, že si to v pár scénách na toho Dordeviče vzpomene. Ten ale aspoň něco umí a naprosto vážně bych ho označil za umělce. Spasojeviče ani náhodou. EDIT: Po zhlédnutí polského pokusu o napodobení tohohle filmu musím přihodit slabou třetí hvězdu, jelikož tohle, na rozdíl od něj, má aspoň hlavu a patu a ten příběh aspoň k něčemu dospěje. A hlavně z toho má člověk nějaký vážnější dojem, polská "verze" je celá na smích, byť je natočená podobně solidně. Slabé 3* ()

Figu

Fatalita! Film opravdu pro tři skupiny. 1) Jo! 2) Ne! 3) Možná! Já se (co se týče kinematografie i odpadových všelijakých fláků) nikdy neřadím do skupiny 2, páč filmy mám rád a ocením i ty největší hovna aspoň za snahu... No, po tomhle Srbským bijáku jsem byl ve skupině 3. Fakt jsem byl tak rozhozenej, že ti tohle někdo vyblije do světa a předhodí suše před ksicht... Mazec! Pár dnů po projekci se musím přidat k té skupině 1. Prostě už jen to, že ti kluci srbský mají koule něco takovýho natočit a poslat ven, to svědčí o kvalitě! (a to si nedokážu ani představit co to teda v reálu musí bejt za dobytky a úchylný prasata). Prostě Miloš to je klasa! 70% ()

Nautila odpad!

Koment tohoto filmu jsem nechávala čekat skoro tři týdny po shlédnutí. Ne proto, že bych byla tak znechucená nebo naopak slintala blahem nad tak odvážným exploitation filmem. Jen nevím, co si o tom myslet. Při sledování některých scén dává člověk ruku před pusu, po shlédnutí mu připadá, že vše na světě je tu jenom k opíchání a pozítří neví, že něco takového viděl. Ehm, závěry vyvozovat nebudu, tohle je nespíš něco, na co se kouká jen ze zvědavosti nad tím, co vše je člověk schopen natočit a vidět. A že udělané je to dobře... ()

Mefistofelle

Vždycky jsem si myslela, že jsem proti násilí ve filmech už obrněná a nic mě nedokáže překvapit. Omyl. Srpski film by se dal bez problémů označit jako momentální král exploitationů. Pornografie je už sama o sobě dost špinavý byznys, ale pojem špína zde získává svůj nový a mnohem děsivější rozměr. Tento film totiž boří všechna tabu a hranice toho co považujeme za morální a to dost hrubým způsobem. A v tom to právě je... pojem exploitation chápu nejen jako rozbití všeho lidského ve fyzickém slova smyslu, ale i rozklad psychiky a osobnosti jedince, resp. oběti exploatace. Tenhle film všechno tohle má. A v tomto ani tolik nezáleží na tom, že na hercích je vidět jejich amatérismus. Navíc docela chápu, proč byl tento film spoustou uživatelů zde na ČSFD hodnocen jako odpad. Jedná se zde totiž o něco, co je kontroverzní od začátku až do konce a jen málo lidí se dokáže přenést přes násilí, které se snaží neustále upoutávat pozornost, a vnímat film trochu z jiného úhlu. ()

MA.KI odpad!

Jedna z nejodpornějších filmových zvráceností (ne-li největší), jakou jsem měl tu "čest" zhlédnout. Minimálně režisér by se měl jít neprodleně léčit. ()

Rodriguez

Srbsko se v roce 2010 pěkně vytáhlo a ukázalo všem, že na zajímavý snímek nemusíme pouze do zámoří! Na filmový festival otrlého diváka jako dělaný! :-D Škoda, že ten rok jsem tam zrovna nebyl, to bych si krásně v kině vychutnal. 80% ()

snob odpad!

Strašný a nepřekonatelný smutek se mi vlil do těla. Jsem jím doslova pohlcen. Zahlcen. Požírán. Dejme tomu, že by přede mnou teď ležela pistole. Hodně bych uvažoval o vystřelení tohoto smutku z vlastní hlavy. Smutek, nepřekonatelný a všepožírající. Ale ano, hnul se mnou "film" převelice. Hnul se mnou do oblastí, kde je a musí být každému neskutečně nepříjemně. Hnus a odpornost. Proč musí být doba až tak odporná, že se zobrazuje takovýmto způsobem? Proč na sebe tvůrci musí upozorňovat takovou debilitou, hraničící už se samotným peklem. Snesu toho víc než slepice šampiónka, ale tohle mně odbouralo kus vlastního já. Týden, dva a možná se impotence, která do mě touhle slátaninou vstoupila, odpaří a já odkráčím souložit. Dřív ne. Je mi z toho blbě. Existencionálně blbě. ()

dubinak

Asi jsem na tento Srpski film byla tak duševně připravená, že jsem ho skousla až moc dobře. Nebo druhá možnost, už jsem zvyklá na ledacos nebo jsem totální úchyl. Některé momenty byli vážně deprimující, některé vážně nechutné a některé velmi srdcervoucí. Není to ledajaký lehký odvar exploitation filmů, je to směs všeho dohromady. Když vezmete hrst bizárnosti, špetku hnusu, větší porci perverzního sexu a dvě a půl kila brutality, zamícháte a dochutíte, vznikne vám Srpski film. Porno průmysl není moje parketa, ale jak říkám, s menšími pauzami jsem to vydýchala docela dost rychle. Vše doplňuje giganticky a absolutně se hodicí hudba. Nejsmutnější závěrečná scéna ale potvrdila to, že ,,sav narod je žrtva.'' (Všichni lidé jsou oběti) ()

TommyLeeJape

Srdjan Spasojevic může být spokojený, protože se mu bezesporu podaří šokovat každého, kdo se odváží u jeho zhovadilosti zmáčknout tlačítko play. Srpski film jednoznačně vyčnívá ve svém subžánru, a to nejen hromadou šokujících záběru, ale také svým pozvolným náběhem, kdy jsme první polovinu něžně připravováni na horskou dráhu, která nás ke konci dovede hluboko za hranice únosnosti, do míst, kam se zatím žádný režisér (který by plánoval objíždět se svým snímkem filmové festivaly) nevydal. Mimochodem všem těm, kteří mají v hlavě ono "to by se nikdy nemohlo stát" doporučuji zjistit si něco o tzv. deep webu. V této části internetu se totiž dají najít podobné obludnosti, jenomže jaksi postrádající dobrovolníky (ne, opravdu takové hovadiny nevyhledávám, jen poukazuji na to, jak je svět zvrácený). Jo a zajímalo by mě co si o tomto počinu myslí samotní srbové. On už jen ten fakt, že se někdo nestyděl pojmenovat ho "Srbský" film, může zavádět k velice zajímavě zkreslenému pohledu na celý národ, ale to je samozřejmě vedlejší. ()

destroy83

Srbský exploit pod příznačným názvem SERBIAN FILM vskutku posouvá hranice zobrazovaného násilí na filmovém plátně zase o kus dál. Extrémně surové scény skloubené s pornografií dokážou zaskočit i velmi otrlého diváka. Ve vlastním příběhu sledujeme Miloše, porno herce na odpočinku, který je již jakýmsi rentiérem díky dříve vydělaným penězům. Okolnosti jej však přivádějí opět do spárů porno průmyslu, který je řekněme špinavější a zvrácenější než by čekal a jehož nitky sahají na různá místa… Více se o ději nemá smysl rozepisovat, toto je potřeba zkrátka vidět. Řemeslná stránka dílka je naprosto bravurní stejně jako výstavba dějové linky, která diváka zpočátku kolébá pomalejším vyprávěním s dostatečným prostorem pro představení důležitých postav a pak udeří jak rána kladivem do ksichtu, ze které se slabší povahy jen tak neproberou. To, co následuje potom, se dá vykládat dvěma způsoby: velmi naturalistická metafora na zvrácenou společnost atd. nebo jako sakra odvážná provokace. Každopádně je to síla. Za zmínku stojí ještě naprosto uvěřitelní herci, jejichž výkony spolu se zdrcujícím finále umocňují toto „zvrácené“ představení. Po dlouhém rozhodování uděluji snímku čtyři hvězdy. ()

Matrinx

Tento film mě přinutil uvažovat, jestli náhodou nejsem trochu psychopat. Četl jsem komentáře lidí, kteří psali jak je to strašně hardcore hnusný morálně zvrácený film, se kterým měli v kině jaksi problém a dokonce vypustili určitou tělesnou tekutinu na lidi v nižší řadě a posléze museli čelit hrozbě řádného rozporcování i v reálném světě. Po tomto zážitku nemohli dlouhou dobu usnout a poté co přece jen nějak usnuli, zažívali úchvatně realistické strašidelné sny ve stylu Inception. I běžně odolný kamarád dan4815 zažíval pocity znepokojení, což mě poměrně překvapilo, vlastně jsem na to koukl kvůli větě "Pokud se vám během filmu nepostavil, gratuluji, nejste případ pro chemickou kastraci." v jeho komentáři. Pocítil jsem nutkavou potřebu ověřit si, že nejsem případ pro chemickou kastraci! Na mě ten film neměl takové účinky. Žádné pocity na zvracení, znepokojení, pseudodeprese ani žádné velké cítění s postavami. Vzal jsem to jako řádný flegmatik, i když jsem většinu scén morálně ohodnotil jako hardcore a plně chápu jak jsou v háji, nevyvedlo mě to z povrchního prožívání. Jedná se o brutální sexuální násilí a já jsem v klidu. Where is my mind? Možná to na mě tak nepůsobilo (a postavy jsem nevnímal tak empaticky), protože (možná naivně) věřím, že se tohle nikde ve skutečnosti neděje a že je to jen výplod zvrácené hlavy scénáristy. Věřím, že tenhle svět není až tak v háji. Za to, když narazím na nějaký film třeba o rakovině (na kterou v tento okamžik skutečně umírá mnoho lidí), emocionálně mě to přizabije, kam se "sexuální jatka" hrabou na model Kübler-Rossové. Děje se to, znám jaksi víc lidí s rakovinou, než lidí, kteří přišli při sexu o hlavu... Neměl jsem žádné špatné sny. Druhý den jsem si škodolibě řekl, že by mohla být prdel na to kouknout znovu ve společnosti dalších lidí. Chtěl bych pozorovat jejich zděšené výrazy, i když bych zjevně musel bránit ovládání před nedovolenou manipulací. Nebo víte co? Proč je u toho rovnou nepřivázat? Simply clever. Jsem zlý, já vím... P.S Nejsem případ pro chemickou kastraci! ()

zette

Humac, co si budeme... Ale nepochybuji o tom, ze takova videa existuji i v realnem zivote. Svym zpusobem jde o velmi zajimavy namet, i kdyz clovek nemusi videt vse... Balkansky rukopis vice nez zrejmy. ()

Ruuzha

Podle mě člověk, který dokáže napsat něco takového nemůže být tak úplně normální a osobně bych si asi na ně dával pozor. Míchanice japonského gore a jakéhosi podivného snuff porna na srbský způsob. Narozdíl od gore z východu, které je bráno vždy tak trochu s nadsázkou a řekl bych i lehkých bizarním humorem, do nás tady autoři rvou scény z těch nejzapadlejších koutů naší mysli. V některých scénách mi naskočila inspirace knihou 120 dní sodomy, avšak ani Pasoliny neměl odvahu převést vybrané scény na plátno s takovou důkladností a detailem jako Spasojevic v tomto podivném snímku. 110ti minutová procházka vaší nejhorší noční můrou, která se vám pravděpodobně ještě ani nezdála. Totální zvrácenost, která vás donutí se zamyslet nad smyslem lidskosti. 66% ()

blitzer

Tohle pro mě není horor, neboť nesplňuje základní definiční znak, který od hororu očekávám, a sice umění vzbudit strach, děs, napětí, mrazení v zádech. Srpski film je jenom přehypovaná úchylnost, jejímž primárním cílem je diváka šokovat. Ovšem nikoliv šokovat v hororovém slova smyslu (tak jako např. v Inside, kde jsou vedle samotného zhnusení přítomny i výše popsané atributy), nýbrž šokovat pouhým zobrazením explicitní hnusoty. To ale samo o sobě nemůže fungovat, alespoň u mě teda ne. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?