Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

whitewolf

Strašný prúser, najhorší diel z celej série. Pripomínalo mi to nejaký Bčkový akčný film a ten prehnane digitálny koniec čo vyzeral ako z nejakej počítačovej hry nech si nechajú. Chcem späť starú pascu, dúfam že sa ešte v budúcnosti takej dočkáme a ak nie nech to už radšej netočia :) ()

p3g

Skvelé, preste to čo každý očakáva od Die Hardu. Fuck sem fuck tam, shit používaný miesto interpunkcie. McLane nesmrteľný a tentokrát dokonca na druhú. Super akčných 105 minút.. "A vo to de, ne?" ()

dr.who odpad!

Takyto odpad som uz davno nevidel a to pozeravam naozaj vsetko doradu.. Hrozne dialogy, absolutne nezmyselne momenty deja, velmi zla logika, nulova chemia medzi hercami, nutene dejove zvraty.....lutujem ten cas, ktory som tymto klincom do truhy serii Smrtonosnej pasce stratil.. ()

Roach

No teda...po čtyřech úžasných dílech (ano, čtvrtý díl považuji za podařený) se nám pátý (už PÁTÝ!) díl naprosto odkloňuje od všeho, co dělalo Die Hard sérií opravdu "die hard". I přes Willise a slušný vizuál (honička v Moskvě, vrtulník) tomu napálím 2 hvězdy. Jako akční film by to bylo za slušné 3, ale pokud ten film nese název smrtonosná past, tak musí dostát určité kvality. Hlášky tu jsou naprosto nucené, záporáci nevýrazní a vlastně jsou tam úplně zbytečně. Nevadila mi linie otce a syna, ale kdo proboha vymýšlel ten nápad s Černobylem? kde jsou alespoň trochu zákony logiky? to si opravdu můžu v pohodě zajéct autem z Ruska do Pripjati? žádné kontroly a omezení? prostě jako bych jel na nákup? To ani nemluvím že se tam naše dvojce hrdinů pohybuje ve městě duchů bez jakékoliv ochrany vůči radiaci- v tílku a kožené bundě. nechte tu sérii už spát! ()

pleva

Spousta akce, parádně rozjetý začátek, ale pak pro mě nevěrohodná zápletka a slabí zloduchové. Nevím li jako scénárista co, pak zjistím, že mám syna a tohle téma se dá použít. Ve čtyřce dostali ze série co šlo a těžko by to mohlo být lepší. Srovnal li bych to se čtyřkou, která má 5, pak stěží 2 :-( Pořád le trochu lepší, než trojka. Hans Gruber je jen jeden (do šestky bych dal dvojče Hanse, Alan Rickman si rád střihne opáčko :-)) a zůstal bych v USA. ()

Googooplexer

Tento film je asi taký vydarený vynález ako chlpy v nose. Ešteže som mal to šťastie a v ére naozajstných smrtonosných pascí som už bol pravidelným návštevníkom biokinomatoplexov. Keď som videl herecké obsadenie, normálne som sa zľakol, tak ale predsa die hard nemôže byť zlá, či je to päťka alebo osmička. Paťuku Vrbovského našťastie vystrihli, Luknára a Galloviča som asi prespal. V ďalšom pokračovaní očakávam aspoň Emila Horvátha a Pavla Lišku. Ale položil tento "snímok" prinajmenšom jeden základný kameň: od roku 2013 bude každý hlavný zloduch vo filme žrať mrkvu. Asi aby lepšie mieril. ()

Montmorency

Určitě nejhorší ze všech dílů....Akce sice dobrý, ale ten zbytek - Bruce jako provinilý tatínek, co se snaží udobřit se se synkem a vlastně je tam úplně zbytečně + nudný děj ()

neo101

Je mi líto, ale tohle je nedůstojné pro celou krásnou a bezkonkurenční sérii. Už čtvrtý díl ubral na kvalitě, ale tohle nemá se Johnem McClanem nic společného. Nehláškuje (krom 5krát zmíněné dovolené, aby se asi neznalý divák dovtípil, že John má být polda ve špatnou dobu na špatném místě), je nesmrtelný. Bouračky v autech by nepřežil nikdo, pád z vrtulníku skrze sklo taky ne, proskočení odpadní rourou , závěrečný pád do vody, na radiaci kašlem, žádná tam neni apod... strašný. Kam se poděl unavený , špinavý, zmrzlý polda s pořezanýma nohama? Hlavní padouch nedosahuje kotníků ani jednoho z předešlých. Kotníky může olizovat maximálně hackerovi ve čtyřce, ale Hans by ho vykleštil už jen pohledem a přednáškou o pánské módě. Zbytek skupiny snad krom dcerušky je anonymní. Chybí tu někdo typu Karla, plukovníka nebo "spidermana". A syn Jack? Proč Jack? Jmenuje se John. Když McClane otevře peněženku v Nakatomi, má tam přání od dcery Lucy a syna Johna. ()

majorzeman13

Prozatím nejhorší díl z celé série!!!!!!!! Sice měl slušný finanční,kasovní úspěch (90 mega rozpočet a tržby 302 mega doláčů) Ano uvodní scéna na dálnici je opravdu dost dobrá. Celkově akční sekvence filmu jsou některé skvělé a jiné méně,ale určitě asi to nejlepší na tomto díle(řekl bych,že místy absurdní,ale dobře natočená akce) Největší problém vidím v postu režiséra a scénaristy ,kteří to pohnojili hodně,totálně!! Je to taková průměrná,dobrá nenáročná akční "výplach" podívaná na jedno možná max. dvě shlédnutí. ps: u mne čistý průměr 50% ()

billcarson

Johne stárneš a na stará kolena toto nemáš vůbec zapotřebí. Je to hnus co je dnes pod značkou McClane produkováno. Z nostalgie jsem nevěřícně zíral na plátno skoro dvě hodiny a marně si lámal hlavu jestli má cenu točit další pokračování. Fakt je mi hrozně smutno. John se vždycky vyhrabe i z té nejhorší sračky, věřím v lepší zítřky, bez Jacka a s Holly s MP5, Glockem a duchem Vánoc. ()

kika

Rozhodne najslabšia časť. Ale aj tak, v porovnaní s iným akčnými filmami to nie je až také zlé. Namiesto drsného Willisa máme starého Willisa, ktorý stále opakuje, že je na dovolenke. Aká dovolenka keď išiel zachrániť syna ? Ich keď štvorka bola prehnaná (zložiť stíhačku a vrtuľník), predsa len, tu mi niečo také chýba. K totomu filmu to proste patrí. ()

BigPeta

Podle recenzi jsem si rikal, ze to bude nic moc a netesil jsem se nejak, ale akce tam je dost, strileni. Willis starne ,ale neztraci svoje charisma. Proste dobry dobry dobry, doporucuji pro ty co jeste nevideli! ()

inhotep

Příšerně zmatečný střih a ubohý scénář (OK ten zvrat jsem nečekal, ale...) Johne, Johne už jsi měl lepší "dovolené".... ()

Karel.Racek

Ee, tak to se opravdu nepovedlo.První půlhodinka filmu je naprosto přeplácaná nereálnými efekty, kdy Mclane hledá svého "geneticky vytvořeného" syna.Zbytek filmu těmto dvoum to jakš-takš klape ale není to pořád ono.Prostě nemůžu se zbavit dojmu, že Bruce Willis neví jak dál tak aspoň paroduje předešlé díly. Pro mě jeto nejslabší díl celé série. ()

jarkametelka

Kde jsou ty casy,kdy McClane resil situace vyhradne sam.To na tech akcnich filmech bylo zajimave,osamely clovek preskoci vsechno,co mu scenaristi hodi pod nohy a na konci staci jeste cely zakrvaceny objat svou zenu.Ty casy jsou pryc a ja stale doufam,ze se nekdy vrati.Dnes to chodi uz jinak.Dnes osamoceny hrdina neni osamoceny,ale ma k sobe vzdy prirazeneho nejakeho toho partaka,v tomto pripade syna.Me osobne se dnesni filmy,hlavne ty akcni moc nelibi,nebot se to odehrava vetsinou ve tme,kamera se trese,strihy jsou nekdy tak zbesile rychle,takze z toho filmu toho moc nemam a nekdy ani vubec nedokazu pri zpomaleni dvd rozpoznat,co se na obrazovce vubec deje.A ani slunicko nevypada v techto filmech jako slunicko.Vzdy je to filmovano pres nejaky filtr,ktery to vsechno hazi do nejake tmave podoby...A deje jsou slabota.Je to jen o buraceni a randalu,bez nejakeho kloudneho napadu,napaditosti a nejake myslenky.Dnesni akcni film a nejen akcni,vyzniva spise jako nejaka soucasna rockova pisen,bez poradne hudebni myslenky,jen aby to melo co nejvic decibelu a vypadalo to temne.A hlavne,aby se z toho sypalo co nejvic penizku.A to je pripad i Pasti 5.Buraceni,strileni,bezducha honitba za zlocinci,kteri nemaji ani spetku charismatu a ani cas poradne rozehrat svoji zapornou postavu,tak,abych si pral ho videt co nejdriv pod drnem atd.Ale na vymivani mozku je to docela slusne dilo.Takze,kdyz vypustite to,co nazyva clovek mozkem,budete celkem spokojeni.Nabizi se otazka,kolik vubec tech deti John ma.Pocitam,ze pristi Past by mohla byt o ztracenem otci Johna,ktery jako pan v letech se zamota do nejake levarny v domove duchodcu a nakonec to skonci v Bilem dobe,kde prezident udeluje rodine McClanu metal.A nebo to bude o ztracenem psu,jeho zeny,ktery se nechtene ocitne v pochybnem utulku pro psy,ktery vede Alan Rickman? ()

Rayers

Po celý film se mi chtělo brečet a zvracet z těch debilních dialogů. Teda takovýhle kecy jsem už dlouho neposlouchal. A McClane hraje pátý kolo u vozu. Nesmyslnost scénáře závratná. Logické díry a technické nesmysly nejvyššího kalibru. Tohle není, opakuji NENÍ smrtonosná zbraň. ()

luukaas

Bruce willis, na dovolené v Moskvě zničí půlku města a po 30. minutách působí dojmem, že je absolutně s teflonu a dokonce je i radioaktivní. Po 4. díle jsem nechápal co si kolem a hle je zde 5. díl, který už nemá co nabídnout, ale je to šíleně přehnané. Hlavně posledních 10. minut v černobylu je dost komické. Šestý díl bude na Marsu. ()

sovel

2 hvězdy z nostalgie. Bohužel to co jsem viděl je prostoduchý blábol co má označení DIE HARD, nic víc nic míň. John občas pustí hlášku, občas někoho zabije ale na předchozí včetně 4 dílu to zdaleka nemá. Škoda, škoda ... R.I.P Johne a raději už se nevracej :( budu dělat, že tento film neexistuje. ()

Baerdeller

Tenhle film doplácí v hodnocení na to, že se názvem řadí do série Smrtonosných pastí, přičemž s nimi krom jména a Bruce Willise nemá nic společného. A to mu lidi, kteří šli na novou "Smrtonosnou past" neodpustí... Musím říct, že je to škoda, protože tu máme moderní akční blockbuster se spoustou epických momentů, jenž předcházejícím dílům série vzdávají decentně hold, podobně jako v Expendables... Zasloužené 3***. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014