Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

FARGO

Dolů ten film táhne debilní scénář, který postrádá hravost, sarkasmus a strach o McClana. Akce je přehršel a je výborné nasnímaná, ale ze Smrtonosné akce zůstalo pramálo. ()

Lionheart

Nebylo to až tak kolosálně špatné, jak jsem se bál... akorát se to nesmí brát jako pokračování jedné z nejlepších akčních sérií, ale jako samostatný akční výplach, který je lehce zapomenutelný, hloupoučký, ale efektní (místy až videoherně) a s Brucem Willisem (jako pořádným bad-ass, ale NIKOLIV klasickým Johnem McClanem). ()

Hanes88

No tak je to značný pokles oproti 4ce...scénář už nebyl takový luxusní, ale ačkoliv jsem si chvilku říkal, že je ten závěr předvídatelný, tak jsem se zase trochu spletl :). Herci si myslím nebyli vůbec špatní, ale co mě asi nejvíc štve je to, že i když to Jai Courtney zahrál dobře, tak přece John McClane by měl být ten největší bijec. Teď jsou tady dva a v dalším dílu si asi přizve Postradatelné...Jinak ale nechápu to hodnocení. I když je to v určitém smyslu zklamání, pořád je to výborný akční film a určitě by zasloužil aspoň 65 až 70%. ()

ondrula

No tak Smrtonosná past to zrovna není, ale koukat se na to dá. Největší průser je samozřejmě děda Willis, kterej už působí tak bezmocně, že ho zastiňují úplně neznámí herci. Děda se snaží střílet a dělá svoje osvědčený vtípky, ale oboje působí tak nějak politováníhodně. Asi půl filmu zabere honička obrněnýho vozu s dodávkou, přičemž zvlášť velký důraz je kladen na to, aby obrněnec na ulicích rozflákal co nejvíc aut; působí to dost komicky, protože řidič se vážně pokouší do těch aut co nejvíc najíždět, aby dostál pokynům z režie. Nejvíc mě zaujala Julia Snigir a to zejména pro tu svou hereckou otroubenost. ()

Lefty86 odpad!

Bože můůůůj!!!! To si snad dělají srandu ne??? natočit takovouhle .... a dát tomu přívlastek Smrtonosné pasti. Nejsem žádný extra fanda této série, ale 1,3 i 4 díl se mi líbily i ta dvojka což je vlastně jednička jen s letadlem. Přiblbý námět, katastrofální scénář a opět jde o radioaktivní něco. Film absolutně nedržel mou pozornost, větší blbost se vidí málokdy, čekal jsem aspoň trochu zábavy. Ta 20m honička skoro na začátku mě okamžitě otrávila. ()

Harapes

Trápení a trápení.Výbušné akční scény nemohou podržet nicotný film,který se sérií Smrtonosných pastí má jen jedno stejné a to Bruce Willise,který mě tam ale připadal,že tam je jen náhodou.Další díl snad už nezvnikne. ()

Haymar

Tahle série měla skončit čtyřkou - coby poctou jedný legendě! Ale kam to až soudruzi okolo Johna McClanea dopracovali, jeden by se za hlaveň své rozpálené vzduchovky chytl. Kdyby se jednalo o novou pecku pánů JCWD, Lundgrena či Seagala, bez rozmyslu tomu napálim 4* ale od Wiliše a jedné z nejlepších akčních sérií všech dob čekám fakt o kapku víc hmm ()

Prochy38

U Die hard 4.0 jsem se ještě celkem rozplýval, byť to na první 3 kusy nemělo, ale pořád to byl dobrý akčňák. V tomto případě? A to dávám o 1* méně než 4.0. Začíná to být hodně přitažené vlasy. Kdyby šlo o ... no prostě o normální akční film, kde už se nebavíme o J. McClane-ovi, neřekl bych ani popel. Ale někde dosud neznámý dospělý syn, akce v Rusku, bo Ukrajině, či kde... Jo, akční film na 3*, není problém. Akce je opravdu hodně, lítá to, vybuchuje, střílí se, umírá hodně lidí. Je to zbytečně přeplácané, fakt až moc. Ale co, nebylo to k ničemu. Jediná ale velká chyba je, že jde o křečovité pokračování Die Hard. Už bych to utnul, radši... Takže tak... ()

TERRORDROME

Plešatý superpolicajt stále v akcii! Nedá sa umlátiť, nedá sa rozstrieľať, nedá sa upáliť a aj zub času ho spracováva len s najväčšími obtiažami. Tentoraz sa vybral do Moskvy, aby tu v tieni Leninovej šiltovky zachránil syna a zničil čo najviac hmotného majetku. Zo všetkých Pascí má päťka určite najhorší scenár, vlastne len tak ledabolo načrtnutú skicu deja o dákych pikle kujúcich rusákoch, lemovanú explozívnymi akčnými scénami. Najhoršie dopadol samotný Bruce, ktorý už nie je ten sarkastický poliš vždy v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste, ale len nounejm amík čo behá a strieľa, nikto ho za boha nedokáže zabiť a nejaká hláška z neho vypadne tak raz za celých 105 minút. Zo Smrtonosnej Pasce sa tak stáva bezpohlavný tupý srajler, ale akcia má poriadne grády takže sračka to nie je. Predovšetkým oná naháňačka ulicami Moskvy je úžasne rozpumpované peklo plné absurdných karambolov a parádne zošrotovaných plechových povozov. Taktiež sa tvorcovia nezdráhajú pekne prestrelovať hlavy, čo fanúšik ocení. To že v zamorenom Černobile pobehujú maníci vyzlečený do pol pása a ešte sa kľudne okúpu v bazéne nie je potom v kontexte zo zvyškom filmu nijako zvlášť stupídne, veď to tam tie teroristické hlavičky predsa postriekali niečím čo tú rádioaktivitu bezo zbytku vyžralo. Taktiež záporáci sú tu z celej série najhorší ( ono je to pre zloducha vlastne pochvala, ale myslím to tak že nestoja za nič )nevýrazný ako škvrna od moču na starom citróne. Ako Pasca to určite nefunguje, nemá hlášky, postráda gradáciu a človek ani nepociťuje tú krvilačnú radosť keď obstarožný Mekklejn so svojim buranským šarmom likviduje omnoho lepšie vybavených protivníkov, ale divoká streľba a mohutné výbuchy dokážu všeličo zamaskovať. Inak, je zaujímavé že Bruce bol za dinosaura už začiatkom 90-tych rokov keď sa divil nad takým zázrakom techniky ako je fax. Ak dôjde na ďalší diel, tak len poprosím tvorcov aby tam Bruce nezachraňoval amerického prezidenta z rúk severokórejských komunistov a neriešil pri tom manželské problémy svojich rodičov. ()

Paldiny

Komerčne úspešný predchodca zaplatil Johnovi dovolenku na východe, kde sa nechtiac zapletie do medzinárodného konfliktu vedeného vlastným synátorom. V podstate jednoduchú zápletku spájajú dohromady tri demolačné technicky prepracované pasáže, zvyšok vypĺňa budovanie vzťahu “otec-syn“. Na prekvapenie sa vracia eRkový rating, aký je na ešte väčšie prekvapenie takmer nepostrehnuteľný. Nutné priznať, že John McClane zostarol a ohlúpol, bez rozmýšľania sa vrhá do striel, jeho protivníci vlastne tiež, skáče pod autá, osobnosť zapredal pátosu, nehovoriac o tom, že zrovná so zemou polovičku Moskvy, v ktorej sa na druhú stranu orientuje lepšie ako domáca polícia. V hlavnom meste Ruska ale nestrávime celý čas, ústredný tandem sa vo finále ešte stihne vykúpať v rádioaktívnych vodách Pripjaťa, ktorý je podľa scenáristov tak hoďku-dve autom od Moskvy. Momentov, kedy sa smejete na filme a nie filmu je tu pramálo, pomrkávanie na diváka žiadne. Ešteže má rusko-ukrajinská misia krátku stopáž čím ju zhltnete ako malinu, síce chemicky upravenú a vo výpredaji, ale stále malinu * * * * * Predĺžený zostrih obohacuje rozšírená kufrová scénka, pri akej sa garantovane pobavíte. Zároveň bol vynechaný srdcervúci rozhovor s dcérou, čo je tiež v prospech veci. ()

.MJ.

Myslím, že na Bruce tady přesně pasuje klasická hláška Rogera Murtaugha ze Smrtonosné zbraně. "I´m too old for this shit". 55%. ()

Mouzon

Pokud v nějakém filmu naběhne Bruce Willis do současného Ruska, celé to tam obrátí vzhůru nohama, a zase odletí domů, tak se mi ten snímek nemůže nelíbit.......Scénář je samozřejmě prachmizerný a bohužel se to nepodařilo vyžehlit ani Brucovi, ani Sebastianovi, ani Mary Elizabeth, ani Jai Courtneyovi. 1) Bruce a Mary Elizabeth nedostávají téměř vůbec prostor (což je největší enigma filmu postaveném na Brucovi). 2) SPOILER Celá zápletka se Sebastianem je z rodiny "I'm your father", což není špatně, ale je to příliš "syrové", chtělo by to doladit detaily. Vše sice sedí na svém místě (ačkoli - proč tam ten ruský politik měl pětadvacet let schovaný uran a nenapadlo ho to všechno odvézt, zpeněžit a stát se rentiérem na Bahamách, místo aby vymýšlel ultra-složitý plán, jak dostat svého bývalého kumpána do basy?), ale je to příliš prosté, není vybuzen žádný mozkový vzruch. KONEC SPOILERU 3) Jai Courtney pak neprojde žádným vývojem, leda skokovým......Akce je šíleně ničivá, ale nápaditá, a to Willisovo závěrečné gesto vrtulníku mne vyloženě pobavilo. Co mě na režijním zpracování pobavilo už méně, je fakt, že jsem měl občas problém identifikovat, kdo ke komu, proč a o čem hovoří. Např. během v některých komentářích zmiňované dálniční honičky Bruce Willis několikrát něco pronese, ale já jsem vůbec nechápal, jestli mluví ke svému synovi, k ruským mafiánům, kteří se snaží oddělat Willise i jeho syna, nebo k někomu úplně jinému (např. k sobě samému)......Jinak je to takový o dost slabší a méně herecky nabušený a vtipný (!!! ano, SMRTONOSNÁ PAST není vtipná !!!) RED. P.S. Zdálo se mi to, nebo Mary Elizabeth Winstead trošku přibrala? ()

Mikino00

Toto není John McClane, celou dobu je tam jeho postava spíše na obtíž, přestala vtipkovat, neustále opakuje vtip o dovolené a hlavně nudí. Zápletka se špionážním tématem je extrémně jednoduchá, akce zbytečně přetažené i nezáživné. Film držel mou pozornost do přesunu do Černobylu, pak je to už jen kreč. Linii otec syn nezachraňuje ani nekvalitní výkon Willise. Ovšem co chcete od tak mizerného scénáře a mizerného režiséra. ()

Jaro_slav

Původně to měl být nový akční film s Čakem Norysem, ale když si Čak přečetl scénář, uznal, že je to i na něj moc debilní. Tudíž naprosto nechápu, co přesvědčilo Bruse Vyliže. Možná hodně nul. Protože Brus sám nejspíš vycejtil, že je to celé jeden velký omyl, vynechal i svou obvyklou hlášku Yippee ki-yay, motherfucker! Teda nevylučuju, že ji tam někde potichu utrousil, ale v celém tom zmatku se to ztratilo. Mirka napsala, že: >>"Někdo ty šmejdy musí zastavit," velí Willis. Ano, ságu je třeba zastavit. A ne-li, tak ať proboha už nemá McClane další utajené děti.<< Pokud se nepletu, nemá on se ještě usmířit s manželkou? Na každý pád z původních tří hvězdiček jsem jednu ubral a je mi to moc líto. Vážně je. Wannabe čtyřhvězda, jakou sliboval trailer, se tak proměnila ve spací box 4x2 metry, jaký mi přidělili ve 4hvězdičkovém hotelu Pawlik ve Frantových lázních letos v zimě. Zatímco tam to bylo k nasrání, tady je mi to akorát děsně líto. ()

lareinna

Bruce je nezničiteľný, to je pravda. Mať toľko dcér a stále pevné nervy, pcha..toto mu dá určite viac zabrať ako nejaké brutálne Moskovské podsvätie, to mi verte.. ()

berry.77

Za dálnici a pár dobrých hlášek ** jinak je to tuctový akční žánr ničím zvláštní ani podobou k ostatním dílům a to mě mrzí. Uvidíme co nám nabídne takzvaný restart či pokračování série s novým McClanem juniorem (dobrý herec Jai Courtney:) ()

Ollie235

,,You shouldn't be here, John. You shouldn't be here." Poměrně dlouhou chvíli od začátku jsem věřil, že je tenhle film silně podhodnocen a že to na takové 4* bude. Postupem času ale kvalita silně upadala, takže nakonec (ač nechtě) souhlasím s tím, že se jedná o nejslabší díl série. I tak se ale je na co dívat. Postava McClanea je prostě legenda, rodinná ,,idylka" v Moskvě taky neurazí a i akce, ač je šíleně nepřehledná, si drží svou úroveň. Šestému dílu (snad se značnými změnami) se tak rozhodně nebráním. ,,Yippe-ki-yay, motherfucker!" ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014