Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

DailyDreamer

Die Hard died hard. Scénarista Skip Woods si zřejmě myslel, že když přežene McClaneovo bezhlavost a nesmrtelnost do komických rozměrů, místo jednoho záporáka dá 3 a k tomu přidá dalšího člena McClaneovic rodinky, diváci mu tu směšnou zápletku odpustí. Neodpustí. Moore se jako režisér také moc nepřevedl. Automobilová honička je sice destruktivně kreativní, ale díky dlouhodobé absenci policie působí uměle a nereálně. Zbytek akce tvoří buď bezduché přestřelky nebo nemastné a neslané CGI, co sází jen na svou přehnanost. Přišlo mi spíš jako bych koukal na expendables než nový díl smrtonosné pasti. Nezbývá než doufat, že bude Willis víc rozvážný při výběru scénáře a režiséra pro svůj další "den blbec", protože takhle béčkově si McClane odejít nezaslouží. ()

AdamesWWE

[6/10] John McClane je späť. Už po piaty krát. Ehm.. No fajn, ja som bol zvedavý ako to dopadne, ohlasy boli hocijaké tak som sa aj obával. K samotnému filmu. Po celý čas si film udržal slušné tempo, má to rýchly spád, je tu veľmi dobrý výber hudby, prostredie celkom ušlo, vizuálna stránka v pohode, vysoký rozpočet atd. Ale to je všetko len náplasť, základ filmu tvorí príbeh a veci s ním spojené. No a to až tak dobre nefunguje. Film je krátky a tak ma naštastie nenudil, ale príbeh je pri najlepšom priemerný, kombinuje videné veci, nič v deji neprekvapí, ale ani neurazí, dokonca aj rozhovory a tie kecy o vzťahu otca so synom neboli také zlé. Nuž ale keby mi vo filme nikto nepripomenul slovné spojenie "detektív John McClane", tak vôbec by som ani nevedel že pozerám pokračovanie Smrtonosnej pasci. Škoda, Willis nato má, ale ked´ už to vôbec nieje starý dobrý McClane, iba v náznakoch, veľká škoda.. Jeho filmový syn sa dal, aj iné vedľajšie postavy neboli zlé, potešil ma Luknár v mini úlohe, ale inak tu nemá kto zaujať. Takže hlavný problém vidím v scenári filmu, je to odfláknuté, stereotypné, neprekvapivé a nie je to to, čo má byť - Die Hard.. Moora viniť nemôžem, všetko zvláda pomerne dobre a dokonca aj akčné scény ktoré sú veľmi dobre nakrútené, nahánačky, prestrelky, výbuchy, veľmi slušné a efektné, v závere dosť digitálne, ale nevadilo mi to. No ale aj pri akčných scénach nenisom spokojný s tým ako to všetko tak perfektne a ľahko vychádzalo hlavným hrdinom, koľko toho prežili atd. Ok, dokážem sa cez to povzniesť, ale toto bolo už fakt moc. Ked som čítal nejaké negatívne ohlasy ohladom filmu EX2 kde si ludia stažovali, koľko toho prežili, tak nech si pozrú toto a potom môžu niečo hovoriť. Keby to nebol John McClane ale Terminátor, tak dobre, ale toto bolo príliš. Ale zase to pôsobí tak trošku vtipne. Vo výsledku je Smrtonosná pasca 5 priemerný, možno trošku nadpriemerný akčný film. Hlavný problém je vyslovene odfláknutý scenár, ktorý toho veľa pokazil. Ale inak sa nato pozeralo dosť dobre a nenudilo ma to, celkom dobrá zábava. A ani niesom príliš sklamaný, nenisom zarytý fanúšik tejto série a tak sa to až tak moc nedotklo, ale každopádne ma mrzí akým spôsobom bola táto časť točená a tak dúfam že 6. častou to napravia. ()

Corpsegrinder

Akční scény jsou slušně zvládnutý a šlape jim to, bohužel to ostatní je nuda jak prase. Ty řeči o otcovství a podobný kraviny jsem přesně čekal že tam budou a bohužel to film nejen zdržuje ale i kurví. Popichování mezi synáčkem a tatíkem naprosto nefunguje a je spíš trapný stejně jako 75% hlášek co Brusinka vypustí z huby (JSEM NA DOVOLENÝ zde zazní asi 5x a máme se z toho asi složit smíchy, režisérovo řeči o tom že mcclaneovský humor vymizí byly pravdivý jenže se zapomněl zmínit že ho nahradil tim nejtrapnějším možným). Rozhodně nejhorší Past ze všech a taky tipuju že konec série a to ne protože už je Bruce starej ale protože tenhle film kazil hlavně jeho syn a je jasný že pokud by přišel sequel bude tam zase tahle dvojka a opět to bude zkurvený. Tipuju že v dalším díle Bruce někdo unese a Synoš ho bude zachraňovat a stane se jakože rááádoby nástupcem jeho :)) ()

Fary

Ale jo - proč ne - docela povedená akce. Jenom ty krátký rukávy v Pripjati jsou docela k smíchu a celý je to takový rozněžnělý. Ale co se týče akčních scén a CGI, tak si určitě přijdete na svý. Jen od toho nečekejte klasickou Smrtonosnou past... ()

Brhlis

Tak toto ne. Prakticky celý film mě urážel. Už první honička v moskevských ulicích mě znudila, zasmál jsem se akorát tomu, jak Bruce ve dvou tunovém meďouru vytláčí z cesty dvaceti tunový obrněný kolos. Další parádička byla, že vzdálenost Moskva-Černobyl (700km) urazili McClanovic kluci v autě během pikovteřiny. O nesmrtelnosti hlavních hrdinů není třeba hovořit. Konečná přestřelka mě donutila film předčasně vypnout, bránici mi podráždila akorát karikaturní postavička potetovaného Ivana, který to tam polonahý rubal jako za mlada. Scénář nebudu hodnotit, žádný nebyl. Hudba nešla slyšet, protože se jenom střílelo. Dvě hvězdičky za Sebastiana Kocha a pár vtipných narážek. Prosím, už žádné pokračování této série. 30% ()

Litvicek

Určitě bych to pruserem nenazval. Je fakt, že dějově/příběhově to není kdejaká pecka - To na 100 procent souhlasím, ovšem všechna ta akce, která se nezastavuje krásně kompenzuje nedostatky. Film jsem si v akčním a humorném stylu užil a i když Willis není už mladík, furt krásně řádí... Doufám, že ve stejném duchu bude pokračovat. ()

Hanys_

Slavná Past dostává další těžký direkt. Tenhle film by dost dobře mohl fungovat jako pilot např. osmé řady Kobry 11 (s podtitulem Moskevská Mise), ale jako pokračovaní takhle slavné značky je GDtDH dost solidním průserem, který z legendrárního McClanea udělal (nebo spíš scénaristé) nesnesitelně otravnou postavu, která pouze přicmrndává svému synovi (a i to stíhá s problémy). ()

divak84

im on the fuckin vacation !!!!! DH5 je očekávaně nejvzdálenější celé sérii, otěže očekávaně vzal syn v podaní Jaie, který nešahá Willisovi ani po okraj košile. nepůsobí vůbec věrohodně, je jenom stínem akční hvězdy. willis opět hláškuje, ale co je na filmu nejlepší, není příběh, ale technická stránka. ta je skutečně dokonalá. každy dolar, každý cent, každý uvěr je využit do posledního pixelu. boží přestřelky, výbuchy, ničení aut. velkým mínusem ohodnotím scénu v hotelu a přeříznutí pout za zády , zatímco hlídající gorily stojí zhruba 1,5 metru a vidí Courtneymu přímo na ruce... to bylo velké LOL. nečekal jsem zázraky a parádně jsem se bavil. bohužel filmu schází to, co předchozím ne - velké finále. Willis totiž nehraje proti žádnemu pravému antagonistovi, slouží zde pouze jako valečný hrdina který střílí vším co má spoušt a nepřátelé padají jako energy drinky do nakupního košíku. zklamání se koná jen u těch, kteří naivně věřili v něco lepšího než 4.0 ()

Dohaja

Pokračovanie Smrtonosnej pasce, ktoré prinieslo veľa akčných scén a tak isto ako je to zvykom aj humor. Naháňačka aut na začiatku mi pripomenula dosť Kobru 11, v ktorej sú tieto scény celkom bežné. Časť, ktorá je pred úplným finále filmu, ukázala pointu a bola vynikajúca, ale úplný záver ma presvedčil že tento film je, len priemer. ()

J.Bourne

Mám z toho takový rozporuplný pocity. Chvílema mě to bavilo, chvílema hrozně nudilo. Ale jako budiž. Všichni víme, že k McClaneovi patřej různý vrtulníkový ekvilibristiky, bílí tričko a jupíjajej šmejde. A když už máme McClany dva tak toho bude o to víc. Ostatně tahle skutečnost se mi na filmu nejvíce líbila. Co ovšem nejvíce zklamalo, byl prapodivnej scenář. Ten se fakt nepoved.Někdy mě děj "překvapil" (v uvozovkách záměrně, protože zas tak překvapenej sem zas nebyl) a někdy to bylo dost humorný v tom špatnym slova smyslu. Woodsovi se moc nepovedlo naladit se na notu předešlých dílů, což je škoda. No co víc dodat, jako zas nemůžu říct, že bych byl nějak výrazně zklamán, takže celkem slušné tři hvězdy. Už jen pro lásku k Die Hard. ()

POciSEM

No s timhle paskvilem si Moore dělá prdel ne?Věděl sem že to bude kokotina ale tohle je totální bastl.Nemýt kluky z Top Gearu který mu natočily luxusní honičku,tak nejnovější past nemá co nabídnout.Záporáka co žere mrkev bych zbavil svéprávnosti,Woodsovi bych usekl ruce aby nemohl páchat další zlo a Moora bych projistotu rovnou utratil. Jo ale jedna věc mi pořád vrtá hlavou.Pořád se někde zmiňujou o Johnu Mclaneovi ale za celej film sem ho ani jednou neviděl ()

dopita

Je to blbý, ale o tomhle filmu můžu s klidem říct, že je to sračka roku. Vůbec film nehodlám srovnávat s předchozími díly, páč i prachbídná čtyřka byla o mnoho světelných let lepší, než toto. Kterýho kreténa proboha napadlo svěřit režii neschopákovi Johnu Mooreovi??? Dyť je to břídil, to snad každej ví! Podle toho taky film dopad. Akční scény totálně o hovně. Během úvodní honičky v ulicích Moskvy tvůrci filmu zničej desítky, možná stovky aut a přitom je to strašná nuda. To už musí být vážně hodně "talentovanej" režisér, aby to takhle ukázkově zazdil a posral. A potom? Pak už si nevybavuju nic, snad jen to, že s dějem filmu měl něco dočinění Černobyl a pak taky jeden špatnej vtip o McClaneových "vlasech". Jinak nic. Nuda, zoufalství, utrpení. ()

Witta

Co k tomu říct- čtyřka si udržela celkem solidní úroveň, pětka je absolutně mimo, nebudu opakovat to, čeho jsou plné předchozí komentáře, za mě je to jasné- pětkrát a dost! ()

peetriss

"Víte co nenávidím na Američanech? Všechno. Speciálně na kovbojích!", praví mafián Alik a roztančí se v podivný taneček vtipně popichující vítězný tanec Willisova Joea Hallenbecka z Posledního skauta. Tím u mě výčet vtipných momentů končí. Křečovité rádobysarkastické verbální pošťuchování se mezi otcem a synem, neustálá (již také ohraná) Willisova zvolání "jsem na dovolené" mě po celou stopáž utvrzovaly, že mé obavy z režiséra Johna Moora a scénáristy Skipa Woodse v kombinaci s látkou Smrtonosné pasti a tudíž hrozícího průšvihu se naplňují! Už jsem zažil spoustu hloupých scénářů, ale tento je extrahloupý a naprosto šílený! V první polovině se film jeví i přes svou přehnaně destruktivní svižnou rychlost jako hloupé, ale s přimhouřením všech očí ještě zábavné akční dílko, které někdo omylem označil etiketou s názvem Die Hard. Bohužel od poloviny se vše začíná hroutit do té nejhlubší akční debility (vrtulník versus McClaneové padající z okna hotelu, Černobyl a vše kolem něj) a závěrečná scéna plná rodinné patetické vaty už všemu jen dává korunu. Je potěšující, že Willis dokáže v důchodovém věku přežít a zvládnout větší nářez než legendární Arnie v Komandu a Sly v Rambovi dohromady - a za mlada. Ne opravdu: Smrtonosná past: Opět v akci je hloupý, nezvládnutý film, ve kterém samotný Willis dává svým projevem znát, že to není ono, Jai Courtney je mu více než mdlým sekundantem a já prosím, aby producenti nechali tuto mou srdeční sérii už ležet u ledu, protože to je již druhý průšvih (tento ještě o něco větší). Abych i pochválil: povedená je hudba Marca Beltramiho. ()

jasiska

No toľko haluzí a totálnych nemožností v jednom filme sa len tak nevidí. Už ani nehovoriac o tých trápnych "dojemných" scénkach medzi otcom a synom. Dejová línia je tiež úplne umelo vykonštruovaná zlátanina všetkého možného a úplne sa to odzkadľuje aj v priepastne hrozných dialógoch: If we see this guy in control, we're gonna see the whole thing fall apart. I'm talking terrorism, WMDs, nukes. Someone has to stop him. Napriek tomu si nemôžem pomôcť a neobdivovať tie úplne šialené akčné scény a najväčšieho machra Johna McClanea (hlavne seniora, aj keď junior moje oči tiež nebolí :-) S takou čiastočnou nostalgickou blahosklonnosťou dávam 3 hviezdičky. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014