Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Henry Morgan

Já si osobně myslím, že kdyby tam hráli jiní herci, tak tomu dám tak jednu hvězdu až odpad, ale jelikož je to natočený ve stylu Die Hard, hraje tam Bruce Willis, stejně jako v Die Hard a měla by to být Die Hard, tak si to zaslouží vyšší hodnocení, protože to, co tam vykřesali z dědka Willise a naprosto plytkého, nepromyšleného a jednoduchého scénáře, stojí za zhlédnutí. Slovy klasika: není to tak špatný, ale není to ani moc dobrý. Filmové honičky, úskoky a pády zkopírované z předešlých dílů musím prominout, protože se je snažili ozvláštnit a navíc: co se dá tak ještě vymyslet, když nemůžete přizvat U.F.O. nebo raketoplán NASA. Ať je to jak chce. Bavil jsem se a o to jde a stejně jako u Rambo 4 doufám, že další díl už nebude. ()

greigor

Musím uznat, že přehnanější film už jsem dlouho neviděl. Střílení na lidi z vrtulníku v centru Moskvy, tajnej dokument ukrytej v Černobylu a Bruce Willis kosící všechny jako zamlada, honička šílenější než v Kobře 11 a věc, která vydržela za topením 20 let. Přesto jsem se docela dobře bavil, i když je potřeba vypnout mozek. 3* ()

D.Sleeper

Je to spíš smrtonosná past na způsoby a kvalitu akce, na které jsem byl od jedničky po čtyřku zvyklý. Hvězda navíc alespoň za solidní akční úvod. ()

lakart

Nemělo se to jmenovat Smrtonosná past a neměl v tom hrát Bruce Willis a hlavní hrdina by si neměl říkat John McClane. Potom bych napsal, že se jedná o průměrný akční film s hrozným scénářem, kdy se ale vcelku dobře dá koukat na akční sekvence. Takto jsem naprosto šokován, jak mohl takový film vůbec vzniknout a mít takové ambice, jako se zařadit do jedné z nej akčních serií všech dob. Hanba tvůrcům a hlavně scénáristům, kteří dokázali napsat takový brak. Jednu hvězdu za povedenou honičku, ale to je všechno. 10% ()

Ceberus

S takovým vlažným hodnocením, které tady panuje, jsem šel do kina s nemalými obavami. Ale ukázalo se, že film nabízí přesně to, proč jsem na něj šel. Expendablovská porce destrukce parodizující předešlé díly Smrtonosné pasti s rozumnou dávkou humoru. Chtěl jsem se sice smát o něco víc, ale chápu, že je těžké balancovat pokud možno těsně před hranou příliš nuceného vtipkování. McClane už není takový drzoun jako v prvních dílech, ale to připišme jeho pokročilejšímu věku. Zápletka se synem sice nebyla kdovíjak originální, ale to bych až tak neřešil - provedení bylo na jedničku. Syn není moc po tátovi, to dcera v předchozím díle byla parádní mcclaneovský harant. :-) Stejně tak chemie mezi Willisem a Courtneym zdaleka nedosahuje vynikajících kvalit dua Willis & Jackson ze třetího dílu. ()

nwx

Od 4. dílu je Die Hard série marná. Trojka se ještě dala. Nevím proč k hlavnímu hrdinovi za každou cenu lepí parťáka. Batman a Robin je jiná série, ne? Proč se musí v nových dílech hlavní hrdina pořád s někým vláčet? Je to přece tvrďák, samotář, né rodinná bačkora. První dva díly skvělé, trojka ještě taky obstojná, 4, 5 zbytečnost. Už netočte prosím další. ()

Franc1s

McClane není co býval, je mi to líto a velká škoda.. Že hned na začátku se zničí půlka Ruska a bouchá celý fillm všechno co se dá, nic radši neříkám, je to teď asi moderní. Akční scénky pro mě až moc dodedailovaný těma zpomalovačka a zobrazovaním z 50 různých kamer a úhlů, jak v předešlých dílech to šlo jednoduše a svižně. Poté se Willis snaží hláškovat až to bolí, ano občas jsem se pousmál nebo ušklíbl, ale prostě takový moc vynucený. A pak všude "můj syn, můj syn, můj syn", tohle nechci!! Vždyť tady má být všude John McClane a ne jeho synátor... Ale nebudu pořád jen nadávat, líbil se mi ten zvrat s tou složkou a ty dvě písničky u letadla a v titulcích :) Nejsem nadšený ani spokojený.. 5/10 ()

Divian(R)

Drahá a dlouhá reklama na Mercedes-Benz na motivy Smrtonosné pasti, kde se z ničeho nic objeví ztracený syn, o kterém se neřekne vlastně nic, jen že se s tatínkem nebavil, když bojoval s terorismem. V prvním díle by byl starý asi dva roky. To podle mě nebyl moc dobrý tah. Neřeknu, kdyby dosadili bratra. McClane senior se snaží pouštět jednu hlášku za druhou, ale působí to spíš trapně, než drsně. A nejvíc mě štvalo, jak nám několikrát sdělil, že je na dovolené. Akční film je podle mě dobrý jako jeho hlavní hrdina, ale stejnou mírou jako jeho záporák. A jestli tady to měl být ten santusák z hlavního nádraží, tak to pak potěš koště. Jsem fanda akčňáků a toleruji jakousi nadsázku a přehnanost, která jde s tímto žánrem ruku v ruce, ale i tohle bylo na mě moc. Oba padají, vytahují si ze sebe střepy, šrouby, dostávají kulky, ale nevypadá to, že by to někomu nějak extra vadilo. Ke konci si tvůrci vzpomněli, že měl vlastně synáček v noze obrovskej kus šroubu, a tak ho nechali vykulhat z letadla. Normálně dávám špatným filmům tři hvězdičky, když je dokážu dokoukat do konce, ale tady byla očekávání vysoká, a proto strhávám ještě jednu hvězdu. ()

Rypley

Propadák s názvem A Good Day to Die Hard. Režisér John Moore zde opět ukazuje, že by režírovat raději neměl. A pokud ano, tak ať prosím nešahá na Smrtonosné pasti. Už čtvrtý díl byl hodně slabý, ale to není nic v porovnání s novou pětkou. Takže můj tip: Pustě si cokoliv jiného ;-) ()

Phoenix100

Vezměte Willise a dejte ho do filmu s dobrým scénářem. Když nemáte dobrý scénář, tak tam dejte Rytmuse, Černobyl a náhodný mix akčních scén, jinak to nebude fungovat.. (aneb recept na nejhorší zakončení výborné série) ()

Demonic189

Tak toto nie...Ak vas uz z filmu rozboli hlava, tak niečo nie je v poriadku. Ale ak vas rozboli hlava zo SMRTONOSTNEJ PASCE(!!), tak uz je niečo poriadne na ....! Nenachadzam slova aby som opisal sklamanie z tohto hnoja, ktory nam hrdo ponúka dvojka neschopakov Moora/Woods. Willis tu prakticky hra druhe az tretie husle, jeho synator je neznesitelny, akcia je sice pekna, ale tazko uveritelna (čo vsetko prežijú naši hrdinovia, no Man Of Steel sa musi mat na pozore!), humor obstojny (oproti tretej časti je to však desatina), avšak cele to pôsobí tak neskutočne lacno, nelogicky, B-čkovo a anti-Die-Hardovsky, že sa chce človeku plakať. Najviac to schytava asi samotna postava Johna McClaina. Willis tu totiz posobi strašne tažkopadne a sucho. Jeho hlašky sa vyparili a jeho charizma asi ostala v New Yorku. John uz tu nie je ten slavny hlavny hrdina, ale len akýsi side kick. Záver? Radsej ziaden. Ako na srandu, tento film este aj zarobil tazke peniaze....svet sa asi predsa zblaznil... ()

milhouse333

Kdyby to byl úplně jiný film tak se to povedlo. Moor si ale neuvědomil, že když si vzal na mušku tenhle film, tak měl natočit pokračování té legendární Smrtonosné pasti... Tohle s klasikou Johna McClaina nemá vůbec, ale vůbec (a ještě jednou vůbec) nic společného. ()

VelkyResli

Bohužel dvě, a ještě celkem slabé... Kdyby to byl normální akční film, a ne součást boží série, šel bych i na tři... Ale takhle... Brouk Willis totálně vykostěný, Jai Courtney bez charisma, záporáci tuctoví... Ach jo:( ()

Radek_War_09

Po těch komentářích jsem se bál film i zapnout...... I když je John McClane už značně utahaný(ono se také není čemu divit když od natáčení první Smrtonosné pasti uplynulo už úctyhodných pětadvacet let) je to pořád ten starý dobrý John McClane pořád ty staré hlášky z osmdesátých let,už okoukané grimasy,výbuchy a honičky ve všem co se dá řídit. Ten kdo sleduje vývoj Smrtonosných pastí tímto výsledkem nemůže být vůbec překvapen.Aspoň mě to u pátého pokračování nepřekvapilo a kupodivu i stačilo a pobavilo. ()

kubal18

Tsyy jo, dlouho jsem neměl čest s tak pitomou zápletkou. Chaotický scénář, herci v čele s Brůsem otřesní a vůbec celé mi to přišlo jen jako rejžování na značce Smrtonosných pastí. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014