Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Mitisko

Nemá ani zmysel to komentovať. Je to odpad. Režia -100 bodov scenár -1000 bodov jediná hviezda za Bruceho ale v tomto filme podal aj ten najhorší výkon aký som v jeho podaní videl... A za takto debilný film poničiť tolko aut to len jebnuté hlavy v hollywood sú schopný. Pánovi Skip Woods doporučujem zobrať občanku a vystreliť ho koko.a do vesmíru! ()

Psycho.R

Nadprůměrná Seagalovka! Johnův návrat čekal každej fanda série jak malej Jarda. Ovšem... Co nám to, kurva, Moore naservíroval? Tady už se nedá mluvit slušně. Když pominu miliony nesrovnalostí a hloupostí (viz. jak se dostala dost velká banda lidí i s těžkými stroji do oné zakázané oblasti na Ukrajině, taky v bazénu ze stejné oblasti neni voda!!!, to je zdokumentováno na mnoha fotografiích, nechat vybuchnout granát na místě plnym radioaktivity? Jít tam bez měřiče radioaktivity???). Je toho dost a u filmu jsem byl každejch pět minut překvapen tou demencí scénáře? Kde jsou McLaneovský hlášky těžkýho kalibru? Kde je ta atmosféra prvních dvou filmů? Kde je výbornej kontrast stárnoucího poldy a postmoderního hackera ze čtyřky? Kde je osobní souboj s hlavnim záporákem? Proč mam, do prdele, sledovat to, jak Johna stírá jeho nepříjemnej syn, když to John má mít všechny stírací hlášky? Proč je John za blbce? To nám jako má film ukázat sílu rodiny? To bych se podíval na nějakou romantiku z rakouský produkce... A smrt záporáka? To měl bejt odkaz na Rickmanova Grubera (který je dle mého nejlepším záporákem série) - nefunguje, spíš je to směšný. Proč musíme sledovat dlouhou silniční honičku Ruskem, která nemá grády a jen se díváte kdy už konečně skončí. Bruce, měl jsi zapotřebí se podepsat pod tenhle dementní kousek? Takhle se kurvěj´klasiky akčních sérií - Smrtonosná past 5, Univerzální voják 4.... Ujasněme si to, to John McClane je hvězda série a tady si ho teda fakt neužijeme... Na první dva díly se podívám kdykoli, na trojku a čtyřku občas, ale na pětku už si ani nevzpomenu a hodlám jí ignorovat. I ta 1* je moc... ()

vikino1

Pozor spoiler: snad 20 tunový opancéřovaný auto pro 10 lidí tam rozbije snad tisíc aut, aby ho nakonec McClane vytlačil mercedesem na svodidla.. Tak to neeee. To bych čekal u Kobry 11 a i tam bych se tomu vysmál a řekl bych si: "Ale co vždyt je to Kobra 11". Jenže tady to myslí smrtelně vážně... Dále mě překvapilo, že v Rusku prostě chybí jakákoliv policie - i když tam na začátku byla nějaká demonstrace. V klidu si tam nad městem lítá bitevní vrtulník a nikomu to nepřipadá divný (asi tam mají jen jeden).. Před nočním klubem v kufru každýho auta najdete nějaký překvápko.. (lehké zbraně, těžké zbraně, mrtvoly zabalené do igelitu)... Prostě to co se mě na Pastích vždycky líbilo (celkový chaoz -v něm po uši McClane-, který se nakonec změní v obyčejnou loupež) tady prostě není.. Velké zklamání.. ()

dessa

Narozdíl od předchozích dílů chybí tomuto filmu Brucovo hláškování a onen specifický cynický humor. Scénář stal taky dost za prd... Přestanou už v Hollywoodu konečně chcát na filmovou klasiku?! ()

duffi

Po skvělé 4ce bohužel velké zklamání, to i některým Béčkům jsem dal lepěí hodnocení, za mne nejslabší díl celé série. ()

Oonika

Kdyby nešlo o pokračování Smrtonosné pastí, ale o nějaký samostatný film, bavila bych se asi poněkud lépe. Takhle jsem měla vysoká očekávání. Ale John už prostě není ten starý John a to je problém. ()

s1r1us

Jen jedno slovo: průser. Tak jsem se těšil a přišlo obrovské zklamání. Dvě hvězdy za Bruce. Jinak zbytek je těžkej, béčkovej odpad. A nehodnej předchozí série. ()

Honzeechec

Efektní blbost, která se ebre narozdíl od předchozích moc vážně. .Honička v obrněncích je super, stejně jako slo mo závěr, ten prostředek je nudná vata.Koukat se na to dá a Bruce Willis je i přes ty roky pořád bourák, furt lepší v tuctovym akčnáku, než v píčovinách typu Můj soused zabiják ()

Theker

Už som takmer zabudol prečo som prestal pozerať novodobé akčňáky. Nebyť Braňa Willisa, tak by som to ani nedopozeral. 50% len kvôli, ešte stále vtipnému dôchodcovi, Johnovi McClaneovi. Bez neho by to bojovalo o odpad. ()

Patrik200s

Keď som si myslel že 4.0 bola až moc presýtená a preto bola mimo čo museli pochopiť aj skalní čakal by som, že v piatom pokračovaní bude jasné poučenie. A čo sa stalo? Nebolo. ()

netWoor

Proboha, Willisi, máš rozum? Todle je opravdu pokračování té smrtonosné pasti, která v prvním díle byla asi bezchybná a v druhém se s tím ještě uměla poprat? ()

E lan

Bruce Willis se rozhodně ve skvělé formě nevrací ke své nejslavnější roli. Předchozí díly bylo do jednoho x-krát lepší, propracovanější a měly spád spolu s vtipem, který je u akčních filmů tak potřebný. To ale u tohoto pokračování totálně chybí, navíc ruské prostředí rozhodně nepůsobí nijak zajímavě a akční scény jsou už mimo jakoukoli realitu. No škoda, mělo se skončit už předešlým dílem... ()

Acrobat

Moskva. Rusko. Rusofili, Rusofóbi. História, špina, červená, tvrdosť, generál zima, tretina sveta. Kostolík, plyn, Kamaz, sneh, vlk, red army. T-62, Kaťuša, Zil, vesmírny program, čečenský terorizmus. Na každý bod, ktorý by učiteľka napísala na maturity by sa dali písať dvojdňové novely. Ruské podsvetie naháňajúce strach všetkým (okrem Albáncov). Totálna sila, produkty, oligarchia, šliapanie po právach bábušky kdesi v Novosibirsku. Umiestniť preto amerického hrdinu, a k tomu legendárneho McClane, do konfliktu s Rusmi a v samotnom Rusku vzbudzoval nádherné očakávania a triašky. Naplnenie duševných pocitov by možno zvládol šikovný formujúci sa pracant akcie Wiseman, no varovné prsty a vnútorné hlasy poukazovali na babráka Moorea. V zahanbujúcej hodine tridsať potvrdil, že s látky nevytrieskal ani nadpriemer. McClane je v prvom rade dôchodca. Už vo štvorke bolo vidieť, že pohyby sú ťažšie ale stále na hranici uveriteľnosti. V Moskve je to McClane, ktorého v zvláštnom prestrihu vidíme nemotorne sa vygúľať z terénneho vozidla v ktorom by po toľkých premetoch neprežil nik. On len zastuká v nudnej nutnosti a uderí boxer pravej ruke bossa časti moskovského podsvetia, pretože opancierovaný Mercedes G nemá hocikto. Vyplňovanie akčného deja dialógmi so synom (!!!) sú bolestným ukončením série. McClane ako osoba je teatrálne dávaná do pozície: drž samopal, guľomet a páľ, skrč sa a hoď granát. Lenže tomuto nič nepredchádza. Nevojde do nej plynulo, ale je vložený priamo do nej, čo je princíp priemerných amerických, francúzskych akčných filmov. McClane a zloduch nie sú ťažnými koňmi, „padoucha“ si ani nevšimnete, zápletka je výsmechom teroristických skupín. Nechcem znevažovať úplný dojem z filmu, ktorý bol miestami akčný (úvodná výborná 17 minútová naháňačka, paľba z Mil Mi 24), no z témy John vs. Russia sa dalo vyťažiť viac. Cítim to. S odstupom času si spomeňme, ako dopadol súboj John vs. Russia v deväťdesiatych rokoch. Totálna armádna apokalypsa s protileteckými guľometmi. No vtedy to bol Sovietsky zväz a druhý John mal 80 kg čistej svalovej hmoty (!). Neporovnávam neporovnateľné, len apelujem, že Rusko si zaslúži ťažkotonážne jednanie. Tak mám pocti, že Rusi si nevšimli McClanea a on nemal najmenší záujem niečo riešiť svojím typickým nami fanúšikmi tolerovaným spôsobom. Akčný film ktorý nadchne pár scénami, ale v konečnom dôsledku si požičal názov cudzej filmovej série. Die Hard. Ozaj, nestihol by Willis ešte Die hard v Moskve natočenej ako poctivá akčná pecka? (videné 27.09.2013, BDrip) ()

gemi

Po zhlédnutí Die Hard 4.0 jsem říkal, že to byla parádní jízda a že už se nemůžu dočkat pětky. Měl jsem jediné přání: méně WTF scén. A skutečně, v pětce je jenom jedna. Bohužel však trvá 105 minut. ()

pistik

Škoda času stráveného sledovaním. Nelogický dej, kde dejové zvraty spätne nemajú žiaden zmysel a sú len na efekt. McLaine je len do počtu a celkovo by bolo pre Willisa lepšie ak by tento odpad nebol spájaný so sériu Smrtonosná pasca ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014