Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Vasyl

Ale blbý je to teda dost. Místy až moc nedomyšlených kokotin. Ale je to akčňák tak co už. Třetí hvězda možná ani není zasloužená. Vlastně jo, hned zezačátku je scéna, ve které se rozmlátí tolik aut, že by Vin Dízl a jeho krů potřeboval ještě tak 10 filmů aby to dohnal. Prostě stará dobrá honička centrem v obrněným transportéru. Ještě že je Bruce celej z adamantia, protože jinak by zařval hned tady a bylo by. Btw rozesmálo mě hned v úvodních "titulkách" během filmu, že tam hraje někdo kdo se jmenuje Rasha Bukvič, to je vůl. ()

blondboss

Ach jaj, po štyroch namakaných akčných trhákoch príde akčná tuctovka, ktorá má s predošlou sériou spoločné akurát tak Bruca Willisa a názov Die Hard. Toto ma teda naozaj nedostalo, veľmi gýčovité a John McClane v pozadí celého deja, ktorý bol mimochodom tak jednoduchý, že by som ho dokázal splátať za dve hodiny ničnerobenia počas víkendu. Tri hviezdičky dávam za nestarnúce hlášky. Inak ťažký priemer. 50 % ()

krumlajs

Nuuuuuuuuuuda. Příšerná režie plus totálně příšernej scénář = totálně příšernej film. Totální ostuda pro značku Smrtonosná past kam dali hlavu když schválili scénář a vzali nejhoršího fušéra za kameru prostě to nechápu. McClane z tohoto filmu by vydržel v mrakodrapu maximálně 5 minut a byl by tuhej. Nastartovat tuhle značku bude hodně těžký možná by bylo lepší už jí nechat spát a vzpomínat na první 3 díly. Jediný pozitivum je, že snad aspoň tento film začne kariéru Courtney, kterej byl ve filmu jediná světlá vyjímka. P.S. Willis byl naprosto příšernej jako kdyby úplně zapoměl hrát ()

waltosin

Jsem úplně v rozpacích, všude to bouchalo, střílelo, lítalo do vzduchu, ale smrtonosná past to určitě nebyla, to bylo něco jiního co si vzalo akorát hrdinu a název mého nejoblíběnějšího titulu všech dob. 30% ()

Emilii

No tak se všickninezblázněte, prostě to vypněte a nedívejte se, nee??!!! Co už tam mají dát, vždyť to už nemůže být "stará dobrá a nej jednička smrtonosná past", buďte rádi, že máte jít na co do kina anebo si pusťte tu jedničku a je to: A furt neňukejte!!!!! ()

Marty_cz

Po předchozích čtyřech dílech přišlo pro mě obrovské zklamání. Celou dobu jsem měl pocit, že už to není ten McClane, který byl úžasný v předchozích dílech. Bylo to už takové až příliš přehnané a pořád to samý dokola. Při filmu jsem se ají dost často nudil a měl pocit, že scénárista měl asi hodně rád citoslovce, protože se ve filmu přehnaně dlouho střílelo a co se nerozstřílelo, to se muselo aspoň rozkopat, přejet apod. Nejspíš by mě to bavilo víc kdybych od toho nečekal další Smrtonosnou Past, ale úplně ,,cizí“ film s Brucem Willisem. ()

jirijo

Smrt Smrtonosné pasti aneb tohle si John McClane vážně nezasloužil. Takhle (s prominutím) zprasit kultovní sérii, to je skoro zločin. Skip Woods snad v životě nenapsal opravdu dobrý scénář a nepovedlo se mu to ani tentokrát. Příběh je přinejlepším směšný s několika obzvláště vypečenými wtf momenty (za všechny - "vysvětlení" příčiny havárie v Černobylu - hahaha). Všehovšudy tři pořádné akční scény, z nichž jen úvodní honička na dálnici má slušnou šťávu. Bruce Willis se celým filmem tak nějak podivně propotácí, občas utrousí nějakou (skoro)vtipnou hlášku a sem tam nakrmí padouchy olovem. Tohle že je TEN John McClane??? Jai Courtney se sice snaží, ale to je asi tak všechno. Velká škoda, že nedostala více prostoru Mary Elizabeth Winstead coby McClaneova dceruška, na kterou byl v předchozím díle opravdu moc pěkný pohled. Tady je asi 2 minuty na začátku a 20 vteřin na konci...ach jo! O padouších se v zájmu slušnosti ani nebudeme zmiňovat... Režisér John Moore nerežíruje úplně marně, ale s tímhle by nic nesvedli ani mnohem větší machři... Jediným, kdo snese přísnější měřítka, je Marco Beltrami, z jehož hudebních tónů občas probleskne, že se díváme na Smrtonosnou past...Sečteno, podtrženo - na tenhle obludný spektákl rychle zapomenout a doufat, že šestka napraví velmi pošramocenou reputaci... ()

Stanmi

No co si budeme povídat, Smrtonosná past: Opět v akci je nejhorší mclaneovina, jaká kdy byla natočena, ale zase se musí uznat, že s jasným poklesem kvality se setkáváme až v pátém díle a i když je to nejhorší díl série, pořád je to lehce nadprůměrný akční film. John McClane (Bruce Willis) si žije svůj obyčejný život poldy, když se dozví, že jeho syn Jack (Jai Courtney) byl v Rusku zatčen a čeká ho soud. Vybere si tedy pár dní dovolené a vydá se za ním. No a protože měl John vždycky výborný timing, tak přijede k budově soudu akorát, když na něj zaútočí neznámí zakuklenci, čehož Jack využije a společně s dalším vězněm Komarovem (Sebastian Koch) vezmou dráhu. Po docela dlouhé honičce je John dostihne a zjistí, že Jack je tajný agent, jehož úkolem bylo dostat Komarova z vězení, aby mu pomohl získat důležité dokumenty: Navíc je jasné, že rodinné vztahy jsou na bodě mrazu, což znamená, že kromě záchrany světové bezpečnosti nás čeká také napravování pošramocených vztahů... Jedna věc je od počátku film zcela evidentní, postava Johna je zde upozazděna ve prospěch mladší krve, což nemusí být nutně špatné, přece jenom John i jeho představitel už nejsou žádní mladíci (což je nám několikrát ve filmu připomenuto), akorát problém je, že Jay Courtney nebyl zrovna ta správná volba, sice se snaží, ale (zatím) mu úlohu akčního borce příliš nevěřím. No aspoň, že Bruce vyloudí sem tam nějakou dobrou hlášku, stejně jako Radivoje Bukvic v roli hlavního padoucha. Co se však musí také pochválit je akční složka filmu, která celkem šlape a celý film zachraňuje, protože příběhově to není žádná sláva holt dvojice Moore/Woods asi nebylo to pravé ořechové. Já jenom doufám, že avizovaný šestý díl nakonec vznikne a bude důstojným zakončením jedné legendární série, protože Opět v akci, ač je v porovnání s jiným současnými akčními filmy na tom relativně dobře, tak v rámci ostatních Die Hardů těžce ztráci. ()

krivkin

Pro mě to byla absolutně na hlavu postavená a nudná chujovina. Prostě je to John MacClane a musím ho srovnávat s původními filmy z přelomu 80. a 90. let a proti nim je to totální békovina. Utkvělo mi v paměti jen to, že tam byla scéna s bitevní helikoptérou, jinak si z filmu nepamatuji zhola NIC. Nejspíš proto, že je o NIČEM. A když už tam mám syna Johna Mc Clanea, proboha, vyberu daleko lepšího představitele než panáka, který má menší charisma než Arnold Judas Rimmer. Prostě tuctová soudobá cinestarová plastelína na zaplácnutí času a prostoru v osmisálových kinech, produkt doby, kdy musí filmy vznikat jak na běžícím pásu, aby bylo co promítat, kola se točila, měšec se nadouval... anebo jsem na to už asi starej :-) přitom třeba RED se mi líbí daleko víc a jak je to žánrově daleko, ha?! ()

jack_scott

Škoda slavné série, kdo by byl řekl, jak skončí. na filmu je jediným pozitivem vtipná reklama na nezničitelnou značku - Mercedes Benz. Je to tak šíleně přehnané, že je neskutečná prdel co ty káry s třícípou hvězdu vydrží! Škoda, že to záměr tvůrců jistě nebyl, a ještě větší, že je to fakt na tom filmu to jediné pozitivní. * a 20% za tu reklamu. ()

Dejvid17

Z Ruska prsotě nevzejde nikdy nic dobrýho :)) co si budem povídat, občas nějaká dobrá hláška, pár dobrejch akcí, sice trošku výplach, ale Die Hard nebyla nikdy moc intelektuální podívaná, pure fun and action, něco tomu chybělo, ale špatný to nebylo, takže * hvězdy a těšme se na Die Hardest! :) ()

harycek

No jako čtyřka to není , ale dá se na to koukat a po druhém shlédnutí divák najde jistá pozitiva, zvláště někdo jako já kdo miluje leteckou techniku!!Režisér dabingu by potřeboval nakopat protože důležité hovory ve zmršené ruštině neotitulkoval v MKV jsou sice titulky v AJ ale ty jsou mi na gavno páč jsem roční 58 a anglina mi moc nejde!?! ()

Víteček

Chudák střihač, ten si musel napracovat přesčasu. Možná kdyby to nebylo chvílemi tak děsně roztřesené, tak jsem trochu smířlivější, ale takhle nemůžu dát víc než 20%. ()

VencaSipka

Kameraman by zasloužil dostat stativem od kamery přes varlata. Ze samého zoomování a vlastně zkoušení všech efektů co kamera dokáže, rozklepání v akčních scénách a míření objektivem všude jen ne tam, co bychom chtěli vidět, bylo celkem těžké poznat, kdo je kdo a vlastně i co je co. Nebejt Willisovy ikonicky vyholené hlavy, tak ho v tom bordelu snad ani nepoznám. Jupíajej varlata. Dvě hvězdy, každá za jedno rozkleplé vejce. ()

Wulz

Sice jsem to neviděl ale dovolím si napsat že už podle ukázky to nebude ono. Zdá se že (už) vše skončilo 4 dílem. ()

walkingdead

John McClane v rámci pátrání po synovi vyráží na "dovolenou" do Moskvy. Dovolenou si ale vzala hlavně logika. McClane Sr. a McClane Jr. se dlouhé minuty honí s gangstery v ulicích Moskvy a šrotují přitom jedno auto za druhým (a nezničitelný Bruce přežije bez škrábnutí několik kotrmelců s náklaďákem a pak i náraz obličejem do kapoty terénního Mercedesu a pak do silnice), aniž by to vzbudilo jakoukoli pozornost místní policie. Vlastně to vypadá, že má policie taky dovolenou, ale když zločinci použijí coby cíl pro trénink střelby z Mi-24P moskevský hotel, tak se aspoň pár aut s majáky objeví, ovšem do děje nijak nezasáhnou, takže McClane & McClane mohou v klidu následovat své protivníky do Pripjati, aby si v této počítačové hře zahráli poslední misi. Předpokládám, že šestka (jestli vznikne) se už bude odehrávat v domově důchodců. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014