Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

geek.ondra

Nemám rád Spielberga ani ty jeho starý "retro sci-fi pohádky" ale jestli jim měl někdo složit poctu a následně je i překonat :D tak to měl být právě Abrams. Jeho Super 8 začíná jako příjemně tajemná freska kde společně parta skvěle zahraných smradů natáčí film ale bohužel se v jedné epické scéně něco podělá a pak tu náhle máme jedno z nejlepších staromódních sci-fi 21. století. Dojemné, epické a zároveň příjemně nostalgické. Pocta pro velikány tohoto žánru 8/10 ()

helraiser

Naprosto pohodová scifárna s děckama v hlavní roli. U tohodle se prostě člověk nemá šanci nudit.V tomto případě hodně velká spokojenost. ()

Daiker

Příjemné retro sci-fi... Přesně ten typ filmu, při kterém si vzpomenu na filmy z mého dětství, kdy jsme na vhs sledovali filmy od Spielberga... ()

Slavomír

Odkážte v kozme, že E.T. neprišiel. Zato tu bol film, pri ktorom som mal pocit, že som to všetko už niekde videl a pošuk-monster s párom končatín navyše. Či som sklamaný? Asi áno. Očakávania nemajú byť príliš prehnané, takže 50% moja chyba, 60% tvorcov. Že nejaký nepomer? Len oplácam to, čo som vzhliadol. Začiatok vyzerá na príjemnú odyseu o deťoch a zážitku jedného leta. Niečo dobrodružné, napínavé, ale milé a hravé. V takom prípade by som odpustil aj typický Holý-(v)úd-sky pátos. Pri každej scéne som si predstavoval, čo asi bude nysledovať a väčšinou sa to plnilo (návrat do mesta, záchranná misia, prepadnutie autobusu, hľadanie marťana a dojímavá rozlúčka - hoci predtým narobil troch kečupu, ale to nikoho neserie...) Predvídateľné ako deň úradníka štátnej správy... Viac ako 60% tomu dať nemôžem. ()

Claude Speed

Tak nevím, z filmu mám rozpačité pocity. Z první půlhodinky jsem byl nadšený, děti které pátrají po záhadě vykolejeného vlaku, to není špatný nápad. Po půl hodince je ale se vším konec. Z malých nevinných dětí jsou rázem ostřílení drsňáci, kteří nemají strach jít rovnou do pekla zachránit své nejlepší kamarády, z vykolejeného vlaku se vyklube monstrum z vesmíru - toto beru o jakousi snahu o napodobení vetřelce, a nakonec srážka vlaku s autem, která mi přišla spíš jako pád atomovky. Tak abych zakončil tenhle komentář - 1. půlhodinu šlo skvělý film (kandidát do mojí TOPky), zbytek filmu beru jako nepříliš vydařený režijní počin. Slabší průměr. 40%. ()

Withree

Nerad bych spoileroval, ale celé to vypadá jako remake jednoho jistého filmu o malém okatém mimozemšťanovi se svítícím prstem, i když pravda, tady to vypadá trošičku drsněji a digitálněji. Nicméně Džejdžej odvedl jeho standartní (čili nadprůměrnou) práci a děcka před kamerou (i za ní) nejsou ti otravní caparti, jaké můžeme znát z dnešních snímků. A hudba mého oblíbence Giacchina taktéž stojí za chvalitebnou zmínku. Ale teď se vrhni na Warp 2 Abramsi! Krucipísek! Ale to modré hodnocení mě vážně zaráží. ()

bull!nka

Děkuji za tento film, byl určitě nafilmovaný přímo pro mne...osvěžující nostalgická vzpomínka na dobu, kdy nebylo kino jen komerční slátanina v 3D kabátě ()

dawnie

Dětský představitelé, který konstantně vypouštějí z pusy inteligentní a sakra vtipný dialogy? Check. Ufoun, kterej není prvoplánově zlej ani roztomilej a je osobností, kterou by mu většina jeho předešlejch emzáckejch kolegů mohla závidět? Check. Zajímavě podaná (i sama o sobě zajímavá) dějová linie, ve který titulní skupinka děcek profesionálním způsobem natáčí zombie horor? Check. A nejen to. Tenhle pocit jsem díky Abramsovi měla poprvý od výbornejch Rošťáků - ty děcka ten film táhnou, a nemaj s tim nejmenší problém. ()

Veseldaa.!

Dlouho utajované neznámo, které po prvním navnazujícím teaseru vyvolalo mnohá očekávání, je v závěru tím nejslabším, co tento výborně atmosferický návrat do raných sci-fi Spielbergových filmů nabízí. ()

Luckyman

Pekný film, ktorý ma zaujal už trailerom. Po vykoľajení vlaku sa na mieste objaví armáda a samozrejme nechcú, aby niekto niečo vedel, lenže vo vlaku bolo "niečo". Dosť od veci záver, ale inak napínak od začiatku až do konca. Mal som to šťastie a vyhral som lístky do kina v súťaži a tak som si to vychutnal spolu s priateľkou. Najviac ma potešil český dabing. ()

Black-star

Usměvné dílko, neublíží, nepotěší ale určitě nenadchne. Nějak se z toho vytratilo to mystyčno, které by diváka mělo naplňovat zvláštním vnitřním pocitem, či snad strachem nebo nějak tak podobně. Osobně mi vadily příliš hlasité zvukové efekty, které byly vždy, když to mimozemské monstrum působilo, zabíjelo nebo se jen objevilo na plátně. Mrzí mě že je pod tím podepsán Spilberg, který byl vždy pro mne zárukou kvality. Takže toto byl spíše více než méně - omyl. Pro mě 40% ()

Streamline

Abramsov mysteriózny film, s rukopisom Spielberga, začína celkom nenápadne...postupne sa nám predstavia všetci hlavní detskí hrdinovia a človek očakáva, že sa dej bude točiť hlavne okolo nich a nakrúcania ich amatérskeho "zombie" horroru. To je však hlboký omyl. Pravý príbeh začína pri jednej časti ich natáčania, keď sa priamo pred ich očami vykoľají vlak...a začínajú problémy. Abrams nám naservíroval slušnú dávku zábavy a kvalitných špeciálnych efektov...na niektoré scény si budem pamätať ešte nejaký čas, pretože boli veľmi dobre spracované...nejaká temnejšia atmosféra ale filmu chýba...nie je však núdza o prekvapivé momenty, ktoré môže zapôsobiť na citlivejšieho diváka, hlavne detského. Ešte spomeniem skvelý soundtrack od Michael Giacchina. 70%! ()

LuckyDuckie

rádoby dojímavej akční sranec o Predátorovi kříženym s Íťákem (ty očička na konci mluví za vše) a o superskvěleempatických harantech, (!SPOILER ALERT!) díky kterým mimouš nakonec dosáhne svýho. všechny scény dokonalý, napětí a bla bla. dohromady to ani nestojí za povzdechnutí, že tohle všechno už jste přeci jednou viděli. ()

markotter

Bohužel po úvodních cca 20-ti minutách, kdy mi to připadalo neotřelé a herecky docela zajímavé, film sklouzl do běžného amerického klišé se spoustou nelogičností v ději a celé to zakončil nepovedenou připomínkou E.T. go home, která ač o skoro o 30 let mladší nedosahovala originálu ani na paty a to jsem nedávno E.T. nehodnotil úplně vysoko. PS: Po dopsání komentáře jsem si přečetl, co napsali moji předchůdci a úplně to vypadá, že jsem opisoval. Fakt ne - přísáhám !!!! ()

mvukotic

Na film pre deti prilis brutalne a hororove, na film pre dospelych prilis naivne a 'jednoduche'. Vyprava, triky a herectvo fajn, vecne mladym scifistom ani detom vsak tento film nema velmi co ponuknut. Na jedno nie prilis zabavne pozretie.. ()

LordMysti

Ve skrytu duše jsem od tohoto filmu čekal něco víc, na druhou stranu to byla klasická americká rodinná podívaná která byla precizně natočená, člověk se vyloženě nenudil a mrzí jen nedotažená zajímavá myšlenka. Každopádně příjemný film který stojí min. za shlédnutí. ()

Kingjiri

Nejdřív jsem se na Super 8 hodně těšil, když jsem se dozvěděl, že za tím stojí Abrams a očekával jsem akční scífko roku. Dlužno však dodat, že už děti v tom traileru ve mě vyvolávaly dost nejistoty. A taky byla oprávněná, protože se mi dostalo málo akce, téměř neviditelnýho monstra a pomalýho příběhu. Chvíli jsem si řikal, že to nakonec bude dobrý, hlavně do chvíle srážky vlaku s autem, ale pak už šla zábava i napětí strmě dolu. Pátrání dětí po monstru na mě místy působilo směšně. Oni mě vůbec ty dětský postavy v rolích chytrých detektivů fakt neberou. Oproti mým úplně prvním očekáváním jsem hodně zklamán. Oproti těm následujícím (po přečtení prvních ohlasů a recenzí) už jsem s menším propadákem počítal. Především za slušný efekty a pár povedených akčních scén dávám tři slabší hvězdy. ()

mattpro

Nečakal som od toho moc, ale nakoniec som dostal slušnú a napínavú porciu minút. Niektoré scény síce neboli úplne TOP, ale aj napriek tomu to je bezpečne na 4 hviezdy. ()

ljukyljuk

Čakal som veľa a dostal som žalostne málo. Vizuálne to bolo... fajn... čiže to nebolo zase až tak prevratné, aby som si povedal, že aspoň táto zložka nejako výrazne zažiarila. No a ten príbeh. Naozaj? Naozaj policajt, ktorý stratil manželku a jeho syn s ním teraz nemá dobrý vzťah? Akože VIVA LA CLICHÉ! Okrem toho také celé nijaké a potom prišiel - nebudem spoilerovať, takže nepoviem konkrétne - ten absurdne emotívny moment, kto ste to videli, tak viete. Vysoké hodnotenia od kritikov fakt nechápem, okrem sympatických mladých hrdinov a obstojného, no nie výnimočného vizuálu, tu nevidím nič hodné obdivu. 40% ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze