Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

ruhebitte2010

Tento film táhne hlavně herecká dvojka Spacey s Bakerem, ti jsou opravu výborný. Místy se film trošku táhne, ale určitě stojí za to ho vidět. ()

Ilhan

Perfektně obsazený film zasazený do nepříliš vzdálené minulosti začátku hypoteční krize v USA. Je zajímavé podívat se na to také z pohledu hlavních účastníků, tedy jedné z investičních bank, která zjišťuje, že celý dosavadní systém obchodu je špatně a chce to rychlou a bolestnou (pro někoho až příliš) reakci. Bettany, Baker, Irons a zejména Spacey jako by se pro tuto roli narodil. Tihle čtyři ukázali, jak dokáží převýšit všechny ostatní na place, přičemž u Bakera tipuju, že mu ta role jen sedla. Každopádně velice potěšila účast Ashley Williams a jediné co mě mrzí je, že jediná více vykreslená postava byl Spacey a to vlastně jen kvůli té metaforické scéně na konci. To je ale jediná výtka a můžu prohlásit jen to, že tenhle film se mi opravdu líbil.83 % ()

bloodline

Herecký kumšt obalený v klaustrofobickej zlatej klietke finančných tokov a transakcií. Výkony spočívali so slovného pingpongu permutácií, konjugácií a vektorových nezmyslov, nad ktorými ani môj polopatistický duch nestratil hlavu a pätu. Gloriola finančného monštra vypláva decentne na povrch bez pompy a slávy. Jednoduché, priamočiare dielko, neurazí, ale ani neohúri, napriek tomu kráča so vztýčenou hlavou rovno do vytýčeného cieľa. Spokojnosť s videným a počutým. ()

Greenpeacak

Ek! ... nerozumiem, ako ma mohol ekonomický film odohrávajúci sa v pozadí veľkej firmy, ktorý rozoberá interné vzťahy zamestnancov a ich nepodarených kariérnych a profesijných ťahov, nudiť! Nezachránil to ani pán Spock. ()

Giggs

Niektore mudra vytesať do kameňa. No to je malo. Všetci davno vieme ake je kapitalizmus zlo. Nemusia nam to však zase pripominať. Rozhodne nie takto nudnym spôsobom. ()

kolemjdouc

další z výčtu filmů z finančního světa- jak odrbávat a být odrbán.Irons toho hajzla ztvárnil perfektně.Spacey byl tradičně vynikající.Obočí Quintovi namalovali sazemi????Škoda že víc prostoru nedostali Mooreová a Tucci ()

Itar

Maximálně strohá a realisticky pojatá story na téma finanční krize. (Nepřekvapivě) excelují především Spacey s Bettanym, Chandor děj jen zlehka navádí a nesnaží se do něj výrazněji zasahovat, stejně tak hudební podkres není nijak zvlášť invenční, nicméně funguje bezchybně. ()

tterez

Pro mě to bylo o ničem. Žádná zábava, akce, ani finty. Prostě nudnej život makléřů, kteří tomu říkají "adrenalin". No ve skutečnosti možná, ale v tomhle filmu ani náhodou. ()

ondrula

Do nadprůměru tenhle film vytáhly především herecký výkony, protože se tu sešly skutečně těžký kalibry, především pak Kevin Spacey, Paul Bettany, Stanley Tucci a Jeremy Irons jsou charismatičtí jak svině. Druhým velkým plus je pak atmosféra gigantický investiční společnosti. Jsou to tak silné faktory, že si dle mého film zaslouží 4*, přestože jinak má celou řadu nedostatků. Tak na prvním místě je to Demi Moore, která svým hereckým výkonem dokazuje, že oprávněně vstoupila do zapomnění a Kutcher se na ní asi taky vysral po zásluze; vážně, její minimalistický (ne)herectví bylo pro mě velkým zklamáním. Je možný, že jsem blblej, ale nepochopil jsem příliš, v čem byla ten velkej průser a co s tam vlastně dělo; pokaždý, kdy se to někdo pokoušel polopatě vysvětlit, používal spoustu ekonomických a investičních pojmů a procesů, jako by se samosebou rozumělo, že se v tom divák bude orientovat. Závěrečný - spoiler! - prodej firmy na burze byl výbornej (jen jsem opět nepochopil, proč když se prodává společnost, byť ve formě cenných papírů různým obchodníkům, by měli být z firmy všichni zaměstnanci propuštěni). Jinak mě potěšilo, že ve světě velkýho byznysu se pořád ještě nosí kšandy. Za vrchol filmu považuju scénu, kdy Paul Bettany vysvětluje, za co všechno během roku utratí 2,5 mil. USD. Jestli nějakej Amík skutečně ročně utratí 75000 USD (jinak 1,5 mil. Kč) jen za kurvy, tak si západní civlizace tu hospodářskou krizi asi vážně zaslouží. ()

Schuldiner

Velký svět, velká rozhodnutí, VELKÉ PENÍZE!!! Nic moc se nedozvíte.. prostě krize!!! Spousty hodně smutných a velmi bohatých obličejů.. ´´To je hrozný, už nebudu vydělávat ty milióny TADY, budu je muset vydělávat jinde...´´ I když zde nebylo moc, co hrát, Spacey, Irons i někteří další to uhráli alespoň na koukatelnou záležitost. ()

DannyBoy80

Hodně dobré téma, myslím že nějak podobně to mohlo být, samozřejmě ne den ze dne, ale byl to pruser Goldmen Sachs, kteří z toho nakonec velmi dobře vybruslili a nakonec na krizi i balík vydělali. Takže můžeme v brzké budoucnosti čekat další a vlády s tím nic neudělají. Tohle je takové svinstvo, že tby se toho měl někdo chytnout. Film byl celkem poutavý a zahráno dobře. Což je co říct na film o burze. Dobrý koment: verbal ()

vander19

Občas som ohľadom ekonomických thrillerov veľmi skeptický. Z dôvodu, že na strednej ma ekonomika doslova ubíjala a v láske sme sa mali asi ako Nemci a Angličania počas futbalového zápasu. Takže som si počkal na ten správny deň, keď moja nálada a prahnutie po ekonómií a jej spletitých kecoch dosiahla maximálnu úroveň. Musím sa dopredu priznať, že úplne všetkému som vo filme nerozumel, hlavne čo sa týka žvástov ohladom kritých aktív, pasív a bla bla bla...Ale snažil som sa si to aspoň mierne predstaviť. Už začiatok ma ale zaujal. Miestnosti obložené počítačmi, veľké peniaze, veľké stávky, hypotéky, ojeby, klamstvá a lži. Presne to je synonymum firiem, ktoré svojim konaním spôsobili ekonomickú krízu sveta. A tu nám film krásne ukazuje ako sa to mohlo stať, ako mohli prebiehať porady, ako si dotyční snažia vždy zachrániť svoju prdel aj za cenu toho, že z nás dostanú všetko o čo sme sa aj celý život snažili. Film je dosť svižne prevedený a celkovo až nápadne príjemný. Kevin Spacey je fakt popi borec, nebyť jeho tak možno to až taká sranda nie je. Toto bol jeho druhý film čo som videl z podobného prostredia a tu nehral slizkého šéfa, ale práve naopak. Je na strane tých, ktorých takéto činy poškodzujú. Rovnako excelentne mu sekunduje Paul Bettany a Mr. Tucci. Obdivujem, že tvorcovia natlačili celý film do jednej noci a určite to prispelo ku tomu, že moje hodnotenie je také aké nakoniec je...4* ()

dormouse

Takový podivný film. Celou dobu máte pocit, že se blíží konec světa v podobě finanční krize, ale vzhledem k tomu, že krize trvá již několik let a většina světa se má pořád stejně, žádnou hrůzu jsme nikdo nepocítili, tak to celé vyznívá nějak prázdně. ()

lucijelucije

Zajímavá zkušenost vidět něco takového, jako je Margin Call. Nic tomuto filmu podobné jsem ještě neviděla. A musím říct, že i když se celý film točí pouze v jedné rovině, která zobrazuje 24 hodin finančních investorů, kteří řeší problém, jež je natolik závažný, že změní životy milióny lidí, má svou průbojnost znatelnou. Jde vidět, že J. C. Chandor věděl, co dělá, protože to tempo, ve kterém je tohle drama natočeno má sice své skulinky, ale ty jsou jen nepatrné. ()

bloodcountes

Vůbec jsem tomu nerozuměla, skoukla jsem to asi natřikrát ale vydržela jsem - a to kvůli skvělému a výborně hrajícímu obsazení. Jestli jsem doufala, že konečně porozumím ekonomice, krizím a vůbec těm věcem kolem, tak se to nepovedlo, místama jsem se u toho cítila jako marťan, kterej ani nerozumí jazyku (jsem totiž ještě blbější, než ředitel Irons, hihi). Potvrdila jsem si to, co už vím, že svět peněz je špína a žumpa, lidi se podvádějí, lžou, vydírají se a korumpují a proč? Kvůli "papírkům s obrázky, které si tiskneme, abychom se nezabíjeli pro jídlo! Prostě bída peněz a lidských mrzáčků, které se kolem nich točí. Ale to jsem věděla i bez filmu. Kupodivu, v rozporu s tím, co jsem psala o obsazení, mě místma napadalo, že by to možná bylo trochu záživnější jako rozhlasová hra, ale nevím. Ten vizuál byl taky pěknej, takže jaképak výhrady. Přesto nějaké výhrady mám, ale vlastně úplně nevím, jaké :))) ()

simply

Rozhodně pozoruhodný a zajímavý film, ale pro laika, který moc nerozumí ekonomii, trochu moc složitý a nesrozumitelný. Na druhou stranu oceňuji herecké obsazení, které je skvělé ( hlavně jeremy Irons, Kevin Spacey a zachary Quinto). ()

sona123

Mám tyhle filmy ráda. Sice tomu houby rozumím, ale o to víc mne to zajímá. Úvod Margin Call byl dokonalý, způsob, jakým propouštějí Tucciho, jaké fráze používají... a začne přituhovat ještě víc. K tomu mne jímala hrůza, jakým způsobem jsme k naší krizi přišli a jak je ta naše civilizace vlastně křehká. Byť to vím, ale ráda zapomínám. Irons byl také báječný a je škoda, že už není moc vidět. Konec se mi pravda moc nelíbil, na druhou stranu, to podstatné bylo řečeno a zbytek víme z vlastní zkušenosti. Přesto - dívala bych se klidně dál a chtěla bych z toho např. minisérii, jak je dneska dobrým zvykem. ()

peto580

,,Čtyřiadvacet hodin ze života osmi finančních investorů z Wall Street. Píše se rok 2008 a ohromná finanční krize právě začíná.,, tod cely popis filmu. Velmi kvalitna konverzacna drama ktorej by neviem či porozumie aj laik co sa financnych trhov tyka (aj ked...) - nadpriemerne herecke vykony - paradna temna atmosfera podtrhnuta skvelymi soundtrackami - brilantne napisane dialogy - .... Tento film je pre mna luxusne zbozi ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)