Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

Kjuk

Nebudu tady psát nějaký svoje hluboký myšlenky o celosvětový finanční krizi, to už fakt ne. Jenom chci napsat o tomhle filmu, že se mi líbil, že byl výborně ponurej, skvěle obsazenej a já ho zhlídnul na jeden nádech. Jedna věc pro lidi co dávaj odpad a myslej si, že když napíšou komentář o patnácti řádcích, kterej nemá hlavu ani patu, jak jsou strašně inteligentní a všechno to tady maj na háku. Vy si příště pusťte třeba My z Kačerova nebo něco takovýho, pošuci! ()

KOZEL84

To by jim člověk snad i fandil,jak to v hollywoodu sympaticky obsadili.Aspon' se slizounem Ironsem se trefili.Hovno líže textil,ale oni už si chlapci (a holka) nějak poradí (100 mega sem-100 mega tam,vždyt' je to fuk.Je to jenom papír).A mě s některýmí výrazy pomůže kamarád Google.No tak aspon' že Bettany ze sebe po delší době nedělá čuráka,Spacey by byl rád za svatouška,což sem mu nežral (když mě není nic svaté no) a mile překvapí svými výkony Spok (tomu fakt stačí jen ty uši) a Mentalista.Film sice nenudí,ale nijak brutálně se nedotkne a vyšumí hrozně rychle (a to se mě krize na chvíli dotkla).Připravení na druhé kolo?;)?Přejde! ()

piranha

Nejdřív jsem myslela, že se snad ani nedozvíme, o co jde. Tři chlápci zírající na obrazovku, občas z nich vypadne nějaké to f*ck nebo neurčitá hláška typu "vidíš to co já?" "f*ck, co je to za číslo?" ve mně místo přídechu napětí a tajemna vyvolávaly spíš pocity trapnosti. Nicméně musím ocenit téměř až fotograficky precizní práci se světlem, přestože to v tomhle kontextu působí trošku cynicky. ()

Košoun

Na celovečerní debut (režijní i scénáristický) je Margin Call skvěle zrežírovaný i nasnímaný, s nadprůměrným hereckým obsazením (především Spacey, Bettany a Moore hrají skvěle). Ale celkově film nepřináší vůbec nic nového, vrací se k počátkům finanční krize 2008 na Wall Street, přičemž nepřijde s žádným objevným zpracováním. Snaha polidštit bankéře, kteří jsou za krizi částečně odpovědní, se moc nepovedla a emoce nějak nepřichází. Ale opět opakuji, na debut je to hodně nadprůměrný film, jen škoda té nudné látky. Zhlédnutí nelituji, ale na opakování to nevidím. Lepší 3*. ()

Viper

Solidne dramaticky film z investicniho prostredi v kterem je bohuzel az moc citit ono levicove zamreni hollywoodske smetanky, kdy i nejhloupejsi divak musi pochopit, ze vrahove z Wall Streetu stoji za vsim zlem co lidstvo kdy potkalo. Pripominam napriklad asi dedet pripominek toho jak vysoci manazeri, kteri jsou vlastne vygumovani berou platy jak cele mensi mesto, coz nam musi bxt kazdych pet minut pripominano. 3 hvezdy hlavne za surove vyobrazeni konkurencniho prostredi, kde se nikdo s nicim moc nepare. ()

DannyBoon

Stejně jako Caminzind "nedosahuji inteligence zlatého retrívra" a tak mi po celou dobu unikalo jádro pudla. Trochu frustrující. Nenudil jsem se, ale znovu to vidět nechci. ()

boul

Margin call... na tento film jsem dlouho čekal, asi až tak moc, že jsem od filmu čekal mnohem víc... těšil jsem se, že tam bude něco hlavně z žánru thriller, spíše bych ktomu to filmu dal žánr drama. Film je moc dobře spracovaný a hlavně dobře zahraný několika výbornými herci, pro někoho film celkem nudný bez děje a toho napětí, ale mě se ten film líbil tím způsobem jak ty lidi obchodují s penězmi v situacích o kterých kolikrát nemám zdání.. ()

Adm.Nelson

V poslednej dobe akosi nemôžem zaspať a tak si občas v dosť neskorých nočných hodinách pustím nejaký film. Preto mi veľmi sadlo, keď som videl, že podobne bezsennú noc majú aj hlavní aktéri, pričom to celé má takú zvláštnu atmosféru nočnej metropoly. V komentári budem moralista a poviem to, čo mi nedávno povedala mama, keď sme nedávno preberali vážnejšie témy. Vravela, že tento svet už takto nemôže dlho fungovať, pretože také obrovské rozdiely v životnej úrovni jednotlivých ľudí, ako sú teraz, sú priam do neba volajúce a musí prísť niečo, čo to zmení. Nepovedala nič prevratné a trochu to celé nadniesla, ale pri sledovaní tohto filmu som si na to po celý čas spomínal a musel len žasnúť nad tým egoizmom a ľudskou nenažranosťou, ktorá vie spôsobiť aj krach celého makroekonomického systému. Ono sa to tu už skutočne podobá na život v mori, kde je navrchu nejaký finančný žralok, voči ktorému sa nikto neopováži ani len ceknúť, pod ním niekoľko chobotníc, ktoré rozťahujú chápadlá kdekoľvek, len aby mali prísun kvalitného žrádla od najvyššieho, a úplne dole sa chúlia tí najmenší, ktorí sú ostatnými žraní, tu spomínaní ako "normal people". Teraz pár scén, čo mi utkvelo v pamäti. Zdá sa vám slušné rozprávať sa vo výťahu cez niekoho, kto stojí medzi vami a tváriť sa, akoby tam ani nebol, keďže je to "len" upratovačka? Tá scéna síce mala skôr znázorniť to, ako vyzerá ten obrovský rozdiel medzi ľuďmi, ktorí sa ocitli na jednom mieste, každopádne ja som si z nej vybral práve to otrasné chovanie dvoch ľudí bez štipky slušnosti. Aj keď o nejakej slušnosti medzi osobami vo filme sa dá len snívať, totiž keď vás veľký boss zavolá o 2 v noci okamžite riešiť vzniknutú situáciu a celú noc sa babrať problémom - ako môžem z toho všetkého vytrieskať čo najviac dolárov - je to pre mňa ťažko pochopiteľné. Mladý worker plače na záchode, lebo vie, že sa dostane z chobotníc medzi obyčajné ryby. A opakované "koľko môže zarábať ten a ten" ma nútilo iba neveriacky krútiť hlavou. Až som mal chuť po skončení pustiť si Into The Wild. Čo sa týka ďalších vecí, tak réžijne je to vynikajúce (jeden z najlepších debutov, ktoré som videl, v poslednej dobe ma takto podobne prekvapil Nolfi a herecky prvotriedne (nechcel by som to vidieť s dabingom). Pre mňa zatiaľ najlepší film z roku 2011. 10/10 ()

Colleague

Krásný pohled na Wall Street, skvělé herecké výkony, hrozně mi to vtáhlo do děje. Na druhou stranu tenhle film není pro všechny, já bych ale o tom co napáchaly v krizi "Mortgage-backed security (MBS)" mohl koukat každý den. ()

GOREGASM

Finanční drama, ve kterém je veškeré vzrušení postaveno na bezhotovostním toku peněz a zamračených tvářích více, či méně vydělávajících makléřů. Celý příběh je, přestože jsem laik a měl bych to považovat za výhodu, vyprávěn způsobem, který pochopí i náctileté dítě. Zde měli být scenáristé odvážnější a na cílové publikum náročnější. Chladná a odosobněná atmosféra je střižená snímku na míru a i herecká sestava profiluje své postavy jako adekvátně cynické a bezskrupulózní bastardy. Na tomto poli Margin Call sbírá ovace a zároveň vrací na velké plátno Jeremyho Ironse. 80% ()

Rockerman

Výborně natočeno i zahráno. Bohužel nejsem dostatečně erudován v tomto světě velkých financí, takže některé pojmy byly pro mne dost abstraktní. I tak jsem ale pochopil, že za ekonomickou krizi z roku 2008 může hlavně nenasytnost finančních magnátů a špatná kontrola všech toků pěněz v této firmě. Když je pak takových firem více, pak nastává lavinový efekt, který strhává do propasti vše, co jim stojí v cestě. Velmi dobrý a poučný film, s vynikajícím obsazaním herců. ()

agassi68

Škoda že o kríze sa už popísalo tony materiálov a natočilo množstvo dokumentov. Takto mi to prišlo trochu po funuse. Kasting však vynikajúci, presné charaktery jednotlivých postáv a čerešnička na torte s menom Spacey. Títo ľudia bez EQ však vládnu svetu a preto ich serie viac chorý vlastný pes ako bieda miliónov ľudí.. ()

Lyžař

Kruté, i když pravdivé. Začnu ale pěkně od začátku. Film skončil zrovna ve chvíli, když jsem čekal, že se budou dít nejdůležitější věci. Jsem tak trochu rozčarovaný. Jedna věc je tedy podle mého to, jakým nebojácným stylem se tvůrci pokusili ukázat pravdu ohledně průmyslu jako takového. Je to špína. Opravdu ano. A člověk to může zahlédnout i na "ne tak vysoké" úrovni. Na druhou stranu opravdu nechápu, proč tvůrci volili zrovna tuhle část příběhu jakožto stěžejní. No ale co..proti gustu..Režie: ***; Scénář: ***; Hudba: ****; Herci: ****; (Dabing: ***) ()

Olík

Má loďka nepluje po toku velkých peněz, nevlastním akcie ani jiná sprostá slova a když už jsem k sobě tak upřímní, tak se musím přiznat, že jsem za celé bezmála dvě hodiny nepobral jaká činnost plní bankovkami kapsy ústředních aktérů…..a přesto, a nebo právě pro to, musím ocenit jakým způsobem mě tohle korporátní drama debutujícího scénáristy a režiséra J.C. Chandora vtáhlo do hry. Elementárněji řečeno, neměl jsem vůbec páru co je grosem věci a stejnak jsem byl lapen…..uznejte sami, nedalo by se to považovat za poznávací znamení kvalitního bijáku. Strojová přesnost, autentičnost hereckých výkonů, učebnicové vykreslení lidských charakterů, do děje vtahující atmosféra…..jestli tohle je Chandorova prvotina, tak nás jednou možná čekají velké věci (a možná taky ne). ()

vipburgr

V kanceláři časně zrána leží The Economist ze 20. září 2008 na titulní straně vír a "What next?" - ten vyšel až po začátku krize. Druhý The Economist, ten který si analyst prohlíží, je z 26. dubna 2009 "The rise of the Gulf", dosti neaktuální. ()

BOURQUE

Jednoduchý, nekomplikovaný a nadpriemerne natočený film o tom, ako sa začala šíriť najväčšia choroba v ekonomike v našej modernej ére. Fantastické herecké divadlo zo všetkých strán. PS: „Viete, že prečo sedím ja v tejto stoličke a prečo ja zarábam najviac?“ „Nie, prečo?“ „Pretože ja rozhodujem o tom, ako bude pokračovať melódia hudby! Ale teraz nič nepočujem!“ Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

hEROic

teda neveril bych, ze drama z financniho prostredi dokaze udrzet mou pozornost, natoz me tak bavit... spickovy kontakt s divakem, super casting a herecky vykony... a kupodivu i zajimavy pohled na pocatek financni krize... slabsi konec, jinak super... necelych 80% ()

anatheman

Velice podobné jako nedávné Big Short (překvapivě shodností tématu). Ve srovnání s ním nemá Margin Call v sobě žádnou nadsázku. Naopak. Spíše je znatelně depresivnější, ale také přehlednější (díky uzavřenějšímu prostředí a uzavřenějšímu časovému rozsahu) a srozumitelnější s větším důrazem na morálnost rozhodnutí jednotlivých aktérů. Příběh nepřekypuje nějakými monstrózními zvraty, ale je konzistentní a udrží divákovu pozornost. Celkově se jedná (i díky skvostnému obsazení) o takovou příjemnou jednohubku ze světa financí. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)