Norma Jeane Mortenson (Ana de Armas) patřila v šedesátých letech mezi nejkrásnější modelky a herečky amerického stříbrného plátna. Muži po ní doslova šíleli. Ačkoliv si žila pohádkovým životem, veřejnost nic nevěděla o jejích těžkých traumatech z dětství, která si stále nosila sebou a nevěděla nic ani o drsném filmovém světě, kde se nejen za role platilo sexem. Tento snímek nastavuje skrze životopisné drama Marilyn Monroe nekompromisní zrcadlo poválečnému americkému filmovému průmyslu. Průmyslu, který nejednu ze svých hvězd nakonec úplně zničil. (Big Bear)

jpacuta

Skvěle zahrané i natočené, Ana je občas od Marilyn nerozeznatelná. Ale jinak je to nezajímavé, až nudné. Nebýt fanda Any, tak to vypnu po hodině. ()

Kozlowski8

Andrew Dominik nám nepředkládá klasický životopisný příběh, ale zvláště pojatou artovku, která do nás nehrne informace o kariéře Marilyn Monroe, ale je spíše smutným pohledem do duše utrápené, zlomené, depresemi a halucinacemi sžírané mladé ženy, semleté poměry poválečného Hollywoodu. Můj jasně vztyčený palec nahoru režisérovi za jedinečné a nevšední pojetí díla a rovněž krásné a herecky naprosto úžasné Kubánce Aně de Armas. Ty bezmála tři hodiny jsem si velice užil. 80 %. ()

Kral.Prdlin

Absolutně nechutný počin. Z legendární Hollywoodské hvězdy udělají během 160 minut ku*vu. Ve filmu byla hromada scén, které na sebe nenavazují. Většina z nich pošpinila jméno Marilyn Monroe. Co je ovšem nejhorší je scéna, ve které ji Kennedy zná*ilňuje. Tento film není výsměch jen pro Marilyn, ale pro hromadu dalších osobností. Některé projekty by prostě Netflixu nikdo nikdy neměl povolit. Jediné, co se dá ocenit jsou herecké výkony Any de Armas. 15% ()

swenyx

Náhled do života Marilyn Monroe a poválečnému filmovýmu průmyslu Hollywoodu. Popravdě jsem nevěděl co od toho čekat. První hodina filmu byla fakt super, dětství Normy a její začátky s filmy se fakt povedly, ale naopak poslední hodina už mi přišla zbytečná a hrozně natáhla, klidně by se mohl film oříznout na ty 2 hoďky. Jsem ale rád že jsem na to kouknul, alespoň jsem se něco málo dozvěděl, protože doteď jsem o Marilyn skoro nic nevěděl, sice bych asi ocenil více dokumentární přístup, ale chápu že tady se na to nehrálo. ()

Grimaldi

Dlouhá stopáž, ale hlavně silný, nepříjemný pocit při sledování mi zabránil shlédnout film najednou a tak jsem si ho dal na třikrát. Co si zasluhuje chválu je úžasný herecký výkon, který Ana de Armas bezesporu předvedla. Zato Andrew Dominik se natrvalo zapsal na seznam režisérů, jímž se chci vyhýbat obloukem. Měl svůj umělecký záměr a asi řekl vše co chtěl a jak chtěl. Problém je, že já to naopak opravdu vidět nechtěl. Časté přechody mezi formáty obrazu i jeho barevnosti mi nesedli, stejně jako „těhotenské“ scény které byly hodně wtf. Celkově mě neustále utrpení hlavní postavy, byť založené na určitých pravdivých základech, nutilo doufat v brzký konec,který ale pořád nepřicházel. Někdo určíte dokáže film ocenit, ale já se mezi ně bohužel nářadím. ()

CZ_Milka

Nejde o životopisný film, jak je prezentováno. Předlohou byl fiktivní (!) román. Život Marilyn byl těžký, ale tohle podání jejího života je fakt moc... ()

SirAduard

První, co musím ve filmu vypíchnout, je úžasná Ana de Armas v roli Marilyn Monroe, která zde předvedla jeden z největších výkonů své herecké kariéry a nevěřím, že by to někdo zahrál lepé. Velmi mě zaujal celkový vizuál a její odlišnost v každé části filmu, ať už třeba střídání filtrů, barev, různých rozlišení obrazovky a mnoho dalšího. Též pochválím velice kreativní kameru, která vás hned trkne do očí a ukáže vám veškeré důležité scény i emoce jednotlivých postav ze všech stran a absolutně detailně. Když už zmiňuji emoce a výborné herecké výkony, rád bych podotknul, že příběh na mě emočně slušně fungoval. Dokázal jsem se vcítit do postav, chápal jsem, čím vším si procházejí a jak je pro ně nesmírně těžké zůstat sám sebou, a ne být jen figurínou, na kterou může každý sáhnout, a bohužel ne jenom sáhnout. Co už pro mě dobře nefungovalo, bylo tempo. Od půlky filmu se to začalo docela vléct a věřím tomu, že kdyby se stopáž zkrátila přibližně o 20 minut, tak bych si to užil o něco více. Kdybych mohl mluvit konkrétně, tak bych nejradši vystřihnul veškeré scény ukazující lidský plod, které mě vytrhávaly z děje a vůbec se mi do filmu nehodily. Jinak velice fine životopisný počin, který sice není pro každého diváka, ale má svůj půvab a některé lidi, jako třeba i mě, dokáže získat. ()

Kamil111

Poněkud nevyrovnané, jednotlivé pasáže se pohybují od dvou do pěti hvězd, některé scény byly skutečně mimořádně povedené, některé měly naopak hned skončit v koši jako ryzí klišé. Stopáž je vůbec problém, režisér se místy už opájel sám sebou. Ve vizuálu, i když celkově nadprůměrném, se taky nevyhnul úletům, když zahrnul formát mobilu - WTF? Celkově 3 1/2 hvězdy. ()

Annaroz

Když by byl o hodinu kratší a M.M. by od začátku do konce v každé zásadnější scéně nebrečela, tak by to byl skvělý film. ()

slamic5

Depkovní film o depce. Herečka to sice táhne, ale stejně tak se i ten film hrozně táhne. Klidně to mohlo být o hodinu kratší. No a ta neustálá změna vizuálního stylu jakože art nebo co ? Zážitek zajímavý, ale pouze jen průměrný. ()

Dechman

Nebudem to radšej hodnotiť, pretože mnohým sa isto film páčil. Mňa to neoslovilo a dosť často som rozmýšľal o kom ten film vlastne je. Chýbali scény normálneho života, toto bola skôr psychodelická jazda, ktorá mala zapôsobiť na nervy divákov. To sa isto stalo, ale potreboval som aj iné impulzy. Samozrejme dielo nezhadzujem ako také, no prišlo mi v podstate nudné. ()

BIG.NINE.CF

Ana byla neskutečná. Spoiler!!! Ale film jako takový byl málo "skutečný" Někdo tu psal o sexu. No žádná pořádná jebačka tam nebyla. Párkrát nám ukázali kozy a trochu pohybu na různých místech. Pak přeblafla prezidenta a párkrát byla na potrat (ať už chtěně a nebo ne. A nakonec to zapíchla tak jak bylo řečeno v x novinách. Každopádně kdo chce nějaké info o jejím životě tak ať mrkne. Není to klasický životopis, spíš sbírka jejích nejhorších/nejlepších okamžiků... ()

Moonwalker

Naprostá dokonalost. I když má film bezmála tři hoďky, tak to vůbec snímku neškodí ba naopak. Herecký výkon Any de Armas je neskutečný, tak autentický až je to neuvěřitelné. Všichni známe Marilyn Monroe jako věčně usměvavou hvězdičku, ale i tato kráska měla své temné chvíle. Vřele doporučuji. Je to opravdu upřímná zpověď jejího příběhu a života obecně. Zkrátka síla 🤍 ()

mottleone

Životopisné drama, které se snaží zachytit osobu Marilyn Monroe z trochu jiného "drsnějšího" úhlu 📽️ Netflix nám tu do hlavní role obsadil Anu de Armas, která je prostě k nakousnutí a oči pánů jistě potěší. Za emoční vrchol snímku považuju především "dětský" začátek, který byl správně děsivý; pozdější silnější scény, kde je necenzurovaný sex a vnímání žen pouze jako sexuálního objektu (které odsoudili západní diváci), jsou zde zcela v pořádku, protože taková tehdá bohužel byla doba. Ale krom těchto pár momentů, které měly "koule" velké jako sám prezident Kennedy, je zbytek projektu vleklá téměř tříhodinová nuda s prázdnými dialogy, kde jakési experimenty s kamerou a filtry hrající si na artové pojetí, nezachrání už tak zpackaně uchopený příběh.. V celku zklamání, protože potenciál tu rozhodně byl, ale aspoň pro těch pár silných míst - unavených 60% a slabé 3* ()

Lillyilly

Zahraný dobře, působilo to artově, ale strašně depresivní podívaná. Jako matka co topí svoje malý děcko? Tak to je jako hnus, nadruhou stranu četla jsem před lety i biografii a otázka je, vzhledem k tomu jak byla Marylin mimo, co byla pravda a co ne. Každopádně můj názor na ni jako na člověka, pipina co se sebou nechala celej život akorát vorat. A ještě byla tak blbá, že šla dobrovolně na potrat a nechala si vzít pomalu to jediný, co by ju mohlo alespoň trochu dát nohama na zem. Takže kdo chce kam, pomozme mu tam a jestli ji to do smrti žralo - holt zkušnost s dost drahou platbou. Co víc říct. Já být takhle mimo a zařídit si takhle posranej život, co nemá pořádnou budoucnost, tak bych se možná odkráglovala dobrovolně i dřív než v 36. ()

anawi

Z filmu mám stejný pocit, jako z knížky, kterou jsem nedávno četla. Kdyby se natočil film s tím, že je o nějaké neexistující herečce, nikdo se na něj nebude koukat (číst knížku).  V některých scénách inspirovaných filmy nebo fotografiemi ze skutečného života MM si autoři, kostyméři a maskéři dali opravdu záležet a odvedli dobrou práci. Hlavní herečka ji dobře vystihuje. Je to fiktivní životopis, jak přiznává sama autorka předlohy. Jenže ten výraz "fiktivní" je většinou opomíjen. ()

Polux

6/10 | Po Luhrmannově nedávném Elvisovi v krátké době další silná autorská vize a tak jako v případě Luhrmanna jde spíše o opulentní audiovizuální pomník králi rock and rollu, než prostý popis jeho života, osoby, díla a doby, tak i Dominikova (v pořadí už druhá) knižní adaptace čistokrevně vyfabulované "autobiografie"  je všechno možné, jen ne typická biopic žánrovka klasického střihu. | A vlastně ani nemůže být, protože - s ohledem na předlohu - cokoliv ve filmu divák uvidí a uslyší, se z největší pravděpodobností buď vůbec nestalo, nebo se to stalo o dost jinak, než tvůrci naznačují, nebo vyloženě prezentují. Nicméně Dominik se rozhodl ve svém podání zajít ještě dál, protože o obsah (jakýkoliv) tady vůbec nejde, tady se "jede" především na formu. Za biografii (ať už "skutečnou" nebo fiktivní) se film jen maskuje, v podstatě je to hypnotická psychedelická sonda/fantazie do pomalého psychického a postupem času i fyzického rozpadu jedné osobnosti (shodou okolností pojmenované stejně jako jedna docela slavná herečka:-)), trpící celoživotním daddy complexem. Takže nemá moc cenu filmu vyčítat, že skutečná MM se chovala úplně jinak a tohle nebo támhleto (by) ne/udělala. | V průběhu celého filmu jsem si v duchu kladl otázky, kdy to celé začne dávat nějaký smysl (alespoň na základní úrovni, tj. smysluplné dialogy, pochopitelné motivace postav a příčinné souvislosti jejich jednání, nebo návaznosti jednotlivých událostí po sobě) a kdy se děj konečně "rozjede". Spoiler: nezačne a tak trochu zhruba v poslední hodině s nástupem Brodyho postavy, přičemž poslední čtvrthodina se přepíná už vyloženě do full retard psycho experience záležitosti. | Po formální stránce jde Dominik po vyšlapané cestičce tradičních to atributů všech artovek. Takže nechybějí "povinné" prvky typu střídání černobílého a barevného obrazu, střídání poměru stran (oboje čistě nahodile, bez jakéhokoliv napojení na vývoj postav nebo samotného děje), chaotické skoky v čase (jejichž prostřednictvím se z děje stává jen sbírka náhodných obrazů), časté full frontaly (de Armas, nebo spíše její body double, se toho fakt nebojí a plusové body za to, že jisté partie se post-produkčně uměle "nevylepšovaly", aby odpovídaly skutečné MM:-)), nebo přehršel POV záběrů, častokrát z opravdu netradičních míst (a někdy dokonce i z takových, odkud by divák něco vidět možná ani vůbec nechtěl:-)). S čímž souvisí i fakt, že rating tady byl vytěžen do poslední kapky* (ehm:-)), jelikož Dominikově vizi bylo eRko tak těsné, že bylo nutné sáhnout ke komerčně smrtícímu ratingu NC-17 (zatímco pro kina jsou filmy častokrát opakovaně přestříhávány, aby dosáhly na "smířlivější" eRko, na streamu jsou, naštěstí, hranice přece jen volnější). Nicméně na konto formy musím uznat, že některé sekvence stran střihové skladby v kombinaci s výbornou hudbou (Cave se prostě nezapře) byly skutečně parádní (příkladem budiž třeba "z letadla do kina a zase zpátky"). | Nahoru film rozhodně (mocně) táhne herecké obsazení, pro někoho možná překvapivě, v čele s fantastickým výkonem de Armas (osobně jsem věřil, že to zvládne a naštěstí se povedlo:-)), která tady jasně dokazuje, že nálepkou "jen hezká tvářička" to v jejím případě nekončí a po traileru se vyrojivší stížnosti na její latinskoamerický akcent doslova zadupává do země. Co je na obsazení zrovna de Armas do hlavní role zajímavé (a dodává filmu další vrstvu) je fakt, že zde hraje vlastně samu sebe (odhlédneme-li od psychických a zdravotních problémů postavy) - začínající herečku, okolím považovanou jen za kus masa, která se ovšem svou cílevědomostí a pracovitostí dostala do "velkých" filmů a pokouší se změnit svůj obraz z pouhé ozdoby na plátně na charakterní herečku. V těsném závěsu za výkonem de Armas je Brody (od jehož nástupu nabírá film konečně nějaké grády) i Cannavale, škoda že oba nemají ještě o trochu více prostoru. | Ve výsledku jsem se místy docela slušně bavil, místy jsem se docela slušně nudil (zejména v první polovině filmu), ale celou dobu jsem obdivoval působivou kreaci de Armas, která do své role dávala opravdu vše. Nebýt jí (a Brodyho s Cannavalem), jdu s hodnocením ještě níž. | *Na legendární "Happy Birthday, Mr. President" scénu kupodivu sice nedošlo, náhradou ovšem došlo na jiné, neméně pozoruhodné, vzájemné interakce s panem prezidentem:-). | PeZet () (méně) (více)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

25.03.2022

Přesně jak režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) v minulosti naznačoval, jeho biografický film Blonde o legendární herečce Marilyn Monroe obdržel… (více)

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

29.10.2021

Herečka Ana de Armas (Na nože, Není čas zemřít) pokračuje v parádním kariérním rozletu a po Bondovi, životopisu Marilyn Monroe Blonde a blockbusteru The Gray Man od režisérů Avengers: Endgame se… (více)

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

12.10.2021

Režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) si s biografií o slavné Marilyn Monroe prošel peklem. Nejprve byla potíž najít tu správnou herečku, posléze se… (více)