Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

Jozka7

Být na Micimutr v kině, možná by se mi líbila víc. A nebo bych se naopak zlobil, že jsem své finance utratil za takové dílko..? V každém případě, pohádku jsem viděl na Štědrý den jako sedmou v pořadí. Není to pohádka vyloženě špatná, ale v konkurenci stálic čs. pohádkového nebe neobstála. Začátek je působivý, ovšem dobře rozehraný děj se postupně zadrhává, až přijde zcela nečekaný bod zlomu... Zatímco u Arabely, Harryho Pottera, Nekonečného příběhu či Dívky na koštěti divák zná či tuší propojení s reálným světem již od začátku, tady to tvůrci vybalí uprostřed filmu ve stylu Japonců v Pearl Harboru. A je to podobná katastrofa. Co lze vyzdvihnout. Určitě některé herecké výkony. Při pohledu na Libuši Šafránkovou působila nostalgie (zvláště, když mezi předchozí pohádky zhlédnuté ve stejný den patřily Princ a Večernice i Třetí princ), příjemné překvapení byl "krasoňovitý" princ Vojtěcha Dyka a pro princeznu v podání Mariky Šoposké by jeden opravdu nějaké to nebezpečí podstoupil.:o) Nejvíce jsem si užil krále v podání Jiřího Bartošky, který při pohledu na svou ztřeštěnou drahou polovičku (Jaroslava Kretschmerová) jen vzpomíná na doby, kdy stála za ztrátu (vlastní) paže.:o) Výborný byl také drak, zaujal rovněž netradiční způsob jeho eliminace. Škoda, že dračí téma tvůrci dále nerozvinuli. Závěr zatím hodnotit nemohu, zavládla mezigenerační shoda, že sledování Micimutr o Štědrém večeru ukončíme předčasně. A tak se i stalo. ()

DadysGirl

A mě se to líbilo... Po dlouhé době sympatická princezna, celkově velmi dobře obsazené - obzvláště Bartoška, Kretschmerová a Dyk a vlastně i Dejdar... Pár dobrých hlášek a celkově to mělo docela blízko k našim povedeným klasickým pohádkám, i přes malý skok do součastnosti... Rozhodně řadím mezi lepší pohádky poslední doby... ()

Alojs

Pěkně to odsejpá, je tu náznak opravdu příjemné atmosféry... dokonce i Dejdar tu působí pohádkovsky! O to více zamrzí zbytečné digitální kejkle a splácaninový scénář s poměrně nulovou "dějovou linkou s chlapcem ze současnosti". Za skvělého Dyka, sympatického Bartošku a schopnou první půli - tři hvězdy. I když s notně přimhouřeným okem. ()

KdG

Začátek celkem akční, plný triků, ale pak to sklouzlo do nudné slátaniny. Dyk mě připomínal hereckým výrazem Terminátora v podání Arnolda Schwarzeneggera. Ještě že je spousta jiných pěkných pohádek a na tohle se už nemusím koukat. ()

ClapTrap

Nene, tohle není ta správná cesta. Těžko říct co hodnotit dřív. Možná to mohlo být pěkné, ale tam je to slovíčko ,,možná''. Jelikož jsem na svátky nemocný, tak ležím u televize a sleduji co se dá, ale od tohodle jsem málem utekl. ()

TEKAS

Drak na české poměry nevypadal špatně, Dyk byl příjemně hloupý a přiměřeně komický, především ale umělec a poeta:). Líbila se mi rovněž myšlenka čarodějnice, že první musí udělat něco dotyčný a pak něco udělá ona, takže bez práce a trochy námahy to nebude. Celkově ovšem mírné štědrovečerní zklamání. ()

LudkovaLevaRuka

Jeden pěkný digitální drak na úvod... a to je asi vše. Nepovedený pokus obmněnit zaběhnuté schéma "princ/kovář/nebojsa zachraňuje princeznu před nadpřirozeným neřádem proto, aby se v zápětí popasoval s ještě větším ksindlem-lidskou zlovůlí" nezachrání ani pár vtipných hlášek Libuše Šafránkové. ()

karlee

Scénář podle mě není zas tak špatný, i když trochu nedotažený, ovšem režisér naprosto zbytečně protahoval scény, pětiminutové záběry na spící micánu zmítající se ve snách nebo na micánu běžící lesem bych nechal do ruských romantických filmů, ale já (nevím, jak jsou na tom děti) při nich neudržím pozornost. Zkrátil bych na 40 minut nebo doplnil nějaký děj. Libuška v pohodě, rasta esoterickou domovnici zahrála pěkně. ()

Evii.B

Současný pohádky se mi vůbec nelíbí. Zápletka žádná, většina herců nic moc. Princezna neprojevovala žádné emoce, ani loutkář podle mě moc hrát neumí. Dát tam ještě součastnot, proč? Vždyť by to šlo vymyslet i bez toho. Teď nějaké klady, na draka se celkem dalo koukat, o proti efektům, které jsem viděla v Saxána a Lexikon kouzel. Hvězdičky jsou hlavně za DD (Dyk, Dejdar) kteří to zachraňují. ()

Katerian

Pohádka Micimutr je pro mě velké zklamání. Libuška je stále pěkná ženská, ale na roli čarodějnice se prostě nehodí. Navíc ten ohoz, co jí kostymérka navlíkla, mi evokuje éru hippies. Další věc je zápletka. Sorry, ale loutkař se o žádnou pomoc při souboji s drakem neprosil. Takže logicky ani nemusel děkovat. Bába mu navíc ještě za odměnu, že byl tak statečnej, přikáže, ať se dívá, jak si jeho princezna bere fouňu, kterej tu odvahu neměl. To je spravedlnost. Za pomoc, kterou nežádal dostal trest, kterej si nezasloužil. Nevím, nevím, ale mě to tedy smysl nedává. Další nesmysl vidím ve vykreslení postavy kluka Jirky. Kluk ze současnosti, kterej je drzej ale smutnej, jede na jakési koštětobabetě s Micimutr do pohádky, aby se tam napravil. Co se ale nestane? Nejen, že se nenapraví, všechno pokazí a jen si stěžuje, na konci je pochválen a dostane odměnu. Tomu říkám poučení mládeže. Současný trend spojování pohádkového světa s tím skutečným, který funguje v Harry Potterovi, bohužel v českých pohádkách nefunguje a vysvětlení Micimutr proč bydlí v Praze, že tady je jí blaze, je fakt chabé a trapné. Dialogy v této pohádce se vůbec tak nějak nepovedly. Často jsou nelogické, křečovité nebo kýčovité. Z herců hrál obstojně jen Dyk, i když už je taky trapnej s tím svým protěžováním zpěvu v každé své roli. Stejně tak dobrou práci odvedl i p. Bartoška v roli krále. Zbytek byl ale žalostný, včetně Dejdara v roli kuchaře a Kreitschmerové v roli urážlivé královny alá Slunce seno. ()

Godhaj

,,Ale dobré skutky se snad nekonají jen s výhledem na odměnu. Nebo ano?“ Micimutr se zpočátku tvářilo jako horší pohádka, ale asi v první třetině jsem si uvědomil, že se jedná o nefalšovaný guláš špatných nápadů, špatného scénáře a špatných herců. Mezi nimi jako hvězda září Libuše Šafránková, která ostatním dokazuje, že se text dá nejen odříkat, ale i zahrát. Mezi největší prkna patří rozhodně princezna, Vítek a malej klučina, jenž byl ze všech nejtopornější. Nejšílenější mi ale přišel soundrack! V první půlhodině neustále hraje nějaká megaepická hudba, i když se na plátně skoro nic neděje. Ono se vlastně v celé pohádce nic moc nestane, příběh je utahaný a bez nějaké akce či alespoň snahy o ni. Prostě až na samotnou Šafránkovou, která teda vyfasovala až moc hipísácký kostým, mi přišlo vše velmi slabé. ()

inmax

Slibný začátek, docela povedený drak, krásná princezna, sympatický loutkář, vtipný Dyk. Nějak jsem nepochopil ty přechody do současné Prahy, přišlo mi to tam naprosto zbytečné, stejně jako kluk zachraňující svého psa. Jinak lehce nadprůměrná televizní pohádka. ()

walkingdead

Nemám rád, když se pohádkový svět prolíná s tím "lidským" (s výjimkou Arabely:-)), ale to bylo v podstatě to jediné, co mi na téhle pohádce vadilo. Z těch novodobých štědrovečerních bych jí řadil k povedenějším. Digitální drak byl možná vůbec nejlepší v českých pohádkách, přestože nedostal pořádný prostor. Obsazení je dobré, Šafránková je prostě stále i přes své menší vytížení v posledních letech jedna z absolutně nejlepších českých hereček. Marika Šoposká patří k nejkrásnějším mladým herečkám a na princezny se hodí. Nikdo z herců to nějak nekazil, dokonce (pro mě překvapivě) ani Dejdar. Takže ač jsem se před začátkem pohádky bál, že budu brzy přepínat na Byl jednou jeden král nebo Tři oříšky, nakonec jsem se rád dodíval do konce. A děti taky a to je hlavní. ()

Renie42

No já zas z toho nebyla tak nadšená, prolínání s přítomností a pohádkou, Dyk mě tam absolutně štval. Prostě dvě hvězdy za to, že to dobře dopadlo a Dyk jako popelář, kterýmu se dělají puchýře na prackách. ()

hackstolle

Nemam zrovna kdo vi jak rad pohadky, ale kdo se na ne cas od casu nekouka, ze. Tahle mne ale prisla takova jakoby zvlastni. Nechytnula me hned od zacatku a nebyl jsem z ni buh vi jak odvareny. Kvuli roli Magdaleny Kocourkove ale davam za tri. ()

macetoma

Takový neslaný nemastný odvar a vývar z bůhvíčeho. První třetina docela OK, drak nasázel dva góly v přesilovkách a bylo to 2:0. Ve druhé třetině přišlo prozření, že existuje reálný svět a malý sprostý spratek v obraně zaváhal a rázem to bylo 2:1. Třetí třetinu se snažil italský kuchař zasólovat, ale v útoku propadl (pomohla mu přitom pitomá královna a nezachránil to ani krutý hudební a nadaný princ na komoni) a bylo srovnáno na 2:2. Závěrečná powerplay už nic nezměnila, sice loutkař ztratil nalezený kapesníček, ale popelář získal mozoule a dostal gól do prázdné brány, takže pohádka prohrála 2:3. A já dávám 50 procent. ()

otilrak

Zabydlení čarodějky v moderní době mi přišlo v té pohádce přímo skvělé. Tomu nemůžu nic vytknout. Odehrané i natočené pěkně. Ale ten konec... takhle ho uříznout a odfláknout. Celou pohádku to dost shodilo. ()