Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

Handle

Ano, příběh nedrží pohromadě, v podstatě je slušně stupidní a skoro se nedá brát vážně. V segmentech mi to ovšem přišla naprostá pecka, filmařsky to bylo výborné (kamera, střih, zvuk). Dokonce i pár velmi vtipných momentů, nicméně nejvíc se mi líbily ty monology. Zejtra napořád je sice silně nedotažený film, ale na debut je to pro mě obrovské překvápko, doufám, že jsem o režisérovi neslyšel naposledy. ()

Kamca_

Docela nudný film. Chvílema jsem se nemohla zbavit pocitu, že se tvůrci snažili z tohoto filmu udělat něco jako romantiku na americký způsob. Tenhle pokus se jim ale bohužel nepovedl. Bylo tam hrozně moc nudných a hluchých míst. Ale musim uznat, že Vica Kerekes opravdu hrát umí a to jí zase tak v lásce nemám. Škoda taky toho konce ... Chtělo ho víc dotáhnout. 50%. ()

Terva

CITÁT - Všechny opravdu důležité věci jsou v našich snech......... Hlavní hrdina Petr (Pavel Batěk) je veselý "smolař". Má stále nějaké problémy a divák se do jeho role rychle vcítí. Svůj příběh si sám komentuje, má dobrý smysl pro černý humor a vtipné kecy. Vica Kerekes je, jako vždy, nádherná. Hudební doprovod je výborný. CITÁT - Po zelený jsem dost divokej......... Scéna s omračováním, mě rozesmála. Jsou to komedianti. CITÁT - No, a je to.......... A svatební scéna se mi z počátku zdála zbytečná, ale ve svém jádru, je vlastně velmi důležitá. MONOLOG: PETR - Všichni se pak vožerou, poperou a pohádaj...jsem zvědav, co čeká mě.......... Snová sekvence je celkem ponurá, jen škoda, že není využit její potenciál a krátkost ji velmi poškodila. Akční scény ještě moc neumíme a tak jediná akční scéna ve filmu, je točena, asi raději, ve tmě. CITÁT - Jsem chyba v systému, která se chce opravit, ale nejde jí to.......... Konec byl dobrý, ale je jen na divákovi, aby poznal, kde začíná začátek a kde končí konec. CITÁT - Konec.......... Ten divočák z jedné scény se jmenuje Bohouš. ()

Marsik

Premiere Cinemas - "Proč nezajít za jedno vstupné na 2 filmy"?... řekl jsem si po skončení nového dílu Planety opic a už jsem seděl opět v sále Premiere Cinemas. Aktuálně 53% má na kontě tenhle český snímek, který dle mého byl celkově povedený. Komedie příjemně odsejpala, Pavel Batěk mě se svými pohledy na život bavil a na herecké obsazení si také nemohu stěžovat. 70% ()

SlecnaSmilly

"Tak co Hamlete, prej si byl včera v kině? Copak bylo na programu?" „Co to? Kdo to? Kdo volá Hamleta? Zejtra napořád dávali." „No podle názvu by se ti to mohlo líbit, né?" „Tak nebylo to špatné, ale nebylo to ani moc dobré." „Tos nám toho mnoho neprozradil." „Hmm, tedy je to o chlapíkovi, který neví, co se životem a je z toho zmatenej, lítá od jedný holky k druhej a to důležitý mu uniká." „Tak pro to bys zrovna ty mohl mít pochopení." „Já na to ale beru prášky." „Prosím mluvme k věci, kralevici." „Jasně, je to poměrně vtipnej film, ale nemá přesah, i když se tváří, že jo." „Nejsi příliš přísný?" „Nikoliv, drahá, klišé s tupým policajtem bych ještě odpustil, ale co ten zbytečný běh lásky na letiště, to fakt nepobírám, asi to máme s Ofélií jinak." „Supr, takže nic rozumného z tebe nedostanu. Chceš tedy říct ještě něco závěrem?" „Vlastně je to docela fajn film, ale jestli ho nikdy neuvidíš, tak se vůbec nic nestane." „Děkuji za spolupráci, Hamlete, ale příště raději oslovím na zhodnocení filmu Othella." ()

Tryskomyš

Nejlepší film poslední doby. Sice sem tam slabší místa trochu bez děje. Ale jako celek schopné. Navíc moje oblíbená herečka. ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je zatracená škoda. Z traileru to vypadalo na české poměry náramně a i některé pasáže v samotném filmu docela hodně převyšují drtivou většinu současné české a slovenské produkce. Problém ovšem je, že sympatický vizuál a několik originálních nápadů pojí dohromady hodně špatný scénář, který prostě nefunguje, stejně jako nefunguje Jiří Lábus coby hlavní záporák. ()

ivishka

Docela povedený road movie s nepředvídatelným dějem a skvělým nápadem. Mít takového kamaráda s porschem (pro chudý), který pro mě zajede kamkoliv a kdykoliv by se mi celkem hodilo. Vždy mě tak trochu zajímalo, jak by mohla fungovat taková práce při které cestujete po celém světě, a ač bych to asi moc dlouho nevydržela, tak bych si to ráda vyzkoušela. Ovšem i když často cestujete vždy máte jedno jediné místo, na které se těšíte ze všech nejvíce a které znáte a máte tam domov a přátele. ()

filmsim

Výborný debut. I přes jednoduchý, ale u nás neotřelý scénář, pár hluchých míst a občasný logický laps mě opravdu bavil a to díky hlavnímu aktérovi Pavlu Baťkovi. Ten nejenže skvěle vystihl svou roli, ale doprovází film i neustálými voiceovery se svými myšlenkami a díky jeho příjemnému hlasu se tak výsledný dojem ještě vylepšuje. Za zmínku rozhodně stojí také výkon Filipa Blažka v roli kamaráda do nepohody a hláškujícího mafiána Jiřího Lábuse. Role oběma sedí jak ulité a je velká škoda, že Lábus nedostal víc prostoru. Méně přesvědčivá byla má oblíbenkyně Vica Kerekes, která tentokrát dostala nevděčnou úlohu neustále napružené zamilované kamarádky. Ta byla v některých momentech opravdu otravná, i když to asi nebyla ani tak její chyba, ale záměr tvůrce. Režie debutanta je velmi obstojná, kamera s hudbou jsou na české poměry opravdu skvělé a odlišující se. Kameraman nejde pro nějaký ten snímací nápad daleko a soundtrack je víceméně na světové úrovni. Za mě nejlepší český debut za rok 2014, který by si větší pozornost a hodnocení rozhodně zasloužil. 7.5/10 ()

JJ.Gibson

Odporně bizarní česká rádoby romantická komedie s otřesně blbým příběhem a neméně otřesnými hereckými výkony viz. Ruda z Ostravy. Bleeee. Tohle je fakt nepovedený, ani Vica to nedokáže vytáhnout výše než na jednu hvězdičku... ()

kaylin

Nevím, jestli to bylo skutečně myšleno jako komedie, protože v tomhle směru to podle mě moc nefunguje, jako romantika už ano, navíc to má trochu příměs něčeho drsnějšího, ale zase to nejde za nějaké hranice. Vica je zde skutečně bohužel otravná, i když jí to pořád neskutečně sluší. Postavy mě celkově nedokázaly tolik vtáhnout. Filmařky dobré. ()

blackrain

Příběh je jednoduchý jako facka, ale je nápaditě natočený a to bylo osvěžující. Jiřímu Lábusovi ten mafián krásně sedl. Více Pavla Batěka, ať v dalších filmech předvede to, co skutečně umí. Tenhle chlap bude zrát jako víno. Tak uvidíme. Těch, co máme vedle sebe a bereme je jako samozřejmost, si bohužel vážíme, až když dojde k průseru. Hudební doprovod byl moc dobrý. Neztratil by se ani ve světě. ()

slunicko2

Velké zklamání. 1) Rudolfa Havlíka znám jako vynikajícího bloggera, autora výstižných za srdce beroucích autobiografických fejetonů na téma obchodování v Číně a v Indii se spoustou přesných a zasvěcených pohledů na místní mentalitu. 2) Spoiler. Bohužel se však opět ukázala známá pravda, že sebelepší spisovatel nemusí být a zpravidla ani nebývá i dobrý scénárista. Samotná základní myšlenka je postavená na hlavu - solidní obchodník, u něhož se předpokládá racionální myšlení, s finančním průserem jak vrata si odjede randit s děvčaty, věřili byste tomu? 3) Havlík jako režisér překvapivě svou roli zvládá - scénka s omračováním nebo s kleptomanem jsou dobrou ukázkou. Ale co naplat, když není co režírovat? 4) Filozofické promluvy hlavního hrdiny se báječně čtou ve fejetonech. Zde působily poněkud nepatřičně a lacině. 5) 38letý schopný renesanční Rudolf Havlík si vybral typově podobného 39letého seriálového herce Pavla Batěka se sportovní postavou (hlavní role) a docela se strefil. I další casting je příjemný, bohužel však více o věci říci nelze. ()

Dr. Hawkeye

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Rozjezd je překvapivě svěží. Pavel Batěk je neokoukaný a hraje až osvěživě civilně. Postupem času mi ale přišlo, že filmu trochu dochází dech a uspěchané romantické finále tu čtvrtou hvězdu vzalo. Ale jinak se divím celkovému hodnocení. Takovýhle film bych spíš raději viděl v červených číslech, protože při srovnání s další soudobou tvorbou je tohle jasně nadprůměr... ()

rt12

Od začátku to krásně šlape, od svatby to jde rychlým tempem do pihele . Což je vzhledem k obsazeni škoda. ()

kajas

"Já tohle ale opravdu normálně nedělám!" ("Tuhle větu tesat.") Reakce na Havlíkův debut jsou spíše negativního ražení, já si ale myslím, že se nemá za co stydět. Už trailery naznačovaly, že se snímek bude snažit tvářit dostatečně světově, což se také stalo. Voiceovery hlavního hrdiny, zatmívačky (ne vždy byly vhodné), na české poměry dost dobrý hudební doprovod, cestování po republice i světových metropolích. Film má pomalejší rozjezd, ale v závěru příjemně graduje, i když samozřejmě víme, jak všechno dopadne. Batěk je sympaťák, který si větší roli po brouzdání televizními seriály opravdu zasloužil. Docela jsem mu záviděla tak obětavého kamaráda, který byl ochoten se uprostřed noci zvednout a jet ho zachraňovat přes půlku republiky ;). Trochu mě zklamala mafiánská dějová linie s Lábusem a Kavalčíkem, rozuzlení nepůsobilo vzhledem k předchozím událostem vůbec věrohodně. Tenhle film rekordy návštěvnosti trhat nebude, ale za scénu omračování Kavalčíka by si to rozhodně zasloužil. ()

Kosmik

Na debut režiséra zcela bez filmového vzdělání opravdu velmi dobré. 3* jsou vyslovený úspěch. Samozřejmě, že by příběh šel dopilovat a pár minut by se dalo pro zrychlení tempa ještě vystříhat. Pochvalu a možná i nominaci na Českého lva za zvuk by si zasloužil zvukový mistr za mix do 5.1, který je prvotřídní na úrovni hollywoodského akčního blockbusteru. ()

kaposlav

Obyčajný film, ktorý ničím nevyniká, ale ani ma nesklamal. Príbeh sa točí okolo Petra Krausa (Pavel Batěk), ktorý šmelinuje s tovarom z ázie a dostáva sa do problémov, ktoré nie je schopný sám vyriešiť. Popri tom stíha striedať krátke ženské známosti a to čo hladá ma bližšie ako si myslí. ()

Aljak

Čakal som od toho rozhodne viac. Ústredná myšlienka filmu je síce vynikajúca, ale po scenáristickej stránke totálny priemer, kde chýbala poriadna zápletka a po dialógovej stránke to tiež nebola žiadna výhra, a k tomu ten tuctový humor. Páčili sa mi tie vnútorné monológy hlavnej postavy Petra v jeho úlohe rozprávača. A aj po hudobnej stránke to bolo vcelku vydarené. Charaktery postáv boli vybraté vhodne, akurát ich potenciál zostal trochu nevyčerpaný, a možno aj práve preto pôsobí príbeh napokon tak priemerne. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)