Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Brejlil

Začátek je celkem netradiční, až jsem se bál, že pomsta ruské mafie dovede Stathama k existenciálním otázkám. Jenže naštěstí v pravý čas se jeho cesty spojily s čínskou dívenkou se záviděníhodnou pamětí a rozjede se akce, která v některých okamžicích přeroste v nářez skoro epických rozměrů, v jiných jen tak tiše bublá pod nezbytnými přesuny z místa na místo. O co vlastně přesně šlo? To není důležité, co je důležité: návod, jak jedním talířem zabít dva lidi, naučit se rusky, protože to oceníte i v New Yorku, při výskoku z okna dopadnout do měkkého a nikomu nevěřit. Film asi nebudou nikdy promítat v Číně, protože po vystříhání všeho čínského by z něj nic nezbylo. A vtipný vizuální gag se zpětným zrcátkem také oceňuji. ()

newmant

Dobrá akce, svižný děj a výborný Statham, co dodat , byl to s ním dobře strávený večer - přišel k chuti. ()

Hepy13

Zabijou mu ženu, a je z něj uplná troska která už nechce žít (takto nikdo z nás Jasona Stathama nezná). A tak jde do metra a čeká světlo na konci tunelu... :-) Pak se mu při pohledu na číňanku a poslechu ruštiny naštěstí rozsvítí, a už je to ten pravý Jason. A celá New Yorská policie, včetně místních mafiánských gangů neví kde dřív uklízet mrtvolky. Dokud Jason měl pod křídlama tu malou holku, bylo to fajn a zábavné, jinak jen průměrný akční film. ()

Nolanofil

Pekný jedohubkový výplach, bez rozpísaných charakterov a absencie logiky. V Safe mi to veľmi nevadilo, pretože som čakal že to také bude. Veľmi pekné hrátky s kamerou, (prepadnutie auta) ktoré potešia oko. Najlepšia Stathamovka za posledné roky. ()

Antaeus

A ja už len z princípu napálim plný počet! Plánoval som šupnúť 4, ale keď vidím, aké náročné je dnešné publikum, povedal som si, že nejaká pätočka hore-dole tu tomu neublíži. Ale, žiaľ, ani nepomôže. Ja niekedy ľuďom nerozumiem. No dobre, rozumiem im málokedy, ale tentokrát som celkom mimo. 64%? To fakt? Nenáročný scenár v luxusnom kabátiku akcie a špinavostí. Čo viac si priať? Kdejaký Džony Rambo je označený za klasiku a toto sa podľa rovnakých otporníkov potáca na hranici priemernosti? Akcia je pritom jedna báseň, Džejson vo vynikajúcej forme. A keď už sme pri špine.. Toľko špinavcov pokope som nevidel ani pri mimoriadnom zasadaní vlády. Tu nebol čistý nikto, nebolo koho ľutovať ani komu fandiť. Rúbanica ako "za starých časov", kedy detaily, ako kupríkladu scenár, nikoho nevzrušovali, ale kde išlo o čistú a nefiltrovanú akciu. Rusi, triády, skorumpovaní fízli. Streľba, žiadne výbuchy (to som obzvlášť ocenil!), niekoľko vychytávok, ktoré mi prišli, namôjveru, veľmo po chuti. Kupríkladu že sa hneď úvodom neplytvalo drahocenným časom a "blbosti", ako povedzme príčina všetkého utrpenia frajera Ľjuka, boli vtesnané do zopár scénok a niekoľkých viet. A keď bolo povinné klišé odbavené, už nič nestálo v ceste otcovským pudom Ľjuka pri záchrane osamoteného dievčatka. No povedz.. Veď kto už by len nenasadil krk proti tripartite: triády-ruská mafia-skorumpovaná polícia pri záchrane cudzieho čínskeho dievčatka prenasledovaného tuctami metrákových Rusov a približne miliardou sociopatických číňanov? ()

Flopik

Statham má rozhodne naviac.To už dokázal veľa krát a preto tu nemôžem dať tie 4*.Akcia nie je natočená vyložene zle ale veľmi sa mi nepáčiloZačiatok rýchle ale strašne chaotický.Potom sa strhne akčná jazda to rozhodne chválim ale to je jediné čo na tom filme ako tak baví.Koniec ma celkom rozosmial. ()

Game90

Kvalitný akčák na čele so Stathamom. Naháňačky, strielačky, pískanie pneumatík. Všetko čo má byť v dobrom akčnom filme a všetko znásobuje samotný Jason Statham. ()

warrenur

Nuz, ak odhliadnem od deraveho scenara, nulovej originality, tak ten zvysok, ako su trebars herectvo, akcne sceny s bojovou choreografiou, mozem vyhlasit za mierny nadpriemer. Zial, pocas tych niekolko hereckych Jason-ovych rokov sa mi tento pan silne zaskatulkoval a uz si ho ani neviem predstavit hrat a rozpravat inym stylom ako sme svedkami v kazdom jednom "jeho" filme. Nazval by som ich asi ako "modernejsie Van-Dammovky". Co je skoda. Neurazi ani tento, pokial sa nechate len unasat akciou a nebudete sa na nic pytat. ()

KOZEL84

Tak člověk nemusí být genius,aby si tohle spočítal a opět může vychutnávat Jásonovu všestranost (asi jako Zoolanderův kalendář).Odčítání z řad všemožných mafiánů mu jde od ruky (nohy,pistole,hlavy) a kdo,co,jak,proč by nepobral ani David Lynch.Mno...ona už to prostě Jásone není taková sranda jako dřív a chvála Slyovi,že tě občas vyvede (z omylu)!A to finále s Mountem...no to snad...to byl těžký podpás.2 stačí bohatě!...Tak čau a příště zase všichni - sejdeme se jako obvykle. ()

KosiR_ksr

Safe nepřichází s ničím novým a v pár místech děj trochu skřípe. Ovšem napětím, akcí a počtem mrtvých film už tolik nezklame. Lehce nadprůměrný akční film, ale velmi průměrná Stathamovka. Taková méně náročná, oddychová podívaná. ()

Wardan

Prostě Stathamovka. Pokud nemáte rádi jeho předchozí filmy nebude se vám líbit ani tohle. My co ho rádi máme, dostaneme fajnovou a svižnou akci, kde Jason opět mlátí a střílí lidi hlava nehlava. Zápletka á la Willisovo Mercury funguje dobře, režie je pěkně dynamická a film má velmi příjemné tempo. Toť vše, toť spokojenost. ()

Bozvav

Velmi slušná akční podívaná, co divákovi dá přesně to co slibuje. Drsného sexy správňáka, hnusné záporáky typických národností, trochu dojetí (malá bezbranná kalkulačka), hustou akci, slušnou muziku a žádný hlubší podtext. Mé očekávání zcela naplněno. Za mne 80%. ()

Hapretor

Jason Statham jako ultimátní agent kombinující nekompromisnost terminátora, obratnost Jeta Li-ho a šarm Jamese Bonda. Jason se svojí sexy pleškou a jedním "standard tough" výrazem je do těchto rolí přímo stvořený. Působí to tak rychle, blbě a nereálně, ale když tam hraje Jason, tak to prostě žeru. Hyperrychlý výplach mozku. ()

zelda82

Aneb dejte Jasonovi duvod rozkopat drzku pulce New Yorku a on vstane a udela to :) Takova trochu drsnejsi variace na Mercury s Brucem Willisem. ()

BOURQUE

J. Statham ma opäť prekvapil. Vôbec som nečakal, že v takomto „priemernom/akčnom“ filme podá tak slušný výkon. Najviac sa mi páčilo to, že vôbec som nečakal koniec filmu. Práve naopak – bol som prekvapený, že sa to jednou skončilo. Samozrejme, samotný film má svoje chybičky (réžia, kamera, miestami rýchlo natočené scény), no na druhej strane ako celok je impozantný, aj cez svoju priemernosť. Hlášky sú na mieste a srdce hercov/herečiek taktiež (aspoň tých hlavných). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Anduril

Nuž parádny film som si dnes vybral. Super príbeh, bez nejakých zbytočných zastávok, alebo spomalení. Dobre spracovaný námet, Akcia má tiež toho veľa do seba. Čo ma prekvapilo, bol posledný súboj. Skončil dosť rýchlo. Aj keď obsahoval štyri náboje. Príjemný oddychový akčný film. Odporúčam pozrieť. ()