Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

MartinezZ

Standardní Stathamovka. Akce, akce a akce, hodný Statham pomáhá, ačkoliv jako o hodném by o něm asi mluvil málokdo, a na pozadí je příběh, který na pozadí neposadí a ani není nosný, ale přeci jen nějaký být musí. Jde ale HLAVNĚ o Stathama a akci. Snad jen v akci roztřesená kamera je škoda. Co je taky zvláštní je, že film jde rovnou na DVD, přestože mnohem větší ptákoviny jdou do kin. Asi by to sice nebyl žádný hit, oproti mnoha dalším (i českým) filmům se na to ale dá alespoň dívat. ()

Lamiczka

Ona - malá čínská holčina s neuvěřitelným talentem. Pamatuje si čísla a číselné kombinace. Některé hodně dlouhé. On - bývalý zápasník a mistr bojových umění. Samozřejmě to má v hlavě srovnané a vše dopředu řádně promyšlené. Když On zachrání Ji ze spáru ruské mafie, začne zabijačkový kolotoč s jediným cílem. Ochránit malé děvčátko před smrtí. Na pořad dne přichází postupně již zmiňované ruské podsvětí, čínská mafie a dokonce i zkorumpovaná newyorská policie. Před nikým si On nemůže být jistý, a tak přichází ke slovu heslo - co je mrtvé to neublíží. Jason Statham v jedné ze svých zabijáckých rolích. Na tom není nic podivného, k úloze vraha, zabijáka, bojovníka a zápasníka se smrtí, se tento pán zdá být předurčen. Sluší mu to, jeho drsný výraz bez citu jenom dokresluje i jeho strohý styl bydlení. Sice mu od začátku fandím, ale stejně dobře vím, že tohle je zas jedna z rolí, která prostě přežije všechno. To k tomu zkrátka patří a to na kvalitním béčku oceňuji. Ale zároveň si myslím, že to mohlo být dotažené ještě víc, trošku víc prohloubit tu dějovou linii, proč někdo chce tak urputně zabít malé děvčátko, které si pamatuje nějaká čísla. Náznaky tam jsou, ale rozřešení bohužel už nikoliv. Je to škoda. Pak by si mohl celý tenhle akční trhák zasloužit mnohem víc, než je průměr v hodnocení. ()

Tony.cs

Jízda, která mírně kolísá tempem, ale když má naběhnuto tak šlape svižně a to hlavně díky Stathamovi a dešti kulek. ()

gogos

První letošní Stathamovka nezklamala! Jednoduchý, přímočarý děj, který občas nedává smysl, spousta nulových postav, místy divná kamera a střih. Ale Stathamovi to dupe pořád výborně, akční scény jsou skvělé, choreo povedená a i když je to už x-tá stathamovská variace na prakticky se opakující motiv, pořád solidně pobaví. Před pár lety jsem si myslel, že má Jason velký potenciál a budoucnost. Po několika prakticky stejných filmech se zdá, že ne. A možná díky bohu za to. Stathamovo jméno je sice možná zárukou jisté kopie, ale stejně tak i solidní akčí zábavy. A tu přináší i Safe. Lepší 3* ()

kaylin

Poslední dobou jsem se nějak dal na akční filmy, a tak bylo jen na čase, až se znovu setkám s Jasonem Stathamem, což je asi největší akční hvězda posledních deseti let, s kterou najde srovnání snad jen Jet Li, s nímž si v několika filmech také zahrál, a to nemluvím jenom o prozatím dvojici filmů "Expendables: Postradatelní". "Safe" není filmem, který příliš vybočuje z průměru, který Jason natáčí, ale na druhou stranu se jedná pořád o dobrý akční film, do kterého bylo zakomponováno něco víc. Jason se musí postavit proti Číňanům, ale s tím, že se rozhodne zachránit jednu malou čínskou holku, která mu přiroste k srdci. Ta holka také není nijak obyčejná, protože má v hlavě místo mozku nejspíš obrovský počítač. Matematika je pro ní něco, jako pro ostatní lidi chůze. Dokáže si zapamatovat neskutečná čísla, což se hodí hlavně v případě, kdy jde o čísla účtů nebo sejfů. Ano, dostáváme k tomu, o čem film vlastně tak nějak je. Jde o otevření jednoho sejfu. I když se toho nakonec na děj nabalí trochu víc, podstata pořád zůstává stejná. Je to akční film, pekelná jízda, kde každá rána vypadá jako úder betonovou pěstí. Pro oddech naprostá paráda, Jason Statham zase ukazuje, že toho zvládne za jeden rok neskutečně hodně a má to stále celkem dobrou úroveň. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Makky

Prvá polovica filmu bola dobrá, na klasickú stathamovku dovolím si tvrdiť až skvelá. Naháňačka po meste (pasáž v metre a v hoteli) s dievčatkom, po ktorom všetci idú, bola super. Neskôr ale Statham musel nakopať skutočne asi každú prdel a bolo toho už príliš. Až teraz si uvedomujem, že film mal len 94 minút. Neskôr mi prišiel celý príbeh veľmi rozťahaný a film nemal konca. ()

MATADOR

Kope, láme a střílí. I když už je to poněkolikáté skoro totožné. Tady se mu to daří a je to příjemně utíkající jízda, která se skutečně zastaví až v titulcích. Obstojně se jí daří vyhýbat klišé, má i příběh, ale ten vás v tom množství akce stejně ani zajímat nebude! ()

Thomassi

Jason Statham a jeho neuvěřitelné mlátičky. A tentokrát to trošku přehnal, protože to schytaly minimálně dvě desítky zloduchů. Rusáci, Žluťáci, poldové. Ze začátku jsem se trochu ztrácel, moc pasáží najednou a přeskakování mezi nimi. Pak se ale Jason hodil do pohody a rozjel svůj pověstný parní válec po celém New Yorku. A vše pro jednu geniální holku, která mu vlastně zachránila kejhák. Příběhově se jedná o ohrané béčko, které ale dokonale parazituje na bombastických akčních scénách. Je to těsně pod čtyři hvězdy, méně dávám z toho důvodu, že Jason má mnoho lepších filmů. ()

kajas

"Nikdy nevím, co v takové chvíli říct." "V jaký chvíli?" "Než někoho zabiju." Statham zkrátka vraždí na milion způsobů a je při tom zatraceně sexy. ()

stuntmanMIKE

Treba povedat ze podobnest s Willisovym Merkurom je tu velka ale tento film je proste tak ako to mame radi trosku R-kovejsi ako Merkur. Ako napisal Isherwood Statham sa stava zanrom sam pre seba... Jeho filmy su na jedno kopyto ale mna presne taky druh filmov bavi. Ked to porovnam s (slusne povedane domrvenym) Mechanikom je to posun vpred. Mne sa to zase raz pacilo. ()

kalap

Asi tak, keď Vás niekto smrteľne urazí a vy ho myšlienkach zabíjate na rôznoraké spôsoby, pustite si toto a budete sa cítiť báječne. ()

dyfur odpad!

.....J.S. a jeho anabáza po smrti maželky,kt.mu zabili....s pomocou mladej matematičky hádam sa to podarí...ale mne je to jedno...plytučký scenár  /čínska mafia,ruská mafia,skorumpovaní policajti/ natočený ozaj amatérsky....J.S - ako taký   nástupca Dolph Lundgrena ...viackrát nepozerať. ()

Fíla

Dal bych klidně čtyřhvězdičkové hodnocení, ale pointa nebyla pro mě dost dostatečná. Typický Stathamovský film. Výborně propracované bojové chvaty a na konec i scény. U filmu jsem se nenudil a dostal jsem co jsem více méně co jsem chtěl. Klidně se ještě v budoucnu na tento film kouknu. 6,5/10 ()

M.i.k.e

klasická Stahamovina,která má slušný spád a velmi dobže zvládnutou akci.Dějově moýná nic převratného,ale jako oddechová jednorázovka proč ne...70% ()

Martin741

Kvalitny film od rezisera Boaz Yakina, ktory vie presne, co akcny fanusik 21. storocia caka : kopu akcie, drsnaka /Statham/ a ak ten obcas aj nejaku drsnu hlasku prehodi popod fuzy, tak o kvalitnu filmovu jazdu je hned postarane : 76 % ()

Figu

Čtyři roky jsme se po Rallye smrti dočkali opět skvělé akční pecky v poslední době s velice oblíbeným "anglánem" Stathamem. Film, ve kterém se hodně kope a střílí, který nepotřebuje žádný velký příběh a děj, který je typický pro přirovnání "béčko" a hlavně který trvá klasickou hodinku a půl, tak to je přesně šálek mého neoslazeného a přesto tak sladkého akčního kafíčka! Moc bych si přál se Stathamem více takových a stejně kvalitních filmků a ne jen jednou za čas. Žije v daleko těžší době pro akční žánr, než naši kluci osmdesátek, ovšem je jeden z mála, co ještě dnes točí podobné pecky, na kterých jsme vyrůstali. Snaž se Jasone, Willisové a Stallonové tu nebudou věčně... 70% ()