Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

hefoo

A ja si tomu dovolím dať nejakých 80% čo si zalúži 4 hviezdy a prečo? Boaz Yakin dokázal, že vie natočiť celkom slušný akčný film a naservíroval nám túto pecku. Ok, čo sa týka scénaru existujú oveľa lepšie filmy ALE tento patrí určite medzi 'nadpriemer'. K tomu si prirátajme jakuzzu bojujúcu proti ruskej mafii, záchránu malého čínskeho dievčatka ktoré bolo využívané pre svoju genialitu v matike a nasraného Luka alias Jasona Stathama, ktorý stratil takmer všetko, láme ruky, nohy, stieľa čo sa pohne aby ochránil dievčatko, ktoré mu 'dalo život'. Veľmi príjemné prekvapenie! "I never know what to say in these moments. What moments? The ones before i kill somebody." [DVD] ()

Lukoboss

Je libo nařezat rusákům, číňanům nebo policajtům? Pošlete tam Jasona Stathama, ten se o to postará. Tenhle film je jedna velká 90 minutová akce, kde to lítá na všechny strany, takže se před začátkem pořádně vyčurejte, protože v průběhu na to nebude čas. Statham už si prostě vydobyl (nebo možná i vybil) pozici v tomto žánru, takže bych se nebál u takových snímků používat označení "stathamovka". Určitá spojitost by se dala hledat s filmem Mercury, kde bylo taky za potřebí chránit geniální dítě, tady je to malá asiatka + hromada akce navíc. No nic, držte si klobouky, jedeme z kopce.... ()

kikakrystof

Film, který byste rádi viděli znova. Napočítat počet mrtvých asi nešlo, ale přeci jenom tu hraje Statham a co by to bylo za film, kdyby zabil jen 10 lidí. Boje tu byli pěkně zpracovány a moc se mi líbili. Jeden z nejlepších filmů s Jason Statham :) ()

klukluka

Akcí to bylo nabitý, v tomhle ohledu jsem spokojenej. Proč z toho ale vyvázli bez šrámů zrovna ti největší padouši, to mi hlava nebere..? ()

AdamesWWE

[7/10] Film sa začne dobre dynamicky, úvodná 30. minútovka ubehne ako voda počas nej sa zoznámime s hlavnými a klúčovými postavami, táto časť vôbec nieje nudná, je veľmi slušne zvládnutá, počas nej sa začne trochu rozvíjať zaujímavý a dobrý príbeh. Počas celej 94 minútovej stopáže má film slušné tempo, príbeh je dobre prepracovaný, síce po scenáristickej stránke nič nové a iba rutijný dej, ale má dosť dobré, slušné tempo a nenájde sa tu žiadna scéna, ktorá by nejak nudila. Jason Statham stratil moje sypmatie v posledných rokoch, ale tento film mi tie sympatie navrátil a tento film považujem z mojej strany za jeho menší comeback. Postava je pre neho ako vyšitá, skvelo mu sedí a hrá svoju rolu veľmi dobre. Aj dievča ktoré tu hrá podstatnú rolu má dobré prevedenie a vedľajších postáv tu je hned´ niekoľko. Ruskí mafiáni, tí majú zaujímavé obsadenie a sú celkom dobrí, najmä herec ktorý hral aj záporného Rusa vo filme Jones 4 sa mi páči najviac, ale pobudne tu krátko. Dalej sú tu aj newyorský policajti a Čínsky záporáci u mňa jednoznačne vyhrali. Aj ked´ je rutijný, veľmi ma baví a je tu dosť akcie, najviac sa mi páči ručná akcia vo vlaku kde Statham zloží niekoľko ruských mafiánov, ale táto časť moohla byť dlhšia. Prestreliek je tu požehnane veľa, sú dobre natočené a efektné, páčia sa mi. Či už útek Stathama z hotela alebo prepadnutie kasína, je tu veľa zabitých, krv nieje príliš počítačová, ale zato tu je až moc vidieť "počítačového" Stathama pri chôdzi po vlaku. Záver filmu je dobrý, síce nijak lepšie neni premyslený ale celkom sa mi páčil, ako aj celý film. Safe je na môj vkus vydarený akčný thriller, čakal som menej a tak som milo prekvapený, že som dostal takto kvalitný akčný thriller, pri ktorom som sa vôbec nenudil. ()

Fary

Tema, ktery uz tu nekolikrat bylo, ale Statham se mi asi nikdy neokouka. Povedena akce, ktera vas od zacatku do konce nepusti ani vycurat... :) ()

Rssa

Je to sice béčko, ale natočené je to áčkově. A Statham už dlouho tak nebyl ve formě jako zde. Obrovské překvapení, krásná kamera a dynamický střih. 75 % ()

Corpsegrinder

Úvod slibuje nudu jenže pak se rozjede totální masakr kde přestřelky jsou jak od Johna Woo a souboje jak z The Raid. Jedna z kvalitních stathamovek. ()

ondrula

Obvyklá akční jízda Jasona Stathama, mého oblíbence, kterýmu obvykle nějakou hvězdu přimáznu k dobru, se tentokrát zas až tak moc nepovedla. Jason je jako vždy v roli neporazitelného bijce, který si svým poměrně laciným idealismem rychle získá divákovo sympatie, navíc ochraňuje bezbrannou holčičku a nakonec dá všem do držky. Je to celé nejenom naivní, ale hlavně i bez nápadu, a to i v případě choreografie soubojů, který mi přišly tentokrát dost mdlý a moc mě to nebralo. ()

Haymar

V podstatě nepřiznanej Kurýr 4! Alias standardní Statham se vším všudy - debilní story, nehorázná spousta scénáristickéj kixů na straně jedný... skvělá akce, rychlost, spád i adrenalin stříkající ze všech tělesných otvorů - na straně druhé. Ruská mafie, čínská triáda, zkorumpovaní poldové? Jasonovi je to fuk a zřeže to všechno na jednu (velkou a krvavou) hromadu. Zajímavě pojatý akční scény - snímaný přímo "z epicentra" (jakoby očima hlavních aktérů) NEstatickou kamerou! Míra švenkování naštěstí v rozumný míře, takže akca byla hoodně dynamická ale pořád ještě přehledná... ()

Lefty86

První hodina byla našlapaná, pak to začalo být divný. A úplně to změnilo styl filmu. Proč když vybrali sejf šel ten polda s ním?? Když mohl venku kde bylo milion dalších policajtů ho udat?? Jestli doufal že dostane prachy, nevím. To jsem nějak nepochopil. Ale jako akčňák hodně dobrý, nebýt těch pár nesmyslů, dal bych i víc. Ta malá číňanka byla přesvědčivá, bylo mi jí fakt líto :-) ()

TERRORDROME

Na začiatku je zo Stathama smradľavá houmlesácka troska čo rozmýšľa či by nebolo lepšie skoncovať so životom. Potom však stretne genálnu malú číńanku a aby ju ochránil pred mafiánmi aj skorumpovanými policajtami musí sa v zlomku sekundy zmeniť na božskými schopnosťami nadaného búchača ktorý kľuďánko pozabíja celý regiment rusov a nejaké tie šikmooké triády či štyriády sú pre neho ako jednohubky čo si dáva po desiatkach. Trochu ma to zamrzelo keď na mňa tvorcovia po úvode vybalili zasa tú otrepanú story o bývalom policajtovi, najlepšom z najlepších, ktorého odstavili lebo bol príliš poctivý. No nevadí, z akčného hľadiska určite nie je načo sa sťažovať. Statham v plnom nasadení strieľa a mláti špatošov, predvádza suprácke ťahy a aj keď je kamera dosť zbesilá vyzerá to kurevsky cool! Príbeh sa snaží klamať telom a miasť koninami ako z DaVinciho Kódu, ale nakoniec aj tak ide len o nejaké kompromitujúce cédečko kvôli ktorému je celý ten humbuk. Jason je vo forme a vŕši okolo seba hromady mŕtvol, nič iné vedieť netreba. ()

rossi001

slabsi 4* , holka sympaticka, Jason si drzi svoje standartni tempo, presne jak to mam rad, tesne dynamicke souboje, hodne kulek a kdyz ominu jeho nesmrtelnost jak to vsude kolem lita, film mi pekne utekl, takova pohodicka na nedeli 75% ()

Zombi

Jason si jede v klídku tu svojí béčkovo akční lajnu (palec nahoru), někdy se v rámci žánru zadaří více, někdy méně. Safe se v rámci oldschool akčňáků povedl na výbornou. Má celkem zajímavý příběh, režisér Yakin chápe co chtějí Jasonovi fanoušci vidět a jak to chtějí vidět, tzn. že akce je spousta, od výborných stříleček, po výborné fighty, které jsou stříhány sice, častěji, než by nutně musely být, ale přesto stále přehledně a na akční film i dost zajímavě, viz. vychytávka s dvojitým přejetím chlapíka autem a sledováním této scény pomocí zpětného zrcátka, dále pak zajímavé úhly kamery při přehozech apod., prostě je vidět, že u těch akčních scén přemýšlel nejen choreograf, ale také režisér/kameraman. Jasně, logika zápletky kódů k trezorům je sporná, ale jinak tento akčňák funguje parádně. ()

22matelko

Nič prevratné. Statham nemá zlé filmy ale tento ma vôbec nezaujal. Aspoň keby som zazrel nejaký náznak príbehu alebo deja. Ale pozeral som to v pokročilej hodine a nezaspal som tak 2* si to zaslúži. ()

Daqvid77

Je to prostě o trochu tvrdší a akčnější Mercury. Jen s tím rozdílem že malá hrdinka není autistka ale nadprůměrně inteligentní Asiatka. Proto slabé 3*. ()

Illy

Ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaní poldové, záchrana geniální holky a Statham. Totální akční béčko, na které se díky posledně jmenovanému dobře kouká. ()