Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

bourec

Sice sem věršinou nekritickej k filmům,co v nich řádí Stataham,ale tohle mě nějak nevzalo.Celej příběh je dost slabej,a film je jedna velká střílečka bez děje.Ne vždy se to povede.60%. ()

cariada

Akční snímek o malé holce co má v hlavě důležité čísla od mafie, naštěstí se jí ujme bývalý zapasník a tak nezbývá než utíkat před poldama a mafií. Koukatelný film plný akce. ()

bukowski83

Akce a nic než akce, podle taileru se to dalo čekat, tudíž jsem věděl do čeho jdu a byl jsem v rámci možností spokojen. Příběh je prostý jakéhokoli překvapení a Jason to tam řeže hlava nehlava, je jedno jestli jsou to ruský mafiáni, čínský triády a nebo zkorumpovaní policajti. A ten konec s finální bitkou mě vážně pobavil! :) ()

enjoi

Béčko, které táhne pouze Statham a za dva dny vlastně ani nevíte o čem to všechno bylo. Typický výplach, který nemá co nabídnout. 60 % ()

laik_60

ak máte radi Stathamove akčňáky, prídete si na svoje, aj ked  co do počtu mrtvol to tentokrát už trocha aj prehnal- ()

panMartin

Je to svižný béčkový akční výplach. Už na první pohled musí být každému jasné, že Safe je relaxačný akčný výplach. Stathama jakýho všichni známe, akce, akce a akce. Komu se jeho filmy líbí, bude spokojený i tady, komu ne, ať se tomu raději vyhne. Ale jedno jsem si z toho filmu odnesl, Statham je nasmrtelnej. ()

klida

Isherwood má pravdu, že Stathamovka je dneska samostatnej subžánr. A tohle je jeho nejzábavnější zástupce za posledních několik let. Safe se vymaňuje z takový sterility všech těch Mechaniků zabijáků a Elitních zabijáků a já jsem vůbec neměl potřebu pátrat po tom, kde je nějaká logika, protože jsem se fakt bavil. Všechno navíc jistí velmi rozumná stopáž. ()

SeanLSD

Vražda milovanej manželky je už takým neuveriteľným klišé, že ju divákovi ani neukážu, na rozdiel od slzy, ktorú Jason vyroní. Veľký kus herectva od toho chlapa – podobne ako pokora a poníženie, ktoré nasledujú vlastne z neznámeho dôvodu, asi len preto, aby potom mohol predviesť o to drsnejšiu akčnú sekanú... Aby si vynahradil ten vážny úvod, predvedie takú besnú a výborne natočenú nakladačku, že jej ťažko nájsť rovno aj v jeho vlastnej filmografií... A odnesú to všetci - ruská mafia, čínska mafia, skorumpovaná polícia, komplet do puntíku. Všetko iba pre nadané čínske dievčatko. Je to béčko ako remeň, ale v tom najlepšom zmysle slova, navyše tu Statham predvádza krajnosti svojich hereckých aj bitkárskych schopností, takže niet čo riešiť a treba pozrieť zas! ()

Prometheus69

Další z těch neznámích Stahamovek... MERKURY v sukni... Překvapivě velmi ukecaný svižný akčňák... :) z pár dobrými momenty a povedeným koncem, hlavně finálním soubojem který mě vcelku dost překvapil.. :D 55% VEREBAL: Kalkulačka si nepamatuje čísla... ta pouze z číslama pracuje... ()

otík

Akční jednohubka, nic víc, nic míň. Musí se nechat, že při překombinovaném scénáři přeci jen díky slušné kameře i střihu zůstává akční divák dobře naladěn po celý film. Moc scén bez akce není, samotná akce není nejpřehlednější, ale také ne céčková. Statham potvrdil svůj standard a rozhodně nezklamal. Film nevybočuje z průměrných stathamovek dané dekády. ()

sir-dave

Statham mezi Rusákama, Číňanama a policií zachraňuje malou holčičku a jak to bývá, kope, střílí, masakruje všechno a všechny, kteří se mu připletou do cesty. Občas to funguje jako v Kurýrovi nebo Mechanikovi a občas to nefunguje, jako tady. Ne, že by akční scény byly špatné, jsou pořád stejné, jen ten děj mi tentokrát moc zábavnosti nepřinesl. ()

ivan_drago

Abnormálně nesmyslná sračka s jednou nelogičností za druhou, zmateným střihem a plačícím Stathamem... Jedna hvězda je za slušné bitky, né přestřelky, hlavně ta v metru je výživná, jak mu narve koule vo tyč... Atmosféra totálně nulová a ke smůle všech účinkujících jsem jim ty postavy nevěřil do jednoho, a pokud filmu alespoň v rámci žánru nemůžu věřit, pak u mě nemá šanci... ()

st.jim

Nic nového pod sluncem, co se týče dějové pasáže. Na můj vkus celkem divně sestříhané. Prvních 20 minut je to dějově celkem svižné (až moc). Jason byl ale o5 skvělý. Jako film je to ale průměr, víc nic (bohužel). ()

Johnny.ARN

Statham nemá veľa filmov, ktoré by sa nejak vymykali z rámu jeho filmografie. Tak tomu nieje ani teraz. Klasický akčňák, kde je akcia pekne dávkovaná, kde strieka krv na všetky strany, kosti sa lámu, zbrane rinčia. Dej nieje nič nezvyčajné, výprava taktiež silno klišoidná. Jediné, čo ma ako tak zaujalo, bola nezvyčajná a pôsobivá kamera. 3 z 5 ()

Mr.Bulanek

Konečně mohl J.S. nakopat pár prdelí. Předchozí (sólo filmy) byly spíše kriminálky, a už jsem si říkal, že by vyměkl? Naštěstí ne! Danny a jeho banda by se měli podívat jak se vykrádá kasino. Za zmínku stojí zajímavý závěrečný souboj. J.S. má koule, že je rád, že chodí! Ale zdá se mi, že jsem to hlášku už slyšel v jiném z jeho filmů. ()

Jizni Tlapa

Celkem zajímavá nakládačka a kupodivu Statham, kromě kopaček, rozdává i trochu toho hereckého umu. Naprosto dokonalá kamera a spousty nedtradičních záběrů činí z tohohle "béčka" nadprůměrnou záležitost. Stejně tak zvuk kontrabasu dodává místy až mysteriózní dojmy. Škoda,že scénář a dějová linka stály za.........nic.... ()

Mrkvič

U mě teda slušné překvapení. Statham je drsný jako vždy a postavu mu opět moc závidím. Mrtvých je snad tolik, co ve všech Arnoldových filmech dohromady. K tomu je tam ještě pár méně otřelých chuťovek. Akce střídá akci a záporáci jsou slušně prohnilí. No a klaďas dokáže bez problémů zabít již odzbrojeného zmetka. Tak to má být. Prostě akčňas starých škol, kterému jsem málem napařil o hvězdičku víc. ()