Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

elanista1

Pekne zamotaná akčná oddychovka, v ktorej sa každý snaží dolapiť 11 ročnú Číňanku a každý každého podráža a zrádza. Mŕtvych tiel sa nenapočítame, Statham ako vždy reže všetkých čo vidí Rusov, Číňanov, policajtov. Scenár je mierne zamotaný ale dá sa chápať. Spočiatku nevieme o čo ide, ale postupne sa odkrývajú všetky otázniky, a keď sú už v polke filmu rozdané všetky karty pekne sa to rozbehne. ()

muti

Sniper má pravdu, film mal väčší potenciál. Zaujímavé scény boli, aj konanie postáv a akcia, ale mne osobne vadil zrýchlený začiatok a tak trochu seknuty koniec. Chýbali hlášky aj pamätné scénky. Páčil sa mi ale final fight, ktorý bol /nebol. No z filmu bolo jasné že mala začne chápať čo znamená bad for Business. Som rád že to tam bolo. Ináč jednorazovka na Dajto keď nejde nič iné a vonku prší ()

veverysiak

Ak sa Jason včas nespamätá a nechá výber svojich budúcich filmov na agentov, stane sa z neho smiešno-trápna figúrka typu Steven Seagal, nepochybne aj takíto kolíci majú svojich obľúbencov, veď inak by nimi neboli zasrané všetky večerné piatky najväčších súkromných televízií na oboch stranách rieky Moravy, privriem oči a uznám, že Safe má spád a dostatok akcie, ale to je tak všetko, obzvlášť keď to tu už kakaliónkrát bolo a toto tu ma ani len jediný raz neprekvapilo, takže 35% ()

Rodriguess

Ruska mafia, cinska mafia a policia , celkom dobra zapletka, priam sthujuci dej. Ani na sekundu som sa nenudil. Statham sa priam hodí na tieto filmy a viac menej som si to pozrel len kvoli jeho vykonu a opat nesklamal i ked radsej ho mam v anglickych filmoch! ()

TheAuthor

Jedni hvezdicku za Stathama, aby mu pomohla se priste nemichat do podobnych brecek, jako je tohle. Vykony vsech hercu nepresvedcive, pribeh nula, korounovány malou cinankou s otresnym hlasem. Film nesaha ani na spodni hranici toho, cim by clovek jeste nazval Bcko. ()

Jamall

Akční výplach, kde Jason dá na prdel Číňanům, Rusům, k tomu pozabíjí pár zlých poldů, zachrání malou holku a přijde si na slušný peníze. Mozek vypnout a neřešit proč se vlastně tohle všechno děje a jak je to vůbec možné a člověk si to i užije. ()

aannemer

Nadprůměrný akčňák s předvídatelným dějem. JS ve výborné formě nemilosrdně zmydlí každého, kdo se na něj jen trochu křivě podívá. Takový film neurazí a večer TV obrazovky a lahve červeného se stane ještě více pohodovým. ()

232

Docela zklamání, Jason Statham a jeho filmy se mi začínají zajídat. Je to nejspíš tím, že všechny jsou na jedno brdo. Teď to tady trochu oživil tou čínskou holkou, ale zase jsem se začal strácet v nepřátelích bylo až moc a akce byla dost přehnaná, aby Statham vymlátil všechny gangy v New Yorku včetně policie sám, to mi příjde už trochu moc, Krom toho děj sám o sobě byl taky docela slabý. Jasona Stathama mám rád, ale jestli půjde pořád takovým směrem jako byl Safe, myslím, že se nikam nedostane. Snad ji to spraví připravovaným Parkerem. ()

Hookins86

Konečně od něho film, kterej se dá ohodotit o něco líp než ty ostatní, bezduchý akčňáky. Někomu to přijde jako klasika od Džejsna, mě to přijde o něco lepší. Jináč dobrá paseka mezi Ruskou mafií, Stathamem (samostatná jednotka a mladší brácha Čaka Norise) fízlíkama a Čínskou mafií... ()

Nicole32

Klasická Stathamovka, aj keď asi jedna z tých slabších. Proste Jason rozdáva rany, zachraňuje a zabijú mu manželku. Stathamovky sú pre mňa filmy na odreagovanie, najlepšie po tom ako ste videli viacero náročných filmov. Vtedy potrebujete film v ktorom nejde o nič viac ako o nakopávanie zadkov. ()

furrec

Normálne by to bolo klasické trojhviezdičkové B-čko, ale, ale musím uznať film má vskutku vražedné tempo a ponúka skvelých 90 minút oddychu a jednoducho vtiahne človeka do víru udalostí a nepustí až do samotného konca. ()

Cid

Výborná akční podívaná. Jáson zase kope, střílí a vůbec mydlí ty kosmopolitní zastánce zla jak o dušu. Tento film je opět ukázkou toho, jak i velmi prostý a "mírně" kýčovitý děj dokáže zabavit a to je dle mého názoru, při výběru tohoto žánru to nejdůležitější. ()

RomaS

Výborná oddychovka. Mozek klidně můžete přepnout do power safe módu a v klidu se nechat bavit jedinečným Statham style. ()

lepo

Čínska triáda, ruská mafia, skorumpovaná polícia a všetko pod dohľadom starostu N.Y.City, tak to je štvorlístok šťastia na pohľadanie. Nie však pre nášho hrdinu Luka Wrighta, v zosobnení Jasona Stathama... Opäť - "stathamovská" klasika, so všetkým čo k tomu patrí a nakoľko ja ho môžem , tak doporučujem všetkým ..4* lepšie... ()