Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

m.a.t.o.

„Dobre, nezabijem tvojho syna. Nechám si ho tu ako zvieratko. Ako zvieratko, ktoré má veľmi krutého pána. Urobím mu také veci, za ktoré sa budem hanbiť pozrieť aj do zrkadla." Boaz Yakin si jedného pekného dňa dal na obed bryndzové halušky a zapil ich poriadnou šálkou šaratice. Nasledujúcich 30 minút strávených na hajzli sa rozhodol tvorivo využiť, a tak začal písať scenár s prozaickým a výstižným názvom SAFE. Keďže mal zjavne iné starosti, neobťažoval sa veľmi s hlavnou dejovou líniou či nebodaj detailami. Pozbieral všetko čo kedysi videl v starých akčných filmoch, dal to dohromady a poriadne zmiešal. Z houmlesáka Luka sa tak jedným ťahom stáva fešák, ktorý by natrhol riť aj Supermanovi, a to bez použitia kryptonitu. Samozrejme nie bezdôvodne, ale preto, že sa z čista jasna rozhodne ochraňovať malé dievčatko, ktoré si poctiví čínski podnikatelia zadovážili namiesto flashdisku. Aby toho nebolo málo, Boaz do hry zapojil aj (ako inak) poctivých ruských podnikateľov a (ako inak) nepodplatiteľných policajtov. Dômyselný a nápaditý scenár bol tak na svete a Boaza trápila otázka: Kto bude hrať frajera Luka? Do úvahy pripadali samozrejme takí borci ako Jean-Claude Van Damme či Steven Seagal, ale Boaz bol taký ohľaduplný, že týmto pánom nechcel kaziť ich už aj tak pošramotenú kariéru, a tak voľba padla na Jasona "rozbijem ti hubu" Stathama. Samozrejme Boaz zasadol aj na režisérsku stoličku, a tak z pomerne veľkého množstva akčných scén (pri väčšine si kladiete výstižnú otázku WTF?), je zaujímava zrejme iba tá v metre. Jason, Jason, ja ťa mám rád, ale nezaškodilo by si pred podpísaním zmluvy aj prečítať scenár a preklepnúť režiséra, lebo takýmto tempom skočíš o dva - tri roky na bulharsko-rumunskom akčnom dne. ()

blackJag

Poctivá stathamovka - důsledné ozvučení úderů, ze kterého bolí zuběna, dostatečný bojový drive, ze kterého člověk chytne skoro průvan. Obsahuje jeden skvěle natočený fórek s dvojitým přejetím jedné a tentýž osoby autem. 65% ()

Pecival

Statham je klasa, přestože půlku času vypadá jako vágus. Naštěstí si toho na place všimli a ohákli ho pak do epesního sáčka a to je hned jiná. Malá Čínská holka je zato otravná po celý film. Jinak je to docela ok, ale chtělo by to víc akce, hlavně bitek. Rusáci nebo Číňani tu sice padaj po tuctech, ale ono té akce zase tolik není, je tam i hodně vaty a vůbec... Statham první půlhodku akorát dostává nahubu. Nicméně i tak to docela ujde. ()

Hollohlaway

Nekompromisní Statham se s tím vysloveně nepáře, jeho brutálně přímočarý styl je balzám na duši po všech vyumělkovaných karate baletních vložkách. Rozhodně podařenější kousek. ()

tommmy89

Film šitý priamo na mieru Jason Stathmana - akčný film s dôvtipom, silnou šálkou drsnosti, no tentokrát to doladil i New York, kde sa film odohrával. Čo by to ale bol za film, keby sa tam nestrhne vojna medzi Rusmi, Yakuzou a policajtmi? Presne takto to naservíroval príbeh režiséra Yakina. A malá perlička filmu - nevinná malá číňanka, ktorá je génius v matematike. Všetko to do seba zapadá a strojí to celkom slušnú akčnú seansu. 4* ()

jenik71

V úvodu je to takové vlažnější, potom se to naštěstí docela slušně rozjelo. Mafiáni Rusáci, mafiáni Číňani, zkorumpovaní policajti. Všechno jedna pakáž, řekl si Statham a v několika sprškách střel a dobře mířených úderů si to postupně se všemi náležitě vyřídil a s nikým se moc nepáral. Tak to je asi hlavní náplň tohoto filmu. A aby filmaři vzbudili v divákovi alespoň nějaký soucit, nasadili k hlavnímu drsňákovi malou geniální holčičku. Výsledkem je poměrně zdařilá akční jízda. Bohužel přestřelky a honičky jsou vlastně na tomto filmu to nejatraktivnější. Safe proto zařazuji mezi lepší průměr. ()

tommy187

Tak tento film s názvom Safe ma prinútil po dlhom čase pri akčnom filmu rozmýšľať. Celkom dobre som sa bavil, hlavný hrdina Jason Statham bol presvedčivý a aj tá C. Chan pôsobila veľmi profesionálne. Emočne to na mňa zapôsobilo viac, ako som čakal. Aj keď to "neurobí dieru do sveta" tak to rozhodne človeka poteší. 60%. ()

slovan1

Statham nějak výrazně zklamat nemůže. On si debilní filmy nepíše, ve své roli kope jak vzteklý vždy. Tady je ovšem dobrý i příběh, i akce, přestřelky, bitky no a samo že Statham vládne. Zábavné celých 94 minut. ()

sedm.1

Safe je akční film, o kterém se dá s naprosto čistým svědomím tvrdit, že má pořádný koule. A jaký jiný akční film může mít v součastnosti pořádný koule než ten, ve kterém řádí Jason Statham. Skutečně, právě Statham je nyní tou jedinou čistě akční hvězdou, která dokáže dát tomuto žánru pravou tvář. A který jiný borec součastnosti by dokázal v jednom 80-timinutovém filmu zlikvidovat tolik parchantů, než jako opět právě Jason. Ostatní rádobyhrdinové jsou rádi, když vymlátí, případně vystříli jeden gang, Jason to vezme šmahem a zlikviduje čínskou mafii, ruskou mafii i zkorumpovaný poldy naráz. Že to musí být strašný blábol? Ani náhodou. Jason to vážně zvládne, a to s takovým přehledem, elegancí a gustem, že prostě jen jednoduše potvrzuje, jak moc údernej řezník to je. Navíc, při každém jeho novém filmu tvrdím, že už snad ani nasranější a drsnější být nemůže, vždy mě ovšem rychle vyvede z omylu a ani Safe není naštěstí vyjímkou, ani zde nezná slitování a likviduje všechny tak zapáleně a nekompromisně, že je to jedna velká radost a lahůdka sledovat. Zápletka je pak sice možná na tu krátkou stopáž až moc přeplácaná, nicméně má neuvěřitelný spád, jde o nehoráznou lavinu akce, která je naprosto delikatesní, a to i díky úžasně zvládnutému nasnímání, všechny souboje i veškeré přestřelky působí nesmírně živě, zároveň jsou ale i opravdu přehledné, což je až nevídaná vyjímka, většinou totiž právě tyto akční kamery zdevastují veškerou choreografii akčních pasáží, kdy je divák nucen sledovat jen jeden velkej, nepřehlednej chaos rukou a nohou, zde to ale vůbec neplatí, prostě paráda, přehledná akce z první ruky!!! Já si zkrátka Safe užil na výbornou, perfektní, superdrsný, nasraný Statham, neskutečný dějový spád, dokonalá akce, zkrátka pecka, jen tak dál Jasone, jsi drsoň číslo 1 a já ti to žeru na 100%!!! ()

kenkaku

Jasona Stathama mám rád, protože od filmů kde hraje vím co čekat. Umělecký dojem to fakt není. Někdy je to horší někdy zase lepší. Příjemným bonusem je když mě film neuráží - a to Sejf sakra nedělá. Dokonce jsem se několikrát přistihl, že se mi líbí jak jsou natočené honičky nebo přestřelky. Je to vážně přehledně natočené a vypadá to opravdově. To se mi líbí. Stathamovi sice chvilku trvá než se dostane do ráže (ze začátku jakože trucuje a moc se nepředvádí). To se ale naštěstí obrátí a rozjede se celkem příjemná podívaná, kde Číňan mluví mezi svýma Čínsky (respektive Mandarínsky ;)), Rus zase Rusky a celkově to působí moc dobře (a to že se všichni navzájem pomlátí je snad jasné). Za sebe říkám hezky natočená akční podívaná se vším všudy. Prostě přesně tak "stathamovské" akorát. ()

ZkuKol

Jason asi chtěl další akční béčko, ale Boaz akci neumí, ve filmu její málo a scénář je tak tak omluvitelný pro "béčkový" žánr. Film prostě není vhodný ani pro fanoušky akce, ani Jasona a výjimečně nezachraňuje ani prostředí NY... 30% ()

LexBarker

Jasone,všeho moc škodí...Což o to,našlápnutý jsi to měl dobře,ale pak se to cestou nějak podělalo,pro samou akci se vytratil i původní nápad filmu...Beng beng,pif paf,buch buch...to je i na Tebe dost málo... ()

herr_carter

"Rozstřílet,vykuchat,popravit..".......pro filmy se Stathamem mám slabost odjakživa, tento byl navíc opravdu i o stupíneček lepší, než-li většina jeho klasických, 3*, "oddychovek"...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Seti

Béčko jak prase, ale setsakra výživný. Jason mě v poslední době už začínal dost nudit, proto nevím, čím to je, že zrovna Safe jsem si tak vychutnal. Asi proto, že zas nazul ty správný Kurýrovský cvičky, vybrousil pohled a rubal to hlava nehlava. Jen ten vošizenej závěrečnej fight Yakinovi jen tak neodpustim. ()

serger

Jason Statham se tentokrát dostává do role ochránce malé holčičky, kterou se kvůli jí vlastněnému seznamu čísel snaží zmocnit policie, ruská i čínská mafie. Zápletka je sice jednoduchá, ale tomuto filmu bohatě stačí - dá se na ni roubovat jedna akční scéna za druhou, při kterých tábory zloduchů řídnou přímo úměrně tomu, jak dlouho se Statham pohybuje na scéně. Velmi příjemná a divácky nenáročná oddychovka. ()

Chipsonator

Jo takoví druh filmů já můžu. Sice u takového druhu filmu nemůžete hledat nějaký promyšlený příběh, ani nějak propracované postavy, ale pokud tu něco najdete tak je to násilí, akce a nadávek. A v hlavní roli je Jason Statham, můj akční král téhle doby. Tenhle film rozhodně není nic převratného, a rozhodně to není film o kterém se za rok, za dva bude mluvit. Ale na hodinu a půl dokáže zabavit a to je hlavní. 70% ()