Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

mala_kea

Statham ve své lepší tváři. Béčko v dobrém slova smyslu. Tady se na ni nehraje, na nic neukazuje ani neodkazuje. Svižné, akční, sexy. ()

mourinho

Ani špičková brutální akce a nekompromisní surové bojové scény to na čtyři hvězdy nevytáhnou. Scénáristicky mi totiž SAFE silně evokuje ty nejtrapnější seagalovky. Rusáci, Číňani, zkorumpovaní policajti, prostě grázl kam se podíváš a mezi nimi hrdina, zachraňující geniální čínské děcko, jež má v hlavě kombinaci čísel k sejfu s 30 miliony dolarů. Statham se s tím naštěstí vůbec nesere, kosí jednoho hajzla za druhým a běda náhodným kolemjdoucím. Materiální škody jsou nevyčíslitelné, řinčí sklo, výlohy, rozbíjejí se auta, je zkrátka na co se dívat. Někdy to už ale tvůrci s tou hloupostí docela přehánějí a ani Statham nezachrání všechno. ()

hEROic

prvni tretina o nicem, pote se vse nastesti rozdeje do dnes jiz klasickych Stathamovskych koleji... pribehu netreba se venovat, ten ma jako obvykle nulu :) ale nakladacky jsou to solidni a obcas i humorny... necelych 60% ()

jirkis

Svižný poutavý akční film se spoustou akce a povedených přestřelek. Zápletka mohla být o něco lepší, holka, co si všechno pamatuje, je zvláštní. Začátek filmu byl mírně kostrbatý, ale pak se vše rozjelo a ne a ne se zastavit. Což je jedině dobře. Je to o něco lepší, než Mercury, a taky se u něj dobře pobavíte. Mám z něho dobrý pocit... ()

MickeyStuma

Akční jízda v hongkongském stylu, která téměř nenechá vydechnout. Pomalý rozjezd nám dává čas seznámit se s postavami příběhu a pak to jede v takovém fofru, že stačí jenom mrknout, a nevíme co se děje. Příběh je srozumitelný, a dokonce trochu i citový, což nebývá v amerických snímcích tohoto ražení zvykem. Jedná se o snímek natočený ryze v současném švihu. To znamená, že akční sekvence, ať přestřelky nebo souboje, jsou značně tvrdé a rychlé. Vyprávění si drží svůj rychlý spád a jedinou chvilkou nenudí. Jason Statham tu opět předvedl své adrenalinové vystoupení, což už je od něj tak nějak očekáváno. Pro někoho akční výplach mozku, pro mne drsný akční snímek, který má grády, a který potěšil. ()

Wallis3

Taková ta rychlokvaška film, kde se furt střílí, sem tam mluví. Statham zgómne čínskou čučoriedku, cosi se v něm hne, a pak s neomylností ví koho domlátit, postřílet a na nic se neptat. ()

bararich8

Další Stathamovka. Poslední dobou už to není, co to bývalo a vše se utápí v šedém průměru a ani akce nijak nepřekvapila, navíc tentokrát se kamera třásla více, než bylo zdrávo a souboje se tak staly už naprosto nepřehlednými. Kdy se dočkáme starého dobrého Kurýra? 3* ()

ZackSawyer

Jason to mydlí a nestárne! To vše činí šlechetně a čestně, jen tak dál a houšť a větší kapky! Má to spád, šťávu a koule. Luku ty musíš mít ale velký koule jo takový, že nemůžu ani chodit :-D ()

Kingjiri

Chvíli trvá, než se Stathamova postava rozhejbe, ale bitky a přestřelky s nim jsou dle očekávání koukatelný a v tomhle případě i slušně natočený. Celková technická kvalita snímku je na akceptovatelný úrovni (zajímavá kamera) a hravě strčí do kapsy většinu novějších béček s Van Dammem, Seagalem nebo třeba Lungrenem. To samý se ale nedá říct o příběhu, kterej "zdatně" konkuruje různejm video filmům pochybný kvality. Ale v akčnim žánru stejně většinou o příběh přimárně nejde, takže jsem relativně spokojenej a Safe hodnotim jako sympatickou žánrovou jednohubku. ()

KOOHA

Nesmyslnej film bez hlavy a paty, kterej vám z hlavy vyšumí ještě dříve než ho dokoukáte. Ztráta času, pokud se vážně nenudíte. Jednou pustit pakliže jste příznivcem Jasona, ale nakonec si sejně řeknete co já hovado sem na to koukal... ()

darkreider

Slabý priemer. Prvá polhodina, ktorá nás má uviesť do deja, je celkom nuda, nič moc sa tam nedeje a masér Jáson dostáva každú chvíľu na budku. On ten dej nie je tak sofistikovaný, aby zasluhoval dlhé intro. Film začína odsýpať až Jáson vyfasuje padnúce sako a začne kosiť okolitý póvl. Žiaľ by to tej akcie znieslo podstatne viac a vata by chcela preriediť. Akcia je už tradične v hektickom strihu s dôrazom na detail (pneu/ruky/nohy/stola....), takže ten epileptický hype cítiť, ale čo sa to tam vlastne deje vidieť nie je. Žiadne terno. ()

dandislav1991

To si z toho filmu odnesu?! Statham je nesmrtelnej, Policie zkorumpovaná víc než jsem si myslel, číňani neuměj mířit, rusové neumí mířit, malá holčička má v hlavě lepší paměť a procesor jak komp a celkově je to nářez jako kr**a! :) ()

Luisis

Jak tady čtu ty vaše komentáře, tak zjišťuju že nemáte koule. Parádní akce, skvělá kamera a střih. Přiznávám, že scénář malinko béčkoidní, ale jinak, Yakin WELL DONE!!!! - 80% ()

Joppo88

Typická Stathamovka! Jason pobije, čo mu príde do cesty - ale štýl sa mu musí uznať. Tentokrát medzi čínskou, ruskou a poicajnou (ako inak) mafiou... O akciu nebola núdza, ale o nejaký hlboký zážitok už hej... Ale čo, aspoň to tam lietalo :-) ()

PlutisMovie

Taková ta klasika s Stathamem, buch buch, prásk prásk. Dálší do serie Zastav a nepřežiješ, Kurýr, blitz a tak dále a tak dále, vždyť už to znáte... Nic nového, budete se ale bavit. 60% ()

Rockerman

Divoké přestřelky, rvačky, hromady mrtvol, čínský i ruský gang, zkorumpovaní policisté a politici, jen jediný je spravedlivý a dobrý. Uhodnete, kdo to je? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Jason Statham ve své typické roli zachránce. Tentokrát zachraňuje před všemi těmi lumpy malou číňanku Mei, obdařenou fenomenální pamětí na čísla. Pro fanoušky akčních filmů asi lahůdka. Pro mne, který se na tyto filmy dívá proto, protože je tam ten specifický humor (rozuměj velmi přehnané scény), spíše zklamání. Tedy ne, že by to nebylo přehnané, ale chyběla mi tam nějaká "top" scéna, na kterou se nezapomíná. ()

Sgt.Cliffer

Solidní akčňák s jedním z mých nejoblíbenějších ranařů. Dost střelby, dost zlomených kostí, dostatečná honička. Když chcete slušný, svižný akční film, od kterýho nečekáte zázraky, Safe je volba pro vás. 3* jsou naprosto adekvátní. Ikdyž je tu jedna věc, kterou musim pochválit. Když pominu klasickou ameriku, kde nakonec všichni dostanou co si zaslouží (alespoň v rámci možností) + umře alespoň 1 černoch - jedno klišé krásně vymázli. Ona závěrečná bitka mezi Lukem (Statham) a Alexem (Mount) je zajímavě vyřešená. Tak dávám ještě čtvrt hvězdy jako bonus. ()