Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

baribal odpad!

První díl byl nápad, který byl nekvalitně realizován, druhý díl nepřináší nic nového a navíc je do půlky nudný a od půlky už nechutný. Už nikdy víc. ()

RasputincZ

Úchylnější, zvrácenější a povedenější než jednička. Jedna věc se Sixovi upřít nedá, má geniální tah na branku co se týče obsazení zápornáka. Martin je totiž ještě větší slizák než šílený věděc z jedničky. Navíc se Six snaží o vykreslení Martinovy postavy a o jisté odůvodnění jeho počínání. Obávám se, že nemá vůbec cenu film jakkoli řešit nebo rozebírat, protože celá první polovina se skládá z vaty, přípravy a pózy. Jediné, o co ve filmu Sixovi a jeho cílovým divákům jde, je přeci vytvoření stonožky, její následné trávení a tentokrát i znásilnění. Do jisté míry je to škoda. Jak jsem psal už u prvního dílu, celý námět selhal v realizaci a zde je to podobné. Martin za celý film nepromluví a zmůže se jen na naprosto oplzlé gesta, film je točený černobíle a pokud se odehrává mimo místnost, prší. Celé to působí neskutečně prvoplánově a falešně, nikdo nebude Sixovi žrát pokusy o navození hororové atmosféry (déšt, výpad elektřiny apod.), když se jen chtěli podívat na zvrácenou podívanou, kterou jim režisér v teaseru slibuje. Vytvoření stonožky je o to nechutnější, že je prováděno naprosto běžnými předměty, což z toho sice dělá nechutnější podívanou, ale pro diváky, kteří viděli díl první už výsledek nebude zdaleka tak šokující, spíš něco, co už viděli (ikdyž ne tak dlouhé :) ). Velký kámen úrazu je ovšem tupě otevřený závěr, jakoby se režisérovi celý koncept rozsypal pod rukama ve stejné chvíli jako v jedničce, v gradujícím finále, kde mělo dojít k vytouženému závěru ne jednoho diváka. ()

esopesokeso

Pfffrrr.. pfffrr..Pffff.. Pffrr .. Ja sa teraz ani nezmôžem na nič.Tento film si so mňou úchylne a veľmi zvrhlo pohral, že momentálne som vypatlaný a nemám slov. ()

kaylin

Martin není sofistikovaný magor jako doktor Heiter. Je to prostě malý tlustý mužík, který se potýká s tím, že mu jeho oběti umírají, operovat neumí, je z toho frustrovaný, jeho bližní mu moc nepomáhají. Nakonec ale dojde úspěchu, nakonec se mu to podaří. V čem je tedy nový díl jiný? Lepší? Tak v první řadě je stonožka výrazně delší, protože už má dokonce deset článků. V druhé řadě poukazuje, alespoň zpočátku na to, jak moc nás dokáží média ovlivnit. Je snad tohle, co se nám snímek snaží říct? Anebo je to všechno jen v tom hnusu, který se nás snaží šokovat? ()

topi

Kurva! Čekal jsem hodně, ale tohle mě rozsekalo! Černobílá barva snímku je opravdu na místě, vidět to v barvě by bylo hodně nechutný a asi by to nebylo ani ono. Ta černobílá barva filmu dělá hodně děsivější a ponurejší atmosféru a v posledních třiceti minutách je to jeden obrovskej nechutnej a humusáckej masakr!!! Fakt síla a přitom skvěle natočená! Hlavní uchylák je opravdu odporný zakrslý malý hnusný prase, který za celý film nepromluví jediné slovo a vydává pouze různý zvuky. Jeho matka je taky dost švihlá a byt, ve kterém přebývají má odporně zatuchle tísnivou atmosféru. To všechno dělá i ten černobílý obraz a snímku to bez debat jenom přidává. Je to vlastně spíš takový drsnější psychologický drama, než vyloženě horor. Jsem velice moc zvědav na třetí díl, tohle snad už ve zvrácenosti ani překonat nejde...Rozhodně jsem hodně natěšen!!! ()

Philcze

Jednička aspoň měla jakousi zápletku a o něco se pokoušela. Dvojka je už čistý torture-porn natažený na hodinu a půl nudy, kdy se vlastně "něco děje" až v závěrečné dvacetiminutovce. Do té doby jen tlouštík sleduje jedničku a sem tam někoho uhodí do lebky. Hnusné to je, budiž, ale to ospravedlnění existence závěrečným zvratem krutě nefunguje a rozhodně nenutí k nějakému přemýšlení. Což bych hororu nikdy nevytkl, tam něco podobného nečekám, ale dokážu si živě představit jak Tom Six sedí nad stolem a směje se pod fousy, že nás nakonec nechá přemýšlet o tom, na co jsme to sakra koukali a proč jsme to dělali. A do trojky se doporučuji rychle usmířit s Laserem a nějak ho tam nacpat. Jeho slizké charisma vyloženě chybí... 20% ()

Helo

Stejný případ jako první díl: 1* za ještě skvělejšího úchyláka a větší zaměření na něj, 2.* za ještě šílenější nápad (včetně filmu ve filmu). Jinak opět o ničem asi. Ještě jedeno bezvýznamné plus, za navození pocitu sledování takových těch "nalezených" 50 let starých psychozáběrů, které sledují oběti v duchařských hororech, ()

Hamaradža

Možno som narušený, alebo tak čosi, ale druhá stonožka je s trochou nadhľadu neuveriteľne vtipné a umelecky sympatické guilty pleasure, klenot série a Sixov mentálny výgrc ktorý uspokojuje všetky moje filmárske slabosti. "Stop your crying, your tears only make Daddy's willy harder!" ()

JohnMiller

Jediné plus ktoré som na tomto celom našiel, bola kostra a samotná myšlienka filmu. V podstate ide o pokračovanie v alternatívnom svete (teda akože vo svete našom, s porovnaním prvej časti) Kde je jednotka vlastne iba film a len tak náhodou sa jednému psychopatovi, tak zapáči, že začne snívať o vlastnej stonožke. Tentoraz nie však o spojení "iba" troch ľudí, ale rovno dvanástich. Avšak je to nesmierne tupý film, asi jeden z najtupších aké som kedy videl. Tvorcovia vyslovene urážajú diváka, tým, že im naservírovali toľko nelogickosti, chovanie sa ľudských postáv z IQ nižším ako slimák a nereálnych mučení. Ako, zase..... Uznávam a netvrdím, že bola jednotka postavená na realite, to nie, ale veci ktoré sa dejú tu, už zastavujú fungovanie mozgu. To by som mohol prvú časť rovno nazvať reálne vyzerajúci snuff. Hanblivý, depresívny, z detstva traumatizujúci (Vlastný otec ho znásilňoval) postarší muž, ktorý pracuje ako nočný vrátnik na parkovisku, začne mať divné chute po zhliadnutí ľudskej stonožky. Po čase mu to nedá, prenajme si skladisko a s parkoviska začne unášať ľudí. Toto trvá niekoľko dní, možno aj týždňov. Záznam s kamery si nikto nepozrie, ani unesených ľudí nehľadajú, unesený ľudia sú priviazaný lepiacimi páskami a ani raz sa nepokúsia ujsť... Čudné a zároveň tupé. Tak, ale herca do hlavnej úlohy vybrali famózneho .. Ten je tak škaredý a odpudivý, že to snáď ani nieje možné. Rozhodne to bolo drsnejšie a zvrátenejšie ako jednotka, o to tu šlo. Avšak takúto operáciu by od bolesti nezvládol pri zmysloch určite nikto.. V jednotke ich aspoň doktor umŕtvil novokaínom a vyzeralo to viac menej uveriteľne, ale tuto ich iba omračoval páčidlom, na čo sa prebrali za pár sekúnd. Nebolo to príjemné sledovať, ale rozhodne som s toho nemal tak zaťažujúci vnútorný pocit ako z jednotky. Keď si to porovnám z jednotkou (čo vlastne robím celý čas) Príde mi, že každá časť je v niečom lepšia a v niečom horšia, takže to hodnotím viac menej na rovnako. ()

AlistairMir

Myslím, že podobně jako třeba Srbski film (bo jak se to jmenovalo) se i tento snímek dočká jakéhokoli hodnocení od odpadu po plnou palbu a jedni ho budou milovat, druzí nenávidět. Já osobně jsem právě zjistil, že filmy, které se snaží za každou cenu šokovat a být jen a pouze zvrácené a nechutné, mě neděsí, neznechucují a ani nešokují...pouze neskonale nudí a totálně otravujou... ()

L_O_U_S

Pokud si Tom Six stanovil za cíl maximálně znechutit diváka, může si alespoň za mě pogratulovat (tentokrát jsem měl vážně nutkání to prostě vypnout). Má-li být třetí díl o dost hnusnější než dvojka, nedokážu si dost dobře představit, kde by se ještě dalo přitlačit na pilu. Pokud chtěl Six oslovit atmosférou, povedlo se mu to napůl - ona černobílá kamera vyniká především při bytových scénách à la Mazací hlava, jinak působí vesměs samoúčelně. Ovšem úchylného záporáka, toho si prasák Six umí vždy vybrat skvěle. (716., 3. IV. 2012) ()

Trevor

Tak, a to som sa bál, že nikdy Rudu z Ostravy a.k.a Verbal neuvidím, a on Vám dostal hlavnú rolu v pokračovaní ľudskej stonožky. Ale teraz už vážne. Druhý diel je o poznanie lepší. Čiernobiele spracovanie, scénar aj kamera spravili výrazný krok vpred. Pravdepodobne kvôli reakciám niektorých ľudí na prvý diel samotný režisér viackrát pripomenie, že prvý diel bol iba film a aj koniec ostáva otvorený tak, že nie je jasné, či celý druhý diel nebol iba predstavou hlavného hrdinu.Odhliadnuc od námetu je príbeh otvorený zhruba ako v Lynchovej Mazacej hlave, čiže nie je jasné či to je realita alebo iba predstavy dotyčného človeka. Scéna v ktorej hlavný hrdina rozsvieti v izbe a hľadí na svoju matku bodajúcu do postele, kde si myslí že leží on a jeho následný výraz tváre a celkový záber naňho je skvostom kinematografie. Od piatich hviezdičiek film delilo málo. A že je celkové hodnotenie tak nízke ma neprekvapuje.To je údel surrealistických filmov.Nikdy neoslavia masu.Sú skôr pre filmových labužníkov. ()

Aleee89 odpad!

U jedničky si člověk ještě říká, že je to tak blbé a bizarní, až je to v jistém ohledu lákavé. Ale u dvojky už jsem ty pocity neměla. Ujetější snímek jsem asi neviděla. Hlavní postava se jim povedla, takového úchyla aby jeden pohledal. Scény, které se nerozpakují před ničím, dohromady je to ale jen šílená změť nechutností, korunovaná šíleným střihem. ()

Eldrick

Ze zvědavosti jsem se podíval, kam až může chorý mozek Toma Sixe (jméno očividně okopčeno od Nikkiho Sixxe) zajít. Nutno dodat, že překvapil inovací a diametrálně odlišnym přístupem k sequelu. Formálně je film na profesionálnější úrovni než prvotina, ale ani černobílý obraz tomu nedodá punc artovosti. Pro mě je to pořád samoučelná přehlídka sraček vyblitých jedním magorem na plátno. ()

SonG odpad!

Ok, Tome Sixi, vezmi toho hnusnýho tlusťocha a běžte do prdele. A už nikdy z ní nevylejzejte. Tohle je ten největší hnus, co jsem kdy viděl, a to mám hodně silnej žaludek. Horrory a nechutnosti ano, rodící maminky za běhu a hovna na kameře...ne. (Omlouvám se za sprosté výrazy,ale jinak to tady u toho snímku vystihnout nešlo...vlastně by se to dalo napsat ještě mnohem hůř). ()

ilemas

Tom Six je totální psychopat nebo naprostý génius. S tak úchylným nápadem ještě nikdo nepřišel. Mnohem nechutnější a brutálnější než jednička a to má být oproti trojce pohádka. Horory tohohle stylu nemusím, mám raději spíše napětí než nechutnosti a ne, že bych se v tom vyžíval, ale spíše ze zvědavosti co se vše točí jsem to chtěl vidět. Všechny stonožky jsou z filmového a morálního hlediska ten největší odpad, ale protože jsem nikdy nic zvrácenějšího neviděl tak zvedám hodnocení za nechutnosti pro úchyláky na tři. Kupodivu mě ty nejodpornější záběry nic nedělali a dokonce jsem u toho opět večeřel hnědou houbovou praženici. Možná proto, že film je snad déčko tak takové věci beru s velkým nadhledem a nevím, zda se mám u toho smát. Samozřejmě je to šílenej nápad, snad kdyby to bylo zpracováno v áčkovým filmu, tak bych to bral jinak. ()

easaque

-2* Co napsat k tomu asi nejznámějšímu úchylně zvrácenému hororu, který hodně z nás už vidělo - asi proto že takové nechutnosti lidi přitahují. Ale přece jen se chci trošku rozepsat k oběma viděným filmům - občas přetáčeným, bez nichž bych to nedokázal. Nápad je rozhodně "odporně geniální" a Mengele by měl z Toma Sixe určitě radost, takže se režisér trefil do černého, stejně jako s výběrem odporných hlavních protagonistů. Bohužel námět nestačí a režijní schopnosti pokulhávají hlavně v prvním dílu. To platí i o hereckých výkonech "jednotlivých součástí stonožky", ale vlastně se nedivím, že získat pořádné herce bylo těžké. Stejně nechutná byla i dvojka, ale v ní se už rozhodně zdokonalil a je přesvědčivěji ztvárněna a inspirace pro fanouška úvodního filmu mi přijde jako dobrý nápad. Zvrácenost situací je ve své podstatě často zdrojem absurdního černého humoru, tak se to dá brát z nadhledem a proto je to pro mě zkousnutelné. Ale opravdu není další důvod se k nim vracet a třetí už rozhodně nedám. Je to odporné, ale oběma dílům dám nakonec 2 hvězdy, ale každému z jiného důvodu. [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART:0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()