Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

O.Peta

Jednoznačně z trojice Marilyn, Edgar, Železná lady vychází Marilyn jako vítěz. Příjemný film z pěkně nasnímaného britského venkova, který není zbytečně překombinovaný. První půlku jsem si vážně užíval. Koukat na excelentního Kennetha, vtipné natáčení a rozruch okolo Marilyn. Druhá polovina se zúží jen na hlavní dvojici a to už mě po čase docela nudilo a začínal jsem mít ztrápené Marilyn dost. 70% ()

GodComplex

Uz z traileru bylo jasne, ze Michelle Williams to hrani si na Marilyn silne nedava. Vzhled a fakt, ze postrada magii puvodni MM bylo jasne, ale me vytacela nejvic tim snazivym napodobovanim, ktere vyznelo dost trapne. Na to si ale nekdy v pulce zvyknete a muzete si vychutnat mozna az zbytecne minimalistickou rekonstrukci chvilky zivota ikony zlate ery Hollywoodu. Chybel mi tam nejaky vetsi rozsah, nejake to hvezdne epikusu, ktere by z toho udelalo velky film, tohle na me pusobilo jako takova neskodna b-side. "That's what she does, she breaks hearts. She'll break yours." 5/10 ()

Macejko

Okúzľujúce. Nie emočná bomba, proste len... okúzľujúce. Herci sú vychutnávkoví a nádhernej a skvostne hrajúcej Michelle som sa jednoducho nemohol nabažiť. Bola tak dobrá, že akosi odmietam uveriť, že by skutočná Marilyn Monroe mohla byť ešte o niečo lepšia. Asi nadišiel čas zabrúsiť do jej filmografie. ()

Lum3n

Příjemný snímek. Proti většině dobových životopisných filmů svěží a dynamické, Michelle Williams i Kenneth Branagh si své nominace bezdiskuze zasloužili. ()

numi

Lyrické, zasněné, místy kouzelné, ale také epizodní, prázdné a prchavé. Na konci zůstane jen vzpomínka na příjemný výkon MW. ()

Tirion

Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, jak snímek vnímat. Došel jsem k závěru, že abych mu neuškodil, tak ho budu brát jako romanci na londýnském předměstí. Ne že by jich německé a britské televize nechrlili stovky, ale vzhledem k tomu, že vlastně skoro neznám Marilyn Monroe a její příběh, tak jsem nemohl učinit jinak. Michelle Williams ve spolupráci s ostatními britskými herci (Branagh, Dench, Redmayne) září. Je to dokonalá souhra. Michelle pak vytvořila dokonale komplikovanou postavu. Absolutně jsem věřil jejímu rozpolcení, její nevypočitatelnosti a jejímu šarmu. Dost se jí sice vyčítá, že v poměru s pravou Marilyn působí jako slon v porcelánu, avšak pro mě byla dokonalá - okouzlující, křehká a smyslně sexy. Pokud ale od celku odstřihneme herce, tak nám nezbyde skoro nic. Příběh je netáhnoucí a neatraktivní. Ve výsledku je to tak skutečně jen ta romance na předměstí, které trochu pikantnosti přidává jen to, že se odehrává na pozadí velkého filmu a velkých herců minulosti. ()

blackrain

Michelle Williams byla jako Marilyn Monroe naprosto perfektní. Musela se zřejmě na svou roli velmi pečlivě připravovat a skutečnou Marilyn pozorně studovat. Ale jen jedno se jí nepovedlo, ze skutečné Marilyn něco vyzařovalo a to Michelle Williams vystihnout nedokázala. Colin Clark byl skutečně odhodlaný a ambiciózní mladíček. Nadšení a zápal pro věc nescházelo. Pracovat s Marilyn Monroe vyžadovalo pořádnou dávku úsilí, které si určitě muselo vybírat svou daň. Já bych na to ty nervy neměla, takže bych se minimálně vztekala jako Petr Čepek v Trháku. Čím více jsem se ponořovala do tohoto filmového příběhu, tím více se předemnou objevovala naše miloučká Ivetka Bartošová, které všichni ubližují a nikdo ji nechápe. Asi už potřebuju dovolenou, když můj mozek dokáže přirovnávat jednu ke druhé. Ale asi na tom něco bude. Jedna i druhá si jsou svým nevyspytatelným způsobem chování podobné jako vejce vejci. Další milý snímek, který zapadá do škatulky retro. ()

kaylin

Jak se vlastně pracovalo s Marilyn Monroe? Jaká byla v soukromí? Jaká na place? Koluje mnoho drbů i pravd, "Můj týden s Marilyn" pak předvádí legendární herečku ve světle, které nemusí každý divák znát, hlavně pokud se nikdy s touto osobností blíže neseznamoval v některém z jejích životopisů. I tohle je vlastně životopisný snímek. Hlavní postavou není přímo Marilyn, ale vlastně třetí asistent režiséra Colin Clark, kterého ztvárnil Eddie Redmayne ("Černá smrt"). Colin Clark je skutečnou postavou, autorem předlohy a mužem, který se skutečně s Marilyn setkal a prožil s ní onen titulní "týden". S Marilyn se setkal během natáčení nenáročné komedie "Princ a tanečnice", kterou režíroval Laurence Olivier a kde spolu s ním měla Marilyn hrát hlavní part. Z tohoto důvodu se americká krasavice musela přemístit na čas do Anglie a vyrovnat se se skutečností, že Laurence Olivier je velmi náročný tvůrce a nenechá se příliš ovlivňovat jejími rozmary, na rozdíl od mnohých vlezdoprdelků. Film krásně zachycuje, jak byla Marilyn náladová, jak se snadno dala ovlivnit hlupáky a že s ní bylo skutečně těžké pořízení. Na scénu chodila pozdě, nepamatovala si text, a když se jí nechtělo, prostě se vůbec nedostavila. Kenneth Branagh dostal roli legendy Laurence Oliviera, což je do jisté míry drobná ironie. I Olivier byl známým shakespearovským hercem a režisérem, stejně jako Branagh. Jejich díla jsou i často srovnávána. Tímto filmem se pak jejich osudy propojily. Právě na hercích a jejich schopnostech film stojí. Michelle Williams potvrzuje, že už není jen holkou z "Dawsonova světa", ale charakterní herečkou, o které ještě uslyšíme. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/lode-stud-zoo-marylin-pulnoc-v-parizi.html ()

..Lucas..

Moc jsem od filmu nečekal, ale nakonec se mi líbil fakt hodně. Líbil se mi příběh, zpracování, ale hlavně výkon Michelle Williams, úžasný. I když musim říct, že Marilyn byla mnohem krásnější. Eddie Redmayne se do své role hodil a i jeho výkon se mi moc líbil. ()

Neffy

Film jsem vyhledala hlavně z důvodu, že v něm hraj Emma Watson. Byla jsem velice zvědavá, jak herečka z HP zvládne i jiné role. I když měla malou roli, tak se mi líbila a myslím, že z celé trojice HP je nejlepší. Co se týče filmu, tak jsem byla spokojená. Mám velice ráda typ filmu, ve kterém se natáčí další film či je z filmového prostředí. Ovšem musíme to zde brát s rezervou, přesto myslím, že je to vydařený snímek, ale jen na jedno shlédnutí. ()

slunicko2

Ode všeho trochu. 1)  Fakt, že se Marilyn Monroe zapsala do dějin filmu jako sexuální symbol, je mi vcelku ukradený. Životopisné snímky obecně neukazují tolik příslušnou osobnost, ale spíše autora předlohy. Takže teď víme, co si scenárista Adrian Hodges myslel, že si Colin Clark o Marilyn myslel a jak to všechno pochopil režisér Simon Curtis._____ 2)  Otázkou je, proč by mě měl příběh nějaké přitažlivé holky zajímat. Ano, internet je plný nejrůznějších názorů na ni, obrázek si udělám už po přečtení české Wikipedie a mohu se na filmy s ní podívat a posoudit sám, jak moc na mě její vnady zapůsobí. Příběh herečky či modelky Marilyn není nijak zvláštní či osobitý. Zajímavější je její příběh lidský, ale ani ten si v konkurenci nejrůznějších dramat křižujících filmovým světem příliš neškrtne._____ 3)  Takže nakonec člověk jako já se na film podívá čistě ze zvědavosti a taky trochu kvůli špičkovému hereckému obsazení. 29letý Eddie Redmayne (asistent Colin) mě uspokojil stejně jako šarmantní 31letá Michelle Williamsová či můj oblíbený lehce uhrančivý 33letý Dominic Cooper._____ 4)  A tak nakonec jsem dostal ode všeho trochu. Něco životních příběhů, něco dějin filmu, něco britského herectví, něco přitažlivých kluků, něco dobové atmosféry. Ničeho není tolik, aby to samo o sobě film povýšilo na film, který musím vidět. Ale všechno dohromady mě tak trochu uspokojilo. Takže i já dám tak trochu hvězdiček. ()

Thomassi

PŘÍBĚH: 3/5, AKCE: 0/5, NAPĚTÍ: 2/5, VIZUÁL: 2/5, HUMOR: 1/5, HUDBA: 2/5. Bohužel filmová Marilyn nemá takovou šťávu jako ta pravá. Dějově celkem nudné, ovšem po historické stránce dílo, které stojí za vidění. 60%. ()

salalala

Tak nějak vcelku příjemné, leč povrchní nahlédnutí do jedné životní etapy Marilyn Monroe. Curtis se o nějaký přesah moc nesnaží a asi až moc spoléhá na vynikající herce, kteří to někdy táhnou sami. Williams je velmi dobrá a pokouší se o veškerou možnou hloubku své postavy, nominace na Oscara je asi správná, i když mi to nějak extra nepřišlo. Nejvíc tu ale kraluje Branagh, který si sira Oliviera jasně užívá a vychutnává a svými hláškami baví asi nejvíc. Redmayne taktéž není špatný, ale s ostatními krok příliš nedrží. Jinak je to až moc epizodické a hodně postav se tu objeví a zmizí, aniž by měly větší opodstatnění (PR manažer Toby Jones) a spousta osudů je tu jen naznačena a nedořečena. Linie s kostymérkou se mi zdála taky trochu navíc. Na druhou stranu je to taková fajn dobovka s hezkou výpravou a kostýmy, příjemnou muzikou a decentním erotickým napětím, což oceňuju. Není to žádný zázrak, ale za vidění to určitě stojí. Hlavně kvůli hercům dám čtyři hvězdy a 70%. ()

Mr.Pumpkin

Na úvod je třeba říci, že Můj týden s Marilyn není zdaleka takovým filmem, jakým mohl být. Stačilo trochu více režijní invence a více odhodlanosti scénáristů a mohl to být výjimečný snímek. Hlavní předností filmu je herecké obsazení v čele s výbornou Michelle Williams, která sice nevypadá úplně jako Marilyn Monroe a možná ani nemá takový sex-appeal, ale přesto je naprosto přesvědčivá a dokáže ukázat Marilyn i v jiném světle, než jak ji známe z jejích filmů, tj. zničenou, tápající a o sobě pochybující ženu. Kenneth Branagh je v roli Oliviera skvělý, Judi Dench a Julia Ormond i přes malý prostor taky potěší a nakonec ani Eddie Redmayne nezůstává tolik pozadu. Teď se ovšem dostáváme k zásadní slabině filmu a tou je skutečnost, že film tak nějak směřuje (možná spíše nesměřuje) odnikud nikam. Tam kde začíná, tam v podstatě končí, aniž by přišel s nějakou myšlenkou či se dostal hlouběji pod povrch. I přesto ale musím říct, že jsem ve společnosti výborných herců (kteří jsou důvodem pro čtvrtou hvězdu mého hodnocení) těch 99 minut strávil poměrně příjemně. 70% ()

togaf

Michelle Williams byla jako Marilyn výborná, zamotat hlavu "trojce" by určitě svedla i v reálu. Vychvalovaná Emma Watson mě moc nezaujala, navíc měla příšerné vlasy. Michelle naopak byla neskutečně sexy, zvlášť ve svých tanečních číslech, bohužel tam ale chyběla ona pověstná jiskra MM. Zní to jako klišé, ale jak jinak to neuvěřitelné kouzlo Marilyn popsat? Silné 3 *, možná časem zvednu na 4. ()

FilmFan24

Plný zážitků z právě dočtené knihy Anthonyho Summerse "BOHYNĚ: Tajné životy Marilyn Monroe", kterou mohu vřele doporučit, jsem byl strašně zvědavý na film o událostech, které se odehrály během natáčení "Prince a tanečnice", které kniha také zmiňuje. "Můj týden s Marilyn" je hereckým koncertem Michelle Williams, která ztvárnila filmovou modlu vynikajícím způsobem. Film má na drama celkem svižné tempo asi proto, že dění a veškerý ten poprask okolo neslavnější ženy světa sledujeme očima mlaďounkého Collina Clarka (Eddie Redmayne). No a že Kenneth Branagh je v roli Lawrence Oliviera báječný netřeba dodávat, ()

Aleee89

(viděno 26. 2. 2012) Tímto snímkem zakončuji svou oscarovou sezonu, protože jsem už viděla všechno, co by aspoň za něco mohlo stát. Můj týden s Marilyn mi připravil zakončení vcelku příjemné. Že to nebude klasický životopisný film, jsem věděla, proto mě pojetí snímku nijak nepřekvapilo. Je dobré se předem připravit na to, že Můj týden s Marilyn nejde do hloubky, ale je to jenom krátká epizoda a ochutnávka z života kontroverzní herečky. Michelle je dobrá, já ji mám vcelku ráda, ale uznávám, že na Oscara to asi není a že samotná Marilyn měla ještě něco více než ona. Bavila mě především první část filmu. Přišel vtip a lehkost, bylo to zábavné. Myslím, že název správně odkazuje k tomu, že hlavní postavou je tu mladý Colin, u něhož tvůrci pěkně zobrazili životní zrání zpočátku tápajícího a nemotorného mladíka. A ještě oceňuji to, že snímek zobrazuje zákulisí natáčení, což je jistě lákavé. Bohužel se však lehkost postupně vytrácela, tvůrci jen vrstvili a vrstvili, ale děj negradovali, což Mému týdnu s Marilyn hodně ubírá. Jinak je to film povedený. Mnohem, mnohem lepší než například Železná lady, která se také snažila být netradičním životopisným filmem. ()

Skip

Možná, že Colin Clark, podle jehož deníku to bylo natočeno, něco takového prožil. Osobně si myslím, že to byly leda tak jeho mokré sny, ale nechci mu sahat do svědomí. Zveřejněním deníku se rázem proslavil a ať to bylo jakkoliv, tenhle příběh je prostě pitomý, stejně tak jako celý film. ()

Vědma

Film Princ a tanečnice má přibližně stejné hodnocení jako tento film o filmu. Můj týden s Marilyn je výborně obsazený a příjemně britsky zdrženlivý. Osobně mám problém s Michelle Williams, na které by měl film stát. Myslím si, že by z ní člověk neměl spustit oči, jako ze skutečné Marilyn. Ale to se jí aspoň podle mě moc nepovedlo. Dokonale okopírované pohledy, gesta a účes prostě nenahradí vnitřní žár a charisma. Což se nedá říct o Vivien Julie Ormond, ta se mi líbila mnohem víc. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)