S hrdiny seriálu se znovu shledáváme tam, kde jsme se s nimi naposledy rozloučili. Nad mihotavou hladinou zšeřelého plaveckého bazénu. Tři muži, jedna bomba a na ni namířená zbraň. Sherlock Holmes, John Watson a Jim Moriarty. Jakmile se podaří tuto ošemetnou situaci překonat, vše se vrací do zavedených kolejí. John se věnuje pilnému dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Kritické připomínky k literárním výkonům přítele nemohou jeho geniální mozek uspokojit, potřeboval by nějaký šťavnatý případ. Potom se objeví záhada mrtvého turisty s rozbitou hlavou. Je to však pouhé preludium k mnohem rafinovanější partii, jejíž zahajovací tahy se odehrají v Buckinghamském paláci a koncovka málem srazí Británii i Sherlocka na kolena. (Česká televize)

LachtanShows

V druhé řadě do toho Sherlock šlape neskutečně hned od začátku, přidává příběh o další z postav, co bychom z knih měli dobře znát a do toho všeho si taková čísla zasluhuje i tím, že neopomíjí ani lidskou stránku hlavní postavy, která není pouze bezemočním geniálním detektivem. ()

Richie24

Bylo to výborné! Vážně zvažuji budoucí záměrné zkouknutí všech epizod. Prozatím 4 **** a uvidíme, co bude dál. ()

sirien

Moffatův Sherlokovský vrchol (a tribut Mycroftu Holmsovi). Výborný konspirační příběh s případem k řešení a s mezihrami mezi postavami, s tradičně excelentně obsazenou a zahranou Irene Adler, s nečekanými zvraty a hlubším pozadím. Dost možná i nejlepší díl vůbec a jednoznačně nejlepší díl druhé série. ()

Heroine odpad!

Definitivně nejhorší díl. To už nikdo nepozná rozdíl, jestli je někdo vychytralá zlodějka, nebo vlastně kurva? Nemůžu si pomoct, ale v každé scéně, kde se Adlerová vychloubá svými (těžce nepravděpodobnými!!) konexemi na všech nejvyšších místech, získaných jako kurva od svých klientů, je mi z toho nevolno. Existuje nějaká hranice, morální hranice, za kterou ani fantazie nejde. ()

Kingjiri

Možná je to tim, že neznám originální literární předlohu, takže se nemůžu kochat jak tenhle příběh tvůrci převedli do 21. století, ale při sledování jsem se fakt nudil. Malou porci napětí, nudný scény s "Ženou všech žen" a zmatěnější příběh se šnečim tempem vyprávění aspoň trochu vyvážilo pár dobrejch hlášek (který jsou však standardem každýho dílu), dvě silnější hvězdy. ()

balcazar

Ťažký, prešpikovaný, mozaikovitý, pavučinový dej. (Hoci som už prvé 3 série videl, bolo to dávnejšie), toto je časť, ktorú - pre mňa - nemožno vidieť raz ani dva razy, ale aspoň tri. Takto zatiaľ mám taký ten blbý pocit, že na konci všetko do seba zapadlo, ale nevidím všetky súvislosti. Lara Pulver ako Irene Adler zvodná, 'prolhaná', svojím spôsobom ženská podoba Sherlocka. Cítim však, ako keby Great Game (S01E03) bol vrchol, niečo, čo ma totálne dostalo a presne ten štýl, na aký mám Sherlocka rád a nedokážem sa z tejto ulity dostať. Možno ma Škandál v Belgravii vcucne na tretí raz. ()

Kritik.

Budem sa tváriť, že prvéminúty s Moriartym neexistujú. Následne môžem ohodnotiť na plný počet! Neskutočne rajcovná protivníčka-spolupracovníčka, niekoľko skvelých (skvelých!) zvratov, štipka humoru, napätie, hĺbka. Výborné. ()

TaNya_

Prostě geniální! Co může být víc sexy než Sherlock poblázněnej do ''dominatrix''? Navíc sme se zase dočkali několika opravdu vtipných momentů. Od pilotu mi už docela začali scházet. No Sherlock se opět vrací do sedla. Těším se na další setkání s Moriartym - mohlo by se z něho vyklubat něco zajímavýho ;). ()

strom-z

Skvělá podívaná, Irena Adler je zahraná úchvatně, ale já nevim, ten závěr.. Vypůjčim si tu z wiki 2 dojmy, který jsem měl taky: "The Guardian's Sam Wollaston says that Conan Doyle's original story has "been Moffatised as well as modernised. He starts off parallel but then wanders off left and right, into international terrorism and CIA plots and complicated conspiracy theories. It's very complicated, I find at times." Wollaston later called it "a bit of a confusing mish-mash". "In its otherwise positive review, Digital Spy's Morgan Jeffery suggests that "the resolution to the 'Scandal' case is perhaps a little too far-fetched". ()

Amarus

Patrně jsem čekala na epizodu tohoto rázu. Á! zařvala jsem. To odsud pocházejí všechny ty hlášky! Jsem upřímně zhrozena. ------ Radovat se z cizí krve je údajně hřích - budu tvrdit, že fingované krve se to netýká a vychutnám si násilí, které jsem tak dlouho postrádala (samozřejmě je od detektivky neočekávám, pouze v ně doufám). Začíná to ovšem být poněkud tristní (= trapné a skličující, leč skličující je výhodou, zatímco trapné, ano, trapné je mínus). Mé vnitřní hlasy se totiž neshodly v otázce (ne)chtění Sherlockovy smrtelnosti a lidské slabosti a místy si ta nejistota vybírala svou daň. ------ Napětí! Tenhle díl nenudil, přinejmenším ničím po desáté minutě. Deprimujícnost atmosféry kopla do vzpomínek na poslední řadu House M.D., kterýžto s Sherlockem zase tolik nesdílí... Jednou si diagnostikuji sklony k psychomasochismu. ------ Lara Pulver je dobrá, Irene Adler se však vyvinula směrem, který mne trochu zklamal; škrtám kecy o křehké dívce v poznámkách k minulé epizodě. ------ All hail Mrs. Hudson! Vztah mezi herkyní Stubbsovou a hercem Cumberbatchem tomu údajně napomohl, ale i kdyby šlo o matku a syna, hrát umí oba výborně. (Třebaže Khan ve mně takový dojem nezanechal.) ------ Marku Gatissovi věřím všechno. Je skvělý. ------ První epizoda, kde kašlu na hudbu! Hurá! Byla jsem asimilována! ()