Vytí vlkodlaků: Znovuzrození

Howling: Reborn, The

Zrodenie vlkolaka

Horor

USA, 2011, 92 min

***Celkem 52%***TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// PLUS: vyvrcholení, přesněji poslední půlhodinka, Landon Liboiron dobře zahrál obě polohy a celkově zajímavý přerod z obyčejného studenta, Lindsay Shaw docela zaujme, i když trošku přehrává MÍNUS: méně známe tváře, hodně laciný rozjezd./// Shrnutí: Po letech se nám vrací průměrná hororová série na kterou se už skoro zapomnělo. Z počátku to vypadá hodně lacině a celkem nudně. Postupně to začne být zajímavé a v závěru lepší než by jste čekali. Efekty na dnešní dobu neohromí, ale ostudu nedělají. A ke konci se z filmu vyklube celkem koukatelná televizní podívaná. Pokud vám nevadí velká předvídatelnost a mnohokrát viděný scénář, budete myslím spokojeni./// PS: To že vlkodlaci žijí mezi námi je jasná věc (podle filmařů), já ovšem žádného zatím nepotkal.(24.2.2013)

• kaylin

I přesto, že rozhodně už nejsem cílovka, tak mě snímek „Vytí vlkodlaků: Znovuzrození“ bavil. Dobře, nesáhne si to ani na ten průměr, ale vzhledem k tomu, co jsem s posledními díly v sérii viděl, mi tohle přišlo ještě dobré. Banální děj, přímočarý, který musí za každou cenu vypadat cool. Není to velká filmařina, ale zase to není film, který by mě nějakým zásadním způsobem urazil.(15.3.2016)

• ricci.s

Vedel som, že to bude blbosť, takže ma to sklamať nemohlo, dokonca to napokon nebola až taká tragédia. Obyčajná romantická fantasmagória pre teenagerov - študent zistí, že je vlkolak a snaží sa zachrániť svoju buchtu. Pekná kamera a zopár akčných momentov v poslednej 10-minútovke, ináč tma. Ale sú aj väčšie pohromy :)(3.10.2011)

• hladass

Jsem prostě nepoučitelný... Co jsem od filmu s pořadovým čílsem osm mohl asi tak čekat... Nic jiného než kokotinu... Už v prvních pěti minutách jsem věděl, že následující hodinu a půl budu trpět jako pes... A taky že jsem trpěl... Nudný, romantický příběh zahalen do rádoby hororového hávu (žánr dnes tak populární), natočený zejména pro americké teenagery, opravdu není můj šálek kávy... Ale protože jsem tento rok viděl jěště větší průsery (namátkou Children of the Corn: Genesis nebo Red Riding Hood) nedám odpad, ale smiluju se a jednu hvězdičku přihodím, a to za posední čtvrthodinovku, kdy se mi podařilo být alespoň na chvíli při vědomí... Jinak tenhle kus mohu doporučit jen lidem, kteří ujíždí na kouscích jako je Stmívání, ostatní ruce pryč...(4.10.2011)

• SOLOM.

Když v roce 1995 dopadl prozatím poslední sedmý díl Howling: New Moon Rising doslova katastrofálně, vypadalo to, že konečně dojde tato série zaslouženého odpočinku a kromě prvního Howlingu navždy upadne do hlubin zapomnění. Bohužel to netrvalo příliš dlouho a Joe Nimziki si na ní vzpomněl a rozhodl se jí vzkřísit. Ještě před natáčením se mluvilo o tom, že by mělo jít o remake původního filmu, ale díkybohu (a to nejsem věřící) se tak nestalo. Takže ve finále se z toho zrodilo jen další podprůměrné pokračování. Bohužel se tak stalo zrovna ve chvíli, kdy světem teenagerů otřásla vlna Twilight (mánie) a tento kousek se rozhodl na ní svést společně se zástupem sračkoidních následovníků. K mému zděšení jsem byl nucen sledovat první cca půlhodinu kýčovitou šablonu všech těch rádoby romanticky hororových filmů s kýčovitou zápletkou a nutným seznámením s hlavní dvojicí a jejich zrodu lásky. Poté co přetrpíme všechny ty letmé pohledy, doteky a náznaky šikany se konečně tvůrci začali věnovat „hororové“ podstatě svého díla. No to slovo (hororové) musíme brát hodně s rezervou. První útoky vlkodlaka jsou nám totiž nabídnuty jen z jeho pohledu a ve finále stejně nic pořádného k vidění není. Všichni by jsme v tu chvíli očekávali výrazné zlepšení samotné atmosféry, jenomže zdání klame. Mrtvol sice začalo přibývat a konečně uvidíme i vlkodlaky v celé jejich „kráse“, ale akční závěr byl spíše trapně úsměvný, nežli by jste si hrůzou zakrývali oči. Vlkodlačí souboje si totiž divák nemá možnost pořádně vychutnat a to hlavně díky chaotickému střihu a nepříliš povedeným maskám.Nicméně osmý díl určitě nepatří mezi nejhorší kousky této série. Viděl jsem ještě dva horší. 30%(16.8.2016)