Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

enjoi

No, když jsem vycházel z kina, tak jsem zaslechl rozhovor o tom, že scénárista by měl radši navštívit psychiatrickou léčebnu. Já bych to zas tak černě neviděl. Abe Lincoln je zkrátka americký hrdina a tak už to prostě zůstane. V tomto snímku je mu dokonce připisována schopnost máchat kolem sekerou a zabíjet upíry. A k tomu samozřejmě pořádná dávka nacionalismu a spravedlnosti, demokracie... Co taky čekáte od filmu o Lincolnovi, natočeném v USA? Když pominete tuhle (bohužel podstatnou) věc, budete se dobře bavit. Lekačky fungují skvěle, 3D efekty také nejsou špatné, ani ten příběh ne. Rozhodně lepší upírská story než Stmívání :). Samozřejmě, jak už u takovéhoto popcornového béčka bývá, logika taky trochu pokulhává, ale to už je tak trochu spojeno už se zmíněným prvkem samotného Aba. S klidným svědomím dávám 60 %. ()

C0r0ner

Bekmambetov natočil parádní Wanted, zkurvil (zmrd!) Noční Hlídku a úspěšně zparodoval Abrahama Lincolna. Čekal jsem kdeco, ale takovou příšernou sračku teda ne. Jediné, co bylo dobré, byla artilerie drtící celá města, jinak to byla přehlídka všeho, co by dobrý film neměl mít. Prostě průser ve všech možných rovinách. 15% ()

asinus

Abe Lincoln zabíjí upíry? Co bude tohle za kravinu, řekne si možná "normální člověk". A ani nebude tušit, jak moc je tentokrát blízko pravdě. Pro mě byly předpoklady velmi příznivé: něco brakově pokřivené historie, pořádná dávka zvrhlé akce od režiséra výborného Wanted, záporák Rufus Sewell... na papíře kombinace, která by mě ve snu nenapadla, a přesto jsem v ní vkládal naděje. Bohužel se nepovedlo vůbec nic. Tvůrci si nevyjasnili, o co jim jde, a kdyby něco z jejich neuspořádaného snažení přece mělo vzniknout, tak to pro jistotu zazdili otravným vizuálem se zbytečným 3D navrch. Akce bez stylu, triky ošklivé, postavy nudné a vůbec, Lincoln od Spielberga najednou zní jako nápad desetiletí. P.S. Jdu si spravit chuť na nácky z Měsíce (Iron Sky), to by mělo podle všeho klapnout (tzn. předsudky netrpím). ()

Yorkcz

Hvězdička jenom za akci jinak mi ten příběh připadá že se sám sobě proti řečí a pan Lincoln se musí obracet v hrobě ()

necisty

Už jste někdy přežili jízdu vlakem po hořícím a hroutícím se mostě? Že ne? Tak tady vám řeknou jak na to, ale asi nakonec budete potřebovat alespoň jednoho upíra. ... Tož proč na to všichni hledíte s očekáváním, že to bude nějaký oscarový film?! U mě to očekávání splnilo a dal bych tomu úctyhodné 3 hvězdy, ale za kvalitní konec jednu další přidám. Už mě sice tyto filmy, kdy mistr učí žáka jak masakrovat záporáky ať už na jakýkoliv způsob, přestávají bavit, ale prostě mě to něčím okouzlilo. Jen varuji toho kdo se řídí mým hodnocením, opravdu se mi to jen trefilo do noty! ()

Juto

Tréningová montáž, kde sa Lincoln naučí točiť sekeru okolo tela ako obušok bez zjavného účelu, nie je ani prvou smiešnou sekvenciou filmu, ani poslednou, ale sumarizuje estetiku filmu: Filmári si mylne myslia, že nič nie je hlúpe, ak sa to urobí s dosť pochmúrnym výrazom tvári. 5/10 ()

c.tucker

Benjamin Walker aka Liam Neeson za mlada bez charismatu a ultra hlasu je pro mě velice nevýrazný. Což se dá říst o většině postav až na Rufuse Sewella. Akční mrdy tam rozhodně byly (především na vlaku, koně mě zas tak neuchvátili) a byly totálně efektivní, jako většina věcí co Timur dělá. Že si to hraje na vážnou podívanou s dokumentárním nádechem mi taky celkem nevadilo, ale tam nějak dohromady to nemělo tu správnou šťávu a hlavně, tak nebyly silné postavy, které by to táhly kupředu. ()

WolfR

To kydlení upírů v nočních scénách bylo docela cool a občas se díky filtrům a kulisám utvořila dost slušná atmosféra. Ale jinak je to strašná hovadina.. Občasná snaha o vážnost mi přijde směšná a Benjamin Walker je v roli Lincolna nic moc. Celkově 2 hvězdy. ()

SHI-SHA

Líbil se vám Wanted a chcete vidět největší historickou ikonu JŮESEJ porcovat vampíry sekyrou? Vřele doporučuju. Akční scény jsou krásně přehledné a vymazlené do posledního zrnka prachu. Kupodivu se mi i líbili i neokoukaní herci, spousta zajímavých obličejů. ()

Jermann

Ve srovnání s Hlídkami nebo Wanted je Abraham Lincoln paradoxně o něco méně postavený na hlavu, ale i na tom cylindru si stojí vcelku obstojně .. přece jen jde o prezidenta, co ve volném čase rozsekává upíry vejpůl. Děj svižně a bez zbytečných prostojů přeskakuje dekády a místy příjemně zavání jakýmsi biografickým eposem, ovšem s historickou realitou se naštěstí protíná jen výjimečně. Na souboje se sekerou se moc hezky kouká a akční scény celkově jsou po Timurovsku dobře nabušené. Cejch odpadu si Abe rozhodně nezaslouží, i když má divný ksicht. ()

animaxis

Možná mám tak vysoké hodnocení,protože jsem četl knihu a film se jí drží.Možná mám raději fantasii než historii,ale film nás upozornuje,že to mohlo být ve skutečnosti jakkoliv a že naše pravda může být sama fantasy.Film je dokonalou akcí s níž má tedy historie společného velice málo,ale to základní tam je.Nedívejte se na film jako na horor,ale jako na skvělou akci a fantasy(hlavně se na to nedívejte jako na historický film).Čtyři hvězdičky. ()

zorro

prilis kratke na zpracovani celeho zivota abrahama, ale to neni nejhorsi, horsi je to, ze je to hloupe a akcni sekvence neprehledne. ()

Nivenx

Tak jsem nakonec neodolal a tento film opravdu shlédnul. Příběh není tak hrozný, ale spíš z mého pohledu neskutečně trapný. To už je napovězeno ze samotného názvu a popisu. Herecké výkony jsou celkem průměrné, nikdo neoslňuje, ale ani to nekazí. Akce neskřípou moc, jen jsou občas drobet nepřehledné. Celkově není to film, který bych musel vidět 2x týdně, ale na jedno shlédnutí stačí. Není to ani moc velký průšvih a ani nějaký zázrak. Pro mě 50% a ani o kousek víc. ()

SeanLSD

Veľmi neusporiadané dojmy a myšlienky. ___ Hlúpy, zábavný i provokatívny a fasinujúci námet je prevedený do filmovej podoby tak precízne, až sa mi tajil dych. Spočiatku som si hovoril, že blockbustery ma už asi prestávajú baviť. Zmiešané pocity. No tie obrazy boli také krásne, tempo tak svižné, príbeh tak ľahký a chytľavý. ( Aké zastaralé efekty, prosím vás ? Nečumte každý deň na nejakú hollywoodsku koninu, a možno si ich potom budete vedieť zase aj trochu užiť ! ) ___ "Takto sa predsa legendy netvoria!" protestuje moje druhé Ja,"legenda musí mať v sebe niečo viac" - lenže čo je to "viac" ? ___ Potom ma začalo dráždiť, ako si vďaka tomuto Lincolna zapamätajú dnešné deti - ako chlapíka čo preskakoval kone v splašenom stáde, zmasakroval desiatku upírov na streche uháňajúceho ( a súčasne padajúceho ) vlaku, atď,... aha, a ešte oslobodil otrokov... ! No ale zase aspoň niečo ich naňho upozorní... ___ ( Upokojilo ma vedomie, že už čoskoro príde Spielberg so svojim ( dopredu vravím )multioscarovým staromilským LINCOLNOM a napraví deckám hlavy. )___ Navyše, ak nám miešanie fikcie do histórie nevadí pri iných veciach, kde zavádzanie môže byť závažné až osudné, prečo strečkovať keď ide o fikciu tak expresívne strelenú, že jej nikto nemôže uveriť ? ___ Prišlo mi, akoby si Hollywood samotný angažovaním Kazacha do tejto témy urobil tak trochu alibi... ___ Neviem či sa to zdalo iba mne, ale v mnohých scénach, hlavne intímnych a vojnových, som cítil mimoriadne silný ruský vplyv, akoby zrovna vypadli z obrazu klasika či vyliezli z niektorej stránky Tolstoja či Dostojevského. ___ ABRAHAM LINCOLN: LOVEC UPÍROV je vrcholom umelosti, dokonalým symbolom toho, v akej dobe žijeme, ako vnímame ikony a zábavu, ako sa všetko stiera a prekrýva, a nič nie je sväté... uznávam však, v prípade knihy, nie námet, takých nápadov už tu bolo! - ale dôkladne do konca dovedenú obskúrnu ideu. ___ Zároveň však budem dúfať, že sa z tohoto princípu nestane móda a neuvidíme teraz každý rok nejakú význačnú historickú postavu, ako potajomky bojuje proti démonickým silám zla. Aj u nás si to viem predstaviť - Jirásek a nemŕtvi, Štefánik proti votrelcom z galaxie X....___ Každopádne: od BOJOVEJ LODE mi ( hlúpy? ) nadsadený a smiešne patriotický blockbuster neubehol v kine tak rýchlo a skrze veľké predsudky si ma nezískal tak ľahko. A to je kumšt ! ()

panMartin

Film absolutně bez logiky, strachu, nadšení, napětí, údivu. Lincoln zabíjí upíry? Co bude tohle za kravinu, řekne si možná "normální člověk". A kdo by řekl. že budu tak blízko. To samozřejmě ani nemluvím o příběhu. Myslím, že scénátista tohoto filmu by měl radši navštívit psychiatrickou léčebnu. Strašná slátanina, k tomu nemá smysl se ani víc vyjadřovat ... ()

Prometheus69

Moje hodnocení snad dokonale vystihne jedna jediná scéna z celého filmu... jako že nejšílenější.(né jak přesekne ten strom :D) Ano je to ta scéna z koňským stádem. Jedou na koni, bojují mezi koňmy, následovně po sobě sobě, koně háží chytá koně následně na něj nasedá a znovu honička na koních... kde vesele skotačí a švitoří až si natlučou? :D Skrátka tenhle film nemůžeme brát vážně, nejspíš jsme ani neměli, i když jsem doufal že trošku jo. Když jsem vyděl první trailery.... tak jsem o tom i uvažoval. :D Divný... mě se normálně šílený filmy líbí. Tedy pokud se drží v logice ve scénáři.... zde mě scénář ani moc netrápil. :D Ale z těch šílených momentů kdy se obyčejný člověk vyrovná rychlosti a síle svého učitele z tím aby za těch pár let prezidentování nestratil ani trošku z toho co tak dlouho nepěstoval... a ještě si vycvičil svého pomocníka prakticky za den? Jo ten černoch... :D Hodnotit budu raději celkovou zábavnost jak mě to zaujalo... Mno šlo to. mám rád filmy z upírskou tématikou. Ale... no zůstanu raději u dvou hvězdiček. Jedna za příšerky a akční momenty (blade by zde vypadal jako uplný vymazaný máslo :D), druhá za vcelku povedenou historii pod jejimž stínem vnikla první deklarace nezávislosti (kterou ale nemůžeme brát vážně :). A třetí hvězda je samozdřejmě za soundtrack.... Který se mimořádně povedl. Handry JackMan opravdu umí. :) Ještě kdyby Timur Bekmambetov přestal šňupat ty zelený medvídky. :D Scéna z vlakem mi přišla jako že normálka.... ostatně tu už jsme viděli v traileru. Mnohem víc by mě překvapil třeba inovativní vsunutí železného plíšku do klobouku? To bych asi čekal moc, uznávám. B) Ale na tom konci se trošku vyřádit mohli. Konfrontace z finálním záporákem mi přišla jako že dost odfláklá... pár minut navíc tomu dát mohli. Co dodat ať žije zubatej HULK! XD ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)