Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

sta

od první minuty s dospělým lincolnem mě vlastně zaráželo jen to, jak moc hlavní hrdina vypadá jako Liam Neeson, jinak vskutku vůbec nic ()

JJ.Gibson

Letošní rok mě překvapil hned dvěma filmy, první absolutně bizardní Iron sky, který byl nakonec super!!! A pak Lincoln, který má zabíjet upíry. U obou byste si řekli, že to bude blbost, ale "vualá" ono se to vlastně docela dobře povedlo. Lincoln vypadá dobře, bitvy jsou přehledné a vypadají dobře. Žluto-šedý filtr filmu poměrně sedí. Co trochu zaostává je příběh, chtělo by to malinko prohloubit a víc seznámit s hlavním hrdinou, jinak jako popcornová zábava, to nemá chybu! ()

Freemind

Je to paskvil, ale v podstatě zábavný. Asi v tom smyslu, v jakém je znásilnění v podstatě sex zdarma. Dvě hvězdy za pár originálních akčních scén. ()

Macejko

No namôjdušu - smrteľne nudné. Neviem, či Timurovi niekto zatrhol tie drogy, na ktorých frčal pri natáčaní predchádzajúcich filmov, ale Lincoln nemá takmer nič z hravosti a nápadov, ktorými sršali Wanted a Hliadky. Všetko natočené na neutrál, akcia nie je ani trochu cool a zábavnosť nevyplýva ani z toho, že sa to berie (zámerne) stopercentne vážne. Úplne najviac potom zamrzí odfláknutá hudba Henryho Jackmana, ktorá nie je doslova ničím iným, než o niekoľko levelov nudnejšou kopírkou jeho predošlých (a výborných) X-Men: First Class. Walker v titulnej úlohe je prekvapivo dobrý a Winsteadka je po dlhej dobe opäť príťažlivá, ale inak nula bodov. Relatívne vysoké hodnotenie udeľujem za to, že ma to aj napriek všetkým tým záporom vyložene nesralo. ()

esopesokeso

Mám rád upírovky, a aj ked mi bolo už dopredu jasné, že to bohviečo nebude som skôr človek pochybovačný, tak som to pozrel a zasmial som sa 2 krát nad touto komédiou.Schválne som sa pozrel na imdb, aké hodnotenie napchali tejto pičovine amíci (60%-sklamali ma).Lebo ono to tak pôsobí, že vo vojne Sever-Juh boli južania upíri.To, že to bude kokotina som sa presvedčil už za úvodom pri scéne, kde mladý Lincoln jedným šmahom sekery odtnul 30 cm hrubý strom (to nie je spojlér, tam nie je napätie žiadné). Totálne, ale totálne sračky vás budú nehybne tlačiť do bránice, že nebudete vedieť, či sa máte zo zdvorilosti uchechtnúť, alebo stríhať si pri tom nechty.Je neuveriteľné, že podľa všetkého drahý efekt je založený na takej nelogickej pičovine..nejdem spojlérovať..(roztavená vidlička A.L obsahovala asi software z transformers).Dúfam, že nabudúce zas nejaký kreatívny tvorca spraví z Ľudovíta Štúra exorcistu s nepriestrelným štítom od Captain America a pobije pri tom aspoň 50 -100 000 Maďarov posadnutých démonmi. ()

blackrain

Abraham Lincoln jako lovec upírů? Je to vůbec možné? Ve filmu je zkrátka možné úplně všechno. Teď ale nemluvím o technologiích a výrobě triků. Jestli by ten bývalý americký prezident neměl chodit tvůrce o půlnoci strašit. Rozhodně by si to zasloužili. Za tohle se musí chudák v hrobě obracet. Budiž mu země lehká. Na místě Dominica Coopera bych si dovedla představit jiné herce, teď napadá třeba Johnny Depp nebo Robert Downey Jr. I když ta role, kterou Cooper hrál byla vedlejší, tak byla sama o sobě natolik výrazná, aby Lincolna zastínila. Kdyby hlavní postava nebyla zrovna Abraham Lincoln, tak pochybuju, že by byl příběh pro lidi nějakým způsobem atraktivní, protože na toto téma bylo natočeno hodně filmů a on vlastně nepřináší nic nového pod sluncem. ()

Makky

Oh god, why?!? Ale veď išiel som do toho dobrovoľne, môžem nadávať akurát tak sebe... Nechápem tomu, prečo sa do takýchto sračiek vkuse vrážajú prachy? Dovidenia zdravý rozum, dovidenia logika, vďaka bohu aspoň za tie akčné scény. Na zbytok by sa bez Dominica Coopera ani nedalo pozerať. Chápem však, že väčšine ovečiek stačí atraktívny vizuál a namakaná rúbanica. Mňa potešil aspoň Linkin Park počas záverečných titulkov. ()

SarumanKo

Bolestivo hlúpy film, ktorý zneužíva moderný trend alternatívneho oživovania histórie a snahu všade napchať upírov. A príšernou nezmyselnosťou deja a nesympatickými postavami uráža inteligenciu každého diváka. Keď sa Lovec upírov snaží byť cool, je úprimne smiešny, keď chce šokovať spektakulárnosťou, iba odpudzuje hnusnými digitálnymi lokáciami a keď zabaviť akciou, permanentne nudí rutinnosťou. Bekmambetov asi chlastá veľa vodky. (4/10) ()

Mikita

Nečekala jsem mnoho, takže nakonec je to spíš příjemné překvapení. Co na tom, že slovo "přehnané" tu začíná dostávat zcela nový význam obřích rozměrů. A kdyby akční scény nebyly až přehnaně nereálné, byl by to kupodivu docela dobrý film. 55% ()

Kaluž

Já bych se toho tak nebál, kvalitních historických dokumentů není nikdy dost. Vcelku příjemný snímek o trampotách jednoho amerického prezidenta z cylindrem a postříbřenou sekerou. Tuna laciných, ale zábavných monstrefektů, jednoduchý "komiksový" děj, nevýrazní herci, zkrátka další béčková polízanice z garáže strýčka Bekmambetova. Sice o řád slabší než posledně, ale pořád s tahem na branku. Jsem docela zvědav jak se Spielberg popasoval s pokračováním (něco mi však říká, že už to taková jízda nebude). ()

Philcze

Fascinuje mě, že i přes omezený rozpočet si Bekmambetov vydupe v každé akční scéně naprosté digitální inferno, i když by to mnohdy šlo lépe bez něj a za menší peníz (honička na koni jeden na jednoho ze staré školy by byla o tolik lepší než ten finální paskvil). Ale jinak ok, Walker to se sekerou (i bez ní) dává obstojně, Cooper s Mackiem spolehlivě přihrávají a i přes notnou dávku zcela vážných, a vážně zahraných, scén, není na nudu čas. Jednou za rok, proč ne. 60% (novinářská projekce) ()

dawe04

Tak ale pozor! Málokdy mám sklony komentáře strhnout na defenzivní výlevy. Ale pláč nad tím, jak je to debilní a bere se to vážně? A co byste od filmu s takovým titulem proboha čekali? Lincoln se bere vážně do takové míry, do jaké si to sami připustíte (a po scéně s koňmi a vlakem je ten pláč fakt na zavření do léčebny). Akční, stylový nářez patlá americkou historii s upírskou mytologií a Wanted. Je to zábavné i tupé jak hrom - možná proto, že jsem přesně tohle čekal. Jediným vážným nedostatkem tak shledávám bez slečny Winstead unylé obsazení. PS: Kdo čekal u Pirátů z Karibiku historické drama o vzestupu Východoindické společnosti, z léčebny ať nevychází. PS2: Nebál bych se ani přihodit čtvrtou hvězdu. ()

vegetol.mp

Nejvíc mě bavilo, že i když jsou si tvůrci vědomi, jakou kravinu točí, podávají to divákovi jako smrtelně vážný životopisný film. Něco takového se jen tak nevidí. ()

kinderman

Představitel hlavní role je neuvěřitelně podobný Liamu Neesonovi (proč asi měl hrát Neeson Lincolna u Spielberga, že?) a se sekerkou točí stejně zdatně jako vedoucí skupiny mažoretek. Nechápu sice, proč byl záběr na prezidenta se synkem v Oválné pracovně aranžován stejně jako legendární fotografie JFK, ale hlavně že už vím, kam se upíři rozprchli po občanské válce (Evropa, Jižní Amerika, Orient). A hraje v tom M.E.Winsteadová, takže hvězdička navrch. ()

Fanucci

Dost přiblblý příběh. Ale super efekty; Timur umí! A navíc - nikdo by si neměl nechat ujít film, ve kterém upír hází po Abrahamu Lincolnovi koně:-) ()

Moena

Upřímně řečeno dám si raději tohohle Lincolna než toho Špílbergova. Historická fakta se z toho sice nedozvím, ale to je v pořádku, protože naučné filmy se točí malinko jinak a nejsou to blockbustery do vlaku. Právě ve vlaku jsem se odreágovával u téhle akční smrště (smršť je možná trochu silné slovo, vzhledem k tomu, že většina akčních scén je ve slow-motion). Pobavil jsem se, podíval se jak se dá máchat se sekyrou a bylo to všechno obalené v docela hezkém vizuálním hávu se slušnou hudbou a rádoby hlubokomyslnými proslovy a větičkami hlavních postav. Plus jsou tam upíři tak co chcete víc. ()

dee-key

Na všechny ty hlídky to teda nemá. Někdo by řekl, že je to originální, někdo, že je to totální zhovadilost. Když to šlo do kin, bylo mi jasný, že b) bude správně. A jako zhovadilost jsem si to stahnul a ve volné chvilce na to upřel svůj zrak, abych si pak spokojeně sklepal drobky od sušenky ze stolu a řekl si, že to mohlo být i horší. ()

fmash

Beru, že to mělo působit jako šestákový rodokaps. Chtělo se mi přemýšlet, co že se mi na tom tak moc nelíbilo, až jsem došel k závěru, že je to prostě šmuk — navíc hodně načančaný, ale málo povedený. 2½. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)