Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

chelseaman22

Bravurní náhled do života třináctileté dívky, která prahne po tom, aby měla koitus interuptus se svým ošetřujícím lékařem. Ve své nadrženosti se mladá zrzavá diva pustila na tenký led a vsadila na to, že Vetchý má malý úd, což však urolog negoval, takže ta naše malá diva splakala nad svou nenaplněnou touhou. A chudák Vetchý nakonec šel kvůli své utopené milence bručet. 68% ()

Doudis19

Ondra nepochopil, že ženský jsou schopný všeho, když se cítí ukřivděně. V celé té jeho naivitě jsem mu snad i ten osud přál. Nepěkný divácký zážitek. ()

Hebča

Něco tomu prostě chybí, postavy nejdou až na dno, takže otázka, jestli si divák hrábne do svého svědomí, tedy... řekla bych, že k tomuto úkolu jsou zrozeni jiní režiséři. Hřebejk sice podává film jako hádanku, ale kouzlo nevyřčeného tu vyloženě chybí. Navíc mi trošku vadil hudební podkres, i když hudba samotná špatná není, ale do filmu? Nejlepší vlastně byla ta policejní přepadovka, která do příběhu zasahuje jen okrajově.... (Je omluva pro naše hříchy to, že nás k jejich spáchání vede láska?) ()

bubun

problémem není jen fakt, že jsem čekala víc. První polovina filmu něco slibuje, v druhé to ale nedostaneme. V první se rozvíjí celkem zajímavý, poměrně napínavý případ, aby to druhá polovina svou prvoplánovostí a předvídatelností (docela dlouho bylo jasné, že Geislerová s Vetchým spí nebo minimálně někdy spala) zazdila. Pak jsou zde tyto "detaily", které nemůžu jen tak odpustit: Geislerová na konci divákovi - ovšem skrze Vetchýho - vysvětluje, proč je, jaká je, proč dělala, co dělala, a CO vlastně dělala posledních patnáct let. Divák to všechno neví, vědět potřebuje jen zlomek, protože není přeci TAK hloupý, aby si spoustu věcí nedomyslel, ale hlavně!, proboha!, tvůrci asi zapomněli na to, že jsou zde i jiné způsoby, než tenhle, který mj. dost ubírá na uvěřitelnosti, a sice způsob vypravování minulosti někomu, filmové postavě, která to všechno (nebo skoro všechno, co Geislerová vypráví) PŘECE VÍ, protože U TOHO BYLA. Kristepane, tohle si v dnešní době dovolí jen málokdo. Další věc, kterou jen tak neodpustím, je úplný konec. Když jde Geislerová do vody, napadlo mě:"a teď se jde utopit" - ovšem, napadlo mě to z legrace, ihned následovala myšlenka "to snad ne, takhle hloupě by to neskončili". A oni to udělali. Další věc: kauzu s malou erotomankou řešili ve filmu hodinu. Vraždu, údajnou, neřešili vůbec - zřejmě ho prostě odsoudili, aniž by se vedlo nějaké podrobnější vyšetřování, to, že má "stopy po škrcení", ještě nemůže plně usvědčit. Něco tady chybí, a mně to vadí. A nakonec, dostal dvanáct let. Ale v ČR by je nedostal - takže také toto není zrovna uvěřitelné. ()

dzira

Příjemné překvapení. Příjemné v tom smyslu, že k Hřebejkovým filmům přistupuji spíše s nedůvěrou. Téma filmu je jinak nadmíru zneklidňující. Pozitivně hodnotím také zlom, který nastává zhruba ve čtvrté čtvrtině filmu. Film se po něm stává plastičtější, vyznění méně jednoznačné, o to intenzivnější... Největší výtku bych měl k nudnému neoriginálnímu hudebnímu doprovodu filmu jehož autorkou je Vladivojna la Chia. Z jakého důvodu měly písně použité ve filmu anglický text? Nechápu.... ()

farmnf

Trpně jsem vydržel prvních 20 minut, které pouze zabírají dementa Dana a jeho skřeky. Poté je scénář docela zvládnut, kapitán policie Láďa řeší vztah ke své bývalé rodině a dilema, jak a zda má vůbec případ vyšetřovat. Poté následuje něco, co bych nazval amatérským surrealismem v české stoce moderního filmu. Nezbytná Geislerová(už mě to hubené děvče začíná srát) tu buď s tím Vetchým souloží nebo je to sen, kdo se v tom má orientovat. Naštěstí mám v oblíbených Marigolda a ten to celkem vystihnul: "Hřebejk a Jarchovský schopný produkovat příběhy tak jalové, sterilní a bezpohlavní." O sex se v tomto příběhu zejména jedná. Ale ti dva idioti z toho udělali naprosto bezpohlavní záležitost. ()

KanjiVital

Film o 2 dějstvích: v první části thriller, v druhé části psychologické drama, a to vše se smíchá v jeden velký interesantní celek. Výborné herecké výkony. Hřebejk konečně spláchl Vieweghovi braky do hajzlu a vrátil se na výsluní české tvorby, tam kde právoplatně patří. ()

ivan_drago

Tak tady musím ocenit, na český film, nezvykle zajímavý příběh, který se až na to dovysvětlování v závěru netáhne a vyzdvihnout herce Annu Linhartovou, pěkná malá... a hlavně Hynka Čermáka, díky kterému mi nebylo trapné se dívat na zflimovanou postavu českého detektiva/policisty... když už se u nás netočí akční filmy, tak jako protiklad byl ztvárněn supr, vole.... I závěr příběhu je na české poměry nadstandardní a poukazuje na přísloví, že na každou svini se voda vaří... ()

Sfinkter

Po Kawasakiho růži další dobře mířená facka. A není nijak odlehčená, Hřebejk je naopak stále propracovanější a atmosféra snímek od snímku tíživější. Nejlepší český režisér současnosti se ocitá na vrcholu - doufám, že se zde udrží co nejdéle. Kdo by to byl řekl, dvanáct let po Pelíškách. Poslední zhlédnutí 7/2022. ()

RonaMidu

.....tak jsem se snad poprvé málem pohádala s někým o filmu...dva lidi ho pochopili absolutně jinak,než já (doktor prý svoji pacientku opravdu zneužil) a samože si myslí,že oni pochopili správně - jenomže ! :-) to já si o sobě myslím taky ...nakonec nepohádala,přece je to jen film :-) ()

Ryuuhei

První třetina byla vysloveně přetáhlá a seznamovala příliš dlouho s postavami. Druhá třetina byla dobrá, napínavá a vyšetřování zajímavé. Ale ta poslední třetina? Opět podivnost české kinematografie a omílaný námět. Oceňuji, že jsem dokázal vydržet až do konce, který tedy nechápu. Rozhodně to snesitelnější z novodobější tvorby. 50% ()

Honzíno

Chybí tomu už jen pořádná katarze nebo vyšponovaný závěr. Sklaním se před tvůrci, že se nebáli jít tam, kam většina u nás v kotlině ani nepáchne. Vyšlo jim to. Parádně zahrané, napsané a zrežírované. Neklidná kamera a často zenpokojivá hudba přispívají k unikátní atmosféře, která mě do sebe totálně vtáhla. Konsternace se mi u filmů (a zejména českých) dostává čím dál méně. ()

Johnny.ARN

Hrebej si to dáva ako na hojdačke. Raz hore, raz dole. Aj keď viac je dole. Nevinnosť ma úvod na odstrelenie, stred, ktorý je pútavý a dokáže strhnúť a záver, ktorý je na dopichanie sa plastovým nožom. Urobil hojdačku priamo vo filme. 3 z 5 ()

Lachtaan

Jak jinak lépe oslavit už pětileté působení tady na ČSFD než dalším intenzivním filmovým kouskem, který svým ošemetným byť pořád nešťastně aktuálním tématem zapadá mezi ty, jež momentálně sleduju nejradši. I tak ale musím konstatovat, že jsem od Nevinnosti čekal větší nálož, neupustil jsem se tendence srovnávat snímek s dánskou emocionální ždímačkou jménem Hon. Konec je ovšem krutý, bohužel odpovídající realitě kolem této problematiky, viz kauza #metoo. ()

anli

Dalsi film dvojice Jarchovsky-Hrebejk a dalsi velmi vazne tema po"Kawasakiho ruzi".Opet se nekteri budou sklebit a nekteri budou spokojeni ci nadseni.Jarchovsky je(rikam to zase)skvely scenarista a tady to opet dokazuje.I kdyz musim rict,ze v tomhle pripade nacrtl spoustu rovin a motivu a nektere hned opustil a nekterymi se nezabyval.Coz je malinko skoda.Ale jen malinko.S Hrebejkem si stale skvele rozumi a tak je rezie skutecne perfektni a precizni.Hrebejk je opravdu velky vypravec,velmi citlivy a srdecny a z hercu dokaze vyzdimat maximum.Tady jsou skveli opravdu vsichni(vcetne tech mene znamych ci temer neznamych)a vevodi tomu s gracii Ondrej Vetchy a Ana Geislerova.Atmosferu opet vyborne dokresluje skvela kamera a hudba.Takze tu mame rodinne drama jak vysite,skvele natocene a skvele zahrane.Nektere postavy do emoci,ktere film vyvola(a neni jich malo!)trochu nezapadaji a nektere maji velmi maly prostor,coz je skoda.Pokud si ale clovek uvedomi,o cem film vypovida a jakym zpusobem k divakovi promlouva,jsou to vlastne takove malickosti.Takze davam jasne nevinnych 90%. ()

marvan

Nevěřil bych, že je možné, aby se mi kdy líbil Hřebejkův film, ale stalo se. Pokud by film skončil scénou u jezera (záběr kamery podkreslený hudbou, do které prolíná hrdinčin srdceryvný monolog), byl by to mistrovský kousek. Scénář je účelně vystavěný, s věcnými dialogy beze snahy zalíbit se divákovi. Kamera je nejlepší jakou jsem v českém filmu posledních let viděl, syrová i lyrická. A v neposlední řadě herecké výkony všech zůčastněných, na český film nezvykle oproštěné od teatrálnosti. Aňa Geislerová podala vynikající výkon, její obvyklá nervní hysterie je prostoupena nečekanými tóny křehkosti, které dodávají její postavě plastičnost a činí jí pro diváka čitelnou. Škoda jen, že po vyznání u jezera pokračuje děj dál, aniž by předchozí vrchol překonal a dodal k příběhu něco podstatného. Právě naopak, ubírá mu tím na věrohodnosti. ()

Beky

Hřebík, Hřebejk, Goodspeed, Goodšplajch, Goodšpal...trošku Skála:)!! Asi takhle, v podstatě stejná blamáž jako v jeho předchozích dílech, pořád neví jestli se věnovat tomu charakteru nebo onomu, nebo se věnovat jedné ústřední lini a nebo dalším deseti, jestli chce odvyprávět podstivý soustředěný příběh nebo komplexní film od všeho trochu....a mě to neba!! Do nějaké 60 min., jsem to viděl opět tragicky, pak nastoupí jakoby zvrat, a pak to začne být zajímavé zejména po herecké stránce a film začíná bavit! Nemůžu nic prozradit, protože to byste už na to nemuseli vůbec chodit!! A teď si rýpnu do hereckého obsazení, ta holčina je tragická, Morávková žádná sláva, nevěřil jsem jim ani slovo, Vetchý má asi 3 věty, jinak má kameru nalepenou na obličeji a není vidět vůbec nic a scény z vězení s úsměvem a ping pongem si mohli tvůrci odpustit!! Kdyby se hlavní linie vyždímala do dna, bylo by to super, možná klišé, ale dobré drama postavené na hereckých výkonech bych konečně rád viděl, nechápu proč musí pořád věci komplikovat!! No nic jdu pustit Pupendo a trochu si zavzpomínat! Verdikt: 50% a neuvěřitelně nevyužitý Vetchý, plus neuvěřitelné množství laciných scén...sex u pračky ( to jsem se fakt tlemil, to vypadalo jako když se jde člověk uprdnout do vedlejší místnosti, aby nebylo něco cítit a za minutu je zpátky s úsměvem na ksichtě )opět slovo vykouřit aneb jak Aňa je drsná ( ale zahrála velmi dobře ), plus neuvěřitelné množství scén z nemocnice ( divák by pochopil co Aňa dělá i z jedné scény, třicet jich být nemuselo ) a nakonec debilní konec, který je prostě nelogický. ()

Pavlínka9

Všichni mluvili o "úžasné mladé zrzce", která mě osobně tedy nějakým způsobem nenadchla. Film jsem hltala každým douškem, i přesto, že jsem tušila, že vše, co se tam děje, je trošku jinak ;) Až skoro omámila, mě, Aňa Geislerová, výkonem v tomto filmu, jelikož dala podle mého názoru dost najevo, že je "PANÍ HEREČKA", protože její ztvárnění jedné z hlavních postav, pro mě byl "tahoun" celého filmu :) A ten závěr? :) :) Na každého jednou dojde... ()

rudeboy

Uznávam formálne kvality filmu i (vo väčšine prípadov) kvalitné herecké výkony, no Nevinnosť ma akosi nezasiahla. Áno pár momentov bolo naozaj silných, ale ako celok to nezafungovalo. Možným dôvodom je nevhodné a trochu násilné otočenie deja v posledných 20 minútach smerom k dovtedy vedľajšej postave a zároveň explicitné až mentorské dovysvetľovávanie všetkého, aby divák náhodou neodchádzal z kina zmätený . Taktiež mi na filme prekážalo pár "nelogickostí" (lekárska správa o Olinkinom panictve prichádza do hry dosť neskoro - Tomáš je kvôli tomu niekoľko dní vo väzbe; hlavný vyšetrovateľ je do prípadu emočne zainteresovaný, keďže obvinený je jeho ex-kamarát, ktorý mu v minulosti prebral manželku, a podobne) i zbytočnosť postavy handicapovaného syna Dana. Motív stolno-tenisového zápasu (úvod a jeho obmena v závere) mal možno pôsobiť nádychom osudovej (či paradoxnej) irónie, no vyznieva skôr nechcene vtipne. Každopádne pozrieť sa to dá a asi to patrí k tomu lepšiemu z českej produkcie posledných rokov. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary