Nájemní zabijáci

(neoficiální název)

Akční / Thriller

USA, 2011, 101 min

• st.jim

Béčkový film 90.let je tu. Na chyby ve filmech jsem si už zvykl, ale aby udělali v jednom záběru (scéna se želvičkou, jak ji JCVD chce pohladit....... cca 8.minuta) bouli JCVD na druhé straně čela, to je už opravdu moc. Trapný scénář, chyba vedle chyby, kopa nesmyslů a horší dialogy by nenapsalo snad ani dítě v první třídě.(10.10.2013)

Moji dva velcí oblíbenci v jednom filmu, to je prostě paráda. Navíc se jednalo o zdařilý akční film, který sice byl místy malinko hluchý, nicméně divák bez problémů zůstal u obrazovky a čekal, jak si kluci poradí. Po delší době jsem viděl s JCVD film a hle, super kousek. Nemám problém dát za 80% // (25.11.2016) NOVA CINEMA HD - I na podruhé se to v pohodě dá, navíc s kvalitním dabingem (Pomeje a Hruška) o to spíš. Trochu ubírám, přece jen jsou tu hluchá místa. Každopádně dvojici JCVD&Adkins to dobře ladí. 75%(26.9.2011)

Tak jak to vypadá s tím filmem, kde se prohání JCVD s Adkinsem a kde j použitý "zvláštní" filtr? Osobně dodávám, že při hodnocení Assassination Games jem hodně přimhouřil oči, ale... Brazil (JCVD) a Flint (Adkins) jsou nájemnými zabijáky, kteří se jednoho dne, nezávisle na sobě, setkjí při honbě za stejným cílem. Brazil to dělá pro odměnu, Flint si vyřizuje osobní účty z minulosti. Film má pár příjemných zvratů, které nebudu prozrazovat... K provedení samotnému - zase se natáčelo za levný peníz na východě. Van Damme má po celou dobu zchmuřelý výraz, otázka je, zd je to herectví, nebo jen pozůstatky z drogových excesů. Adkins trochu ztratil formu, nevypadá tak nadupaně jko v "Neporazitelném". Van Damme svou rolí upomene nejednou na Leona (v mých očích). Film obsahuje jen pár akčních scén, ve kterých se Adkins drží hodně, ale opravdu hodně při zemi. I tak, snímek je nacpaný emocemi a i přes nějaká ta negativa, příjemně ubíhal. Na 1.ligu to nestačí, ale za sebe mohu říci, že oproti posledním Seagalovkám, má toto aspoň nějakou úroveň. 70%.(30.8.2011)

• Terva

CITÁT - Nejnebezpečnější zbraň proti nepříteli, je další nepřítel.......... Celkem podmanivá a pěkná hudba (Neal Acree), ale to je asi tak vše. Film má strašnou spoustu chyb. Z těch více viditelných jich sem pár napíšu. 1 - Když JVCD leze do svého "kumbálu" odsune hubici vodovodu vlevo. Po střihu je však hubice uprostřed.......... 2 - Když JVCD dostává diamanty jsou mu hozeny na stůl. Při tomto hodu jeden diamant z pytlíku vypadne na stůl. Při krátkém střihu už tam však není........... 3 - Jeden muž je zde zasažen šípem z kuše do pravé části plic. Když jej však odnášejí není zásah na bílé košili vůbec vidět. Natož nějaká krev........... 4 - Když Flint použije samonaváděcí samopal vystřelí z něj šestnáctkrát, ale děr ve zdi je jen devět............ 5 - (nesmyslná a nelogická) Tak bych nazval zásadní chybu jinak naprosto profesionálního zabijáka. JCVD si do svého bytu vezme naprosto neznámou ženu. Že to nebude tak jednoduché pochopí i blbec............... Film je klišé, viděné už snad stokrát, tady se ještě tvůrci přičiní tím, že nadělají spoustu chyb. Veřte, že jich je tam o hodně víc, než jsem napsal, stačí se jen pozorně podívat. Ale já už se nikdy nepodívám. Myslím si, že ten film je zbytečná blbost. Jedna hvězda za JCVD (Jean-Claude van Damme) a hudbu.(28.9.2012)

• verbal

Dodnes jsem si myslel, že filmy jsou jen barevné nebo černobílé. Tento je však žlutohnědý. Možná ten filr barvy řídké stolice na kameru nasadili záměrně, aby tolik rozmáchlá bulharsko-rumunská koprodukce působila skromně a ty prachy z prodeje drog se vypraly nenápadněji, možná aby skryl obří vaky pod vyšňupanýma očima Žán Klóda nebo trochu zamaskoval homosexualitu a "nesporný herecký talent" toho fešáckého nindži. Hudbu to sice má jako z porna a ostatní pózovače najali jako obvykle na rumunském pracáku, nicméně musím konstatovat, že to alespoň trochu to vystrkuje prdel z hnoje fandamovek posledních let. I tak ovšem doufám, že se již brzy ukáže, že je WCJD opravdu Postradatelný a já budu moci spláchnout do hajzlu zbytky té osmdesátkové nostalgie a přestat sledovat kdejakou céčkovou sračku v naději, že to třeba zase bude Bloodsport. A přeneseně to platí i pro vepřového Segala, toho času taktéž hvězdu vymazlených balkánských "blockbusterů".(15.8.2011)

• - Film byl převážně natáčen v Bukurešti (Rumunsko) a v New Orleans (Louisiana, USA). (Terva)

• - Původně měl film režírovat Russell Mulcahy. (VanDamage)

• - Druhý film, v ktorom sa objavili Scott Adkins a Jean-Claude Van Damme spolu. Prvý bol Pomstím tvoju smrť (2008). (Johnny.ARN)