Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím. Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse. (oficiální text distributora)

Roman.Ticka

Krásný dvojsmysl už v názvu dává tušit komu pšenka (ne)pokvete, že nepůjde o běžnou konverzačku, natož nudnou vyhlídku za účelem sledování panoramatu a pobavení spoluobčanů NYC. Herecká sestava naprosto přesná, scénář neotřele invenční (pro mě pochopitelně), akce a napětí v plném nasazení, až jsem nechtěla přijít o jediný dialog a přesně tak to v rámci pobavení očekávám. Worthington díky kultovní roli Avatara už bude zřejmě vždycky akční, přestože neudělal víc než pár uklouznutí na střeše a jeden úprk za perfektně slizkým záporákem Harrisem, když za sebe nechal "pracovat" sympatického bráchu a dvě moc pěkné kočandy. Závěr sice byl víc patetický než na hraně, ale přesto sedl jak virtuální facka zkorumpovanému mocenskému systému, v dnešní době obzvlášť. ()

Ilicka

Jamie Bell v další side-kickovské roli ve filmu, jehož scénář odjel před produkcí na dovolenou. Jinak si tu debilitu vysvětlit nedovedu. ()

kajda.l

Herecká první liga si dala dostaveníčko na římse a odříkává dialogy s naprostou vážností a strnulým výrazem, že to bylo až uvěřitelné. Jelikož podobně ubohý scénář, jinak než s kamenou tváří ani odříkat nejde. Jediný extraligista, charismatický Eda Harris opět dokázal, že sem tam umí při výběru role šlápnout do řádného lejna. A divák, který se nespokojí jen s pohleden na umělecké dílo matky přírody slečnu Genesis a slaboduchou zápletkou ve které á tři minuty padnete do logické díry ve které se div nezadusíte popcornem, si musí tento divák, ANO Verbale, připadat zhruba od čtvrté do poslední minuty jako absolutní čůrák. Dvě hvězdy za technické zpracování a kozy Genesis. Zbytek výsměch. ()

ARI50

Napínavý a strhující je tenhle šílený film, příběh je pro mě dokonale vymyšlen a natočen a vše co se okolo skokana děje je fascinující. ()

MáŠa

Celkem se mi to líbilo, i když to nebylo úplně věrohodné. Hlavně ke konci, kdy už to byl takový trochu guláš, kde byl prohnilý kdejaký polda, a jeden z nich najednou došel k prozření. Udělat konec nějak lépe, hodnotím taky lépe. ()

Morholt

Tenhle thriller se dá označit za inteligentní jen tehdy, pokud u něj člověk nepřemýšlí. A to se mi celkem i podařilo, takže nesmyslného jednání postav a dalších neduhů jsem si ani nestačil všimnout. Naopak co mi utkví v paměti je příjemné obsazení, slušná akce a přiměřená dávka napětí. Je to sice film, který si podruhé už nepustíte, ale přesto stojí za to se na něj podívat. 70% ()

Sprite

Občas mi tenhle film připomínal telefonní budku a možná to bylo místama uvalené, ale pro mě to bylo strhující, napínavé a originální s kvalitní režií. 75% ()

Lacike

Plytka variacia Vyjednavaca, Spojenca a x dalsich filmov v ktorej snaha o nejake napätie nefunguje. Nastastie je dost zabavna, takze to prilis nevadi. Do kolonky zaner by som teda pridal slovo komedia. Takisto technicka stranka je bezchybna. Väcsina hercov ustala svoje figurky bez ujmy na cti. Medzi tych menej stastnych bez nejakej vyraznejsej sceny patria Edward Burns a Kyra Sedgwick. No a nakoniec tu mame Elizabeth Banks, ktora je uplne mimo a vôbec nevie ako sa ma tvarit. Vysledkom je slusna jednohubka na jedno pozretie. ()

maseer2

z hlediska tempa vcelku strhující snímek, který ale doplácí na to, že samotná zápletka vlastně nedává vůbec smysl.. tvůrci totiž tak nějak namixovali od všeho trochu a vznikl z toho jakýsi paskvil, ve kterém vyniká především scénář plný nelogičností.. ale z řemeslného hlediska jde rozhodně o vydařenou záležitost, na kterou se dobře dívá a u níž jsem se nenudil.. takže lepší 3* ()

GeusX

Film mne dokázal držet v napětí po celou dobu a bavil jsem se. A to je hlavní. Že se hlavní postava pohybovala dost na hraně a dopadlo to, tak jak to dopadlo, hodně i díky šťastné náhodě? Čert to vem... 75% ()

Terva

CITÁT - Poslední večeře? To není dobrý........ Nějak jsem nepochopil, jak ho ta babička mohla na tý římse tak rychle zahlédnout. Dle mého měla vůbec co dělat aby viděla na chodník, po kterém jde a ne koukat někam do desátého patra na římsu. Ale asi to měla ve scénáři, že? Ovšem povedený je ten dav američanů, který vše sleduje pod barákem. To jejich skandování mě rozesmálo. CITÁT - Skoč! Skoč! Skoč!........ Ale zatím, co se Nick (Sam Worthington) "plahočí" na římse (na hraně) a poslouchá policistku Lidii (Elizaberh Banks) jak se mu svěřuje, hlavní drama se odehrává nedaleko. Střihama a flasbackama se pomalu dostáváme k jádru věci. CITÁT - Tak ať prší........ Ve filmu je spousta klišé od automobilové honičky na počátku, přes ukázku ladného ženského těla (Angie - Genesis Rodriguez) k tvrdé ženě, která v té největší a skoro nejdůležitější scénce začne dělat vystrašenou chudinku, která se nakonec vzmůže až po největší klišé všech klišé a tím je červený nebo modrý drát. CHYBA VE FILMU - Během pobytu Nicka na římse mění okna na domě svůj tvar. Dokonce se objeví o dvojokno, které na baráku nikdy nebylo.......... Děj během osmdesáté minuty je strašná sračka - vystřelení zámku ještě jde, ale únik "padoucha" z pokoje to je otřesný a směšný. Konečné události už jsem probrečel, tedy smíchy. ()

Ouwen

Přiznám se, že moc se mi do filmu nechtělo, sice mně svým námětem lákal, ale bál jsem se, že film bude moc natažený. To se nestalo. Tedy, ehm, aspoň to není můj případ. Co chci tedy nejvíc pochválit, tak je námět, je originální a čím víc se to blíží ke konci, tím víc napínavější. Dál herecké obsazení, docela často padali trefné hlášky, skvělá akce ke konci, nejvíc se mi líbila parta policajtů, sami sebe uráželi, což je fajn, chemie mezi postavami funguje skvěle a chválím aj hudbu. Najde se toho víc určitě. // Jinak co se týče negativních bodů, tak film může ostatní nudit, nesedne všem, málo akce, na tu se musí čekat celej film, ale moc mně nenapadá, co bych vypíchl. // Jedná se o zajímavý film s místama napínavými chvílemi, skvělým hereckým obsazením a akčním závěrem, do toho je laděn mírně komediálním stylem (aspoň mi to tak přišlo) a film doprovází hezká hudba. Jinak na Phone Booth to fakt nemá, za mně 8/10 ()

jh666

Nakonec mě film docela mile překvapil. Thriller říznutý heist movie není zrovna na každém rohu, herecké výkony dobré. Takže jediná větší výtka směřuje k tomu, že pár věcí je celkem dost předvídatelných. 70 % ()

moviesfan

Myslel jsem si, že se bude jednat o jeden z těch nezáživných thrillerů, ale mýlil jsem se. Docela mě to bavilo a určitě jsem udělal dobře, když jsem se podíval. ()

Hoyt

Velmi napínavý thriller, který ubíjí jeho překombinovanost a velké díry ve scénáři. Musím ale říct, že mě překvapilo jeho slušné tempo a v průběhu jsem přemýšlel, že s hodnocením půjdu i výš. Ale zbytečné scény na konci dostavají film do průměru. ()

ConanVJ

Příběh je o bývalém policistovi, který byl za krádež diamantu zavřen do vězení, ze kterého se mu podaří uprchnout. Poté si vleze na římsu hotelu, kde ze sebe dělá čkověka, který chce spáchat sebevraždu. Tím na sebe naláká pozornost spousty lidí a jeho společníci se ho pokouší očistit. Zajímavý triller, který určitě stojí za shlédnutí. Sice je zde spousta věcí viděných jinde, ale to mi nevadí, protože film jako celek funguje skvěle. Za mě 80% :) ()

PauloZ

Poslední dobou si opravdu říkám, co se tu s těmi uživateli stalo, co za intelektuály tu hodnotí a kolik s nich natočilo nějaký film, že mají tak odvážné a hluboce profesionální názory. Opět jsem velmi zklamán z nesmyslného hodnocení. Včera skvělý Safe House a dnes o nic horší, pouze jinak žánrově položený, ale přesto adrenalinově napínaví thriller Man on a Ledge. Pár náhod tu je, ale já prostě NEMÁM vítku, která by stála za zmíňku! Je to úderné, od začátku to diktuje skvělé tempo, napínavost roste geometrickou řadou a ke konci výtečně vrcholí. V mém případě mravenčením po těle :) Skvělé a parádně obsazené! 75%. PS: Samův Dluh je o minimálně třídu až dvě slabší film, ale přesto má nepochopitelně vyšší hodnocení. To jsem z toho jelen :) ()

DEXTER099

Thriller o tom jak policajt k obvinění z loupeže diamantu přišel a chce se před všemi očistit.Film nenadchne ,ale ani vyloženě nenudí a drží celkem napětí plus je dobrý pohled na Genesis Rodriguez.Jinak pokud hledáte film jen tak na zabavení a nechce se vám o něm moc přemýšlet tak doporučuji.Za mě 60% a tři hvězdy. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013