Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

JASON_X

Můj zatím nejslabší viděný Polański. Ne snad kvůli formě, zfilmovaná divadelní hra se asi težko obejde bez přehrávání, exaltovaného deklamování všech zúčastněných, tedy bez mnou neoblíbené "teatrálnosti". Hlavně mě ale příliš nebavil obsah, na sledování a poslouchání čtveřice protivných měšťáků bylo i těch necelých 80 minut příliš. Očekával jsem podnětné a zajímavé názorové konfrontace a dostal banální divadelní tlachání se šablonovitým scénářem, postavy se v průběhu děje totiž všelijak rozvíjejí a odhazují masky, fakt obrovské překvapení. Žvanění pro žvanění, film o žvanění, to nemusel režírovat Polański, na to stačil jakýkoliv průměrný režisérský řemeslník. Každopádně děkuju všem bohům, že nežiju v podobných společenských kruzích a nepohybuju se mezi lidmi podobnými oněm čtyřem panákům. Plusem filmu jsou pak určitě herci a jejich výkony. Nejodpornější postava: Zapšklá a hysterická ochránkyně lidských práv Foster, bravo za přesvědčivý výkon. Mimochodem podobné typy jsou v reálu většinou zralé na odstřel. ()

Beastmaster4

Nejdřív si dovolím menší varování pro "jednodušší" diváky - CARNAGE je film, kde se nedočkáte žádné akce, krom čtyř lidí a jednoho bytu tu není nic dalšího. Celý film je dlouhý dialog čtyř osob v jednom bytě. Pokud nepatříte mezi ty, kteří nerozdýchají film bez akčních scén a počítačových efektů a dokážete a hlavně chcete ve filmu najít i něco víc, pro vás půjde o pěkné zpestření. Chválit Polanského ani nebudu, chválu si zaslouží Yasmina Reza, francouzská spisovatelka a herečka, která napsala "BŮH MASAKRU" jako divadelní hru, což je v podobném stylu příběhu základ, který se nedá téměř měnit a lze ho jen pěkně kopírovat. Příběh dvou rodin, které se setkají díky konfliktu svých synů v bytě jedné z nich, aby sepsali pojistnou událost. Dál už je film krásným příkladem lidské přetvářky. Zprvu se zdá, že vše proběhne v mírovém duchu (vždyť jsme všichni slušní a rozumní lidé, že?), ale jak to v životě chodí… Setkání se začne krásně komplikovat a na povrch začínají prosakovat problémy ze života všech zúčastněných, které nemají absolutně nic společného s původním cílem návštěvy. Povrchní principy jsou zadupány a ukazuje se přirozená povaha všech. Manželé se zastávají manželek a dělají jeden na druhého ramena, poté se již manželé hádají i se svými ženami, až nakonec drží chlapi spolu proti ženám a pak znovu jinak :-) Do toho pořád přikládá zásadová a počestná Penelope. Výběr herců je perfektní. Líbil se mi i Christoph Waltz, kterého jinak nemám vůbec rád. Kate Winslet byla prvotřídní. Jodie Foster mi ke konci docela lezla na nervy, hlavně její grimasy už byly na mě moc. Scén k zasmání je tu stejně, jako těch k zamyšlení. Celkově jde o pěknou satiru na lidské chování a principy. Roman Polanski aspoň ukázal, že mu jdou i jiné věci, než je prznění nezletilých dívek. ()

Hogun

Škoda preškoda, že som videl divadelnú hru (ktorá sa mi mimochodom páčila viac) a tak celá atmosféra vypršala do nenávratna. ()

mm13

Vidieť túto divadelnú hru ako divadelnú hru v naštudovaní kvalitného režiséra, s neznámymi tvárami a z prvého radu v nejakom menšom divadle musí byť bohovský zážitok. Sa pozná už podľa Polanského výkonu a v spoločnosti štvorice excelujúcich, len škoda že notoricky známych tvárí. Takže jedinou chybou tohto filmu je, že je hviezdne obsadeným filmom. To ale ťažko môžme za chybu požadovať. Preto bez ďalšieho zaváhania za plný počet! ()

Morholt

Jeden byt, čtyři herci, Walter, kýbl a flaška whisky. Zprvu srážka dvou výchovných světů pramenící ze sociálního zařazení, pak soutěž o větší svaly a nakonec chlapi proti ženskejm. A těch rovin by se určitě našlo daleko víc, ale pro mě byly tyhle tři zásadní. Neuvěřitelně nekorektně pravdivá záležitost. Pro mě za 100%. ()

Sawy

Precizní převedení divadelní hry do filmu bez pointy či katarze a pohříchu i bez výraznějšího tvůrčího otisku. Výborně zahrané, ale pořád je to jen chladný konstrukt, který chce vypadat ambiciózně, ale na konci vlastně nemá co říct. 65 % ()

ScarPoul

Ono je to vždy tvrdí oriešok - snažiť sa preniesť divadelnú hru na filmové plátno. Niektorý sú v tom veľmi zručný - ale priznajme si to - vychádzajú často krát s osvedčenej klasiky, ktorú sa snažia modernizovať, alebo ňou oboznamovať mladšiu generáciu - takže to robia efektným spôsobom(Rómeo a Júlia) alebo sú jednoducho klasici, čo tým vzdávajú hold divadlu a ktoré si medzi umeleckou/intelektuálnou sférou divákov nájde svojich fanúšikov. Polanski nemal veľmi ťažkú úlohu. Jedna miestnosť - 4 herci - ktorý pozbierali nespočetne veľa ocenení - v sonde do rodinného života dvoch manželských párov. Niektoré scény bohužiaľ zaváňajú divadelnosťou - neustále hovorenie o odchode, pričom sa žiaden nekoná - troška rozbíja kontinuálnosť filmu. Na druhú stranu úvod a záver(obidve scény tvoria pozadie pre titulkovú sekvenciu) dopĺňajú príbeh o zložku, ktorá nie je v divadle moc uskutočniteľná. Každopádne je to natočené dynamicky a herci predvádzajú skvelé výkony. Je radosť sa na nich pozerať a čo je podstatné sú zábavný. Každý jeden z nich. Veľmi ma teší že sa Waltz zaradil do Hollywoodskej špičky a tu silnú pozíciu, ktorú tam teraz má mu nikto tak skoro nezoberie a že Polanski začína byť na staré kolená značne aktívny. Teším sa na ďalšiu podobnú udalosť. Táto bola totiž veľmi príjemná. ()

Jansen

Bůh masakru sice není zdaleka tak sofistikovaný, jak jsem čekal a jak úvodní minuty dávaly tušit, ale i tak je to pořád silně nadprůměrná zábava. S přibývajícími minutami film mírně ztrácí tempo a obsazení tělesných výměšků, ostatně jako vždy, maskuje nedostatky ve scénáři. Další nosný pilíř konverzační komedie, a to herci, ale funguje naprosto bezchybně. Hlavní kvarteto předvádí bezskrupulózní tanec, při kterém si páry postupně mění partnery, a s postupujícím časem čím dál více eskalují původní konflikt, který slouží pouze jako rozbuška v životech těchto frustrovaných jedinců. ()

jhrasko

Ospravedlňujem sa fanklubu Jodie Foster, ale po tejto rozkošnej KOKOŠKA skúsenosti ma nikto nemôže obviniť, že som zaujatý. Jej celoživotne ú(s)porne snaživé herectvo ide úplne mimo mňa. Zato milovaná Kate si krásne uľavila a Coca Cola s Jane Fondou ďakujú za reklamu. Prvá očividne nebola zadarmo, druhá určite. ()

Genero

Romča Polča obětoval kauci vyměřenou Obvodním soudem pro New York 4 na štědrý rozpočet inscenace o čtyřech absolventech střední třídy, kteří se škorpí a procítěně hází šavle jménem západní pidlivizace. Paní Horáčková ze čtvrtého si s výpravou sebevědomě pohrála, takže užasneme nejen nad propracovaným obývákem, ale navštívíme i chladné prostředí koupelny, depresivní stěny chodby a téměř klaustrofobický výtah. Když se na takových místech sejdou tři držitelé a jeden čekatel na Zlatého naháče, není nouze o roztomilé přehrávání, které sice místy sere, ale o vydařené verbální šprýmy, jejichž autorem je z devadesáti procent pan Waltz, není nouze. Jen zamrzí, že yntelektuál moc nevydrží a všichni čtyři se dokážou osmnáctiletým bourbonem během deseti minut zmastit na mrdku, takže v diskuzi už ani nedojde na pohlavní orgány hanlivě, domácí přežvýkavce a pěstní klíny. ()

maseer2

naprosto úžasná atmosféra gradujícího napětí mezi čtveřicí nešťastných existencí v "konverzačním" masakru (doslova), který se celý odehrává v jednom newyorském bytu a i přes trochu uvadající tempo v prostřední třetině je rozhodně nadprůměrnou zábavou.. herecké výkony každopádně úžasné, především Christoph Waltz mě neuvěřitelně bavil :) ()

GeusX

Herecký koncert. Neutuchající dialogy měnící se v emocionální explozi. Jodie Foster je paní herečka snad odjakživa, Kate Winslet již dávno přesvědčila, že patří do první ligy a pánové Reilly a Waltz podávají taktéž naprosto přesvědčivé výkony. Nesmál jsem se až bych se za břicho popadal, ale s lehkým úsměvem vychutnával (se sklenkou skotské -pravda, pouze 15ti leté singlovky), toto konverzační drama. Jasně, je to v podstatě o ničem (nemám potřebu se zalíbit, tak psát jako jiní, že je to o "hovně" nebudu :), ale pro pozorného diváka kvalitní podívaná. Pouze jsem čekal o krapet dramatičtější vyústění výměny názorů...jenže to by už nepůsobilo tak reálně. 90% ()

bouncer

Dobré, skvělé, jen... strašně zbytečné? Proč předělávat divadelní hru na filmové plátno, když filmová technologie nemůže nabídnout ani minimum přidané hodnoty... pro ignoranty, co nechodí do divadla? Snad. ()

argenson

Na divadelním jevišti dejme tomu, ale takhle ve filmu je to dost nuda s finančně přepáleným castingem v jedný cimře a zbytečně dlouhou blicí scénou Kate Winslet. ()

Terva

Natočeno podle divadelní hry "Le Dieu Du Carnage" Yasmina Reza. CITÁT - ....dvě ukecaný urny na březích jezera Sebago........... Někdy je dialog dobrý a informativní a někdy je ostrý a peprný. U Polanskího mi to však nesedí. Zatím co třeba Quentin Tarantino dokáže svými dialogy zaujmout a ukončit je nějakou šokující událostí u Polanskiho to nefunguje nebo to trvá moc dlouho. CITÁT - Člověk je prostě upnutý na určitý věci a ani neví proč.......... Debata začíná pozvolna přiostřovat a já tomu zatím nějak moc nevěřil, když překonáte určitou bariéru tak se to zlepší. Později mě to začalo bavit. Bylo zajímavé sledovat měnící se povahu všech čtyř účastníku komorního dialogu. CITÁT - Mluvme o světovém míru........... Teprve alkohol dokázal pořádně zamíchat kartama a vynést na světlo světa tu pravou lidskou podstatu. Asi nejhezčí a dobře zahranou roly tu měla Jodie Foster. Konec však mohl být trochu jiný. CITÁT - Teď se dělá blbě mě, kde je ten kýbl........... ()

Chermy

Konverzačky mám rád a hodně.Naopak příliš nemusím filmy Polanského. Přesvědčilo mě ale obsazení! K mé radosti jsem dostal přesně tu očekávanou nálož sarkasmu a slovních potyček, kterým kraluje především Christoph Waltz! Hodina uteče jako voda a ani mě netrápilo, že motivace zůstávat v tom bytě byly trochu našroubované, protože jsem se náramně bavil! ()

MrCreosote

Látka pro Polanského jako dělaná. A nejde ani tak o prostředí jednoho bytu a výskyt absurdních situací, jako spíš o výsměch moralizujícím individuím, která by si namísto svých výlevů měla raději zamést před vlastním prahem, kde mají pořádně nakydáno. Sám režisér by mohl vyprávět a svoji "pomstu" si zde vychutnává v každé minutě. ()

JayZak

Výborné obsazení, zejména Waltz a Winsletová si role užívali, ale po zhlédnutí divadelní verze mi přijde ta filmová už jen jako doplněk, byť kvalitní. Polanskiho režie by dost dobře mohla být i kohokoliv jiného. Jako zábavná fraška na jedno zhlédnutí však obstojí. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)